DUA SAYILARI(Bilgi Talebidir)

cucum

Kayıtlı Üye
Genelde okuyucuyumdur pek nadir yazarım forumlara ama bir bilgiyi gerçekten merak ediyorum umarım yanlış yerde açmamışımdır.

Okuduğum bir konuda bir duanın büyü olup olmadığı tartışıldı. Bu müthiş hassas ve önemli benim için. Öğrenmek istediğim bu Kuran da ki sureler içinde mi geçerli yoksa ekleme yapılan karma esmalar ve çeşitli dualar için mi sadece? Ricam fikir beyan etmeyiniz lütfen sadece bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa ve bunu açıklarlarsa çok memnun olurum.

cherish

Kayıtlı Üye
şahsi kanaatimi paylaşıyorum; kur'an'da yer alan duaları bütün halinde okumak, şifa niyetine esmaları belirli sayılarda okumak ve zikir, büyü kapsamına girmez. (işaretlenmiş belirli ayetlerle yeniden derlenmiş büyü terkipleri de yok değildir. filanca için tesirlidir vs. gördüğümüz her arapça yazı dua mıdır bunu kontrol etmek gerekir, kim derlemiş, ne kadar doğru aktarılmış emin olmak gerekir.) esmalar bildiğimiz üzere Allah'ın isimleridir. yapılan okumaların büyü olup olmadığında ayırt edici olan imanın şartlarının inkar edilmemesidir. (kadere iman ile çelişen niyetler riskli olacaktır) ayrıca büyü bozmak caizdir. sayılar rakamsal değerden öte, sesin, adın, duanın tekrarı ile ulaşılabilecek enerji frekansı için kullanılır.

ancak zikirlerin/tekrarların yan etkileri vardır, hazır olmadığınız bir miktarı bünyeniz kaldıramayabilir. rahatsızlanabilirsiniz. (rabıta olgusu bu seviye geçişlerinde yol gösterici mürşidlerden yardım almak üzere oluşmuştur) sevgi, muhabbet, adalet vb. hakkı kendinizde gördüğünüz durumlarda dahi, önce siz etkilenirsiniz. tüm dualar ve zikirler yüksek hayır için yapılmalıdır, zira yöneldiğiniz sırada dileğinizle tek meşgul olan siz değilsinizdir, yardım almaya başlarsınız. yaşantınızda yeni bir açılıma hazır olduğunuzda, dini yaşantıyı ya da havası (ya da ikisini birlikte) hayatınızın bir parçası olarak gördüğünüzde başlanması önerilebilir.

La-edri

Kayıtlı Üye
Niyetinize göre sekil alir aslinda, elbette bazi ayetleri bir takim büyülere de alet edilir, esmalar da edilir.Sizin büyü yapmak gibi bir niyetiniz yoksa sorun da yoktur.

Bu arada dua;cagri cagirmak rabbi kendine davet etmektir,duanin kendisinde bir cikar ilsikisi yoktur.
Duanin icinde bir seyler taleb etmek kulun hakkidir ama duayi dua yapan sey talebde bulunmak degildir.Mesela "Ya Rabbi" demek duadir bu cagridan sonraki seyler talebe girer. Aksi taktirde olayin maneviyatini yok sayip kompile maddiyata dönüstürmüs olmazmiyiz..