Sendromlarım - Kendimi çoğu kişilik bozuklarını uyduruyorum hiçbiri değilim.

oblomovwriter

Kayıtlı Üye
Ben ben ben nereden başlayacağımı bilmiyorum kullanabildiğim tek şey kelimeler onları da yazarken iki cümleyi birbirine karıştırıyorum değişik sendrom yaşayan bi insanım.Size kendimden bahsedeceğim, sizden teşhis koymanızı istiyorum zaten kendimi analiz edip ne tür rahatsızlığım olduğunu uzun bi psikolojik araştırmalarım ötürü öğrendim. Diyeceksiniz ki neden pskiyatri gitmedi böyle şeyleri pek sevmem grip olunca doktora gitmeyi bile sevmem.

Arkadaşlarım ve çevremdeki çoğu insan ''Değişik'' tanımlama yapıyor. Başlarda pek umursamıyordum sonradan umursamaya başladım. Olaylar anlatıcağım ve düşünce biçemımı anlatıcağım (benim gibi insanlarla pek rastlamadım benım gibi olduğunu düşünen insanlarla iletişim kurmak isterim.) Mesela ben bi konu hakkında biriyle konuşalım kullandığı her kelime başka bir şey çağrıştırıyor konu ankara ben tuvaletten çıkıyorum. Mesela birçok konuda yetenekliyimdir sanki her şey yapacak gibi hissediyorum çocukken resim çizerdim baya iyidi gördüğüm her şeyi bire bir çizerdim 4 saat öncesi gördüğüm herhangi bi yeri kusursuz aynısı olurdu sonra kullanmaya kullanmaya çöp adam çizebiliyorum. Resim hocam ayrılınca bende resim çizmeye bıraktım. İnsanlarla pek konuşmayı sevmem, herkes iki yüzlü ve aslında bilinçaltının ne demek istediğini gayet anlıyorum ama o bilinçli yaptığı şeyleri bilinçaltının yaptığı kuramlarla ilişki kuramıyor farkında değil. Mesela bi kız arkadaşım bi şey söylesin dallandıra dallandıra kötü sonuca cıkarıyorum. Mesela her zaman yaptığım bi şey birine sen nasılsınız diyorum wtf. siz nasılsınız olur sen nasılsın olur sen nasılsınız olur mu, deli doluyum her an her şey yapabilirim, çılgın diyorlar sebepsiz mutlu oluyorum bazen sebebini bilmeden içime hüzün doğuyor karışık duygular içersindeyim. Öfkeli birisiyim aynı zamanda hayata yaşadıklarıma topluma zararlı bi birey olabilirim. Toplum dışına çıktıkca öfkeleniyorum insanlar gülüyor eğleniyor nasıl yaşıyor, OT kullandığım dönemde oldu o zamanda aynıydım arkadaşlarımla beraber kullanıyorduk onlar mutlu oluyordu gülüyordu yatıyordu değişik ruh halleri giriyordu benim kafamdaki düşünceler daha hızlı çalışıyordu hiçbir engel yok gibi ertesi gün yorgun argın oluyordum. Yolda yürüyorum ruhumu çıkartıyorum daha önce gittiğim bi yere koyuyorum yürütüyorum insanlara çarpıyor hissediyorum. Yakın bi abim(öz değil evlatlık değil ben ona abi derim ) var hep olmak istediğim biri bazen yolda yürürken herkesi ona benzetiyorum. Onunla yaptığımız her şey film gibi dokunmasam ve ortak arkadaşımız olmasa hayali arkadaşım diyeceğim. Sokak çocuğuyum sokakta çok zaman geçirdim ve kavga ettim sonra nasıl oldu bilmiyorum kitap okumaya başlamak istedim. Kitap okumayada kolay kolay başlamadım 1 cümle okuyordum kitabı fırlatıyordum kim yazmış uğraşmış amk kitabını diyordum falan filan neyse birçok kitap okudum. Entel kesim kitap okuyor diye bilinir hep tanışmak istedim konuşmak istedim hep üstten baktılar ve kendilerini bi şey zannettiler oysa böbürlenmeleri tek sebebi cahillik bulunduğu arkadaş çevresinden daha fazla bir şey bilmesi sonuç itabariyle kof adamlar. Bana birisi çok karekterlisin dedi harbiden öyle okuduğum her roman karekteri ben oluyorum okuduktan sonra benim fikir düşünce olarak geniş yelpazem var karekter bakımında kadınlarla ilk tanışmada pek başarılı değilimdir ama bi kadın kendini tanıştırmışsa nasıl biriyle anlaşabilecekse eğer güzelliği cezbederse öyle biri rahatça olabiliyorum çok hızlı karekter analizi yapabiliyorum farkında olmadan değişiyorum şuan bocalamamı tek sebebi oturmamış olan birçok karektere sahibim, hastayım işte hemde 21.yy en tehlikeli bi bireyinden zamanında herkes görecek. Her yazar iyi niyetinde yazmamıştır bazı yazarlar hastalıklarını başkaları geçirmek için yazmıştır. Kitaplar tehlikelidir, tehlikeli her oyunu severim.

