Garip Hisler

Nunutte

Kayıtlı Üye
Selamlar,
Konu kendimle ilgili olan hislerim.
Bir süredir çok garip şeyler hissediyorum. Kötü şeyler olacağını hissediyorum içime daralma nefes alma sıkıntısı geliyor. Ve gerçekten bazı şeyler oluyor.
Yine bir süredir delici baş ağrıları çekiyorum. Migren gibi derler ya kafayı duvarlara vurdurtan cinsten. Hastaneye gittiğimde sadece kansızlık diyip kan ilacı verdiler. Ama ağrılarım hala devam ediyor. Ve ara ara çok keskin gelen ağrılar. Mesela şuan bu konuyu yazarken çok derinden bir baş ağrısı saplandı kafamın sol arka tarafından.
Etrafımda bazı şeyler hissediyorum, izleniyormuş, takip ediliyormuş gibi. Garip gölgeler görüyorum. Geceleri uyuyamıyorum ama korktuğum veya uykusuz olduğum için değil. Sabah erken kalkmak zorunda olduğum halde geceleri uyumuyorum. Çok fazla takmak istemesem de uyumadığımda veya uyumak için kendimi zorladığımda izlendiğimi düşünüyorum.
Bunların arasında en kötü olanı da gördüğüm rüyalar. En korkutanı etkisinden çıkamadığım sürekli aklıma gelen rüya şudur;
Gerçi ben bu rüyayı gördüğümde uyuyup uyumadığımı bile anlamadım yatmamla rüyayı görüp sıçrayarak kalkmam bir oldu gözlerimi kapadığımı bile hatırlamıyorum.
Kapkaranlık bir alan ama ne ev ne de sokak değil. Etrafta oldukça fazla nasıl isimlendirilir bilmiyorum, siyah çarşaf gibi bişeyin içinde uzunca şeyler, kendimi görmedim ama hepsi bana bakıyordu asıl garip olan hepsinin bana baktığını hissediyorum ama hiçbirinin yüzü yoktu ten renkleri var fakat ağız burun göz yoktu.
Benimle konuştular mı hatırlamıyorum sıçrayarak kalktım.

Daha fazlası şeylerde yaşıyorum, eşyaların kayıp olması, hiç yenmemiş gofretin (kimin yediğini bilmiyorum) çöpünü atmış olmam, telefonumun kilidinin az önce kendiliğinden açılmış olması gibi.

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler. :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Konuyu birden fazla kere açmayın lütfen. Konunuz zaten açıldı. Konum açılmadı diye de konu açıyorsunuz. Lütfen forum kurallarına uyalım ve kurallarına saygılı olalım.

Ori

Kayıtlı Üye
Uyku sorunlarının çoğu zaman sebebi psikoloji olmuştur. Tabi sizin ağrılarınızın sebebını bılmedıgımde bununla ılgılı bır yorum yapmayacagım. Tek bır doktora aldanmayınız sadece bunu soyleyebılırım. Kafanızı meşgul ettıgınız seyler pek olumlu seyler olmasa da sızde etkıler bırakıyor. Golge veya farklı seylerı gormezden gelmenız gerek. Sahsen bende bunları goruyorum ama goz yanılması deyıp gecıyorum. Yaşadıgınız tuhaf olaylarıda unutkanlıgınıza baglamak ıstıyorum ama tabıkı bu sadece benım fıkrım. Cunku yasadıgım seylerı anlatmıssınız. Bazen oyle seyler oluyor kı gunler sonra aklıma geldıgı oluyor. Tabı kım bılır bu tuhaflıklardan aklıma gelmeyenlerde vardır.

Nunutte

Kayıtlı Üye
Merhaba, ilginiz ve cevaplarınız için teşekkür ederim.
Eklemek istediğim bir kaç şey var.
Bir kaç gündür sabah uyandığımda kalçamda garip hamlama gibi bir ağrı vardı. Hatta yürürken kendini orda hissettiren bir ağrı. Gece yüz üstü yatıyordum ama uyumuyordum bacaklarımda bir şeyin gezdiğini hissettim sanki çekmeye çalışıyor gibi. Bugünde sol bacağım ve en üstü ağrıyor. Jimnastiğe yeni başlamış bacak açma hareketi yapmışım da hamlama ağrısı gibi bir ağrı sebebini çözemedim.

