Ayahuasca hazırlamada ki adımlar?

Ori

Kayıtlı Üye
Ben nedense bu dmt olayına uyuşturucu gözüyle bakıyorum. Tabi şamanların sistemini bilmiyorum bu yolda ilerleyen insanlarında boşa uğraştığından felanda bahsetmiyorum bunu ben bilemem, sadece bu içeçecek üzerinden konuşuyorum.

Furking

Kayıtlı Üye
Bu kadar tepkiyle karşılaşacağımı tahmin etmemiştim.. Sadece işin mizacındayım

Ashina

Kayıtlı Üye
Ben nedense bu dmt olayına uyuşturucu gözüyle bakıyorum. Tabi şamanların sistemini bilmiyorum bu yolda ilerleyen insanlarında boşa uğraştığından felanda bahsetmiyorum bunu ben bilemem, sadece bu içeçecek üzerinden konuşuyorum.

Zaten öyle sayılır Korkuluk, Bu LSD'nin türevi diyebiliriz. Çoğu ülkede sihirli mantarlar , belli kaktüs ve tropikal otlar gibi halüsinojenik maddeler yüksek miktarda dmt içerdiği için çoğu ülkede yasadışı zaten ABD yıllarca LSD'den çok çekti diyelim tabi kesinlikle dini ritüellerde kullanılan kimyasallarla ohh kafay çekeyim diye kullanılanları bir tutmuyorum öyle bir algı oluşmasın zaten binlerce yıllık gelenek bunlar ayrıca insanın uyuşturucudan kastı nedir o da önemli. Zevk veren kafa yapan madde mi, hangi amaçla kullanıyorsun... Bunlar bana göre göreceli şeyler her nimet gibi onların da ayrı faydaları ve zararları var kullanımına göre...