Konu itibariyle bana zaman ayırdığınız için teşekkür ederim, yazdıklarım uydurma falan değil yazdıklarım 'ben' böyle insan olur mu diyebilirsiniz var işte. Hiçbir şey göründüğü gibi değildir herkes yatağa uyumaya gittiğinde bana uyku tutmuyor yılın 300 gününe yakın gece uyumuyorum,gündüz uyumuyorum arabada yolda orAda burda kestirme uyku uyuyorum uyurken kendimi suçlu hissediyorum F. Kafka birçok kez uyumak insanın en masum eylemidir gibi sözler eder bilmiyorum işte bunun sonu bir sonuca bağlayamam söylediğim her cümle yeni bi konu açar bu yüzden bitti yazarak bitirmek istiyorum.

Oblomovwriter

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
İlk olarak kitaplardan bahsederken kullandığınız kelime için büyük ihtimal ceza alacaksınız.
İkincisi bütün bunlar, bana büyüme sancıları gibi geliyor.Eğer 20 den küçükseniz bütün bu mani hallere veya duygusal karmaşalara tam oturmamış hormonlarınız neden olabilir.Beden olgunlaştığında her şey az çok yerine oturacaktır.
He eğer yaşınız daha büyükse, ortalamadan biraz fazla olan zekanız sosyal yeteneklerinizi baskılıyor olabilir.Hele birde birden fazla şeye ilgisi olan bir karaktere sahipseniz, elemental veya burç olarak bütün bu daldan dala mevzusu çok daha anlam kazanır.
Tavsiyelerim, yapmıyorsanız spor yapmak,
Yazmıyorsanız, yazı yazmak-tıpkı böyle-
Söylemiyorsanız, şarkı söylemek
ve
Etmiyorsanız, dans etmek.
Bütün bunlar, vucuttaki dağınık enerjiyi bir nebze olsun yerine oturtur.
Yine de yetkin bir psikolog olmadığımı belirteyim.

oblomovwriter

Kayıtlı Üye
Bazı kelimeler küfür diye algılanabilirdir bazı kitap sayfalarında da vardır ama diyeceksiniz ki burası bi forum sitesi cinsiyet olarak kadın erkek okuyor ve bende diyeceğim ki hata olarak kabul edilebilir o anki kendi tepkimi göstermek için yazdığım 3 harfli bi gazete ismi olabilir açık mert korkusuz neyse :) uyarın için teşekkürler.

Spor yapıyorum, kitap okuyorum ama hep aynıyım. Vücudum yorgun ağır depresif hareketleri sabah uyanır bi sigara yakarım mesela normal insan ilk yüzü yıkar kahvaltı yapar falan ama bende öyle değil değişik hareketlerim var neden sonuç bağı kuramıyorum yaptığım hareketler. Toplumda fark edilecek bi insanım çevresi çabuk insan kaynayan yanıma sohbet etmeye gelirler belki fiziksel olarak ezik tip olsam dalga gececekler dış görünüşüm playboy içim filozof diyim sana tanıştığım çoğu insan beklenen arzu konuştuğum sohbet tatmin etmiyor genelde iğneyeci ağzım var karşımdaki insana saygı duymuyorsam farkında olmadan eziyorum, serseri ruhum kimseye saygı duymaz. Çevremdeki insanları kendimden uzaklaştırıp yalnız kalıp hayatı düşünüyorum. Yazı yazmak size söyleyim ki imece usulu taş taşımaktan daha zor. (Yaşım 20 den büyük).

