Karanlıkta ilerlemek

perilous

Kayıtlı Üye
Mehabalar,
Sürekli takipte olmama rağmen sanırımilk defa yazıyorum. Sizlere sormak istediğim birşey var. Uykuya dalmadan önce gözünü kapatıp karanlığı seyretme gibi bir huyum var uzun zamandır. Her defasında da önümde kalınca bir duvar var da bu duvarin ötesine geçmiyorum gibi hissederdim. Son 1 aydır bu duvarı hissetmiyorum, sanki önümde kocaman bir boşluk var gibi hissediyorum. Hatta hep birseyler göreceğim hissine kapılıyorum. Bu durum neyi ifade ediyor? Bir farklılık var ama ben kaynağını ve sebebini çözemiyorum. Bu duruma yorum getirebilecek olan varsa çok mutlu olurum.

bilimkurguaksiyon

Kayıtlı Üye
Öncelikle merhaba.simdiden özur dilerkm arkadasim imlam kotü ise :) bu bendede oluyo yani izleme hissi oluyor bu beynin ve vesvese alakali beynin seni guvnde oldugundan emin olmak istiyir ve bakma hissi doguyor hatta uyurken dusme hisside bu yuzden .ama su duvar olayi dersek belki bir sey hissediyirsun belki psikolojik bir seydir.ama tabi daha uzmanlari var sadece fikrimi soylemek istedim.:)

perilous

Kayıtlı Üye
Yorumunuz için teşekkür ederim. İzleme olayına bilinçli bir şekilde başlamıştım, hoşuma gidiyordu. Şimdilerde ise önümden bir engel kalktı ama ne bu bilmiyorum...

perilous

Kayıtlı Üye
Umarım yardımcı olabilecek birileri çıkar...

zAchriell

Kayıtlı Üye
arkadasım bunu ilk zamanlar ben sorun olarak düşünüyordum pislikojim bozulmustu gözlerimi kapatında gözlerimden karanlıga bakan ben degıl sankı baskası gibi hissediyordum ondan sonra bu konu hakkında inanılmaz arastırmalar yaptım ve şu kanaata vardım gözlerin kapalıyken bahsettıgın o karanlık boşluk beden ve ruhun arasındaki ince bir köprü orası gercek dünya orası blinlerimizin blincli oldugu yer orası baska boyutlara acılan bir kapı orda istedigin herseyi görebilirsin sadece düşün ve bir gölge halınde düşündügün seyleri görüceksin dans eden birisi mesela daha dogrusu düşündügün seyi blince kabul ettirmenle alakalı bişy eger gözlerini acmazsan sürekli onu izlersen vucudumuz yavas yavas uyku seviyesine inmeye baslıyor daha cok ilerledikce uyumaya baslıyorsun ama uyuduğunu bilmiyorsun sanıyorsun ki öyle bakıyorsun o bakan sen degilsin ansıl tabir edersen ruhun blincin içindeki baska bir ben :) yani orda son aşamada rüyadasın lucid rüya gecmiş oluyorsun bunu anlaya bilirsen gördügün hiç bir şeye inanmamaya baslaya bilirsin cünkü gördügün hersey blincimizin bize gösterdigi şeyler o bize gösteriyor bizde görüyoruz youtube bu sarı degil diye arattırsan beynimizin bize nasıl oyunlar oynanıdıgını fark edersin ... daha uzun yazabilirdim ama anlamanı zorlastırmak istemiyorum

perilous

Kayıtlı Üye
Lucid rüyayı biliyorum evet. Ben öyle birşey olabileceğini düşünmedim hiç. Ben nasıl oldu da o duvar kalktı diye düşünmekteyim. Birde şu oluyor ki ben ne kadar gözlerimi kapalı tutmaya çalışsamda gözlerim aciliyor ve son olarak ellerimle gözlerimi kapatmak gibi bir çözüm buldum. Tabi gözlerim açılmak için kendini zorladigindan zonkluyor.

zAchriell

Kayıtlı Üye
Lucid rüyayı biliyorum evet. Ben öyle birşey olabileceğini düşünmedim hiç. Ben nasıl oldu da o duvar kalktı diye düşünmekteyim. Birde şu oluyor ki ben ne kadar gözlerimi kapalı tutmaya çalışsamda gözlerim aciliyor ve son olarak ellerimle gözlerimi kapatmak gibi bir çözüm buldum. Tabi gözlerim açılmak için kendini zorladigindan zonkluyor.
bu söyledigimi dikkate al orda göreceklerin düşündügün şeyler olmayabilir korkabilirsinde ama vazgecme devam ettir çalışmayı ve kesınlıklede kendını zorlama zorla hiç bir şey olmaz aynı şeyi bende yasadım o yüzden senı cok iyi anlıyorum sakin berrak bir zihinle bunu uygula

perilous

Kayıtlı Üye
bu söyledigimi dikkate al orda göreceklerin düşündügün şeyler olmayabilir korkabilirsinde ama vazgecme devam ettir çalışmayı ve kesınlıklede kendını zorlama zorla hiç bir şey olmaz aynı şeyi bende yasadım o yüzden senı cok iyi anlıyorum sakin berrak bir zihinle bunu uygula
Özür dilerim anlamadım lucid konusunda mı çalışmalıyız? Keşke daha acık bir dil kullansanız:)

zAchriell

Kayıtlı Üye
Çalışmalıyım demek istedim ama yazamamışım.