Nunutte

Kayıtlı Üye
Merhabalar,
Artık psikolojik mi, gerçek mi çözemediğim şeyler görüp yaşıyorum.
Dün gece 3 gibi elektrikler gitti etrafta bir şeylerin dolaştığını gördüm düşünmemeye çalıştım. Telefonla konuşup kafa dağıttım. Yarım saate elektrik geldi. Uykum gelince yattım dalar gibi oldum bilinç kapanırken bir yerden düşme hissi mi biri beni arkadan mı itti anlamadım sıçrayarak uyandım. Sonra 2. kez tekrar aynısı oldu bu sefer uyuyamadım. Bir şeylerle oyalandım. Uyku iyice bastırınca bu sefer baya baya uyudum. Aynı odanın içinde gözlerim açık ama nefes alamıyorum. Bir şey boğazlıyordu beni. Ablama bağırıyorum çığlık atıyorum duyuramıyorum kendimi. Yorganı yastığı yerlere fırlatıyorum bağırarak kimse duymuyor. Sonra karşımda görmüyorum ama bir şey beni havaya kaldırdı nefesim hala olmadığı için gırtlağıma yapışarak kaldırıldığımı düşünüyorum. O haldeyken solumda bir karartı duydum. Türkçe olmayan bir şeylerin söylendiğini duydum. Bildiğim ne kadar dua varsa okudum dilim döndüğü kadar. Bittikten sonra havadan yatağa bırakıldım. Bu şekilde nefes nefese titreyerek uyandım :(
Sabah koltuğun üstünde ki kulaklığım yoktu. Ayrıca yeni aldığım bir üstümün etiketini çıkardım koltuğun başına koydum sonra alırım dedim lavaboya gittim geldim etiket koltuğun başındaydı. Bu yazdıklarımı okuyunca kendi kendime ya şizofrene bağladım ya da ben cidden kafayı yiyorum diyorum. Korku da cabası. :(

Furking

Kayıtlı Üye
Herşeyi ayetlere bağlayan biri değilim fakat zamanında ben de bu tür olaylar yaşadım. Yaşanması zor fakat zamanla unutuluyor tabi bu size bağlı. Benim size tavsiyem yatmadan önce Ayet el kürsi okuyun ardından 3 İhlas, felak ve nas surelerini okuyun. Şahsen ben okuduğum zamandan beri rahatsız edilmiyorum veya korku, uykusuzluk vs. sıkıntılarım olmuyor ve öyle bir hâl aldı ki bu sureleri okumadan uyuyamiyorum. :) Bu güzel dualara karşı durabilecek bir varlığın olabileceğini sanmıyorum. Eminim ki yardımı olacaktır. Allaha emanet olun. Sağlıcakla kalın.

Nunutte

Kayıtlı Üye
Çok garip bir hal almaya başladı :/ Akşamları olmayan şeyler görmeye başladım. Dün arkadaşımın doğum günü olduğu için gece geldim. Kapıyı kapatırken koltukta köpek gördüm, bakıştık korktum arkamı dönüp kapıyı kilitledim tekrar döndüm gölgesi vardı sadece. Önceden faldan hiç anlamazken azda olsa kahve falı bakabiliyorum. Ve bir şeyleri görüp hissettiğimde başım ağrıyor sıcak basıyor birden. @Furking.45 dediğin gibi geceleri sure okuduğumdan beri daha rahat uyuyorum, daha az sıçrayarak uyanıyorum teşekkür ederim. Ama hala ayetel kürsi okurken aşırı daralma geliyor. Boğuluyorum sanıyorum.

Furking

Kayıtlı Üye
Bu konu hakkında diyebileceğim pek birşey yok. Bu konularda benden kat ve kat bilgili abi ve ablalarım size daha çok yardımcı olabilirler fakat siz Allaha sığınmaya devam edin ve vazgeçmeyin. İnancınızı yitirebilecek derecede korkular bile yaşayabilirsiniz ama bu sizi asla değiştirmesin. Eminim ki herşeyi atlatacaksınız. Sizin için dua edicem. Ayet el kürsi okurken kendinizi rahat hissetmeye çalışın korunduğunuza inanın ve bunu hissedin. Dualar ile birlikte güzel günler sizi bekliyor. Allaha emanet olun.