asterix

Kayıtlı Üye
Bir de kontolsüz açılan bu kapıdan negatif bir varlık sızmaya çalışabilir tasalluta neden olabilir.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar.. Dün akşam 10 gibi başladım. Başta içimi güzel geldi dolaptan alıp soğuk içtiğim için sanırım 20 dakika da 3 küçük su bardağı içmişimdir. Normal şartlar da bu miktar oldukça fazla fakat elimde kalan ayahuasca ve tam miktarlarından emin olamadığım dmt bitkileri ile karıştırdığım için başlar da gözle görülür bir etki yaşamadım. 3. bardağı içtikten sonra kusma başladı bir süre içimde ne var ne yok çıkarttım ve yaklaşık 5 dakika içinde görüntüler de yavaşlama dikkatli baktığımı fark ettim. Yatağıma uzandım ayı izliyodum her hangi bir yükseliş olur mu açıkçası merak ediyordum çünkü zlediğimiz video ve anlatımlar da kusmadan sonra başlayacağı söyleniyordu. Bende o olmadı. Ayı izlerken ayın yer değiştirdiğini görmeye başladım. Göz yanılsamaları ay odamın içinde gibi gönüyürodu ama hepsi anlık görüntüler. Saat 12 ye kadar bekledim sonrasında. Şaman müzikleri dinliyordum ama bir yandan da tarifin kısa yolunu denediğim ve elimde az bir miktarla öz denediğim için anlatılanlar gibi bir etki yaşamayacağım beynime yerleşmişti. Bu noktada gerçek bir şaman ayininin neden gerekli olduğunu yazdıklarını anladım. Çünkü bir şaman ayini sırasında giyilen kıyafetler bulunduğumuz ortam müzikler orada ki kam davulunda ki figürler aslında gerekli olan bu. Şahsi fikrim. Onlar olmadığı için belki o kadar dmt den çok yüksek verim alabilek iken ben ve beynim ile sınırlı kaldım. Neyse saat 12 oldu. 2 Bardak daha ayahuasca içtim 30 dakika aralıklarla. Bu arada göz kapaklarım uyku ile boğuşursak fakat sıradan bir uyku diyemeyiz buna. Ben buralarda gezindim gizlimabet arada bir sosyal medya derken saati 1 ettim yani anlatılan riütelleri uygulayamamak sanırım baş etki alamamın birinci sebebi. Oda da tabiri caizse flashlar patlamaya başladı. Gözünüzü hangi yöne çevirirseniz ışık geçmeleri ama sürekli bu saat 3 e kadar devam etti tabi zaman geçerken arada oturup gözlerimi kapatıp geçmiş anılar ve olmak istediğim kişilerle kısa bir birlikteliğim de oldu fakat bu beynim de uzun süredir isteyip hayal dahi edemediğim belki de unuttuğum insanların bilinç altım da kısa süre de olsa oluşumlarını sarılmaları hissettim. Fakat bunlar bir ayahuascanın çok çok altında. Ben şu sonucu çıkarttım ayahuascadan bir kuşkunuz asla olmasın dün gerçek olduğunu anladım fakat ben şahsım adına konuşuyorum her bir özü ayrı ayrı 3x3 olmak üzere kaynatma evresini şu sıralar yapamazdım ve yazılanlara göre misal akasya yapraklarını 3x3 olmak üzere 9 saat kaynatmanız gerekiyor aynı şekilde ayahuasca özünü de ve bu işlem 18 saate takabül eder. Sonrasında kaynattığınızı bir tencerede birleştirip artık suyunun çekmesini bekliyceksiniz buda 21 saat demektir. Benim bulabildiğim yöntemlerden bahsediyorum. Eğer bu şekilde yapmış olsaydım eminim ki çok daha farklı ve güçlü tecrübeler yaşayacaktım. Aklımda şu var Bunu 4-5 kişi ile birleşip daha güçlü miktar da getirip tam olarak tarife uygun şekilde yapmak. Hem maliyet açısından hem etki ve aramızda bir kişinin de bir şey içmeden bulunması. Çünkü dün yaşadıklarımın belki baş etkeni bendim fakat gerçek bir etki de ''ben'' kısmı ortadan yok oluyor. Her şeye rağmen dün güzeldi. En yakın zamanda perudan tekrar getirtmeyi düşünüyorum doğruluğunu kendim adına kanıtlamış oldum şimdi de bundan emin olarak bir işlem daha yapmak neden olmasın?

Bu arada elimde bir buçuk bardaklık bir içim kaldı. Onu da bu gece içmeyi düşünüyorum dünkünden farklı bir etki de yaratabilir. Çünkü genel de 1 haftalık süre boyunca tekrarlanan bir olay bu. Fakat elimde ki yeterli olur mu bunu da yarın yazarım

Ori

Kayıtlı Üye
Peru'dan Tl olarak kaç paraya getirtiyorsunuz? Tanıdığınız felan mı var yoksa belli ufak çaplı ticari iş mi bu?

