Sayılar & Semboller [Yardımcı olunuz Lütfen]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Elysium077

Kayıtlı Üye
Merhaba Saygı Değer "Gizlimabet" Forum Üyeleri.
Öncelikli olaraktan sizden Ricalarım ve dileklerim bulunmaktadır.
Benim Sayılar ve Sembollere karşı ilgim ve hissiyatım bulunmaktadır, Daha açık bir şekilde izâh etmek gerekir ise İslam'da ve Diğer İnançlarda bulunan simgelerin insanların üzerinde-ki etkileri beni mest etmektedir.Buna şahit olmuşluğum vardır birçok defa (habersiz farkında olmadan bilgisiz bir şekilde hediye edilen bir kolye'lerden bilekliklerden'dir.) Bu semboller'le olan ilgim ve alakam bir arkadaşım vasıtası ile oluştu, fakat kendisine şuan ulaşamamam'dan dolayı elimde ne bir sayı ne bir sembol bulunmaktadır.

Misal : O kişi bana her hafta farklı bir kolye verir'di bunu şunu bu hafta tak ve kendi hayatında-ki değişiklikleri gözlemlememi ve bir kağıda not almamı isterdi ve yapardımda . Cahillik işte neden o kolyelerin resimlerini çekmezsin yahut neden bir kağıda işlemez-ki bir insan :eek:fftopic:

Tabiiki'de arkadaşlar ben bunları bir ritüel yahut bir ayin ne dersiniz tam olarak bilmiyorum ama kötü bir amaç için değil sadece iyi yönlerini hissetmek istiyorum. Forumda araştırdığım kadarıyla binlerce yıl öncesine dayanan simgeler semboller bulunmakta ve bunların farklı anlamları ve tesirleri bulunmaktadır . benim bu sembollerde sadece insan üzerinde iyi'ye işaret edicek sembollere ihtiyacım bulunmaktadır .

ne yapıcaksınız derseniz şöyle izah edeyim. Evimde Kendi çalışma odamda-ki duvara işleyeceğim . Lütfen sözüme dikkat ediniz sayın arkadaşlar " Görsel Şölen olsun diye değil" benim bu sembollere karşı inancım bulunmakta ve üzerimdeki hissi gücü tekrardan hissetmek istiyorum.
Diğer forum sitelerine karşı negatif bir enerjim bulunuyor çünkü heryerde bir kopyala yapıştır ve şahsi bir açıklama görüş bulunmuyor amma velakin bu sitede her konuda bir bilgi alışverişi ve canlılık durum söz konusu .
Ben demiyorum literatür'de öyle yazıyor ;)
Afedersiniz affınıza sığınıyorum çok konuştum ve kendimi yanlış izah etmekten çekindiğimden dolayı açık açık konuşmak istedim.

İlginiz için teşekkür eder kendinize iyi bakmanızı dilerim. Mutlu Pazarlar :nopity:

Not : Forumda-ki semboller ve sayılar "imageshack"'de zaman aşımına yahut silinmişlerdir.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Ev için kullanılacak bir sembol duvarda duracak, sizin odanız da olacak. Hangi yöne yapılacak ve tam amacınız nedir. Hangi malzemeyi kullanmayı amaçlıyorsunuz.

Elysium077

Kayıtlı Üye
bu konuda nasıl yardımcı olucağımı dahi bilmiyorum . aydınlanarak bilgi edinerek paylaşarak yol katediceğimi biliyorum .
Yön olaraktan Doğu ve güney yönünü kullanmayı daha çok tercih ediyorum.Daha ılımlı yım o yönlere
elimde bir semboll olmadığından dolayı daha ne tür bir malzeme kullanıcağımı bilmiyorum .
Bu konuda çok cahilim. araştıyorum fakat eksik bilgi içerdiğini hissedebiliyorum açıklamalarda-ki kopukluk mantık dışı yorumların olduğu yerden uzak duruyorum.
Gözlemlediğim kadarıyla bu işin uzmanı sizsiniz.
Eğer-ki bu isteğim duvarda sadece görsel'den ibaret olucak ise. bir kağıt yahut bir kolyeye yazabilirim.
Amacım şudur : eskisi gibi yani ; o kolyelerden birini üzerimde taşıdığımda ya rızkım ya kısmetim ya şansım yada param hiç eksik olmuyor en öenmlisi ise öğrenmekte zorluk çektiğim bir teori'yi uygulamayı dahi hemen anlıyabilir ve uygulayabiliyordum .
her işaretin farklı bir etkisi vardı. bunları yahut bunlardan birini tekrardan edinmek istiyorum .

Hem bu konu üzerinden bir çok arkadaşımıza dahi yardımcı olucağınızı temenni etmekteyim.

Ebu Arab-i

Kayıtlı Üye
İş
HÃœDDAM
merhaba kardeşim insanlık tarihinde semboller sayılar ve işaretler her zaman bir ifade bir anlam ve nitelik kazanmıştır. sana şöyle yardımcı olabilirim. Sayılarla ilgili bütün bilgileri ebced ilmini araştırarak biraz vakit ayırarak öğrenebilirsin. sembolleri ise cifir ilmini iyicene okuyarak resim örneklerine bakarak anlayarak adım adım araştırırsan gerekli aradığın isteği bulacaksın. fakat bunları duvarına asmak tekrar vucudunda taşımak istiyorsun sen bilerek veya bilmeyerek medet ummuş oluyorsun evet o sembollerin simgelerin sayıların etkileri görevleri işlemleri vardır ama bunlar Allah c.c rıza ve izniyle olur eğer tekrardan o eski yaşadıklarını yaşamak istiyorsan sembollerden sayılardan önce yaradan rabbimize teslimiyet duygusuyla duanı etmen bence yeterli. dediğim gibi semboller ve simgeler için cifir ilmini araştır oku anla.

Elysium077

Kayıtlı Üye

Sitede bu sembolleri buldum. nasıl kullanılır nasıl tesir ettirilir bir bilgim bulunmamaktadır .

cifir ilmi hakkında az çok bilgim olmaktadır , Hatta Peygamber Efendimiz bu konuda bir teşvik'te bulunduğunu biliyorum . İslamiyet Döneminde ismi sayılır büyük din adamları bu ilim ile uğraşmakta olup hayırlı işlerde kullandıklarını hatta ve hatta tarih kitaplarında Fatih sultan mehmetin Akşemsettinin yardımı ile ebced ilmi ile İST'yi fethediceğini söyler. yanlışım var ise affola böyle hatırlıyorum .

ebced ilmi ile şuan elimde bir pdf kitabı bulunmaktadır . çok ayrıntılı ve açık bir şekilde eğitim verilmiş. ilk adımlarımdan biri bu ilim hakkında bilgi sahibi olmak olucaktır . Fikir paylaşımınız için teşekkür ederim.

Elysium077

Kayıtlı Üye
Hmm elimde-ki kitap sonucunda Vefk'lere bağlanıyor ebced hesabı ile 3-4- vs vefk hazırlanışlarına kadar vardı .

şimdi benim öğrenmem gereken Vefk'midir . Doğrumu anlıyorum

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Çok güzel sorular var. hepsi ayrı konuda değerlendirilmeli. şimdilik konuyu kapatıp. cevap verilmiş ve kapatılmış konulara taşıyacağım. zaman buldukça sorularınızın cevaplarını içeren konular açacağım ki sorunlar içinde cevaplar kaybolmasın konu olarak kalsın pek çok kişi yararlansın. zaman sorunum olduğu için biraz geç cevap verebiliyorum. Affola

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...