lucid rüya degil tam olarak baska boyuta acılan bir kapı olarak düşün. ama uzun süre o şekilde haraketsiz yatarken orda görücegin şeyleri merak ederken blincin uyanık olup ama bedenın yarı uyku durumuna gecmıs oluyor ama bunun farkına varmıyorsun uyanıklık hissi veriyor blincin acık olunca ama burda yaptıgımız şey bizim blincimizi bedenımızden süzmek ve ruhumuzla orda görecegimiz şeyleri deneyimlemek sabır işinir 1 kerede olcak diye birşey yok azmin elinden hiç bir şey kacamaz merak edersen sonucta alırsan..

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Konu bambaşka birseyken nasıl lucid rüyaya geldiniz anlayamadım :)
Geceleri gözlerinizi kapatıp karanlığı izlerken ne düşünüyordunuz veya ne yapıyordunuz anlatır mısınız? Çünkü buna göre hissinizin sebebi de değişir.
Belki de sadece o önünüzdeki duvara alıştınız ve artık sizi rahatsız etmediği için algılamıyorsunuz.

perilous

Kayıtlı Üye
Birsey düşünmüyordum açıkçası duvarla burun buruna kalıyordum. Duvarın gerisini görmek istiyordum sadece ve şimdi o duvar yok sonsuz karanlık var.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
-İlk olarak şunun söyleyebilirim yaşadığınız olayın Lucid rüya ile bir bağlantısı yok.

-Yaşadığınız bu olay ya duru görü yeteneğiyle bağlantılı ya da psikolojik bir durum. Gözlerinizi kapattığınız zaman bir süre nefes egzersizi yapın, zihninizi susturun,serbest bırakın ve bekleyin, eğer ki o karanlıkta çeşitli imgeler,görüler canlanıyorsa yaşadığınız bu durum duru görü yeteneğiyle bağlantılı olabilir. Eğer ki herhangi bir imge canlanmıyorsa, görü oluşmuyorsa yaşadığınız durum psikolojik, bilinçaltı ile bağlantılıdır.

Sevgiyle Kalın. :)

perilous

Kayıtlı Üye
Cok teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgi için. Muhakkak deneyeceğim. Aslına bakarsanız iki gündür beyaz bir noktayı takip ediyorum, gölge gibi görüntüler var ama emin olamadım.

Çocukluk döneminde hislerin çok kuvvetli idi.. Ozellikle odaklandığımda hissettiklerim hep doğru çıkıyordu. Ev telefonu kullanırken çalmadan önce muhakkak hissederdim, kötü bir haber geleceği zaman telefon çalarken içimi huzursuzluk kapladı vs. fakat zamanla bu durum yok olup gitti.

Parça parça yazıyorum ama dün gece de kahverengi bir kadın gözü gördüm net ve canlı fakat 1 yada 2 saniye sürdü. Ayrıca son 4-5 aydır kafamın içinden bir ses duyuyorum 1-2 kelime söylüyor ama bariz benim iç sesim değil bu ses tonu değişiyor yani farklı kişiler gibi ve bu sesi her duyduğumda urperiyor korkuyorum.

scattycrush

Kayıtlı Üye
merhabalar sevgili perilous aynı durumu ben de uzun yıllardır yaşıyor fakat önemsemiyordum . Son bir kaç aydır psişik yeteneklere olan ilgim birden çoğaldı derin bir araştırma evresindeyim , sanki zamanı gelmiş gül gibi açıyorum diyebilirim :) Bu zaman diliminde namaz , dua , zikir , yıldız yükseltme ve nefes egzersizleriyle kendimi arındırdım ve daha iyi hisseder bir haldeyim . Sözün özüne gelecek olursak son günlerde gözlerimi kapattığımda olana bitene daha çok dikkat etmeye başlamıştım aynı siz de olduğu gibi boş bir karanlık görüyorken noktaları izlemeye başladım . Noktaları izlerken kendimi istemsizce konsantre olmuş bir halde buldum ve bir evdeydim esmer(latin) güzeli bir kadın karşımda , pencerenin önünde oturuyordu ve ben yaklaşınca bana baktı ve gülümsedi . Sonrasında dışarı çıktım ve beyaz bir at koşarak geldi onu sevdim (sanırım bir çiftlik evindeydim ) çok garip bir şekilde içim huzurla dolmuştu . Sonraki günlerde noktalar büyümeye başladı ışık hüzmesine dönüştüler hatta saydam bir adam bile gördüğüme yemin edebilirim . Ne yaşadığımızı bilemiyorum ama korkmuyorum size tavsiyem korkmayın sadece kabullenin , merakla sonrasında neler olacağını bekleyin :) Biraz uzun ve anlatamamış olabilirim kusuruma bakmayın ama yalnız olmadığımı farkedince heyecan yaptım sanırım :) he bir de son zamanlar da karanlık bir iki saniye sonra tamamen beyaza dönüşüyor , siz de kalkan duvar gibi bir durum sanırım sadece imajları farklı :) umarım daha açıklayıcı ve deneyimli bir yorum gelir , selam ve dua ile .

