Sayfa 1/3 123 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: uyuyamiyorum

Paylaş

Rep Puanı : 13
    Ettiği Teşekkür
    0
    3 mesaja 6 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    9

Standart uyuyamiyorum

Ozellikle geceleri uyuyamiyorum gunduzleri ise max 5 saat uyuyabiliyorum.. Geceleri surekli aklima birşeyler geliyor beynimi durduramiyorum .. Ornegin ; bir anda kutuplarda ki bir buzulu düşünmeye basliyorum aniden aklim hayatimda hic alakasi olmayan cok baska bir seye kayiyor tekrar sonra baska biseye sonra daha baska birsey ve bunlari dusunme araligim 5-7 sn arasi değişiyor.. Geceleri aklimi o kadar iyi toplayamiyorum.. Uyku uyuyamiyorum uykum olmasina rağmen boyle uzun geceler sonunda sabah ezaniyla birlikte hafiften uykuya daliyorum.. Bende normal insanlar gibi duzenlu bir uyku duzeni istiyorum nasil gerceklestirebilirim ?.. Bu arada hic uyumayip ertesi gece belki uykuya dalmak gibi onerileriniz icin simdiden teşekkür ederim.. Bu sorun yeni degil ve baş etmek icin cok caba sarf ettim olmadi sizlerin fikirleriini almak istiyorum.. Simdiden yorumlarıniz icin tesekkurler..

2. siyah7 Üyemize teşekkür edenler:
    Ashina (13.09.2016)

Ettiği Teşekkür
    1
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    14

Aynı sorundan ben de muzdaripim. Sabah ezanına kadar uyuyamıyorum yaklaşık 1yıldır belki de daha fazla. Sürekli aktif beynim. Sürekli geçmiş gelecek düşünüp duruyorum. Kendi kendime kafamın içinde sohbet ediyorum bir nevi Uykumu düzene sokmaya ne kadar çalışırsam çalışayım olmuyor. Belki bir iki gün düzeliyor sonra yine aynı tas aynı hamam. İçim daralıyor. Gün içinde sürekli bir bunaltı hali. Enerjim bitmiyor gibi hissediyorum. Kendimi yorayım belki uyurum diyorum fayda yok. Bi gün az uyuyayım akşam uyurum diyorum yine olmuyor. Bir türlü işin içinden çıkamadım. Eğitim hayatımı çok fazla etkiliyor. Okula gidesim gelmiyor üniversitede iki dönemimde uzadı. Belki Türkiye'deki eğitim stili de bunda etken ilgi çekmiyor. Sürekli ezber sürekli tekdüze bir sistem. Tek bildiğim bu durum hayatımı alt üst ediyor. Tembel olarak yaftalanıyorum ilişkimde ,arkadaşlarım arasında vs. Düzene sokmak istiyorum. Aynı durumdan muzdarip olan varsa ve düzeltebildiyse bu durumu lütfen yardım.

4. mythereina Üyemize teşekkür edenler:
    Ashina (13.09.2016)

Yer
    Araf
    Rep Puanı : 2880
    Ettiği Teşekkür
    1.157
    649 mesaja 1.407 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    35

Papatya çayının uyku düzenleyici etkisi var. Çok stresli bir hayatınız varsa uyku düzeninizi de etkiler. Beyninize masaj yapacak müzikler dinleyin. Spor, mümkünse. Bir de sağlıklı beslenme. Nefes egzersizleri. Kan değerlerinize de baktırın. Yani yapılacak birçok şey var eğer tıbbi olarak bir problem yoksa bunları yapabilirsiniz. Varsa da yapın iyi olur.

