Gördüklerime anlam veremiyorum yardımcı olur musunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Anaksarete

Kayıtlı Üye
Merhabalar,
Arkadaşlar yaklaşık 10 aydır birtakım şeyler görüyorum, duyuyorum. Bu birden başladı. Bir gece yarısı kabus gördüm uyandım. Gözlerim açık halde aradan 2-3 dakika geçtikten sonra duvarda yürüyen bir örümcek gördüm karanlıktandır diye telefonumun ışığını açıp baktığımda hala orada duruyordu fakat bunu ananeme gösterdiğimde orada örümcek olmadığını benim öyle gördüğümü söyledi. Yatıp uyudum aldırış etmeden. Aynı gece tekrar uyandım. Uyandığımda bu seferde sesler vardı çok yakınımda konuşuyor duyuyorum fakat ne anlayabiliyorum ne de anlaşılır bir dil değildi. Daha sonraları örümceği hep görmeye başladım odanın içinde bir yerlerde ve bazen büyüyor bazen küçük görünüyor. Aynı şekilde başka gece uyandığımda da odanın köşesinde dönen dikenli bir tel gördüm. Geçen günlerde de uyumaya çalışırken kapıda birden semboller belirdi. Okumaya çalıştım ama anlayamadım gözlerimi kapatıp açtım aynı semboller biraz daha büyüdü ve alt alta tekrar yazılmış halde gördüm. Daha sonra kendiliğinden kayboldu. Artık örümceği sık sık görüyorum, önceden korkuyordum şimdi korkum geçti alıştım. Sadece ne anlama geldiğini anlayamadım ve yardım almak istedim. Örümcek dışında gördüğüm başka şeyler ve seslerde var. Örümceğin konuştuğu bi gece de oldu yani ses o noktadan geliyordu ama yine aynı şekilde farklı bir dil gibi ne kadar dinleyip anlamaya çalışsam da anlayamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bunun sebebini öğrenmek istiyorum.
Şimdiden teşekkürler.:)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
merhaba çocukluğunuzda hatırlamadığınız ve bilinçaltına ittiğiniz bir travma ya da birden fazla travma uyuma ve uyanma ilgi bir zamanda gerçekleşmiş. örümcek bilinçli aklın sembolleştirdiği bir şey. Asıl travmayı gizleyen bir durum. bilinçaltı terapistine gidin ve bu olayı aydınlatsın.

koyumelek

Kayıtlı Üye
IQ nuzu ölçtürdünüz mü hiç?
Şizofreni hastalığında IQ seviyesi yüksek olan kişilere bazı görünmeyen varlıkların korkunç bir şekilde gözükür.
Fakat şizofreni hastalığının bilimsel tanımı değil, paranormal tanımıdır.
Örümceği yanlız sizin görmeniz bana bunun ile ilgili olabileceğini düşündürdü.
İyi günler dilerim...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Nasıl ki Urum'un dediği gibi sembolizmden bir çok şey çıkarılıp halledilebiliyorsa, o semboller de tıpkı örümcek gibi başka detayları veriyor olabilir.
Gördüklerinizden ''dikenli tel,örümcek'' bunlar söylediğinizde kafada belirebilen şeyler. Bununla birlikte duyduğunuz sesler ve gördüğünüz semboller de size yardımcı olabilir. Bizimle paylaşın demiyorum, bu ayrıntıları da resmetmeye, sınıflandırmaya, belirlemeye çalışın. Bunlar tek tek bir bütünü anlatmaya yarayan parçalardır.

Anaksarete

Kayıtlı Üye
IQ nuzu ölçtürdünüz mü hiç?
Şizofreni hastalığında IQ seviyesi yüksek olan kişilere bazı görünmeyen varlıkların korkunç bir şekilde gözükür.
Fakat şizofreni hastalığının bilimsel tanımı değil, paranormal tanımıdır.
Örümceği yanlız sizin görmeniz bana bunun ile ilgili olabileceğini düşündürdü.
İyi günler dilerim...
yakın zamanda görüştüğüm bir psikolog bunun bilinçaltımda olan kötü anılardan kaynaklı olduğunu söyledi daha bunun için tanı koyamadı ama her şeyi ele alıp gözden geçirebilmek içinde emar istedi. şizofreni hastalarının doğuştan beyin yapısı diğer insanlara göre farklı oluyormuş ve bunun için emarı görmemiz gerekir dedi. umarım iyi sonuçlar alırım. teşekkürler, iyi günler size de.

Anaksarete

Kayıtlı Üye
Nasıl ki Urum'un dediği gibi sembolizmden bir çok şey çıkarılıp halledilebiliyorsa, o semboller de tıpkı örümcek gibi başka detayları veriyor olabilir.
Gördüklerinizden ''dikenli tel,örümcek'' bunlar söylediğinizde kafada belirebilen şeyler. Bununla birlikte duyduğunuz sesler ve gördüğünüz semboller de size yardımcı olabilir. Bizimle paylaşın demiyorum, bu ayrıntıları da resmetmeye, sınıflandırmaya, belirlemeye çalışın. Bunlar tek tek bir bütünü anlatmaya yarayan parçalardır.
teşekkür ederim. söylediklerinizi dikkate alacağım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...