perilous

Kayıtlı Üye
merhabalar sevgili perilous aynı durumu ben de uzun yıllardır yaşıyor fakat önemsemiyordum . Son bir kaç aydır psişik yeteneklere olan ilgim birden çoğaldı derin bir araştırma evresindeyim , sanki zamanı gelmiş gül gibi açıyorum diyebilirim :) Bu zaman diliminde namaz , dua , zikir , yıldız yükseltme ve nefes egzersizleriyle kendimi arındırdım ve daha iyi hisseder bir haldeyim . Sözün özüne gelecek olursak son günlerde gözlerimi kapattığımda olana bitene daha çok dikkat etmeye başlamıştım aynı siz de olduğu gibi boş bir karanlık görüyorken noktaları izlemeye başladım . Noktaları izlerken kendimi istemsizce konsantre olmuş bir halde buldum ve bir evdeydim esmer(latin) güzeli bir kadın karşımda , pencerenin önünde oturuyordu ve ben yaklaşınca bana baktı ve gülümsedi . Sonrasında dışarı çıktım ve beyaz bir at koşarak geldi onu sevdim (sanırım bir çiftlik evindeydim ) çok garip bir şekilde içim huzurla dolmuştu . Sonraki günlerde noktalar büyümeye başladı ışık hüzmesine dönüştüler hatta saydam bir adam bile gördüğüme yemin edebilirim . Ne yaşadığımızı bilemiyorum ama korkmuyorum size tavsiyem korkmayın sadece kabullenin , merakla sonrasında neler olacağını bekleyin :) Biraz uzun ve anlatamamış olabilirim kusuruma bakmayın ama yalnız olmadığımı farkedince heyecan yaptım sanırım :) he bir de son zamanlar da karanlık bir iki saniye sonra tamamen beyaza dönüşüyor , siz de kalkan duvar gibi bir durum sanırım sadece imajları farklı :) umarım daha açıklayıcı ve deneyimli bir yorum gelir , selam ve dua ile .
Cok teşekkür ediyorum sayın scattycrush. İnanın ben de çok mutlu oldum bunları duyduğuma, neredeyse deliriyor olmamdan şüphe edecektim😃
3 gündür yoğun çalışmaya çalışıyorum fakat sanırım odaklanma sorunu yaşıyorum ve uykum gelmeye başlıyor ve uyku ile uyanıklık arasindaki o surede birçok şey görüyorum fakat hatirlayamiyorum. Tek hatırladığım şey odaklanmaya çalıştığım kişi veya duruma ait şeyler görüyor olmam...

scattycrush

Kayıtlı Üye
Cok teşekkür ediyorum sayın scattycrush. İnanın ben de çok mutlu oldum bunları duyduğuma, neredeyse deliriyor olmamdan şüphe edecektim������
3 gündür yoğun çalışmaya çalışıyorum fakat sanırım odaklanma sorunu yaşıyorum ve uykum gelmeye başlıyor ve uyku ile uyanıklık arasindaki o surede birçok şey görüyorum fakat hatirlayamiyorum. Tek hatırladığım şey odaklanmaya çalıştığım kişi veya duruma ait şeyler görüyor olmam...

Rica ederim :) uykunuzun gelmeye başlamasının sebebi enerji zayıflığından kaynaklanıyor olabilir.Başlarda ben de uyuya kalıyordum hatta sıkılıp uyuduğum bile olmuştu . Yaptığım uygulamalardan sonra ise şuan çok derin bir uykusuzluk problemi çekiyorum ,gözlerimin üstünde hafif şişme oldu alt kısmında ise hafif çökmeler var . Bilincimi uyutamıyorum resmen :D sizin de başınıza böyle problemler gelebilir yoğun çalışmaktan ziyade bence biraz daha gevşek çalışmalısınız .Bazen çok fazla istediğimiz bir şey için , sabırla beklememiz lazım ki istediğimizin keyfine varabilelim :)