Ev halkı enerjimi düşürüyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Wactter

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar gün içinde sabahtan akşama kadar gayet pozitifim, bir sıkıntım yok. Ama akşam annem babam işten geliyor ve bir anda moralim dibe vuruyor ve duygularım aniden değişiyor. Bakın bu yaşadıklarımı düşününce bile nedenini bilmediğim bir şekilde ağlama hissi uyanıyor. Bu duygu değişiminin nedeni onları sevmediğimden değil. Eve geldiklerinde ikisinin de yüzü asık oluyor yani genel olarak mutsuz bir ruh halindeler. Onları bu şekilde görünce hoop aynı durum bana da geçiyor. Bir anda tepetaklak oluyorum. Artık her gün böyle git gel yaşamaktan yoruldum. Bakın mesela ben bu sene üniversite sınavına gireceğim, sabah kendime yeni bir plan yaptım, çalışma masamı hevesle duzenledim, kitaplarımı yerleştirdim. Ama şuan içimde gram heves kalmadı, ne ders çalışasım var ne bir şey. Anlamsızca bakıyorum etrafa. Bazen bu haldeyken babam ya da annemin güldüğünü görüyorum ev içinde hoop tekrar modum yükseliyor, birden babamın yüzünde asıklık görüyorum tekrar düşüyorum. Ne kadar anlatabildim bilmiyorum ama iniş çıkışlar çok hırpalıyor beni. Bilmiyorum benim mi problemlerim var ev halkının derdini kendime dert ediyorum onlar üzgünse ben de üzülüyorum onlar mutluysa ben de mutlu oluyorum. Hatırlıyorum 1 sene öncesine kadar boyle değildim. Duygu değişimlerim de sık sık olmuyordu bu şekilde. Bipolar olabilirim diye düşünüyorum ama hiçbir şekilde psikolojik ilaç da kullanmak istemiyorum. Bir çözüm yolu da bulamadım

Dnzebru

Kayıtlı Üye
Annemiz de babamiz da bizim için değerli varlıklar. Peki ailenle bu durumu konuştun mu hiç onlar isteyerek böyle yapmiyordur zannımca. Madem onlar bu kadar etkiliyor seni önce bi onlarla bu durumu konuşmalisin..

shado

Banlı Kullanıcı
Bipolar öyle kolay olunmuyor endiselenmeyin bende de aynı durum mevcut evdekiler genellikle modumu düşürüyor ama etkilenmemek sizin elinizde siz pozitif olun ki pozitifliğiniz sizinkilere de geçsin şahsen ben öyle yapıyorum ise yarıyor.İyi forumlar dilerim.

Ansolo

Kayıtlı Üye
Etrafınızdaki kişilerin enerjilerinden fazlasıyla etkileniyorsunuz sanırım tek sorun bu gibi göründü bana, bende sizin gibiyim. Psikolojik bir rahatsızlığınız olduğunu sanmıyorum, umarım da olmaz da :)

tufran

Kayıtlı Üye
Aynı durum bizim evde de var. Benimde enerjimi kardeşlerim düşürüyorlar. Üstelik bilerek yapıyorlar. Artık bende nefret seviyesine geldi. Bunların kötü enejisini etkisiz hale getirip karşı saldırı yapmanın bir yolu varmı?

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
İlk olarak evi ve kendinizi enerjisel olarak temizlemeyi öğrenin.
Herkesin ortak kullandığı salon vs gibi bir yer varsa oraya bir 'tuz lambası' alın.Etraftaki negatifliği çeker.
Yine herkesin ortak kullandığı yerlere -yine salon gibi- dişi kuvars kristalleri alın.Biraz pahalı gelebilir ancak etkilidir.Yine orta boy bir ametist de iş görür.Daha küçüklerini de banyo-ebeveyn banyosu olabilir- mutfak gibi yerlere hem süs hemde yine mekan temizleyici olarak koyabilirsiniz.
Kaliteli tütsüler bulun.Ev güzel ve huzurlu koksun.
Ve yine kendinize de küçük kolye tarzı bir erkek kuvars veya ametist alabilirsiniz.Kuvarslar pozitif enerjiyi de depolar.Mutlu, neşeli insanların yanında bunu kuvarsınıızı görünür bir yere takarak elde edebilirsiniz.İhtiyacınız olduğunda o size verir.
Tabi bütün bunlar bir nebze işe yarayabilir.Evebeyleriniz mutsuz insanlarsa pek fazla yapacak bir şey yok.
Böyle tatsız tablolara genelde yeni bir aile üyesi de çok iyi gelir.Hatta bitmek üzere olan evliliklerinde adeta kurtarıcısıdırlar.Böyle bir pozisyonda bir kedi de gayet iş görebilir ama.Bir tane bulun, bırakın evde hoplayıp zıplasın.Belki size üniversiteye hazırlanma evresinde ekstra sorumluluklar katacak ancak emin olun iyidir.Onların olduğu yerde kolay kolay gerginlik olmaz.Kedileri kim sevmez ki :)
Kendi negatifliğiniz için de olumlamalar araştırın.Nasıl işlediklerini öğrenin.Kendi modunuzun başkaları tarafından düşürülmemesi sağlayın.Emin olun çok kolay.
Mantralar öğrenin.
Feng shui araştırmaya çalışın.Belki evinizin hiç olmaması gereken bir yerinde bir ayna vardır ? Ve içeriye hiç pozitif enerji girmemesine neden oluyordur ? Bunlar küçük ama etkili detaylardır.
Tavsiyelerim bu kadar.