oblomovwriter

Kayıtlı Üye
Ergenlik dönemi kimi insanlarda daha uzun sürebiliyor.
Güldürdü alaycı yaklaşıyor gibi gözükebilir öyle de zaten o zaman 4 yaşından beri mi ergenim ve ergenliğim hala devam mı, ediyor bir de böyle düşünün bu problem çocukluğumdan beri var, her zaman kendimden büyük insanlarla daha kolay anlaşmışımdır genelde kendimde büyük kadınlarla muhabbet edebiliyorum gayet ergensi davranış olduğunu söyleyen olmadı, genel literatürde duyduğum kelime 'değişik'. Merak ettiğiniz her konu soruyu incelemek için sorabilirsiniz, ilgilendiğiniz teşekkür ederim.

eşinikaybedençorap

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Hastalık hastası olmayasın? Normalde kimseye bu kadar sert çıkmam ama "vay be" dememizi bekliyor gibisin. Yazdıklarından yoldan geçen herhangi bir insanın iç dünyası. Farklı değilsin

oblomovwriter

Kayıtlı Üye
Hastalık hastası olmayasın? Normalde kimseye bu kadar sert çıkmam ama "vay be" dememizi bekliyor gibisin. Yazdıklarından yoldan geçen herhangi bir insanın iç dünyası. Farklı değilsin
Evet herkes psikolojik sorunları olduğunu gördüm kabul ediyorum ama onlar toplumda iç ice yaşamayı becerebiliyorlar ve benimki daha yoğun bi depresif hal. Ahahah insanların benim için ne düşündükleri pek umursayan bir insana mı benziyorum. Vay be demen bana bir şey kazandırmaz benim bu hayatta tek zenginliğim sahip olduğum zaman kavramı ve burada neden böyle bir çaba içeresine gireyim. Sert tepki verebilirsin sıkıntı yok ama verdiğin tepki gaye alınacak bi tepki olmasını yeğlerdim, arkadaşım. İlgilendiğin için teşekkürler.

eşinikaybedençorap

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Evet herkes psikolojik sorunları olduğunu gördüm kabul ediyorum ama onlar toplumda iç ice yaşamayı becerebiliyorlar ve benimki daha yoğun bi depresif hal. Ahahah insanların benim için ne düşündükleri pek umursayan bir insana mı benziyorum. Vay be demen bana bir şey kazandırmaz benim bu hayatta tek zenginliğim sahip olduğum zaman kavramı ve burada neden böyle bir çaba içeresine gireyim. Sert tepki verebilirsin sıkıntı yok ama verdiğin tepki gaye alınacak bi tepki olmasını yeğlerdim, arkadaşım. İlgilendiğin için teşekkürler.
İşin uzmanı olan psikologlardan yardım almak yerine gelip burada bir şeyler yazman insanların ne düşündüğünü önemsediğini gösterir.

Furking

Kayıtlı Üye
Güldürdü alaycı yaklaşıyor gibi gözükebilir öyle de zaten o zaman 4 yaşından beri mi ergenim ve ergenliğim hala devam mı, ediyor bir de böyle düşünün bu problem çocukluğumdan beri var, her zaman kendimden büyük insanlarla daha kolay anlaşmışımdır genelde kendimde büyük kadınlarla muhabbet edebiliyorum gayet ergensi davranış olduğunu söyleyen olmadı, genel literatürde duyduğum kelime 'değişik'. Merak ettiğiniz her konu soruyu incelemek için sorabilirsiniz, ilgilendiğiniz teşekkür ederim.