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Herkes getirebilir bir çok site de artık var araştırdığım kadarı ile son 10 yıl içerisinde böyle bir yapılanma hiç yok denecek kadar azmış. Fakat şamanların maddi imkansızlıklar ve yaşadığı bir takım sorunlar ile onlar tarafından ticaretleştirilmesine karar verilmiş. Amerika vb. ülkeler de ticareti yapılamıyor büyük miktarlar da orada suç olarak varsayılıyor. Ancak gram bazında yasal olarak götürülebiliyor ve aynı şekilde gram bazında bizde getirtebiliyoruz. İnternet üzerinden ayahuasca buy yazıp bir çok siteden temin edebilirsiniz.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Kötü bir deneyim yaşamamanıza sevindim. Dmt için hiç Peru'dan bir şey getireceğim diye uğraşmayın. Etken madde önemli zaten bitkinin adı değil ayahuasca karışımın adı. O sarmaşık zamanla bu adı aldı. Mesele karışım deneme yapmak isteyenler için uyarımı ve önerimi anlatmıştım. Bitki ve alımı ile ilgilide bir öneri daha sunayım. Kargı kamışı ve üzerlik kullanın yapımı daha kolay ve ulaşması da hatta kendiniz toplarsanız para da harcamazsınız. Hiç Peru'dan iki gram bir şey getirtmenize gerek yok. Zaten kuru ya da toz geliyor. Ne olduğu bile belli değil tarif içinde yeterli de değil. Tükiye zaten bitkiler açısından yeteri kadar zengin bir ülke.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Sayın urum bu konuda yazılar okudum size bir şey sormak istiyorum ayahuasca özünde dmt ürettiği için kullanılıyor sanırsam şamanizm ile uzun yıllardır kullanıldığı için orada kitleleşmiş. Kargı kamışı ile üzerlik de dmt salınımını arttırıyormuş ikisi arasında bir fark var mı? Mantık açısından yaklaşırsam olduğuna inanıyorum fakat yukarıda etkilerinden bahsettiğim gibi ayahuasca bir şaman ayini ile anlam kazanıyor. Bu yüzden biz kargı ile üzerlik karışımını da sanıyorum ki kullanabiliriz. Aynı etkiyi alabilir miyiz? Tabi bu bahsettiğim etki ikisinin de yüzde yüzü. Ben dünkünde sanırım %30 un üstüne çıkamadım. O odada ki bahsettiğim flash patlamalarının sanırım bir iki tık üstü an itibari ile orada olduğumuzun hissiyatı. Bunları bahsettiğiniz yöntemler ile elde edebilir miyiz? Birde sizden bir ricam var. Burada bulunmamızın bir çok nedeni var yani gizlimabette. Beni az çok tanıyorsunuz açtığım konulardan zamanla ben forumdan uzaklaştım eskiden sizden yardım, yaşadıklarımı anlama ihtiyacı duyarken bunu sizin yapamayacağınızı anladım tabi bu yanlış anlaşılmasın. Doğa üstü olaylar olarak tabir ettiğimiz bir çok konuyu burada yazabiliriz. Bunları yaşayan veyahut bilgi sahibi olan arkadaşlar yorumlarını görüşlerini bize söylerler fakat asıl konu ihtiyacımız olanın bize verilmesi. Ben bunu sadece buradan değil gittim bir çok sahte hocalar ve işin ehli olanlardan ve sizin de bana bahsettiğiniz gibi bir yardım istiyorsak bu olayları nasıl yaşıyorsak o şekilde de bir yardımı zaten alacağımız. Ülkemiz de ben dahil zamanında sırf bu olayları bir takım çözüm anlayış bulabilirim mantığı ile bir çok halisülasyon görmemizi sağlayan maddeleri kullanıp denedim. Benim için keyif ihtiyacından ziyade anlam arama işlevini sağlıyordu. Bende aslında bir süre o yanlışa kapıldım. Ayahuascayı ön planda tutmamız gerekiyor diye düşünüyorum. Faydalı konular, tarifler, doğa üstü olay yaşayan bir çok arkadaşımıza bir rehber olabilir bu. Bir takım psikolojik sorunlarla mücadele de zaten ön planda. Tabi kaygılarım da var yanlış kullanımlar belki bu da bir bağımlılığa itebilir insanı fakat bir çok gencin, bir çok uzun süredir madde bağımlısı olan insanları ayahuascaya yönlendirmek en azından bir kez olsun onu tattırmak eminim ki bu bağımlılık oranını kayda değer bir şekilde düşürüp belki hayatlarında kalıcı olarak onları unuttacak bir potansiyeli o kişiye kazandırabilir. Ben kendi şehrimde bunu yaymak istiyorum. Fal bakan biri olarak biliniyorum fakat son zamanlardır çok fazla şehir değiştirdiğim için insanların buna ihtiyacı olduğunu gerçekten düşünüyorum. Bu yapılabilir fakat nasıl yapılabilir bence bunu konuşabiliriz.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Ayahuasca bitkinin adı değil karşımın adı. Daha sonra karşımda bulunan sarmaşığa bu isim verilmeye başladı. O şekilde de duruldu. Şaman diyorsak Peru'ya kadar gitmeye gerek yok. Hiç gerek de yok. Şaman bilgisi istiyorsak Türk kültürü yeterli zaten. Kargo kamışı dmt içerir üzerlikte dmt nin bedenimizde çözülmesini sağlar. Tek başına dmt almak içe yaramaz. Dmt narkotik bir ürün değildir. Yoksunluk hissi yani bağımlılık yapmaz. Psikolojik bağımlılık yapabilir, bilgisayar oyunları da psikolojik bağımlılıktır hatta bazı insan ilişkileri bile, psikolojik bağımlılık yapması madde ile ilgili değil kişi ile ilgili. Şaman olmayan biri bu maddeyi kullansa ne kullanmasa ne. Niye kullansın. Psikolojik sorunu olan biri bu bitkiler ile iyileşemez, Şaman bazen yardımcı olması açısından bu maddeyi alır ve sorunu olan kişiyi tedavi eder. Bir Şaman ruhsal sorunu olan kişiye şu soruları sorar. Ne zaman dans etmeyi bıraktın, ne Zaman şarkı söylemeyi bıraktın ne zamana kendini sevmeyi bıraktın. Ne zaman şu maddeyi kullanmadın ya da şu maddeyi kullan demez. Eğer bir Şaman dmt almadan ruhsal bağlantı kuramıyorsa zaten Şaman değildir. Dmt halkında okuduğunuz pek çok yazıyı boşverin. Eğer ruhsal yolda iletmek istiyorsan kendi içindeki hazineyi bulacaksın. Şifa bulmak istiyorsan kendini seveceksin. Üç beş tane ot sadece yardımcıdır. Fakat kendi içinde bir hazinen yok ise kendini sevmiyorsan altın suyuna girip çıksan ne fayda

