havas ve yıldızname içerikli bu bilgi doğru mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Küçücüğüm

Banlı Kullanıcı
İş
Sürünmece (Öğrenciyim anam öğrenci :D )
Burada, ebced hesabıyla evli veya evlenecek olan çiftlerin birbirleriyle uyumlarına bakılabileceği söyleniyor.Bir havas sitesinde gördüm.Bilgisi olan varsa doğruluğu nedir diye sormak istedim.Buyrun bakın...

EVLİLİĞİNİZ-ORTAKLIĞINIZ NASIL GELİŞECEK ?

* Çiftlerin isimleri ebced-i kebir ile hesap edilir.
* Hariçten yedi ilave olunur.
* Çıkan sayı dokuza taksim edilir.

Artan bakiye sayı evlilik hayatının nasıl geçeceğin e işaret olur:

1-Kalırsa ayrılığa delalet eder.

2-Kalırsa büyük saadet ve mutluluğa işarettir.

3-Kalırsa gençliklerinin yokluk ve zorlukla ihtiyarlıklarının da saadet ve bollukla geçeceğine işarettir .

4-Kalırsa evliliğin uğursuz ve çirkin bir hayata işaret ettiği vakidir.

5-Kalırsa çok mal mülk ve bolluğa,evlatlarının çokluğuna işarettir .

6-Kalırsa devamlı bir uğursuzluk aşırı bir geçimsizlik, huzursuzluğa işarettir .

7-Kalırsa mübarek ve hayırlı bir evlilik olacak demektir.

8-Kalırsa rızklarının bol mutluluklarının sonsuz olacağına işarettir .

9-Kalırsa çok uğursuz aşırı geçimsizl ik ve sevginin olmadığı bir evliliğe işarettir .

ÖRNEK VERELİM

Salih ve Hatice ismini oluşturan harflerin rakamsal değerleri (EBCED’İ KEBİR ile) Hesaplanı r.

Malum olunduğu üzere ararapça yazı sağdan sola doğru yazılır. Bunlara dikkat edilmesi önemlidir .

Salih Hatice

خديجه صا لح

1 2 9 6 2 2

Şimdi hesabımız ı yapalım
Salih isminin toplamı 129 eder
Hatice ismi de 622 eder
her ikisinin toplamı da 751 eder
hariçten 7 ilave edersek 758 toplam eder.

Şimdi 758/ 9 dersek 83 eder

veya 7 5 8=20= 2

artanımız a bakarsak o’da 2 kalır yani 2 nolu paragraf da yazılı olan bölüme bakmalıyı z ki
büyük saadet ve mutluluğa işaret eder.

Matematikte sayiyi dokuza bölünce altta kalanla sayi ögelerinin toplam değeri aynıdır.
Mesela: 758/9 hesabında artan sayı 2 dir. 7 5 8=20 ve 2 0=2 gibi.

Ebced hesabinda Arapça harfleri dikkate almak lazımdır.

ALINTIDIR....

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Peki arapça olmayan isimler ne olacak? Herkes kafasına göre arapça yazmaya kalksa farklı yazabilir.

Küçücüğüm

Banlı Kullanıcı
İş
Sürünmece (Öğrenciyim anam öğrenci :D )
haklısınız işte ama yakın çevremde yıldızname falı bakan yok .. bir araştırayım dedim pek tabi internetteki bilgilere de itibar etmemek gerekir ama işte... Zaten bu işi online yaptırma taraftarı da değilim pek.Sadece bu bilgiler doğru mu diye merak ettim.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
hangi havas kitabından alıntı bilmiyorum ama birden fazla hata içeriyor. 7 eklemek çok mantıksız. 9 a bölmekte aynı şekilde mantıksız. çift çalışmaları ebcedi kebire göre değil, ebcedi arabiye göre yapılır. Bir çok yıldızname sitesinde bölme işlemleri için farklı sayı var fakat bölme 7 ile yapılır. havas a göre 7 yıldız vardır. Bölme işlemi hatalı yapıldığı için doğal olarak çıkan sonuçta 9 bölüme ayrılmış. örneğinde 2 ayısı burda pozitif yazılmış. fakat 2 sayısı el kamerle ilişkilidir saat değil ayrılık getirir. kısaca yazan kişi sistemleri biraz karıştırmış.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...