Nunutte

Kayıtlı Üye
Bir de kaybolan eşya sıkıntısı çıktı başıma :/
İki gün önce nereye koyduğumdan emin olduğum her gün kullandığım kulaklığım yok. Her yere baktım. Yatakların altına, koltukların arkasına. Hatta belki kıyafetlerimi katlarken arasında kalmıştır diye bütün dolabıma baktım yok. Eşimin asker künyesi bendeydi. Küçük bir cüzdanımın içinde pamuklar kağıtlar vardı. Künyeyi de pamukların altına koymuştum. Dün ikinci çekmecemde tesadüf cüzdanı gördüm. Künyeyi alıcaktım. Açtım baktım, künyenin sadece isim yazan yerleri duruyor. Zincirini çıkarıp almışlar. Daha önce ben çıkarmaya çalışmıştım çok zordu çıkmadı.
Eşin almış olabilir diyenler için eşim hala askerde. Ben annem ve ablamla yaşıyorum. Varlıklar eşyaları alırlar mı? Yoksa ben şizofreniye mi bağladım?

cherish

Kayıtlı Üye
bikaç yıl önce böyle şeyler yaşamıştım ben de. herşey zıvanadan çıkmıştı ama birden bire değil, öncesi var.bakım yaptırabilirsiniz burdan birine. birden fazla ihtimal var sebep olabilecek. illa birinin muska,büyü yaptırması gerekmiyor şahsen size.
neyse sonra Allah'a şükür hiç olmayacak dediğim şey oldu ve ailemin yanına döndüm. büyük teyzem anneme hasta olduğumu söylemiş. rengim değişmiş. tabi beraberinde depresyon belirtileri de gösteriyorum ama kendi adıma oldukça tepkisizim. insanlar üzülmesin diye içe kapanıyorum o dönem. aile büyüklerinden kur'an-ı kerim'i ve arapçayı bilen bir akrabamız benim için koruyucu ayetler hazırladı. bu tür bakım işlerine filan girmezler ailede, varsa inşallah korunsun diye koruma ayetleri yazarlar.
üzerimde taşıdım, suyunu içtim. o zamandan önce de bilgim olan konulardı ama kendimi iyileştiremedim. sonraki deneyimlerim, -iyileşme süreci 1 yıl kadar sürmüştür, yavaş yavaş- olan biteni daha çok anlamama yardım etti.

sebeplerine gelince bildiğim kadarıyla
korumasız enerji çalışmaları yapmış olabilirsiniz,
yeterince tanımadığınız insanlara izin vermiş olabilirsiniz
büyü yapılması ihtimal dahilinde ama büyü herkese işlemez, inanç boşluklarınız varsa başkasının size büyü yapmasına bile gerek kalmaz çoğu zaman
çocukluğunuzdan beri taşıdığınız bir durum da olabilir bu, farkettikçe ve kurtulmak istedikçe etkileri artar
birlikteliğiniz hayatınıza yeni bir karma taşımış olabilir.

teşhis edilmiş psikolojik hastalığınız dahi olsa bu enerji bedeninizde etki olmadığı anlamına gelmez.

Nunutte

Kayıtlı Üye
Teşekkürler vermiş olduğunuz cevaplar için.
Hafta sonu Hoca'ya gittim. Benim bir şey söylemem gerek kalmadan her şeyi fazlasıyla bildi, özel hayat dahil. Sonra bana sende 4 tane var dedi. İki erkek bir kadın bir tane de küçük kız çocuğu var dedi. İki tanesi kötü dedi. Seni kullanıyorlar dedi. 3 senedir var sende dedi. Bende o an kendimden emin bir şekilde bizim evde büyü var dimi dedim. 4 senedir var dedi. Sonra bendekilerle konuştu. Birden eli ayağı titredi "git, sürekli geliyorsun" diye bağırmaya başladı. Sonra sakinleşip onlarla konuşmaya başladı. Hatırladığım kadarı ile onlara "sürekli niye geliyorsunuz, kaç kişisiniz, isimleriniz ne" diye sordu. Öğrendiğim kadarıyla bende dediğim gibi 4 evin içinde 9 tane annemde de 2 tane varmış. Ve onları benim istediğimi ama korktuğumu söylemişler. Birinin adı Şahre, diğerinin adı Kati'ymiş.