İnsanların diğer boyut varlıklarıyla olan enerji ilişkisi hakkında?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ori

Kayıtlı Üye
İnsanların diğer boyut varlıklarıyla olan enerji ilişkisini nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce bu enerji ilişkisi neden var?

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
İnsanların diğer boyut varlıklarıyla olan enerji ilişkisini nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce bu enerji ilişkisi neden var?

3.boyut varlıklarıyla bu çoğu zaman çıkar ilişkisidir.Eğer çocuklutan gelen varlıksal bir anlaşma vs varsa daha farklıdır.Ancak yine çoğu zaman insan olan taraf çok şey kaybeder.
Daha üst varlıklar ise, 4. 5. 7. 11 boyut varlıkları yani hüddamlar rehber varlıklar melekler vs hepsinin görevi farklıdır hepsi farklı bir işe yararlar.Benim şahsi düşünceme göre, insanın tekamülüne ve gelişimine katkı sağlamaktan başka bir şey değil.
Çünkü yardım ederler, eğitirler, korurlar, öğretiler anlatırlar.Yani evren sana bir görev verdi diyelim, ancak bu görev için sahip olman gereken niteliği sana yaşayan bir insan veremiyor.Daha üst kaynaklardan eğitiliyorsun.Ben insanların eğitmediği insanlar tanıyorum mesela ancak bu konuda da kişisel tecrübemin olmadığını da belirteyim.
Belki her şeyi çok yanlış da anlamış olabilirim.:)

Ashina

Kayıtlı Üye
3.boyut varlıklarıyla bu çoğu zaman çıkar ilişkisidir.Eğer çocuklutan gelen varlıksal bir anlaşma vs varsa daha farklıdır.Ancak yine çoğu zaman insan olan taraf çok şey kaybeder.
Daha üst varlıklar ise, 4. 5. 7. 11 boyut varlıkları yani hüddamlar rehber varlıklar melekler vs hepsinin görevi farklıdır hepsi farklı bir işe yararlar.Benim şahsi düşünceme göre, insanın tekamülüne ve gelişimine katkı sağlamaktan başka bir şey değil.
Çünkü yardım ederler, eğitirler, korurlar, öğretiler anlatırlar.Yani evren sana bir görev verdi diyelim, ancak bu görev için sahip olman gereken niteliği sana yaşayan bir insan veremiyor.Daha üst kaynaklardan eğitiliyorsun.Ben insanların eğitmediği insanlar tanıyorum mesela ancak bu konuda da kişisel tecrübemin olmadığını da belirteyim.
Belki her şeyi çok yanlış da anlamış olabilirim.:)

Güzel düşünce ben de kişisel tecrübem olmadığını belirterek buna bir iki soru ilave edeyim;
Evren bize bir görev/yol çizdiyse buna ulaşmamız için gerekenleri niçin bahşetmedi? Neden bu niteliği kendi türümüzden değil de üst boyut varlıklarından ediniyoruz?
O varlıkların amacı gerçekten alt boyuttakilere bilgi aktarma ve rehberlik etmekten ibaret olabilirmi? Eğer öyleyse bu varlıklar daha üst bir güç tarafından mı görevlendirildi?
Boyut atlamadan sonra bizde mi üst boyuttan bilgi aktaracağız?
Düşüncelerinizi merak ettim

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Olaya birazda bizlerin değilde 'herkesin 'çerçevesinden bakmak geldi aklıma okuduğum an.
Diğer boyut varlıklarıyla olan enerji bağını reddeden insanlar var.Mabet dışına çıktığımızda bu insanlara rastlamak çok basit.Hayata daha materyalist bakan,sadece gordüğüne inanan insan kısmına bunu anlatmak çok zor olmakla birlikte ben bu enerji bağının aslında olmazsa olmazlardan olduğunu düşünmekteyim.Hayatın her döneminde her insan için bu enerji mevcut,aslında çok ta görülebilir bir oluşum(bakmasını bilene),bir varoluş..Yaşam içinde o kadar belirgin örnekler var ki..
Son anda ucundan dönülen büyük kazalardan kılpayı kurtulma,çok riskli hayati kararlarda dogru tercihle yaşanılan dönüşümler,ruhsal ya da fiziksel şifa,sorulan her sorunun cevabının bir ders karşılığında verilmesi...Bunların hiçbirini insan tek başına yaşamıyor.Bir enerji( artik buna kim ne derse) var yanında ona eşlik eden..
Üç harflilerde tabi bu konuya dahiller.Onları da rahatsız etmediğiniz sürece sıkıntı yok.
Geriye kalan her enerji bağı diğer boyut varlıklariyla benim gözümde hep olumlu,destekleyici,yol göstericidir.Bu bağı kabul etmeyende olabilir bu birşeyi değiştirmez.O enerji her insanın hayatında vardır,aktiftir.Gözler kapalıda olsa kuşlar uçmaya devam eder.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Tüm evrenleri bir bütün vücut olarak nitelendirelim, bizler,tüm varlıklar bu vücudun içinde yaşayan hücreler, alyuvarlar, akyuvarlar, antikorlar vb. küçük parçaçıklarız ve hepimizin birbiriyle bir bağlantısı mevcut. Vücudun sağlığını, düzenini koruması için bu kusursuz bağlantıya sahip olması gerekiyor.
Eğer ki bir bozulma meydana gelirse yani bazı maddelerin birbirleriyle sıkı bir bağlantı haline girmesiyle ya da hiç bir bağlantıya girmemesiyle çeşitli rahatsızlıklar meydana gelir vücutta.
İşte hayat, evren, varlıklar, yaşam, varlıklar-canlılar arası enerji bağını da bu şekilde açıklayabiliriz bence. :)

Layetecezza

Kayıtlı Üye
İş
Yaşama kaygısı
işin özünde şeytanın ALLAH'a "halakte minnar ve halakahu min turab" yani "beni ateşten onu topraktan yarattın" diyerek insanlara büyüklük taslaması var, şeytanın bu kibriyle insanlara düşmanlık etmesi boyutlar arasındaki bu ilşkiyi kaçınılmaz kıldı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...