Aşık olmak istemiyorum. Bunu engelleyebilir miyim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

eşinikaybedençorap

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Hakkında bir şey hissetmediğimi düşündüğüm biri ile uzun bir zamandan sonra bugün karşılaşıp aynı ortamda bulunduk. Ancak bugün ona karşı bir şeyler hissettiğimi fark ettim. Onun yüzüne her baktığımda, sesini her duyduğumda kalbim neredeyse yerinden çıkacak gibi attı. Ama ben bu şeyin aşka dönüşmesini istemiyorum. Çünkü bu ne zaman olsa karşılıksız oldu. Hatta daha kötüsü aşık olduğum insanın yakın arkadaşıma karşı bir şeyler hissettiğini fark ettiğim dahi oldu. Ben yine aynı şeyleri yaşamak istemiyorum. Bahsettiğim kişi ise karakteri düzgün biri. Ortak arkadaşlarımızdan onun hakkında hiç kötü bir şey duymadım aksine iyi şeyler söylerler. Onu çok uzun zamandır tanıyorum ve beni kendisinden soğutacak yanlış bir davranışı da olmadı. Yani ondan soğuyabilmem için bir neden de yok. Bu aşk denen duyguyu başka nasıl engellerim?

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Engellemek için gözünüzün önünden uzak tutmanız gerekir onu. Görüşmemeye çalışın.

Ansolo

Kayıtlı Üye
Ne zamana kadar aşık olmamaya çalışacaksınız ki? Aşk güzel bir şey belkide bu sefer iyi olacak sizin için, bir iki kere olumsuz oldu diye kendinizi aşka kapatmamanızı tavsiye ederim, tabi ki bu sadece benim fikrim çünkü hayatınızla ilgili bir bilgim yok..

Ashina

Kayıtlı Üye
Bende yıllardır aynı şeyleri sordum kendime. Sanırım yok bunu ne kadar uzak durursanız durun yaşayacaksınız , çözümü ise cesarwt gösterip bu diygularınızı açmak ve yahut bastırmaya devam etmek. İki yolun da ucunda acı ve bunalım var. Sevgi eksikliğiniz var ve vücut bunu uygun kişilerle giderme isteği duyuyor bu çok normal. Sevgiden kaçmayın lütfen! Çok acı ama buna değerdir çünkü.

Ori

Kayıtlı Üye
Ne zamana kadar aşık olmamaya çalışacaksınız ki? Aşk güzel bir şey belkide bu sefer iyi olacak sizin için, bir iki kere olumsuz oldu diye kendinizi aşka kapatmamanızı tavsiye ederim, tabi ki bu sadece benim fikrim çünkü hayatınızla ilgili bir bilgim yok..

Bence kapatmalı güvende kalmalı. Aşk denen birşey olmadığından benım sabıt fıkrım budur. Ne zaman olgunlaşırda artık yuva kurmanın vaktının geldıgını gercekten anlar bır ınsan o zaman bırseyler dusunur. Tabı ben yuva kurmayada karşıyım ama neyse.

teknik67

Kayıtlı Üye
sevmek başka bir şey aşık olmak başka bir şey. sevmek tehlikeli olmasada ,aşık olmak tehlikeli olabilir.yani uzun süre üzülürsünüz,severseniz ,size yanlış yapsada çok kafaya takmazsınız.siz galiba aşık olmaktan ve neticesinde üzülmekten korkuyorsunuz çünkü güveniniz yok.anladığım kadarıyla siz ancak aşık olabileceğim kişiyi sevmeliyim anlayışındasınız.olabilir normaldir, o zaman fazla güvenmiyorsanız uzak durmanızda fayda var.aşk ile sevgi arasında önemli ve çok ince bir çizgi var.sizi her seven kişi size aşık değildir ama size aşık olan her kişinin sizi aşırı sevdiğinide bilmekde fayda var.o kişi anladığım kadarıyla sizi sevsede size aşık değil.boşananların çoğu aşık olduğundan evlenenler değil, sevdiğinden evlenenlerdir.

shado

Banlı Kullanıcı
Deneyin sevin belkide cok sevilirsiniz.:) Sevmek güzel şey.Fakat istemiyorsaniz zor olur cunku arkadas cevrenizden sanirim düşünmemeye çalışın.

fako

Kayıtlı Üye
Benimde öfke problemim var ve bu problemde bir hastalığımı tetikliyor. Daha önceden duyguları bir şekilde kapatmak veya mühürleme isteği ile Urum a danışmıştım ama daha alternatif şeyleri önerdi. O da başka şeyler öneriyorsa vardı bildiği bir şeyler.

Hopee

Kayıtlı Üye
Soruna pratik bir yanıt vermek gerekirse, vücuduna melatonin hormonu enjekte edersen aşktan bilimsel olarak kurtulmuş olursun. Ne kadar etik olduğu tabiki tartışılır 😅

Ansolo

Kayıtlı Üye
Bence kapatmalı güvende kalmalı. Aşk denen birşey olmadığından benım sabıt fıkrım budur. Ne zaman olgunlaşırda artık yuva kurmanın vaktının geldıgını gercekten anlar bır ınsan o zaman bırseyler dusunur. Tabı ben yuva kurmayada karşıyım ama neyse.

