Soy ağacım ve doğaüstü görüntüler

• Konbuyu başlatan murattyalcin
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M

murattyalcin

Merhaba seyyid olduğumu zaten biliyordum ancak şeceremi çıkardığım zaman ayrı bir sevindim böyle bir soya sahip olduğum için gurur duyuyorum

Ancak rüyalarım olsun veya bir şey düşündüğüm zaman çok çabuk gerçekleştiğini fark ettim ailemizin çoğu ermiş insanı kamil bulunyor soyumzda öyle zaten

Çok fazla görüntüler görüyorum uykuya dalmadan önce çok farklı mekanlar gözümün önünden geçiyor sanki gerçekmiş gibi sanki bir şey anlatılmaya çalışıyor

Bunların sebebi nedir

Hz İmam Ali

Hz İmam Hüseyin

Hz İmam Zeynel Abidin

Hz İmam Muhammed Bakır

Hz İmam Caferi Sadık

Hz İmam Musa-i Kazım

Ve onun oğlu Seyit İbrahim Mücap

Ve onun oğlu Seyit Musa-i Sani

Ve onun oğlu Seyit Hacı Bektaş

Ve onun oğlu Seyit Yunus

Ve onun oğlu Seyit Hacı İsmail

Ve onun oğlu Seyit Hacı Hüseyin

Ve onun oğlu Seyit Hacı Muhammed

Ve onun oğlu Seyit Hacı Abdülkadir

Ve onun oğlu Seyit Hacı Halil

Ve onun oğlu Seyit İbrahim Ekber

Ve onun oğlu Seyit Cafer

Ve onun oğlu Seyit Aziz

Ve onun oğlu Seyit Mustafa

Ve onun oğlu Seyit Hasan

Ve onun oğlu Seyit Mikail

Ve onun oğlu Seyit Hacı Mahmudi Hayrani (Haci Kureyş)

Soy ağacım böyle devam ediyor

Furking

Kayıtlı Üye
Benim düşüncem, sorunuzun cevabını kendiniz vermişsiniz zaten. Bu konuda da en iyi cevabı kendiniz verirsiniz çünkü yaşadıklarınızı yani gördüklerinizi başkası göremez ve o an hissettiklerinizi başkası hissedemez bu yüzden başkalarından yardım istemek yerine size verildiğini düşündüğünüz o mesajlardan kendi iradenizle anlam çıkarın ve ona göre tedbir veya hazırlık yapınız. Herşeyden önce Allaha layık kul, Peygamber Efendimiz (sav.) 'e layık ümmet ve atalarınıza layık evlat olmaya çalışın. Hayırlı günler..

MasterMind

Kayıtlı Üye
Soyunuz ne kadar mübarek maşallah. Allah inşallah sizin için güzel şeyler istiyor diye hüsnü zan ediyorum. Aslında bende merak ediyorum soyumu ama nasıl araştırırım bilmiyorum. Bir de kimbilir belki ilerleyen zamanlarda bu yaşadıklarınızın cevabı kendiliğinden ortaya çıkar. Çünkü bazı şeyleri yaşamadan bazı şeyler anlaşılmaz. Siz bunları üst üste koyarak bir anlayışa ulaşabilirsiniz belki. Allah yardımcınız olsun.

Belpheg0r

Kayıtlı Üye
gerçekten seyyidseniz güzel ama benim duyduguma göre eğer değilde seyyidim derseniz yada evliya zaten söylememek lazım helak olabilirsizin diye biliyorum

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bildiğimiz Seyit soyundan bahsediyorsanız (bilmediğimiz Seyit soyu varmı) Türkiye de Seyit soyu yok. Hatta bir ara şuan Türkiye'nin gündeminde olan cemaat ile ilişkilendirilmeye çalışılmıştı da pek işe yaramamıştı bu iddea. Soy araştırmanızı doğru yaptığınızdan emin misimiz

jensına

Kayıtlı Üye
Bu soy agacını bu kadar geriye dönüş nasıl cıkarttın acaba ?

Jevith

Banlı Kullanıcı
Soy ağacını nasıl çıkarttın bana da çok lazım yardımcı olabilir misin?

