Esma okumadan önce dua okumak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Haruka

Kayıtlı Üye
Selamün Aleyküm kardeşler ;) ben forumda yeniyim konumu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın. okuduğum bir kitapta Esma okumadan önce herhangi bir varlıkla karşılaşma ihtimaline karşı 51 Besmele-i şerife ya da Yasin Suresi'nin 9. ayetini okumaktan bahsediyor. bu şekilde kendimizi koruma altına alabileceğimizi anlatıyor. kardeşler bu anlatılanları yapmak bizi korur mu? bu şekilde başka koruma duaları var mı? bir de benim aklıma bazı şeyler takıldı Esma çekerken neden başka varlıkları görelim ki? böyle bir ihtimal var mı gerçekten? bu varlıklar bize zarar verebilir mi? kardeşler bu bahsettiğim kitapta ay vakti gibi vakitler var. Esma'ları bu gibi belirli vakitlerde belirli sayıda okumaktan bahsediyor. Ebced hesabı vs. şeyler var. bu uygulamaları yapmak doğru mu gerçekten? yani bana büyü gibi geldi. bu uygulamaların Esma okumayı belirli vakit ve sayıda belli amaçlar için okumak büyüye girer mi? bilgilendiren herkese şiödiden teşekkür ederim :D

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Normalde varlıkları görmüyorsanız veya bir etkileşiminiz yoksa esma okurken de böyle bir şey olmaz.Ortaya kısmen çekici bir enerji çıktığı doğrudur ama bunu pek önemsemez varlıklar.Rahat olabilirsiniz.

Haruka

Kayıtlı Üye
anlıyorum bir daha sorular kısmına açarım konuyu. şey benim biraz aklım karıştı sonuçta Allah (C.C) 'ın isimlerini okuyoruz. Büyü dinimizce haram kılınmış Allah (C.C.)'ın isimlerini okumak bizi nasıl harama sürüklüyor. yani bahsettiğim kitapta yapılan uygulamalarla alakalı duamızın kabulüne yardımcı etkenler ya da direkt dua olarak aktarılmış. konu hakkında şöyle denmiş "kalabalıktan birine "hey bakar mısın!" diye seslenmek yerine kalabalıktaki şahsa ismiyle seslenip mesela "Ahmet bakar mısın!" demek gibi bir şey." büyü ya da benzeri konulardan hiç anlamıyorum ne yazık ki ama sonuç olarak havas ilmi diye bir ilim de var. bu yapılanlar havasa girmez mi? daha doğru sormak gerekirse o zaman havas ve büyü bağlantılı mıdır? kusura bakmayın dediğim gibi bu konularda çok cahilim bu zikirlerin büyü sayılmasının sebebi tam olarak ne? yani belirli bir zaman ve sayı gözetmemiz mi yoksa belirli bir amaç uğruna bu zikirleri çekiyor olmamız mı? sonuçta dua ederken de bir şeyler istiyoruz ve bildiğim kadarıyla bu duaların daha makbul olduğu vakitler var (misal ezan okunurken dua etmek). ya da misal namaz bitince belli sayılarda tesbih çekeriz. daha önce bunun sanırsam enerjilerle ilgili bir açıklamasını gördüm ama anlayamadım yardımcı olursanız çok makbule geçer yanlış bir şeyler yapmak istemiyorum :( ben kalp gözümün açılmasıyla ilgileniyorum bunun için belli Esmalar varmış bu amaçla bu Esmaları okumam yanlış mı? ayrıca duymuşsunuzdur 40 gün 1000 Ayet-El Kürsi okunmasının kalp gözünü açacağı söyleniyor ve buna İbn Arabi kaynak gösteriliyor bu da büyüye mi giriyor?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
-Bir esmayı içinizden geldiği gibi okursanız büyü olmaz fakat bir amaç için belirli sayıda, belirli günlerde, belirli saatlerde okumak belirli kurallara uymak büyü kategorisine girer. Zira siz o zaman sadece Yaratıcı'dan istemiyor, onu zamana bırakmıyorsunuz, direk istiyorsunuz ve almak istiyorsunuz, farklı bir kanal kullanıyorsunuz.
Not; Çeşitli esmalar vardır, onlar belirli sayıda okunması gerekir çünkü azı ya da çoğu olumsuz etkilere yol açabilir fakat o konu ayrı bir konu.

-Havas İlmi, İslami Büyü ilmidir, dua ilmi değil. İslam ezoterizmi ile yoğrulmuş bir büyü ilmidir.

-40 gün 1000 adet bir esmayı okumak büyü değildir, 40 gün bir esmayı belirli vakit aralıklarında okumak, her gün belirli sayılarda okumak vb. büyü kategorisinin içine girer.

-Dua etmek yaratıcıdan istemek, üstünüze düşeni yapmak ve gerisini ona bırakmaktır. Ama duayı direkt olarak bir amaç için kullanmak, onun için çeşitli uygulamalarda bulunmak, özel olarak belirlenmiş sayı, belirli gün-vakit aralıkların da okumak vb. farklı bir kanal kullanmak ve direkt istemek-almaktır.

Site de ayıntılı bilgi mevcut. Ben hiç bir şey bilmiyorum diyorsunuz, muhteşem bir platformda, bilgi arşivinde bulunuyorsunuz fakat araştırmıyorsunuz. Bilgiler her zaman önümüze tepsi ile sunulmaz.

Sevgiyle Kalın. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...