Hz Muhammet(sav.)rüyada görmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

meraklinot

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba ben yıllar önce Peygamber efendimizi rüyamda görmüştüm.rüyamda efendimiz yerde odada yerde oturuyo yalnız oda kalabalık .sahabeleri olduğunu düşünüyorum yanındakilerin. Bende kapıda duruyorum.yanına gidip elini öpmek istiyorum.fakat utanıyorum.bide rüyamda şort gitmişim.sonra bir şekilde cesaretimi toplayıp gidiyorum elini vermiyo bana öptürmüyor.diyor ki ayıp değil mi şort giymişsin git çıkar.ama gözlerimin içine bakıyor yüzü net hafızamda Okadar üzülüyorum ki onunla ilgili kötü şeyler düşünüyorum haşa ne biçim Peygamber kalbimi kırdı uslubü ne kadar kötü diye.sonra uyandım kötü hislerle aradan 10gün geçti üstüme çaydanlık döküldü ve bacağim yandı çok feci şekilde.yorumlarınızı bekliyorum.rüyadaki gerçekten Peygamber efendimiz mitiydi?

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Rüyanıza girenin O olup olmadığı hakkında şüpheniz varsa değildir. Çünkü gerçekten gören kimselerin tereddütü olmaz.
Peki gördüğünüz kişinin yüz hatlarını tarif eder misiniz?

eşinikaybedençorap

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Rahmani bir rüyadan çok bilinçaltı rüyası gibi. Çaydanlık da tesadüf olmuş olabilir bilemedim şimdi

asterix

Kayıtlı Üye
Bilinçaltı bir suçluluk duygusu vs temelli bir rüyaya benziyor en üstteki cevaptaki gibi onu görmüşse şüphen olmaz,merak ettiğim büyük zatları rüyanızda görürseniz kimseye anlatmayın derler doğrumu anlatılırsa bir daha görülmezmiş.

Ansolo

Kayıtlı Üye
Bilinçaltı rüyası olabilir gibi geldi ama olmayabilir de. Merakımdan soruyorum yüz hatları nasıldı, hala aklınızda mı acaba?

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Erkeklerde göbek ve diz kapağı avret yeri sayılır.Bu yüzden öyle bir karşılık almış olabilirsiniz bu rüyanın görünür yanı olmakla birlikte bunun birde manevi açıklamasıda vardır elbette. İslami rüya tabirlerini derinlemesine bilen birilerine sormak lazım

meraklinot

Kayıtlı Üye
Gözleri kahverengiydi sürmeli gibiydi sakalları uzundu ama oda kahverengiydi gözlerimin içine baktı çok net Peygamber'in böyle davranması beni şüpheye düşürdü rüyamda

Ansolo

Kayıtlı Üye
Hz. Muhammed'in gözleri siyah diye biliniyor, gördüğünüz gerçekten peygamber mi değil mi sanırım cevabı ancak sizin içinizde.

Ansolo

Kayıtlı Üye
:) Bunun cevabını verebilecek kişi biz değiliz ne yazık ki, sizin rüyanız ve sizin bilinçaltınız. Rüya yorumlaması yapılması ise yasak, iyi forumlar.

meraklinot

Kayıtlı Üye
Yasak olduğunu bilmiyordum.yasaksa nedenini yazar mısınız acaba?

Ansolo

Kayıtlı Üye
Yasağı ben koymadığım için nedeni de beni aşıyor :)

Moonligt

Kayıtlı Üye
İş
komiser
Bir rivayete göre peygamber efendimizin ruyaya girmesi asla şeytani ve de bilinçaltı rüyası olamaz.Öyle olsaydi yillarca peygamberimizi gormek icin yaptiklari şeyler işe yarardı.Hayatı boyunca isteyip de goremeyen binlerce insan var.Yani ruyaniz kesinlikle gerçek.Bence sizin kalbinizde acaba dogru mu yapiyorum diye dusundugunuz bir şey icin size bir mesaj vermek istemis.Başka kimseye anlatmayin,size özel rahmani bir rüyadır

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Büyük ihtimalle yasak olmasının sebebi, rüya yorumcusu olmayan kişilerin kafasına göre istediği yorumu yapıp kişiyi kötü etkileyerek veya olmayacak olayın başlangıcı için evrene ufak bir kötü enerji tohumu salmasıdır. Bilerek veya bilmeyerek. Ki gördüğünüz rüyayı biz rüya yorumcusu olmadığımız için yorumlayamadık. Ben sadece okuduğum kitaplar ve edindiğim bilgiler doğrultusunda şu bilgiyi verebiliyorum. (Yorum değil)
Eğer rüyada his olarak gördügünüz kişinin O olduğuna eminseniz -ki değilsiniz- gördüğünüz gerçekten O'dur. Emin değilseniz bu şeytani bir rüyadır. Şeytani rüyalar kişiyi korkutur ve üzer, vesveseye sebep olur sizde olduğu gibi.
Ve şeytan hiçbir fiil veya surette O'nun şekline bürünemez. Dolayısıyla bize bu soruyu sorma ihtiyacı hissettiyseniz görmemişsiniz demektir.

Furking

Kayıtlı Üye
Hz. Muhammed (sav.)in gözleri dünya üzerindeki tüm gözlerden daha karaymış. Yani belki de dedeniz veya atalarınızdan biri olabilir :/

meraklinot

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkürler bende Peygamber efendimizi rüya da görmenin Şeytani olamıyacağini biliyordum fakat ben peymaber efendimizin rüyada sert uyarı yapmasından dolayı kırıldığım için peygamberinizin sevgi dolu kimseyi kırmayan yapıda oldğunu bildiğim için şüpheye düştüm.tam ifade edemedim yine sanırım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...