Garip hislerim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Gladyatör20

Kayıtlı Üye
Merhabalar bende arkadan takip ediliyormuş hissi var ve çok fazla. Gece namaz kılarken bile bunu hissediyorum. Bazen evde yalnızken acaba kamera ile izleniyor muyum acaba diye evi aradığım da oldu. İnternette buna paranoyak şizofreni deniyor acaba benim yaşadıklarımı yaşayan bir başkası var mı ve bunlar normal mi?

eşinikaybedençorap

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Her zaman değil ancak bu hissi arada yaşıyorum. Belki bu duyguyu yaşadığımızda izlendiğimizi hissetmemizin nedeni gerçekten izleniyor olmaktır. (Tırsmıyorum değil)

Evanescence

Kayıtlı Üye
Bende hep oluyor, gündüz dışarda yürüsem bile takip ediliyormuşum gibi hissediyorum. Gece fazla uyuyamıyorum

Ansolo

Kayıtlı Üye
Bu bende de var, merak ediyorum sebebini gerçekten. İzleniyor olduğunuzu çok sık hissetmek gerçekten izleniyor olduğunuzdandır diye bir şeyler okuduğumu hatırlıyorum ne kadar doğru bilmem ama benim ki şu şekilde mesela; evde yalnız başıma otururken bile o kadar çok hissediyorum ki etrafıma bakınıyorum, hatta bilgisayarın başındayken arkama çok sık bakıyorum vs. Kötü bir his, keşke sebebini öğrenebilsek..

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Bana sorulmamış ama cevaplamak istiyorum :D Ben korkmuyorum sadece izlendiğimi hissediyorum, korkmuş olsam bu kötü bir şey anlamına mı geliyor acaba?

Hayır korkuyor olsanız bunu psikolojik olarak tanımlardım, varlık korkusu gibi. :) Bazen insanlar böyle korkular yaşayabiliyor. Dönem dönem oluyor. Önemsemeyip kafaya takmazsanız bir müddet sonra geçer diye düşünüyorum

Ori

Kayıtlı Üye
Evet bu bende de var önceden odamın içinde izleniyorum hissi yaşıyordum sonra oturdum mantıklıca düşündüm. Sonra bunun ne kadar gereksız bır paranoya oldugunu anladım. Şimdide odamın perdeleri açık duramıyorum, sankı bırı ızlıyormus hıssıyatı gelıyor. Anlayacagınız sadece odamın dışına taşabıldım ama bu da yeter. :D

Gladyatör20

Kayıtlı Üye
ama ben de bu durum hiç yoktu bir anda başladı 2-3 yıldır da var bana garip geliyor açıkçası paranoyak oldum resmen

Ansolo

Kayıtlı Üye
ama ben de bu durum hiç yoktu bir anda başladı 2-3 yıldır da var bana garip geliyor açıkçası paranoyak oldum resmen
Konuyu gırgıra vurmak gerekirse dünya yörüngesinde uydular olduğundan üzgünüm her zaman izleniyoruz :D
Çok üstünde durmayın bakın birçok kişide var bu, varlık olaylarına da bağlamanıza gerek yok diye düşünüyorum sadece bu histen dolayı, paranoyak olduğunuzu ise hiiç düşünmüyorum, fazla üstünde durmamaya çalışın biz de öyle yapıyoruz :) illa gerekli görürseniz psikologa başvurabilirsiniz, ama ruhsal hastalıkları olanlar genelde farkına varıp da 'paranoyak mıyım' demiyor farkında olmuyor yani.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...