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Bazı konularda katılıyorum fakat bu şuna benzemiyor mu psikolojik bir hastalığın var antidepran içsen ne içmesen de kendin çözümü istemiyorsan yani antirepresan kullanmaya karşı biriyim fakat içenler kendileri buna yeteri kadar adapte olamadıkları için bir takviyeye ihtiyaç duyuyorlar faydası olsun yada olmasın olduğunu düşünüyorlar yani bir psikolojiyi düzeltmeye çalışırken düzeltilecek bir psikoloji daha yaratıyorlar benim fikrime göre. Ben bazı okuduğum deneyimlerden yola çıktım fakat neden olmasın? Düşünsenize bir geçmişte yaşadığınız çok kötü bir anı belki hata sizden kaynaklı belki değil o ana gidip bir şeyleri çözebilmek kim için faydasız olurdu ki Bu ve buna benzer binlerce örnek de verebiliriz. Psikiyatristlere verecek paramız olmayabiliyor istenen ciddi paralar, hipnoz yaptıracak insan da bulamıyoruz ki geçmişe biz inemiyorsak başkası sayesinde inelim. Ben bir aracı olarak düşünüyorum ayahuascayı tabi o etkileri yaşamadım fakat yaşanabiletesi muhtemel.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Daha önceki mesajlarda anlattığım gibi bir bitki bu işe yaramaz. Biz insanları transa alıp kendi hallerine bırakmıyoruz. Bir terapi uyguluyoruz. zaten beyniniz siz farkında olmadan günde 7 kere sizi hipnoza sokuyor bazı uyku evreleri en derin trans haline sebep oluyor. Dmt zaten sizin bedeniz de doğal olarak buluyor. Mesele ne aldığınız değil Nasıl aldığınız. Uygun bilinçaltı seviyeye geçtiniz ve bilincinizi kaybetmediniz sağlıklı düşünmeye devam ediyorsunuz diyelim. Ondan sonra ne yapacağınızı biliyor musunuz.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Bunu o sırada öğrenebilmek isterim kendi açımdan konuşursam

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Nasıl öğreneceksin? Aslında soru şu olmalı çağrı aldın mı?