Duygu ve düşünceleriniz bana ergenlik "dalga geçmediğim belli olsun diye olgunlaşma dönemi diyeyim" bu dönemin kişide uyandırdığı düşünce yapısı gibi geldi. Evet ben de hep büyüklerle muhabbet etmeyi seçer ve onlar gibi davranmayi secerdim. Kitap okuyan birini görsem okuyon da noluyo , zaman kaybı vs söylemlerde bulunurdum. Yani genel olarak yaşadıklarınızı ben de yaşadım ve sağlam bir şekilde o dönemi erken atlattım. Bu dönemde yardimci olabilecek ve sizi mutlu edecek bir kız arkadaş herseyin çözümü olur. Fakat bende işler tersine gitti ve daha da kötü etti beni. Bu yüzden bu konuda seçici olun . Onun dışında 2 senedir kendimi baştan aşağı değiştirdim ve eski dostlar bu sen değilsin demeye başladı. Eğer böyle bir şey size söylendiginde onları ciddiye almayın ve aynı şekil değişime devam edin. Hobiler edinin evcil hayvan edinin. Spora başlayın. Hayat bu kadar basit olmamalı. Bedeninize zarar verecek herseyden uzak durun. Yapamam demeyin çünkü ben bir günde sigara ile birlikte diğer herşeye son verdim ve daha hayatın başında iken yaptığım hataların farkına vardım. Bence hayatı istediğiniz şekilde yaşayın kimsenin fikri sizi ilgilendirmesin ve size zararı olan hersey ve herkesten uzak durun. Sevgiler..

oblomovwriter

Kayıtlı Üye
İşin uzmanı olan psikologlardan yardım almak yerine gelip burada bir şeyler yazman insanların ne düşündüğünü önemsediğini gösterir.

Psikologlar benim okuduğum aynı freudlar, alfred adler falan filan bi sürü psikoloji kitabı yeğledim bana yaklaşacak durumları ötürü biliyorum karşımdaki doktora kısıtlı zaman içeresinde sıkılmadan normal bi insan rolü oynayabilirim, insanlara duymak istedikleri şeyleri kolayca söyleyebiliyorum. Neyse burada olmamın tek nedeni bravo vay be nasıl adam demeniz falan değil sen neden böyle bir alınma gerçekleştirdin yoksa bilinçaltındaki kıskançlık duygusu mu kabardı bilinçli olarak yapıyorsun demedim. Benim sadece kendime koyduğum teşhisleri birçok kişi aynı teşhisi koyucak diye merak edip geldim bu foruma. Biliyorsun ki sanal dünya beni tanımıyorsun ve tanımayacaksın, tanımayacaksınız. Şöyle de söyleyim kitaplardan gideceğim kürk mantolu madonna' dan yazarı sabahattin ali eğer raif efendi tanışmış olmasaydı sabahattin ali nasıl yazardı o romanı nereden bilirdi o hüznü. Hiçbir şey göründüğü gibi değil işte. Size gayet net ve açık bir şekilde kendimi ifade ediyorum.

eşinikaybedençorap

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Psikologlar benim okuduğum aynı freudlar, alfred adler falan filan bi sürü psikoloji kitabı yeğledim bana yaklaşacak durumları ötürü biliyorum karşımdaki doktora kısıtlı zaman içeresinde sıkılmadan normal bi insan rolü oynayabilirim, insanlara duymak istedikleri şeyleri kolayca söyleyebiliyorum. Neyse burada olmamın tek nedeni bravo vay be nasıl adam demeniz falan değil sen neden böyle bir alınma gerçekleştirdin yoksa bilinçaltındaki kıskançlık duygusu mu kabardı bilinçli olarak yapıyorsun demedim. Benim sadece kendime koyduğum teşhisleri birçok kişi aynı teşhisi koyucak diye merak edip geldim bu foruma. Biliyorsun ki sanal dünya beni tanımıyorsun ve tanımayacaksın, tanımayacaksınız. Şöyle de söyleyim kitaplardan gideceğim kürk mantolu madonna' dan yazarı sabahattin ali eğer raif efendi tanışmış olmasaydı sabahattin ali nasıl yazardı o romanı nereden bilirdi o hüznü. Hiçbir şey göründüğü gibi değil işte. Size gayet net ve açık bir şekilde kendimi ifade ediyorum.
O halde sana şöyle söyleyeyim yazdıklarının (kadınlarla konuşamamayı erkeklerle konuşamama olarak değiştirirsek) hepsi bende var. Ki ben kendimi normal bir insan olarak görürüm