M

murattyalcin

Aksine türkiyede bir çok seyit bulunmaktadır soy ağacımı ise bir tanıdık yardımıyla çıkarttırdım normalde imkansız

Jevith

Banlı Kullanıcı
Aksine türkiyede bir çok seyit bulunmaktadır soy ağacımı ise bir tanıdık yardımıyla çıkarttırdım normalde imkansız
Soyadımda pir geçiyor soyumuz aleviliğe dayanıyor (şuan ailem sünni orası ayrı) atalarım horasandan göçmüş o yüzden araştırmak istiyorum çok merak ediyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Türkiye de makam kazanmak için pek çok şeyh kutlu soydan geldiğini iddea etmiştir. Tarih araştırmaları pek çok ideayı yalanlamıştır. Ellerinde bir soy ağacının olduğu idea edilen bir kitap var bu kitap da en son kaydın 1500 lı yıllarda yapıldığı sonrasında ise buna benzer soy kitaplarının türediği ve pek çok kimsenin uydurma soylar oluştuğu biliyor. Tükiye de bir dernek kurdurlar fakat dernek ile ilgili çalışmaların tarih dayanakları yerine oturmuyor. Alevilik ile ilşkilendirilmeye çalışanlar var. Fakat yine yapılan tarih araştırmaları bunu doğrulamıyor. İmkansız diye bahsettiğiniz şey pek de öyle imkansız değil. Zaten tanıdığı da ihtiyaç yok böyle bir soydan gelmek için, idea edilenlerin dışındakilerin hepsinin resmi kaydı var. Sosyolog ve tarihçi olduğum için çok merak ettim. Ezoterik tarih ve din tarihide ilgi alanım elimizdeki kaynağı çok merak ettim. Bazı şeyh , cemaat ya da kendini Mehdi sanan kişilerin ve Arap kaynaklı olmayan güya onlarca gerçekliği ispatlanmamış ve bu soy ile ilgili gerçek çalışmalar yürütmemiş kişilerin asılsız idealarını bir kenara bırakırsak Türkiye de bir ilk olursunuz. Soy kitaplarından hangisinde Kaydınız geçiyor.

La-edri

Kayıtlı Üye
Pir yada seyh diye tabir edilen(orjinal) kisiler evliya makamlarindadirlar ve bu zatlarin manevi degerleri genetik ile baba dan ogula gecen bir sey degildir. Bu sebebden dolayi kisi gercek bir seyyid olsa bile bu durum ona manevi bir sey kazandirmaz. Maneviyat caba ihlas ve iman ile kazanilan birseydir.

Peygamberler vardir kendi ogullari maneviyatyoksunudur ( Nuh, Adem,) ve yine Pirler vardir kendi ogullarini kafir ilan edipde cenazesini yikamaya deger görmedikleri ( Mevlana)
Ve yine atalari maneviyat yoksunu oluptda kendileri manevi alanda epey yol almis kisiler vardir.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
La edri çok önemli bir konuya değinmiş. Genelde bazı şeyh soyları kendilerini peyganber soyuna dayandırmıştır. Bu konuyu geçelim şeyh Nasıl şeyh olmuştur. Tarikat liderleri yani bir makam adı olarak şeyh kelimesini kullanmıyorum. Gerçek bir mertebeden bahsediyorum. efsun gösteren ya da ilim sahibi olan kişiler bu yolda ilerlerken ( İslami olmayan batini tüm yollarda buna dahil konu soy ve soyun özeliliği olduğu için Şeyh ibaresini kullanıyorum, ilme vakıf olmak dinsel inanışa bağlı değildir) çocukluklarında zaten mucizeler yaşarlar, kendi genetik soyunda kendi gibi olanda olabilir olmayan da olabilir. Sonra nasibinde varsa teorik eğitim alabilir bir öğretmenden nasibinde yoksa kendi kendini eğitir. Zaten teorik eğitim değil İlahi eğitim aldığı için kendi yolunda ilerleyebilir. Bir insandan alınan eğitim doğru bir kişi ise genel kültürünü artırır aldığı İlahi eğitimleri doğru ve hızlı anlamasına yol açar o kadar. Bu kimseler İlahi fizik ötesi diye tabir edilen bugün ise kuantum fiziğinin yeni yeni anlamaya başladığı aslında evrensel konunların ilmini, ambiyane tabirle sihri göstermek zorunda değildir. Bazı ilim sahipleri sadece kendi yolunda ilerler ya da başka kimseleri yetiştirir. Tabi tek tek incelesek bile ilim yolunu aydınlatmaya ömür yetmez. Bazı ailerlerde deden babadan kitapla iş yapmaya çalışan ilmiyle değil de saltanat gibi sadece kanını taşıyor diyor şeyh makamanına getirilen çok fazla insan da var.

Artvinde anlatılan bir hikaye var. Belki başka yerde de vardır da ben orda duydum. Bir hocadan bahsederlerken eskiden, öyle büyük bir ilmi varmış ki suyu suya karıştırıp süt yapar bu süt ile insanları iyileştirir içen Mutlu olur Ağrı'ları geçermiş. Peygamber soyundan geldiği söylenirmiş. Kendisi de içtiği için bu şifalı sudan yaşlanmaz yaşı bilinmezmiş. Sonra Tekirdağ dan bir yolcu gelmiş. Suyu suya karıştırmış süt yapmış. Aynı bu hoca gibi o da gülmeye keyiflenmeye başlamış. O köyde yaşayan halk sevinmiş bir şeyhimiz daha oldu diye. Sormuşlar bu yolcuya suya su koyup Nasıl süt yaparsın diye. Süt değiş be ya olur bu rakı demiş. Rakıyı bilmeyen köylüye olmuş sana mucize. Şeyhleri ermişleri ayıracak olanda cehaletmiZden sıyrılmakla olur. Bilim o yüzden ilmin en yakın dostudur.

jokerstyle

Kayıtlı Üye
La-Edri ve Urum yaptiginiz aciklamalar icin Allah (c.c.) sizden razi olsun!!!
Gercek Maneviyat ve Ilim sahibi kisiler bildigim kadariyla mütavazi bir yaklasim icersinde olur, cünkü verilenin kendisi icin ne kadar büyük bir sorumluluk da birlikte yüklendigini bildikleri icindir.
Evliya olmak icinde havada ucmak veya insanlarin düsüncelerini okumak gibi belirli vasiflarla donatilmis olmak degildir.Evliya, Allah´a (c.c.) iman eden ve ona kavusmak ve rizasini kazanmak icin elinnden geldigi kadariyla emirlerine uyan ve samimi olandir.Bu acizane benim düsüncemdir!!!
Bu konuda Cüneyd Bağdadî (k.s) şöyle demiştir: “Bir adamın suda yürüdüğünü veya havada uçtuğunu görürseniz ona aldanmayınız. Öncelikle onun ilahi emir ve yasaklar karşısındaki haline bakınız.”

scattycrush

Kayıtlı Üye
Merhabalar ülke sınırlarımız içinde seyit yok diyorsunuz , affınıza sığınarak soruyorum Adıyaman'da olan zat-ı muhteremden haberdar mısınız acaba ?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Merhabalar ülke sınırlarımız içinde seyit yok diyorsunuz , affınıza sığınarak soruyorum Adıyaman'da olan zat-ı muhteremden haberdar mısınız acaba ?
Sınırlar içinde kesinlikle yoktur denilmiyor, resmi kayıtlı olduğu iddia edilenlerin, dayandığı resmi veya gayriresmi kayıtlarda tahrifat var deniliyor. Ayrıca bu soya mensup olup da haberi olmayan insanlar da var. Sıkıntı şudur ki; ne yazık ki çeşitli dini, siyasi, askeri ve ekonomik sebeplerle bu soyun ferdi olunduğuna dair çok fazla sahtekarlık yapılmıştır. Örneğin bugün Türkiye'de bir paralel terör örgütüne dair önlemler alınıyor olsa da, yarın bir gün tarih kitaplarında, biraz da kötü niyetle, bu örgütün yaptıklarını Türkiye Cumhuriyeti devleti yapmış gibi rahatlıkla gösterilebilir. (ki şuan yapılıyor, at izi it izine karıştırılıyor).
Adıyaman konusu da şuan ülke halinden mütevellit biraz hassas olduğundan bu platformda çok girmemek lazım. Çünkü bir girersek ucumuz Fsb'den tutun da Cia ve Bnd'ye kadar çıkar. Hiç girmeyelim şimdilik Adıyaman'a hele de böyle bir konuda..

scattycrush

Kayıtlı Üye
Cevabınız için teşekkür ederim ayrıca Adıyaman konusunda bilgilerinizi paylaşmaya hazır olduğunuzda sizi seve seve dinleyeceğime emin olabilirsiniz sevgili Chillout :)

Agena

Kayıtlı Üye
Benim bildiğim kadarıyla ilk nüfus sayımı 2. Mahmut zamanında yapılmıştı o da 1830lara takbül ediyor. Öncesine ulaşabildiyseniz çok şanslısınız. Ailenizin özel kayıtları mı vardı acaba?

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Tarihle çok yakından ilgilenen birisi olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Türkiyede oeygamber soyu seceresi çıkartılamaz çünkü dönemin devlet makamları bu soyun şeceresinin kaydını bizzat yok etmişlerdir. Sebebide hz hüseyinin soyundan gelen şerif hüseyinin ingilizlerle iş birliği kurarak peygamber torunu ünvanını kullanıp müslümanları osmanlıya isyana teşvik etmiştir. Başta bu olmak üzere bunun gibi bir çok sebepten ikinci abdulhamit döneminde peygamber soyu şeceresinin bir kısmı devlet sırrı statüsüne alınmış ki kimse şecere çıkaramasın diye (Türkiye cumhuriyetide bunu devlet sırrı sayar bu tür şecedeleri çıkartmaz) bir kısım şecerelerde imha edilmiştir. Yaşadığınız duruma gelicek olursak ortada çok harkulade şeyler yok her insanda çeşitli yetenekler bulunur kimisi farkeder kimisi farketmez ama vardır bu sebeple bu tür durumlardan evliyalık alametleri çıkartmanın gereği yoktur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...