Yuva kurma konusunda aynı fikirdeyim bende, yine de adı aşk mıdır ya da her ne ise güzel duygular bunlar. Sonu mutlu biteni görmedim gerçi kendim de dahil.

eşinikaybedençorap

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Görüşmeme gibi bir alternatifim yok en az bir ay kadar aynı ortamda bulunmak zorundayım. Keşke duygularıma engel olabilsem

eşinikaybedençorap

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Duygularımı açmam mümkün değil. Keşke o kadar cesur olabilsem ama olmuyor işte... Sevgiden kaçmıyorum aksine sonu güzel olacaksa ben de isterim sevmek, sevilmek. Ben acı çekmekten, hayal kırıklığına uğramaktan kaçıyorum. Hayal kırıklığına uğradığım zaman tam göğsümün ortası acıyor ve şaşkınlıktan ağlayamıyorum bile. Haftaları, ayları kalp ağrısı çekebilen bir ölü gibi geçiriyorum. Bunları tekrar yaşamak istemiyorum

Abe_Ernesto

Kayıtlı Üye
Sadece düşünmeniz yeterli.Onaa aşık değilim,sevmiyorum tarzında ve ona her baktığınızda hiç sevmediğiniz birisini görün sesini duyduğunuzda o sesten iğrendiğinizi hissedin.İşe yarar

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Deneyimden kaçılmaz.
Kalp ne derse onu yapın.Sonunda acı çekmek olsada.
Hem ruhun canı acımaz.

Ashina

Kayıtlı Üye
Sadece düşünmeniz yeterli.Onaa aşık değilim,sevmiyorum tarzında ve ona her baktığınızda hiç sevmediğiniz birisini görün sesini duyduğunuzda o sesten iğrendiğinizi hissedin.İşe yarar

Bence bu "bastırma" oluykr sadece. Zihni acıdan uzaklaştırmak için bir yöntem. Unuttum ,bitti , zaten şöyleydi diyrsun ama bir süre sonra duygu tekrar tetikleniyor. En azından bende öyle oldu. Ha gerçekten telkin gibi yöntemle aşk acısını kaybeden varsa helal olsun.

Abe_Ernesto

Kayıtlı Üye
Bence bu "bastırma" oluykr sadece. Zihni acıdan uzaklaştırmak için bir yöntem. Unuttum ,bitti , zaten şöyleydi diyrsun ama bir süre sonra duygu tekrar tetikleniyor. En azından bende öyle oldu. Ha gerçekten telkin gibi yöntemle aşk acısını kaybeden varsa helal olsun.
Ben yapmıştım.En yakın arkadaşımdı hemde.Uzun bir zaman gerek fazla abartırsanız bu nefrete döner.Ya da olay benim unutkan ve zamanla gelişen duygularımı yönlendirmeme bağlı bir şey ama yinede denemeye değer.

godsadsmoke

Kayıtlı Üye
Aşık olmak... Sanmayın ki evlenince bile ölene dek birbirinize bağlı kalacaksınız. Hayatın karşına ne çıkaracağını inan bilemezsin. Benim annemle babam 21 senelik evliler ama babamın yaptığı bir hata yüzünden aralarındaki sevgi bitti. Annem de bitmedi tabi ki ama babam da bittiğini görebiliyorum. Yani demek istediğim aşık olduğun biriyle evleneceğin kesin olsa bile ölene dek mutlu kalmak muamma. Aşk böyle bir şey sonunda üzülüp, üzülmeyeceğini bilemezsin. Acı çekmemek için aşktan kaçma. Sen ne kadar kaçarsan kaç bir gün farkında olmadan aşk yine seni bulacaktır. Evet acısı çok kötü, şuan bunu hissediyorum. Hayat yaşanılmaz geliyor, içim çok acıyor ama aşık olduğum insanla hayatımda hiç mutlu olmadığım kadar mutlu zamanlar da geçirdim. Her şeye rağmen cesaretini topla. Sonunda ne hissedersen hisset Allah'a sığın, tabi dini görüşün böyle ise o zaman her şey daha iyi olacak inan bana. Sevgiler...

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Yanlış önerme.Bilinçaltı her zaman baskın olanı işleme alır.Ona aşık değilim derken "O'nun
altını çizip ön plana çıkarıyorsunuz.Daha çok kabullenir o insanı..
Ben size"portakalı düşünme"dediğimde ilk etki portakal oldu değil mi?Yani portakalı düşündünüz.Aynı şey.

Bir ay kadar aynı ortamda bulunmam gerekiyor maalesef..
Bir ay uzun zaman değil.Bence akışa bırak.İçinden geldiği gibi...Nasıl olsa olacağına varacak.Tek tavsiyem hiçbir şekilde kendini zorlamaman,yönlendirmemen.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...