video oyunları ve filmler tehlike arz edermi?

ptaah

Kayıtlı Üye
Oynadığımız video oyunlar, filmler,kitaplar tehlike oluşturabilir mi?Bilinçaltı mesajları ne derece tehlikeli olabilir?Bazı oyunlarda şeytan isimlerinin anılması tekrarlanması ve semboller sıradan bir insan için sıkıntı oluşturabilir mi?Şiddet unsurlu oyunlar ruhumuzda yara açabilir mi?Metafizik gözle bakarak cevaplaya bilirseniz sevinirim.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bu konuda ciddi araştırmalar var. bilinçaltımız çocuk gibidir. sorgusuz sualsiz her bilgiyi alır. 6 yaşından sonra bilinçaltı kalıpları oluşur. bilinç, bilinçaltından daha çok devereye girer. artık bilinaçltı herşeyden etkilenmez çünkü bilinaç tarafından korumaya alınır. büyük travmalar dışında bilinçaltı kalıplarımız çok zor değişir neredeyse hiç değişmez. bununla birlikte bilinç korumasını devre dışı bırakan yöntenlere maruz kalan yetişkinlerin bilinçaltı etkilenebilir. hipnoz, nlp, subliminal gibi bazı bilinçaltı yöntemleri ile bu yapılır. para gücünü elinde bulunduran büyük güçler sürekli olarak bilinçatımızı istedikleri yönde değiştirmek ve etkilemek için iletişim araçlarını ve suyu kullanmaktadır. bilgisayar oyunları yüksek hormon salgılamamıza vesile olduğu için, uzun süre ilgilendiğimiz için ve işitsel görsel kinestetik duyularımıza hitap ettiği için bilinçaltı etkilemede günümüzde en çok kullanılan yöntem özellikle çocukları hedef alıp ileri yaşlarıda etkilemektedir. ben bilgisayar oyunu oynamıyorum. inceleme amaçlı pek çok oyunu takip ettim. çok basit ve çocukça görünen oyunlar bile hiç de masum değil.

Ashina

Kayıtlı Üye
Savaş oyunlarında bilinçaltı mesajlar çok var. Hollywood zaten başlı başına bir olay. Ben bilgisayar oyunlarıyla çok aşina olan biri olarak söyleyeyim gençleri çocukları uzak tutun ekranlardan. Urumunda dediği gibi en masum görünen oyunlarda bile neler neler var.

asterix

Kayıtlı Üye
Duyu organlarından giren her türlü enformasyon tehlike arz eder daha doğru söylemek gerekirse sizi etkiler.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Başlı başına bir tehlike unsuru zaten çocuklar o savaş oyunları yüzünden o kadar kötü oldular ki gelecegi düşünemiyorum artık :( çocuklar sistemin en kolay ve en önemli denekleri oldular maalesef.