Beden Değişimi Mümkün mü?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Astre

Kayıtlı Üye
Acaba insanlar beden değişimi yapabilir mi? Örneğin, benim ruhumu alıp farklı bir bedene koysak o bedende yaşayabilir miyim? Bedensiz varlıklar hoop diye musallat olabiliyorsa, bedene girebiliyorsa biz neden giremiyelim ki :)

erdemsey

Kayıtlı Üye
Ruhu alıp da geri koyamazsanız ölürsünüz diye düşünüyorum. :Angel_anim:

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Kimin bedenine koyacaksınız kendinizi? Ruh ile beden arasında yaratılıstan gelen bir bağ var o bağı nasıl kurarsınız bilmiyorum. Bedensiz varlıkların cesedi yok bizim gibi :)

Ori

Kayıtlı Üye
Ben ınsanoglunun boyle bırseye guc yetırebılecegını dusunmuyorum.

Abe_Ernesto

Kayıtlı Üye
Ben tahmin etmiyorum olsada çok büyük güçler gerektirir bunu başarmak için

Hiperaktifejderha

Banlı Kullanıcı
Bunun için ruhun bedenden tamamen ayrılıp yine ruhtan tamamen ayrılmış bir bedene girmesi gerekir. Ruhu bedenden ölmeden koparmanın bir yolunu bulursanız neden olmasın?

Astre

Kayıtlı Üye
Peki ölü insanlar diğer bedenlere girebilir mi? Örneğin, mezarlıktaki kendi ölü bedenlerine girip dolaşabilir mi? Kısacası hortlayabilir mi :) Şahsen hep Hugh Jackman'a benzemek istemişimdir, keşke değiştirebilsem bedenimi :) :)

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Mezarlıktaki kedi mi :D Benim inancıma göre öyle birşey imkansız. İnsanlar bile hortlamazken kendi kendine kedi nasıl hortlasın. Ölen ruhlarla irtibat bile imkansız neredeyse.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Genelde insanlar bu tür konuları ölümden sıyrılmanın bir yolu olarak düşünür.Sitede buna benzer bi konu açılmıştı onu bulup okuyun.

Astre

Kayıtlı Üye
Kimse ölmek istemez sonuçta :) (Gerçi bir yerden sonra sıkar ama olsun)

Yorumlarınız için teşekkürler.

Garippsişik

Kayıtlı Üye
Benzeri olarak "bir bedende birden fazla ruh?" Konusuna göz atın isterseniz

bilimkurguaksiyon

Kayıtlı Üye
Ovvvv!!! senin hayal gücün gercekten cok genis arkadasim :) ama malesef biyle bir sey yok ama cogu insan boyle bir seyin oldugunj dusunmesi gayet normal..cunku insanlar psisik denince psisik guc denince her seyi yanlis anliyo eger psisik guc diye bir sey varsa bu varsa su varsa bu beden degisimide niye olmasin degil mi?? Ama malesef yok birazda mantik bir dusun allah seni yaratiyir bedenini sekillendiriyor kendisi yapiyor sence beden degisilir mi:) ve kuranda bir ayette de geciyor ama hatirlamiyorim

Astre

Kayıtlı Üye
Bu konunun hayal gücü ile alakası yok, insan isterse her şey olur. Ek olarak bu konuyu açtım çünkü, eski çağlarda yaşayan simyager,büyücü vb. kişilerin günümüzde bile yaşadığı yabancı ve yerli sitelerde konuşuluyor. Bu yüzden bu durum mümkün mü değil mi diye bu konuyu açtım. Ek olarak forumda yeni değilim, neyin ne olduğunu biliyorum, merak etmeyin siz..!

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bu konu çok muallakta.Meselela çok basit olarak zihin ruh ilemi var yoksa beden ilemi ? Başka bedene geçersek bu bedendeki anılar ne olucak gibi sorular çoğaltılabilinir.Bir insan bunun yolunu buldu ve bir kurban seçti bu işi gerçekleştirirken evrendeki dengeyi koruyan varlıklardan sistem ve düzenden bir karşılık almayacak mı ? Bence şu anki hayatımızı güzel girmeye çalışmak en güzel yol sonuçta önümüzde çok fazla seçenek yok :)

sudaki_izim

Kayıtlı Üye
İş
financial adviser
Acaba insanlar beden değişimi yapabilir mi? Örneğin, benim ruhumu alıp farklı bir bedene koysak o bedende yaşayabilir miyim? Bedensiz varlıklar hoop diye musallat olabiliyorsa, bedene girebiliyorsa biz neden giremiyelim ki :)

Aslında ben hiçbir şeyin imkansız olmadığını düşünüyorum insan oğlu yaşamadığı , edinmediği şeyleri anlayamaz , bilemez sadece yorum getirebilir ...hz. isa'yı düşünürsek çarmaha gerildi yalnız ölen o olmadığı hiristiyanlıklta ve islamda açıkça belirtilir yani açtığınız konu üzerinden yorum getirisek ruhu başka bedene girmiş olası muhtemel ... o yüzden her şey olabilir

Astre

Kayıtlı Üye
Umarım hayatım sonlanmadan önce bu soruya net bir yanıt bulurum. Ruh her zaman ilgimi çekmiştir, diğer üyelerin de yanıtlarını sabırsızlıkla bekliyorum.

tufran

Kayıtlı Üye
diyelimki başkasının bedenine girdiniz. ruh girdiği bedenin beynini ve zihnini kullanmaya başlarsa ne olacak. sonuçta elinizde bu konularda bilgisi olmayan bir beyin ve zihin. hatta belkide ruhunuz bedene girdiği andan itibaren beden değişimi yaptığını bile unutacak. aslında burda başka bedene girmek değilde geri gelmek asıl meseleymiş gibi görünüyor.

bilimkurguaksiyon

Kayıtlı Üye
Hersey beyinle degilmi.inanc yapmak.emin olun beynimiz bize oyle oyunlar.oynuyorki...beden degisimi yok gercekten yok ben oyle cok arastirma yaptimm ki.emin olun yoktur bu gibi seylerle ugrasinca beyin de inaniyir zaten inanmakla hersey oluyir.hatta inanmak takmak bu kadar seyi cok arastsirmak sizofren hastaliginida getiriyor.ama keske öyle bir sey olsa :)) bende beden degistirmej isterdm.ve senin hayal gucun supermis derken alay etnedim.etmemde sadeec guzel bir hayal :)

Astre

Kayıtlı Üye
İnanç bence tamamen gereksiz boş bir şey (inananlara saygım sonsuzdur), "beden değişimi" yok derken neye dayanarak söylüyorsunuz?

Nasıl bu derecede net konuşuyorsunuz?!

Sinir bozmaktan (kaynak göstermeyip kendini alim,usta gibi göstermekten) başka bir işe yaramıyorsunuz sanırsam. Gerçi ban almışsınız, iyi olmuş.

lookinside

Kayıtlı Üye
Bilinc transferi olabilir. Eger beyin naklini gerceklestirebilirse tip, o zaman bilinc transferi olabilir. bunun icin sizin butun organlarinizi ve hormonlarinizi da nakletmeleri gerekiyor ki kendiniz olabilesiniz :) cok zor cok :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...