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Emin değilim belki bir çok kez belki hiç belki çok daha farklı biriydim şuan belki de bitik biri olmuştum hiç bir fikrim yok.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Bu psikoloji ile alacağınız beyin uyarı her madde bu psikolojinin daha da derinleşmesine sebep olur. Bazen okuyacağınız bir kitap ya da sadece sessizliğinizi dinlemek bile daha iyi gelebilir. Hiç bir şeyi son şansınız olarak görmeyin. Oto trans çalışmalarını araştırın be okuyun. Dmt almak yerine hızlı hızlı köpek gibi 2 dakikadan az nefes egzersiz yöntemini kullanın. Beyni uygun Frekansa getirmek için nefes egzersizi bile yeter. Dans edin çılgınlar gibi, saçma sapan kanka atın. Transa girmiş gibi yapın. Bilinçaltı 6 yaşında küçük bir çocuk gibidir miş gibi yapmakla gerçek yapmayı ayıramaz. Yani yapılabilecek çok şey var. Unutmayın Ruhani çalışmalara geçmeden önce ciddi olarak kendimizi hazırlama süreci yaşarız. Teorik olarak çok şey öğreniriz. Takip ederiz izleriz. Hedef bir şey elde etmek değil kendimizi dönüştürmektir. Sitemizin de sloganı olan, kendini dönüştürmeyen hiç bir şeyi dönüştüremez. Kendinizi dönüştürmek için çabalayın, bu çaba sonucu elde edeceğiz şey herşeyden daha değerli. Hazır olduğunuz da ihtiyaç olursa istediğiniz maddeyi kullanın. O kısım önemli değil. Eğer bir güç arıyorsanız bu güç sadece bilgidir. Bu bilgi çok okumak ya da çok yaşayarak elde edilen bilgi değildir. Kendizi tanıma bilgisidir.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Dediklerinizi dikkate alıp uygulamaya çalışıcam teşekkür ederim. Konunun biraz da sormak istediğim soruya yaklaştığını düşünüyorum siz şuan yazınca. Geçmişte bazı duyguların kendi elimizde olmadan yükseldiğini anları hatırlamanızı istiyorum yani bende kontrolümde olmadığı için bu şekilde konuşuyorum. Saf bir beyinle yani hiç bir madde hiç bir riütel bilmeden fal sırasında üstün hisler girebiliyor. Çok fal bakan insanlarla karşılaştım bir çocuğunun yalancı olduğuna inanırım fakat doğru olanlar da var kendimden biliyorum. Ben bazı anlarda benliğimi yitirme derecesinde adapte olabiliyorum. Misal forumda çok karşılaştım bir hocanın verdiği yazılar paylaşılıyor ne olduğu soruluyor sizde bu işin ehli olduğunuz için görüşlerinizi söylüyorsunuz ben de bir kaç kez bu şekilde yazılar yazdım arapça bilgim yoktur bir büyü de bilmiyorum fakat bir kağıda arapçaya benzer harfler çizerek filmlerde izlediğimiz büyü şekilde resimler yaparak muskalar çıkarttığım kimin verdiğini ne zaman verildiğini yapan kişiye kadar da çıkan muskada tarif ettim. Yani anlatmaya çalıştığım şey şu şunu bunu yapmışlık değil aslında bir nebze takılı kalmışlıkta var bir süredir de bu konulardan elimi ayağımı çektim rüyalarımdan haber bekler hale geldim bir kaç rüyadan sonra. O an kendimizi bir hissiyata sokuyoruz yada bunun ismi trans halimidir varlık yardımı mı siz daha iyi bileceğiniz için yazıyorum bunu birazdan ayahuascayı tekrar içicem benim içme sebebimin de bu olduğunu anladığınızı düşünüyorum fakat dün bir verim alamadım en azından bu konuda. Bunun öncesi dediğiniz teknikleri uygulamalımıyım yoksa bir tavsiyeniz var mı istediğim şey aklımdan ziyade ruhani boyuta bir nebze de olsa ulaşmak