Ashina

Kayıtlı Üye
Bende bipolar olduğumu düşünürdüm. Bazen sabah bir kalkıyorum dünyanın fatihiyim ümitli neşe dolu hareket isteyen biri sonra bir şey oluyor ya ailemle çatışıyorum ya da başka türlü canımı sıkacak bir takım olaylar gelişiyor. Bir kafeye gidip oturduğumda bile belli hisler beni rahatsız ediyor sosyallikten kaçıyorum bu sebepten.
Size tavsiyem -zor olduğunu biliyorum ben beceremedim ama- sınava iyi hazırlanın, iyi bir üniversitede okuyun, istediğiniz mesleği elinize alın. Bu süreçte ailenizle en az düzeyde görüşün. Biraz aileden uzak kalmak hem onlar için hem sizin için çok iyi olacaktır. İlaç kullanmanızı ben de tavsiye etmem siz kendiniz bir şeyler yapabilirsiniz ancak uzmanlar ya da kimyasallar değil. Kendinize güvenin.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Bipolar bu kadar kısa sürede gerçekleşen bir hastalık değil ki. Sabah ile akşam arasında oluşan duygu durumu değişikliliğine bakarak hasta olduğunuzu düşünmeyin. Belli dönemleri var, bu coşkulu halin süresi bir iki hafta örnek olsun diye dedim. Kişiye göre değişir ama anlık hislerle teşhis konulmaz.
Sizdeki ise bipolarla tamamen alakasız bence. Sadece belirtilerden birini yaşamışsınız o bile tam bir belirti değil. Ben hastayım diye düşünmeyin daha kötü olursunuz şu an gözle görülür bir problem yok, herkes etrafındakilerden etkilenir, etkilenmeyi azaltmak için hazarın önerdiği şeyleri uygulayabilirsiniz doğal yöntemler.
Sakın ilaç kullanmaya kalkmayın -ki teşhis konmadan ilaç yazılmaz- antidepresan bile bu dediğiniz hastalığı tetikler sonra onun için ek ilaclar alırsınız hormonları alt üst etmeye gerek yok. Kendinizi bilin, kendinizi korumayı bilin yeter :)

Ashina

Kayıtlı Üye
pembepelerin bipolar dönemlik yaz/kış gibi değişir ancak okuduğum kadarıyla günlük ya da belirsiz dönemlerde de bu oluyormuş ancak neden kaynaklıdır ve ilaç tedavisi gerektirir mi bilemem. Arkadaşın durumu aynen bende de olduğu için yazıyorum ve her şeyimi etkiliyor.

yukon

Kayıtlı Üye
Mutluluk için başkalarına ihtiyacınız yoktur. İçinize yönelin. Mutluluk için başkalarının yardım / desteğini beklerseniz, çok beklersiniz.

davyJones

Kayıtlı Üye
Sevgili ve değerli [SIZE=2,5]Wactter[/SIZE]
;

Kimseye bağlı değilsiniz ve kimsenin enerjisine bağlı değilsiniz.Öncelikle; daima kendi içinize dönük yaşamalısınız.Karşı taraf gülmüyorsa, siz gülün.Karşı taraf küfür ediyorsa, siz ona seni seviyorum demeniz, hayatınızdaki kendi enerjinize hüküm sağlayacağınız demek olur.Başta gülmek size bir şey ifade etmez.Ancak; kendinizi yüzünüzdeki mimiklere odaklanıp, her gün gülerseniz enerjinizi sizden başka kimse etki göstermeyecektir.Unutmayın, siz kendi hayatınızın kahramanısınız, başka birisi değil.

Furking

Kayıtlı Üye
Anne ve baban psişik vampir olabilir mi ? Şahsen benimkiler silip süpürüyor enerji falan bırakmıyorlar adamda

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Öncelikle şunu bilmeliyiz her insan bi karakterle gelir dünyaya kimisinin karakteri ise etrafından olaylardan çabuk etkilenmeye müsaittir sizde onlardansınız. Şahsen bende gergin ortama ve asık suratlara gelemiyorum. Size tavsiyem bu durumu ailenize açın derdinizi anlatın onlara gerekirse hep beraber bir aile terapistine başvurun.Ayrıca bu durumdan etkilenmenizi minimum seviyeye indirmek için kendinize bilinçaltı tekniklerinden birini seçip uygulamanızı tavsiye ederim

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bu o kadar genel bir durum ki...Ben de çok çabuk etkileniyorum suratı asık,agresif ya da enerjisi düşüklerden.Hatta olabildiğince uzak tutar,hayatımdan mümkünse çıkarırım böylelerini.Burda sözkonusu aile olduğu için atsan atılmaz satsan satılmaz tabi.:)Umursamamayı öğrenmek zorundasınız.Görmeyin,duymayın,çekilin odanıza o gergin ortam devam ederken siz kendi dünyanızda olun.Birde böyle şeyler dönemsel olabiliyor bazen.Ne kadar zamandır aileniz böyle bilmiyorum ama belki siz o durumu kabullenip es geçtiginizde son bulacaktır.Cok üstünde durmayın,inanın ortak bir sorunu yaşıyorsunuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...