22 ağustos gecesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Siradaninsan

Kayıtlı Üye
İki üç gündür doğru düzgün uyuyamiyorum geceleri uykum bölünüyor.22 ağustos gecesi birçok kişi uyuyamamış galiba. Ben de sık sık uyandım o gece. nezle gibiydim heralde o gecenin etkisindendir. Kimisi bunun nedeni mars Satürn kavuşumu diyor kimisi dolunaydan kaynaklanıyor diyor. Konu hakkinda bilgisi olan var mı?

Ashina

Kayıtlı Üye
Evet ben de 2-3 gündür uyuyamıyorum ve bu bir hafta kadar sürecek sanırsam.
Neye bağlı olduğu tartışılır ve tabii tam bir tanısı yok. Genelde hep uyayamayan insanlar sözlüklerde sosyal medyada falan böyle başlıklar açılınca "aa evet ben de uyuamamıştım zaten" moduna girdiler. Bence bir kısmı buradan kaynaklanıyor.
Öte yandan Mars Satürn kavuşumu da benzer şeylere sebebiyet verecek ki şu son 2-3 gündür takip ediyorsanız Türkiye'de ve Dünyada çok olağanüstü şeyler oldu ve bu devam edecek.
Aya bağlayanlar da haklı bu sanırım bizdeki genetik hafıza ile alakalı. İnsanoğlu milyonlarca yıldır bu gezegende ve vahşi doğada dolunay geceleri yüksek miktarda ışık yansıttığından dolayı uyuyamama ortaya çıkmış. Bu ışıkta uyuyamama olayından ziyade canlının kendini tehlikede hissetmesinden dolayı zihninin tetikte kalması için canlıyı uyumamaya zorlaması şeklinde açıklanabilir. Bu bana çok daha mantıklı geldi. Şuan hissetmesek bile milyonlarca yılın tüm canlıların bilincini taşıyoruz ve bu bize etki ediyor.
Bir de bana sallama gelen bir başka teori vardı ki o da Türkiye üzerinde kimyasal bir silah denendiği üzerine bir yazıydı. Bulutlara radyoaktif bir madde yüklendiği ve Türkiye'de denendiği şeklinde. Son dönemdeki agresif tavırlar ,baş ağrıları ve uykusuzluk sorunları bununla ilgiliymiş.

Çokça teoriler var zamanla neyin ne olduğunu idrak edeceğiz diye düşünüyorum.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Aaa evet ben de uyuyamamıştım halbuki 23.00 da gözlerimi açamayacak duruma gelmem lazım. 22 ağustosu 23'e bağlayan gece. Hatta gevezeliğe 4'te mi ne yazmıştım bu saate kadar uyuyamadım diye. Yani ben de tamam mı.
BEN DE

Ansolo

Kayıtlı Üye
Evet Mars ve Satürn kavuşumundan dolayı olduğunu düşünüyorum bende, doğal afetler yangınlar vs çoğalacak diyorlardı, dün de bizim karşımızda ki apartmanda yangın çıktı gerçekten, umarım daha kötü şeylerle karşılaşmayız.

Siradaninsan

Kayıtlı Üye
Bana da dolunay kısmı pek mantıklı gelmedi. O zaman her dolunayda böyle olması lazımdı. Belki her dolunay olduğu zaman öyle oluyordur ama ilk defa dikkatimi çekmiştir.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
''Ağustos yirmi iki, dediler 'Ustan ölmüş',
Çok komiksin Azrail, Turgut Uyar ölür mü ?''

albus

Kayıtlı Üye
Chillout olsaydı açıklardı bize...

asterix

Kayıtlı Üye
Havalar sıcak ve acaipte bir enerji var insan içinden kaynıyor gibi ondandır.

soldier

Kayıtlı Üye
İlk defa bende ters etki yapıp rahat uyumamı sağladı. Normalde uykuya dalabilmem için saatler geçmesi gerekir. Bir de o gece çınlama sesi duydum ve kedim normalden garip davranıyordu.
Ek olarak normalde gördüğüm rüyaları hatırlamam ama gece gördüklerimi net hatırlıyorum. Belki bir alakası yoktur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...