oblomovwriter

Kayıtlı Üye
O halde sana şöyle söyleyeyim yazdıklarının (kadınlarla konuşamamayı erkeklerle konuşamama olarak değiştirirsek) hepsi bende var. Ki ben kendimi normal bir insan olarak görürüm
cinsiyetini merak ettiğimden değil erkek mısın kadın mısın bilmiyorum şöyle diyorum hemcinsinsinle konuşman gayet normal bir şey olarak değenlendirilir.Kadınlarla konuşamıyorum demedim ilk tanışma gibi şeyler pek başarılı değilimdir dedim. Eğer sende benim gibiysen arkadaşım biraz inziva kal ve bastırılmış karekterini ortaya çıkar. Bir de eğer böyle bi forum geziyorsan normal bi insan değilsindir genel itibariyle söyleyebilirim. Normal tanımı kime göre neye göre, normal çevrendeki insanlar senin gibidir o zaman sana normal geliyordur.

eşinikaybedençorap

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
cinsiyetini merak ettiğimden değil erkek mısın kadın mısın bilmiyorum şöyle diyorum hemcinsinsinle konuşman gayet normal bir şey olarak değenlendirilir.Kadınlarla konuşamıyorum demedim ilk tanışma gibi şeyler pek başarılı değilimdir dedim. Eğer sende benim gibiysen arkadaşım biraz inziva kal ve bastırılmış karekterini ortaya çıkar. Bir de eğer böyle bi forum geziyorsan normal bi insan değilsindir genel itibariyle söyleyebilirim. Normal tanımı kime göre neye göre, normal çevrendeki insanlar senin gibidir o zaman sana normal geliyordur.
Tamam normal değilim. Kimse normal değil, hepimiz 21. yy ın en tehlikeli insanlarıyız.

Furking

Kayıtlı Üye
Ya pardon da, adamım sen yardım almak istediğinden emin misin ? Yardım etmek için elimizden geleni yapıyoruz cevaplar ve çözümler sunuyoruz bir teşekkür bile etmiyosun onu da geçtim bari yorum hakkında birşeyler yaz. Burda kimse para karşılığı iş yapmıyor hepimiz birilerine iyilik yapabilmek için burdayız, yani bir çoğumuz. Pembe dünya nickli biri yardım edebileceğini söyledi ama mesaja cevap dahi vermedin ki kendisinin yorumu neden silindi bilmiyorum. Biraz mantık ya.. Emin ol burda bulunan birçok insanın sahip oldugu bozuk psikolojinin binde birine bile sahip değilsin. Ortadoğuda savaşın ortasında mi kaldın aileni mi kaybettin ? Afrikada açlık mı çekiyorsun ? Yetimhanelerde mi büyüdün ? Ne çok seviyoruz ufacık şeyleri dert edinmeyi..

oblomovwriter

Kayıtlı Üye
Bilmiyorum, özür dilerim bazen birileri bana yardım etmeyi çalışırken fazla saldırgan oluyorum karşımdaki insanın ne kadar cevher olduğunu görmek için sadece bunların zamanl geciçeğini veya bunlarla beraber yaşamaya öğrenecek miyim bunu merak ediyorum, benim gibi birileri var mı ?

oblomovwriter

Kayıtlı Üye
Ya pardon da, adamım sen yardım almak istediğinden emin misin ? Yardım etmek için elimizden geleni yapıyoruz cevaplar ve çözümler sunuyoruz bir teşekkür bile etmiyosun onu da geçtim bari yorum hakkında birşeyler yaz. Burda kimse para karşılığı iş yapmıyor hepimiz birilerine iyilik yapabilmek için burdayız, yani bir çoğumuz. Pembe dünya nickli biri yardım edebileceğini söyledi ama mesaja cevap dahi vermedin ki kendisinin yorumu neden silindi bilmiyorum. Biraz mantık ya.. Emin ol burda bulunan birçok insanın sahip oldugu bozuk psikolojinin binde birine bile sahip değilsin. Ortadoğuda savaşın ortasında mi kaldın aileni mi kaybettin ? Afrikada açlık mı çekiyorsun ? Yetimhanelerde mi büyüdün ? Ne çok seviyoruz ufacık şeyleri dert edinmeyi..

