Aşık olmak istemiyorum. Bunu engelleyebilir miyim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

eşinikaybedençorap

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Sadece düşünmeniz yeterli.Onaa aşık değilim,sevmiyorum tarzında ve ona her baktığınızda hiç sevmediğiniz birisini görün sesini duyduğunuzda o sesten iğrendiğinizi hissedin.İşe yarar
Bunu daha önce denedim. Ona aşık değilim, ondan nefret ediyorum diye kendime telkinde bulunmuş olsam da daha kötü oldu. Bu defa rüyalarımda görmeye başladım. Sizde işe yaramış sanırsam ama bana yararından çok zararı oldu

eşinikaybedençorap

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bir ay uzun zaman değil.Bence akışa bırak.İçinden geldiği gibi...Nasıl olsa olacağına varacak.Tek tavsiyem hiçbir şekilde kendini zorlamaman,yönlendirmemen.[/QUOTE]
Başka çarem yok sanırım...

uzumakikamilov

Kayıtlı Üye
Bir kişiyi, bir olguyu çok fazla düşünmek benim midemi bulandırıyor. Gerçekten, fiziksel anlamda. Tek hoşlanma dönemim sırf bu yüzden 7 gün sürmüştü. Genelgeçer bir taktik olarak kullanılamaz muhtemelen. Ancak bir ihtimal nefret etmenize veya ondan soğumanıza yol açabilir.

eşinikaybedençorap

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bir kişiyi, bir olguyu çok fazla düşünmek benim midemi bulandırıyor. Gerçekten, fiziksel anlamda. Tek hoşlanma dönemim sırf bu yüzden 7 gün sürmüştü. Genelgeçer bir taktik olarak kullanılamaz muhtemelen. Ancak bir ihtimal nefret etmenize veya ondan soğumanıza yol açabilir.
Ben çok düşününce iş zıvanadan çıkıyor. Mesela evlendiğimizin, çocuklarımızın olduğu hayalini istemsizce kuruyorum ve tüm gün suratımda aptal bir gülümsemeyle geziyorum. Belki sonu kötü olunca çok acı çekmemin nedeni budur ancak elimde değil, hayal kuruyorum.

uzumakikamilov

Kayıtlı Üye
Ben çok düşününce iş zıvanadan çıkıyor. Mesela evlendiğimizin, çocuklarımızın olduğu hayalini istemsizce kuruyorum ve tüm gün suratımda aptal bir gülümsemeyle geziyorum. Belki sonu kötü olunca çok acı çekmemin nedeni budur ancak elimde değil, hayal kuruyorum.

Siz beraber olunca her şeyin kötü gideceğine dair muhtemel geleceğin simülasyonunu yapıyor musunuz peki hayallerinizde?

eşinikaybedençorap

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Siz beraber olunca her şeyin kötü gideceğine dair muhtemel geleceğin simülasyonunu yapıyor musunuz peki hayallerinizde?
Elbette. "Sonunda nasıl olsa her şey mahvolacak neden kendimi bu kadar meşgul ediyorum ki" diyorum. Ancak 10 dk sonra yine o aptal hayallere dalmış bir şekilde buluyorum kendimi.

uzumakikamilov

Kayıtlı Üye
Elbette. "Sonunda nasıl olsa her şey mahvolacak neden kendimi bu kadar meşgul ediyorum ki" diyorum. Ancak 10 dk sonra yine o aptal hayallere dalmış bir şekilde buluyorum kendimi.
Umarım rahata erersiniz, söyleyecek pek bir şeyim yok ne yazık ki. Tek önerim müzik dinlememeniz olabilir belki. Gerçekten de ''çoktan unuturdum ben seni çoktan, ah bu şarkıların gözü kör olsun.''

eşinikaybedençorap

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Umarım rahata erersiniz, söyleyecek pek bir şeyim yok ne yazık ki. Tek önerim müzik dinlememeniz olabilir belki. Gerçekten de ''çoktan unuturdum ben seni çoktan, ah bu şarkıların gözü kör olsun.''
Az önce ben de "şarkı dinlemesem iyi olacak" dedim içimden. Ne tesadüf :). Cidden dediğiniz gibi "şarkıların gözü kör olsun"

T

Titania.

