Parapsikolojik Çalışmalar Yaparken Her Seferinde Başıma Gelen Şey

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gerçekçi.hayalperest

Kayıtlı Üye
İş
Super Hero
Konuya nasıl giriş yapsam bilemiyorum. Başlıkta da belirttiğim gibi ne zaman parapsikolojik çalışmalar yapmaya kalksam vücudumda korkunç bir enerji patlaması yaşanıyor. İlk başta biraz başım dönüyormuş gibi oluyor. Sonra göğsümde yükselen çok yüksek bir enerji ve adrenalin oradan başıma doğru hareket ediyor ve sanki kafamda havai fişekler patlıyormuș gibi hissediyorum. Sanki beynim karıncalanıyormuș gibi oluyor ve özellikle göğsümde ve başımda dehşet verici bir adrenalin ve enerji hissediyorum. Bu sırada kollarım ve bacaklarım da sanki hafiften yanıyormuş gibi oluyor. Bütün vücudum enerji dolup patlayacakmıș gibi hissediyorum. Tabi o dehşet anından kurtulmak için hemen gözlerimi açıyorum ve ayağa kalkıyorum. Birkaç saniye içinde kendime geliyorum. Tabi anlattığım olaylar da çok kısa bir süre zarfında yani saniyeler içinde meydana geliyor. Bu arada olay esnasında herhangi bir acı hissetmiyorum sadece bahsettiğim gibi korkunç bir enerji ve heyecan.

Durum genel olarak böyle. Benim asıl merak ettiğim bunun neden olduğu ve eğer bu duruma dayanıp da sona erdirmezsem neler olacağı.

Bunun parapsikolojik çalışmalar yaparken gerçekleştiğini söylemiştim ama bu 'parapsikolojik çalışmalar' kısmını biraz daha açabilirim sanırım.

Bu şeyi ilk defa astral seyahate çıkmaya çalışırken yaşamıştım. 5-10 dk boyunca kendi bedenimi yukarıdan izlediğimi imgelemem sonucu bir anda bu adrenalin ve heyecan hissi, hissettiğim enerji fazlalaștı, sanki yattığım yerde kendi etrafımda spiral bir şekilde dönüyormuş gibi hissetmiş, sonrasında ise korkup bırakmıştım. Bundan sonraki bütün astral seyahat denemelerimde de aynı şey oldu ve korktuğum için hiçbir zaman gerçekleştiremedim. :/

Astral seyahat çalışmalarım dışında, meditasyon yaparken/yapmaya çalışırken de oluyor. Nefes alış-verișlerimi yavaşlatıp ve bir düzene sokup, zihnimi boşalttıktan sonra yine bir anda içimde patlayan enerji ve özellikle de alnımda hissettiğim o patlama gerçekleşiyor ve hemen gözlerimi açıp bu durumu sonlandırıyorum. Tam olarak meditasyon mu bilmiyorum ama özellikle de karanlık bir ortamda gözlerimi kapatıp zihnimi boşalttığımda ve hiçbir şey düşünmediğimde gerçekleşiyor bu.

Son olarak bazen de tam uykuya dalacağım sırada gerçekleşiyor bu. Tam uykuya dalacağım sırada birden başlıyor içimde. Yine hemen kalkıp durduruyorum. Hatta bir keresinde kafamı yastığa her koyduğumda birden kafamda bir enerji yükselmeye başlıyordu. Ben de o gün bunu yaşamamak için uyumamış hatta gözlerimi bile kapatmamaya çalışmıştım. Bir keresinde okulda ders esnasında kafamı sıranın üzerine koyup tam uykuya dalacakken bile olmuştu bu. Üstelik o kadar sesin ve ışığın içinde. Başka bir seferde de öğlen yatağa uzanmıştım ve gözlerimi kapatınca birden bunu yaşamıştım. Gözlerimi açtığım zaman ise birkaç saniyeliğine felç kalıp hareket edememiştim.

Konu bu arkadaşlar. Biraz uzun anlatıp sizi sıkmış olabilirim ama gerçekten bunun ne olduğunu merak edip bu forumda sormak istedim. Şimdiden teşekkür ederim gelecek yanıtlarınız için.

merlini

Kayıtlı Üye
Merhaba ben de bu sitede yeniyim. Yaşım da çok genç fakat vereceğim cevabın yararlı olacağını düşünüyorum. Astral seyahat çalışmalarında doğru ve çalışmayı tam yapabilmek için duygularını eşitlemek, dizginlemek gerekiyor. Korkunun olmaması gerktiği kadar heyecanın da olmaması gerekiyor. Bunun içinde heyecanlanmazsan herhangi bir sorun olmayacağının seyehati düzgün bir şekilde gerçekleştireceğini düşünürsen herhangi bir sorunun kalmayacağını düşünmelisin. Yapacağın seyahatin normal hayatının üstünde de büyük bir etkisi olmayacağını düşünmelisin...

Mithra

Kayıtlı Üye
Yaşadığınız deneyimler normal olması gerekenler.Alfa dalga boyuna geçmişsiniz zaten aranan ve beklenilen durum budur.En yoğun enerjiler genellikle el ve ayakta gözlenir.O dalga boyunda olduğunuzdan diğer enerji bölgelerinizdeki hareketlenmeleri hissetmiş olabilirsiniz.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Hmm ilginç.
Bu belirtileri çok analitik inceleyemediğimiz için pek net konuşamıyoruz keza alfa hali zaten sonsuz olasılığa ve deneyime açık bir hal.Ama sanırım böyle bir şeyi bir kez deneyimlemiş olabilirim.Sadece çok fazla uğraştığımı hatırlıyorum yani sizin ki kadar kolay değildi ve evet dediğiniz gibi dehşet bir enerji.
Tam olarak ne olduğunu bilmek çok zor sanırım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...