Tahrik edici kelimeler kullanıyorsun dikkat et güzel bilinçaltının kıyas yapma herkesin kendine göre büyük veya küçük dertleri vardır herkesin derdi farklıdır, Neler mi yaşadımbir kısmınu anlatayım madem iyi gelicekse anlatayım 6 yaşındaydım ilk +18 video izlediğimde cinsellik değişik farklı vücuda merak ederdim cocuktum bi kadınla birlikte oldum cocuktum bi oyun arkadaşımla beraber yattım farketmeden bilmeden merak ediyordum, sonra annem ve baba hiç söz etmyorum 15 yaşına kadar dayak yedim sopa sırgan kemer plastik kablo zincir 6 yaşındaydım yemin ederken canım yanıyordu hala yanıyor ben öfkemin peşine gidiyorum acılarım üstüne gidiyorum yaşandı bitti doğrudur fakat ben yaşadığım şeylerin biliçaltımdaki bıraktığı izleri silemedim yani yaşandı bitmedi arkadaşım doğrudur yaralı aslan gibi herkes saldırıyorum, hepinize teşekkür ederim sağolun sadece benim gibi bir şeyler yaşamış birileri var mı merak ettim. Yardım ihtiyacım yok sadece birileri var mı onu merak ediyorum, Şimdi çok öfkeliyim yolda yürüdüğüm insanı bile öldürmek istiyorum, onun günahı bu dünyada yaşamak işte lanet olasıcası bi yerde yaşamak.

oblomovwriter

Kayıtlı Üye
İlk olarak kitaplardan bahsederken kullandığınız kelime için büyük ihtimal ceza alacaksınız.
İkincisi bütün bunlar, bana büyüme sancıları gibi geliyor.Eğer 20 den küçükseniz bütün bu mani hallere veya duygusal karmaşalara tam oturmamış hormonlarınız neden olabilir.Beden olgunlaştığında her şey az çok yerine oturacaktır.
He eğer yaşınız daha büyükse, ortalamadan biraz fazla olan zekanız sosyal yeteneklerinizi baskılıyor olabilir.Hele birde birden fazla şeye ilgisi olan bir karaktere sahipseniz, elemental veya burç olarak bütün bu daldan dala mevzusu çok daha anlam kazanır.
Tavsiyelerim, yapmıyorsanız spor yapmak,
Yazmıyorsanız, yazı yazmak-tıpkı böyle-
Söylemiyorsanız, şarkı söylemek
ve
Etmiyorsanız, dans etmek.
Bütün bunlar, vucuttaki dağınık enerjiyi bir nebze olsun yerine oturtur.
Yine de yetkin bir psikolog olmadığımı belirteyim.

Teşekkür ederim o günlerde biraz saldıragandım çabuk tahrik olan bi insanım, yazı yazmak beynimi meşgul etmek bazen diktiğim yere söküp dikiyorum sadece bunlarla yaşamayı öğrenecek miyim yoksa hep bocalayacak mıyım, benim gibi BİRİSİ VAR MI onu merak ediyorum.