Ettiği Teşekkür
    0
    3 mesaja 6 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    9

Alıntı mythereina Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı sorundan ben de muzdaripim. Sabah ezanına kadar uyuyamıyorum yaklaşık 1yıldır belki de daha fazla. Sürekli aktif beynim. Sürekli geçmiş gelecek düşünüp duruyorum. Kendi kendime kafamın içinde sohbet ediyorum bir nevi Uykumu düzene sokmaya ne kadar çalışırsam çalışayım olmuyor. Belki bir iki gün düzeliyor sonra yine aynı tas aynı hamam. İçim daralıyor. Gün içinde sürekli bir bunaltı hali. Enerjim bitmiyor gibi hissediyorum. Kendimi yorayım belki uyurum diyorum fayda yok. Bi gün az uyuyayım akşam uyurum diyorum yine olmuyor. Bir türlü işin içinden çıkamadım. Eğitim hayatımı çok fazla etkiliyor. Okula gidesim gelmiyor üniversitede iki dönemimde uzadı. Belki Türkiye'deki eğitim stili de bunda etken ilgi çekmiyor. Sürekli ezber sürekli tekdüze bir sistem. Tek bildiğim bu durum hayatımı alt üst ediyor. Tembel olarak yaftalanıyorum ilişkimde ,arkadaşlarım arasında vs. Düzene sokmak istiyorum. Aynı durumdan muzdarip olan varsa ve düzeltebildiyse bu durumu lütfen yardım.
    Yalnız olmadığımı bilmek güzel.

Ettiği Teşekkür
    0
    3 mesaja 6 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    9

Alıntı pembe pelerin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Papatya çayının uyku düzenleyici etkisi var. Çok stresli bir hayatınız varsa uyku düzeninizi de etkiler. Beyninize masaj yapacak müzikler dinleyin. Spor, mümkünse. Bir de sağlıklı beslenme. Nefes egzersizleri. Kan değerlerinize de baktırın. Yani yapılacak birçok şey var eğer tıbbi olarak bir problem yoksa bunları yapabilirsiniz. Varsa da yapın iyi olur.
    Spor yapıyorum sürekli ve 6 aya kadar da branşımda profesyonelliğe yükseleceğim .. En çokta bunun için ihtiyacım var ama ben uyumayi başaramıyorum .. Papatya çayını deneyeceğim teşekkürler.

Rep Puanı : 787
    Ettiği Teşekkür
    170
    234 mesaja 359 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    23

Psikiatrstin yardımı olabilir.

Ettiği Teşekkür
    1
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    14

Kan değerlerimde hic bir problem yok Çay vs tarzı bitkisel yöntemlerde işe yaramadı. Hele muzik olayina hic girmiyorum

Rep Puanı : 145
    Ettiği Teşekkür
    154
    36 mesaja 64 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    11

Psikolojik destek almanız gerekebilir. Anksiyete bilinen adıyla kaygı bozukluğu saydığınız belirtilere sahip. Uyku bozukluğu diye tanımlanan insomniaya ardından panik atağa kadar sebep olabilir. İlaç tedavisi mevcut fakat ilaç istemem derseniz sevgili pembe pelerinin de dediği gibi sağlıklı beslenme, düzenli spor ilaveten doğaya ve kendinize vakit ayırmak, evcil hayvan edinmek (ki ben böyle yendim), seyahat edip hobi edinmenin bir nebze faydası olabilir.
    Tabiki kendinize tanı koymadan önce psikiyatr veya psikoloğa gitmenizi öneririm.

Üze teŋri basmasar asra yir telinmeser
    Türk bodun iliŋin törüŋün kim artatı udaçı erti

Rep Puanı : 5794
    Ettiği Teşekkür
    1.051
    1.206 mesaja 2.751 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    56

Biraz fazla enerjiksiniz ve onu atma ihtiyacınız var belki

12. yare-i yarim Üyemize teşekkür edenler:
    pembe pelerin (12.09.2016)

Rep Puanı : 3
    Ettiği Teşekkür
    7
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    3

Vakit kaybetmek istemiyorsanız ki çok zor bir durum , bu durumdan hemen kurtulmak istersiniz diye söylüyorum psikiyatriye gidin . İlaçlar sayesinde kısa sürede düzenli uyuyabilirsiniz. Psikologa gitmenizi tavsiye etmem . kısa sürede düzeninizi oturtmak istiyorsanız psikiyatriye gidin . Ve alacağınız ilaçları tam olarak doktorun dediği gibi kullanın . Psikoloji okuyorum , bu yazdıklarımı dikkate almanızı öneriyorum . Çünkü ben de çok çektim .

Sayfa 1/3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler