Ne olmak istediğimiz degil ne oldugumuz önemlidir

zAchriell

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar cevremizde zihin acıcı bircok flim var cogunu izlemişinizdir şahsen yaşadıgım olayı deneyimledigim olayları size aktarıcam.
Arkadaşlar sevgili dostlar insan oğlu öyle bir mucizevi bir varlık ki diyelim bir kitap okudunuz herhangi bir kitap misal kur'an diyelim kur'an okudugumuz zaman bizi aydınlatmasını bekleriz bazı taşların yerine oturmasını ve neyin ne oldugunu ve kulluk görevimize yerine getiririz ama kur'an sırlarla dolu ve zamanı geldiğinde bir insan sırlara vakıf olur ancak bununda sebebi yeterli bilgiye sahip degilsek yeteri ruhsal seviyemiz düşükse bu sırları ögrenemiyoruz demek istedigim bir kitap bitirdikten sonra veya bir flim izledikten sonra aradan uzun bir zaman gectikten sonra o kitapla flimi tekrar okumanızı veya izlemenizi öneririm çünkü insan oğlu sürekli gelişen bir varlık 1. seferde izlenilen flim'den hiç bir şey anlamazken 2. defa izleğimiz flimden büyük sırlara vakıf olur ve zihnimiz acılır gibi olur buda o 1 ve 2. flim arasındaki bizim ögrendigimiz bilgilerdir farkında olmadan cok kapıdan geceriz bunun farkına o an varmayız ancak tekrar ettigimiz zaman farklarını anlarız bu yazıdan sonra sizlere bu yazıyı yazış amacım oldugu için size anlatmak istedigim bazı sırlarda şimdi söylüyecegim bana yararı oldugu flime bir göz atmanızı istiyorum bir çogunuz bunu izlediniz bende izlemiştim ama tekrar izleyince aslında olayın cok farklı bir boyutta olduguu gördüm size bütün flimi okuyun demiyorum sadece önemli kısmını izleyince ne oldugunu anlıyacaksınız flimin adı THE MATRIX 47 dakikayı acın ve dövüş sahnesinde gecen konusmaları iyi dinleyin arkadaslar bu dünyada yaratılan herşey her flim her kitap her oyun sadece bizlerin zihinlerini acmak için ne olmak istediginizi düşünmeyin ne oldugunuzu bilin sadece.. iyi forumlar diliyorum. SEVGİYLE

bilimkurguaksiyon

Kayıtlı Üye
Evet dogru soyluyirsun.her sey bu dunyada ap açik degil ipuclari var cozmek bize kalmis.

zAchriell

Kayıtlı Üye
Evet dogru soyluyirsun.her sey bu dunyada ap açik degil ipuclari var cozmek bize kalmis.

aslında herşey ap acık ama bilmediginiz şeyi nasıl görelim nasıl farkına varalım misal aa bu oymuş nasıl diyelim herşeyle iç içe yasıyoruz ama o şeyin ne oldugunu ögrenene kadar o şeyi görmeyeçegiz önce gerekli bilgiyi sağladıktan sonra gerçeği görebiliriz

bilimkurguaksiyon

Kayıtlı Üye
Evet.bende bir suru seyi iki uc kez arastirip anliyabildm.zaten.once senin dedigin gibi arastirmakla anlariz :)