Vengaence

Kayıtlı Üye
Siz dil kullanmaya gerek duymayacağım resmiyete girmeye gerek görmüyorum. Yazıyı ilk okuduğumda güzel ironi diyordum fakat sonra ciddi olduğunu anladım.
Psikoloji büyük bir alan, herkes kendi deneyini yapabilir. Psikoloji kavramını öğrendiğim andan beridir çalıştığım ve deneyler yaptığım, anonim olarak insanlarla konuşarak öğrendiğim bir durum var. Her insan senin iç dünyanı paylaşıyor. Aslında boşa kürek çektiğimi de biliyorum, senin gibi insanlarla da karşılaştım ve sayısı sandığından daha çok. Anormal değilsin. Kendini toplumdan farklı görmek istiyorsun. Kesinlikle sana hak veriyorum. Ben de toplumdaki sıradan bir birey olmak istemiyorum. Aslına bakarsan şuana kadar isteyen biriyle de karşılaşmadım. Fakat şu ayrımı iyi bilmek gerekiyor, Farklılık ve Anormallik. Farklı olmalısın, sıradan hayatlar yaşayan onlarca insan gibi olmamalısın fakat sen burada hata yapıyorsun. Farklı olmak için anormal olman gerektiği yanılgısındasın.
Sana güvenmediğin bir yabancı tavsiyesi, hobiler edin, parapsikolojiyle uğraş, kendine bir alan seç ve kendini o alanda etkin kıl. Yaşadığın şeyler üzüntü verici olabilir fakat güvenmeyeceğin yabancıların o acıyı sadece paylaşacaklarını,yaşamayacaklarını bil.
Yazdığın her şeyin psikolojik karşılıklarını verirdim sana fakat uğraşmaya gerçekten değer mi bilmiyorum.
Eğer gerçekten de kötü bir çocukluk yaşadıysan ki bunu savunuyorsun, git bir psikoterapi al. Hiçbirimiz psikolog değiliz, kaldı ki olsak bile seni buradan tesavi edemeyiz. Eğer bulursan öyle birini bana da söyle yani, yararlanmak isterim.
Son sorunun cevabını her nekadar vermiş olsam da tekrar vermek istiyorum. Senin gibi birisi değil, birileri var ve bu sayı sandığından daha çok. Üzgünüm dostum, fakat sen anormal değilsin. Psikoloji kitaplarından ve makalelerinden de uzak dursan iyi olur. Kendine hastalık bulmanı istemeyiz.

oblomovwriter

Kayıtlı Üye
Siz dil kullanmaya gerek duymayacağım resmiyete girmeye gerek görmüyorum. Yazıyı ilk okuduğumda güzel ironi diyordum fakat sonra ciddi olduğunu anladım.
Psikoloji büyük bir alan, herkes kendi deneyini yapabilir. Psikoloji kavramını öğrendiğim andan beridir çalıştığım ve deneyler yaptığım, anonim olarak insanlarla konuşarak öğrendiğim bir durum var. Her insan senin iç dünyanı paylaşıyor. Aslında boşa kürek çektiğimi de biliyorum, senin gibi insanlarla da karşılaştım ve sayısı sandığından daha çok. Anormal değilsin. Kendini toplumdan farklı görmek istiyorsun. Kesinlikle sana hak veriyorum. Ben de toplumdaki sıradan bir birey olmak istemiyorum. Aslına bakarsan şuana kadar isteyen biriyle de karşılaşmadım. Fakat şu ayrımı iyi bilmek gerekiyor, Farklılık ve Anormallik. Farklı olmalısın, sıradan hayatlar yaşayan onlarca insan gibi olmamalısın fakat sen burada hata yapıyorsun. Farklı olmak için anormal olman gerektiği yanılgısındasın.
Sana güvenmediğin bir yabancı tavsiyesi, hobiler edin, parapsikolojiyle uğraş, kendine bir alan seç ve kendini o alanda etkin kıl. Yaşadığın şeyler üzüntü verici olabilir fakat güvenmeyeceğin yabancıların o acıyı sadece paylaşacaklarını,yaşamayacaklarını bil.
Yazdığın her şeyin psikolojik karşılıklarını verirdim sana fakat uğraşmaya gerçekten değer mi bilmiyorum.
Eğer gerçekten de kötü bir çocukluk yaşadıysan ki bunu savunuyorsun, git bir psikoterapi al. Hiçbirimiz psikolog değiliz, kaldı ki olsak bile seni buradan tesavi edemeyiz. Eğer bulursan öyle birini bana da söyle yani, yararlanmak isterim.
Son sorunun cevabını her nekadar vermiş olsam da tekrar vermek istiyorum. Senin gibi birisi değil, birileri var ve bu sayı sandığından daha çok. Üzgünüm dostum, fakat sen anormal değilsin. Psikoloji kitaplarından ve makalelerinden de uzak dursan iyi olur. Kendine hastalık bulmanı istemeyiz.

Ben hayatım boyunca farklı veya anormal olmak için bir şey yapmadım ne hissettiysem ve ne yapmak istiyorsam onu yaptım, yanılıyorsunuz.
Hobilerime 6 ay kendime dinlendirme vermiştim eski hobilerime devam edicem isterseniz analizlerinizi paylaşabilirsiniz dışardan nasıl görünüyorum muhakemesini yapamıyorum.