Mitolojik tanrıların-ruhların büyüsel uygulamalara etkisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ulas149

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar size soracağım şey şu: büyü uygulamalarında enerjiyi artırmak ve büyünün başarı şansını artırmak için mitolojik öğelerin enerjilerinden yararlanılabilirmi? örneğin bir aşk büyüsü yapıyoruz formülü yerine getirdikten sonra birde aşk tanrıçası afroditin gücünü çağırabilirmiyiz? veya diyelim ki negatif kahır tarzında bir uygulama yapılırken ölülerin tanrısı hadesin enerjisini kullanabilirmiyiz? tabii burda onlara tapınma ibadet tarzı birşey kastetmiyorum sadece enerjilerinden yararlanmayı kastediyorum. şimdiden teşekkürler.

origanum

Yönetici
Soru çok acemice ama demek istenileni anladım. Örneğin aşk çalışması için Venüs günü ve venüs saatinde çalışmaya başlanmasının nedeni bu enerjiyi kullanmak içindir. Kırmızı mum, gül gibi unsurların kullanılması sembolik olarak yaptığı çağrışım yüzündendir. Her ekolün kullandıkları farklı olsa da özü aynıdır. İş istenilen işlem için gereken enerjiyi alıp dönüştürebilmektir zaten yani bunu yapabilmeyi bilmek ve başaracak güce ve de en önemlisi yetkiye sahip olmaktır. Yoksa kimin enerjisinin kullanıldığı pek önemli değil.

Osiris

Kayıtlı Üye
İnanmadığın ve layıkıyla tapınmadığın bir Tanrnın veya Tanrıçanın yardımını alamazsın.

Ulas149

Kayıtlı Üye
Eğer dediğiniz gibiyse başka bir yol bulacağız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...