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Aslında farkındalık istiyorum yaptığımı nasıl yaptığımı bilmek her hangi bir ciddi bir olayda özellikle yardıma ihtiyacı olan insanları hissettiğim de acaba bu kez de yapabilir miyim demek yerine yapabilmek çünkü her ne yaptıysam nasıl yaptığım tekrar nasıl yapacağım konusunda bir bilgim yok. Belki dediğiniz gibidir. Çünkü bazı anlarda tekrardan bu dürtüler oluyor fakat kendimden şüphelerim var bazı insanların hayatında bir hayal kırıklığı bırakmaktan korkuyorum çünkü bunun telafisi gerçekten zor olur ama nasıl yaptığımı bilebilirsem kendime güvenim yerine gelir çünkü sonraki bazı denemelerim de fazla benlik oluşumunun içindeydim aslında tıkanıklığın asıl sebebi her zaman bu olayı yaşayan kişidir. Gerçekten fal bakan bir sevgilim vardı zamanında onunla bir konuşmamızı aktariyim o zamanlar daha üstün şekilde bazı şyler yaşayıp uyguluyordum ona şöyle demiştim şuan bunları yapıyorum çünkü abartma noktasında değilim ne kendime ne başkasına bir zarar veriyorum elimden geldiğince yardım ediyorum ve sanırım bu doğru bir düşünceydi. Bazı olaylar yaşadım gündelik hayatımda fazla kullanmak zorunda kaldım diyebilirim neyi kullandığıma gelirsek en başında bahsettiğim farkındalık. Belki bir çok şeyi kullanıyordum belki hiç bir şeyi. Artık ne yaptığımı bilmek istiyorum ve nasıl yaptığımı da. Ben kimseden öğrenmediğim bir takım şeyler denerken kuşku içinde bulunmak istemiyorum bu ciddi anlamda bir trajediye sokuyor insanı çünkü bazı şeylerde inanılmaz denileni başardıktan sonra tekrar aynı dürtü de acaba dediğiniz an ya geçmişiniz tamamen bir yalan kılıfında olmalı yada geleceğinizin teminatı olmalı elinizde. Şuan konuşabiliyorum çünkü türkçe dilini biliyorum bunun gibi düşünmenizi istiyorum. Ben bilmediğim şeyleri hayatım boyunca yaparak devam edemem bu yaşadığım aile, arkadaşlık ortamına son derece ters ama neyi nasıl yaptığımı bilebilirsem ikisini de hayatımda kuşkusuz sürdürebilirim. Tınanıklığın sebebi benim şuan ara verdim fakat bu aradan açıkçası sıkıldım bunu farkındalıkla yeniden daha iyi şekilde açmak istiyorum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Zaman, yer, karşı taraf, algın, gezegenler, saat dilimi, yediğin yemek, giydiğin giysi, yaptığın bir şey, yapmadığın bir şey, duyguların, düşüncelerin, kullandığın malzeme, manyetik alanın, vs vs vs vs vs vs vs vs vs vs vs vs vs vs. Herşey herşey herşey bir etmen. Kaba enerjiler değil ki bunlar süptil enerjiler o yüzden herşey olabilir. Taşı taşa vurduğunda ses hep gelir bu yüzden bende .... Yı yaptığım Zaman ..... Olsun diye bekliyorsan bu olmaz. Süptil enerjiler kaba enerjiler gibi değil ki. Ölene kadar öğrenmeye, denemeye devam edeceksin ve bir yaşam şekli haline getireceksin. Farkındalık varış noktası değildir amaç değildir araç değildir var oluştur.