Bence sen aşktan korkuyorsun. Korkma bu kadar aşk çok güzel birşey akışına bıraksan sende görüceksin :)

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
İnsan birşeyi hiç denemeden kaçmaya çalışmamalı. Ona açılınca bişey kaybetmezsiniz şansınızı denemiş olursunuz hem onu da içinde size sempati olup olmadığını bilemezsiniz. Ondan nefret ediyorum diye telkin vereceğinize ona açılmaktan korkan yönünüze telkin vermeniz daha mantıklı olur.Bir sebep bir engel yokken bu derece kaçınmak insanda çok ters teper. Mesela bu küçük bir his ise kendi elinizle aşka dönüştürürsünüz.Kendinizi doğal sürece bırakmanız lazım

GezerHan

Kayıtlı Üye
İş
BoÅŸluk
Tecrübelerime dayanarak bir kaç şey söylemem gerekirse:
Karşı tarafa duyulan ilgiye oranla çözümler değişir. Çok ileri seviyeye gelmiş bir bağlılık söz konusu ise tek çare gidip açılmak olur. Hayatımda o olmasa bir şey fark etmez diyorsanız son seviyeye gelmemişsiniz demektir. Sizin ilginiz meşguliyet bulamayan zihnin boş kalmamak için seçtiği bir yol gibi gözüküyor. Çözüme gelirsek ise sürekli bir şeyler ile meşgul olup onu düşünmeye fırsat bulamamak olur. Özellikle yatağa girdiğiniz zaman hemen uyuyacak kadar yorgun olmanız gerekir. Aksi halde onu düşünmeniz çok yüksek ihtimalledir. Gecelerin insanı derin düşüncelere ittiğini düşünürsek, geceleri aktif bir yaşam tarzından uzaklaşmanız da faydanıza olacaktır.
Bu bahsettiklerim kesin çözümler değildir ama yüksek oranda işe yarar.

Çözümleri bir kenara korsanız eğer kaybedeceğiniz bir şey yoksa ve reddedilmek sizi fazla hırpalamayacaksa gidin konuşun. Hayata bir kez gelirsiniz onda da yapmadıklarınız için pişman olmanın bir lüzumu yok.
Acizane fikirlerim bunlar.

eşinikaybedençorap

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Tecrübelerime dayanarak bir kaç şey söylemem gerekirse:
Karşı tarafa duyulan ilgiye oranla çözümler değişir. Çok ileri seviyeye gelmiş bir bağlılık söz konusu ise tek çare gidip açılmak olur. Hayatımda o olmasa bir şey fark etmez diyorsanız son seviyeye gelmemişsiniz demektir. Sizin ilginiz meşguliyet bulamayan zihnin boş kalmamak için seçtiği bir yol gibi gözüküyor. Çözüme gelirsek ise sürekli bir şeyler ile meşgul olup onu düşünmeye fırsat bulamamak olur. Özellikle yatağa girdiğiniz zaman hemen uyuyacak kadar yorgun olmanız gerekir. Aksi halde onu düşünmeniz çok yüksek ihtimalledir. Gecelerin insanı derin düşüncelere ittiğini düşünürsek, geceleri aktif bir yaşam tarzından uzaklaşmanız da faydanıza olacaktır.
Bu bahsettiklerim kesin çözümler değildir ama yüksek oranda işe yarar.

Çözümleri bir kenara korsanız eğer kaybedeceğiniz bir şey yoksa ve reddedilmek sizi fazla hırpalamayacaksa gidin konuşun. Hayata bir kez gelirsiniz onda da yapmadıklarınız için pişman olmanın bir lüzumu yok.
Acizane fikirlerim bunlar.
Değerli yorumunuz için teşekkürler. Bu his yeni değil aslında 4-5 yıllık bir süreç daha önce nasıl yaptım ben de bilmiyorum ama bunu kendime itiraf etmemeyi, kendimi ona aşık olmadığımı inandırmayı başardım. Şu an ise zaten hayal kırıklığına uğramış durumdayım dün yaşadığım bazı şeylerden dolayı. Dediğiniz gibi hemen uykuya dalmaya çalıştım. Ancak bunu başaramayınca başka şeyler düşünerek uykuya daldım. Umarım en kısa sürede atlatırım.

GezerHan

Kayıtlı Üye
İş
BoÅŸluk
Değerli yorumunuz için teşekkürler. Bu his yeni değil aslında 4-5 yıllık bir süreç daha önce nasıl yaptım ben de bilmiyorum ama bunu kendime itiraf etmemeyi, kendimi ona aşık olmadığımı inandırmayı başardım. Şu an ise zaten hayal kırıklığına uğramış durumdayım dün yaşadığım bazı şeylerden dolayı. Dediğiniz gibi hemen uykuya dalmaya çalıştım. Ancak bunu başaramayınca başka şeyler düşünerek uykuya daldım. Umarım en kısa sürede atlatırım.

Rica ederim. Umarım en kısa zamanda gönlünüze göre ve sonu mutlu bir yaşama kavuşursunuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...