Hayatımı cehenneme çeviren bir adam var ne olur yardım edin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

pin9

Kayıtlı Üye
Konum daha önce silindi ve kitlendi, yanlış yere açmışım. Lütfen bunu da silmeyin artık gerçekten yardıma ihtiyacım var, o yüzden konuyu 3.kez açıyorum.

Biraz uzun ama Allah rızası için lütfen okuyun ve bi yol gösterin, içim daralıyor artık sabahları uyanmak işe gitmek istemiyorum cehenneme çevirdi işyerimi bu adam. Ne yapsam kurtulamıyorum laftan da anlamıyor, Allah ayakkabı bağcığınızı bile benden isteyin demiş, lütfen bu adamdan kurtulmam için büyü kesinlikle yapmam da, esma veya dua önerisi bekliyorum sadece. Konuşarak rahatsız olduğunu belirt demeyin yapamıyorum, 1 kere konuştum anlamadı , soğuk davranıyorum anlamıyor adam çok değişik biri, beni yobazlıkla suçlayabilir tekrar uyarsam, ve ordaki diğer arkadaşlarıma da rezil olurum, kavga etmek istemiyorum.

25 yaşında bi bayanım ve kurumsal bi firmada yeni işe başladım. Bizim birimizde şefle beraber 5 kişi var ve 2si erkek 3 bayanız şefim erkek yani. Yaşları benden büyük genelde şefim de 33 yaşında ve evli .Başlarda herşey iyi güzeldi ama şefimin laubali davranışları beni çok fazla strese sokuyor. Çok rahat kafa yapısında bi insan ben nişanlı bi bayan olmama rağmen benimle samimi olmaya çalışıyor sinir oluyorum. Kötü niyetli olmayabilir ama bana çok ters yaptıkları. İlk başta tecrübesiz olduğum için birazda safım tavizi ben verdim, ama aslaa samimi olmadım, şakalarına güldüm sadece sinir olsam da o kadar, ben güldükçe güler yüzlü oldukça bu adam yüzsüzleşti. Rahatsız olduğumu belirtsem de anlamıyor yaptığının yanlış olduğunu.

Yapım gereği güleryüzlü, sempatik bi insan olarak görülüyorum sanırım yumuşak başlıyım ve insanlara mesafe koyamıyorum. Ama sürekli bana şaka yapması beni çocuk gibi görmesi çok sinirimi bozuyor. İşyerinde en küçük kişi de benim. Başlarda herşeye gülüp geçtiğim için rahat bi insan olduğumu düşündü sanırım. Halbuki hiç öyle biri değilim, nişanlım haricinde hiçbi erkekle samimi bile olmadım şimdiye kadar normal erkek arkadaşım bile olmadı, zorunda olmasam erkeklerin arasında çalışmam bile ama maddi nedenlerden dolayı çalışmak zorundayım.

İlk başlarda çok el şakası da yapıyordu, yanımdan geçerken eliyle saçıma vuruyor,kılık kıyafetime bakıyor sürekli mesela bi fön çektiriyorum sadece bugün çok süslenmişsin nişanlınla mı buluşcaksın diyor, makyaj yapmıyorum niye makyaj yapmadın diyo.Molalarda telefonumla uğraşırken gelipp sanki 40 yıllık arkadaşımmış gibi telefonuma bakıyordu. Geçen teli masaya koydum, şef de yanıma geldi tam o sıra telefonuma instagramdan bi bildirim geldi. Baktı resmen bildirimi okudu ona ne yani özel bişey de olabilir. Sonra instagram mı kullanıyosun instagram adını söyle de takip edeyim dedi ya ne diceğimi şaşırdım. Normalde hiç erkek arkadaşım yok benim instagramımda da hiç erkek yok sevmiyorum yani orda özel resimlerim var sonuçta. Ama dilim tutuldu bişey diyemedim tabi nişanlımla bu yüzden tartıştık, haklı olarak bana kızdı bu samimiyeti nerden buluyo diye. O kızmasa bile ben istemiyorum iş arkadaşlarımın çok fazla özel hayatıma müdahil olmasını.

Bardağı taşıran son damlaysa geçen oturuyrum masamda, kolye takmıştım ve kolyenin ucu sarkıyor arkamdan, gelmiş onu çekiyor güya beni boğuyomuş gibi şaka yapıyo yaaa sinirden deliye döndüm!!!! ama hiçbişey diyemedim gülebiliyorum sadece.''Ben karıma ne şakalar yapıyorum sen beni evde gör'' dio ulan ben senin karınmıyım da benim arkadan gelip kolyemi çekiosun bu ne laubalilik. Sürekli salak salak gülüyodum bende sadece sesimi çıkaramıyorum , ve beni çocuk gbi görüp laubali şakalarına devam ediyo.

Bir de bana adımla hitap etmiyor da 'cancan, canım' deyip duruyor deliriyorum yaa. Herkese diyor ama ne haddine yani bana demesini istemiyorum. Dememesi için ne yapabilirim söledim ama laftan anlamadı 'aman sende çok abartıyosun , ben 40 yaşındaki iş arkadaşıma bile cancan diyorum tabiki dicem' dedi yaa!

En sonunda gittim konuştum, bana böle el şakaları yapmayın hoşlanmıyorum dedim,ama sert durarak değil de sanki rica minnet diyebildim, sertleşemiyorum maalesef yapımda yok. '' Ay sen ona mı bozuldunn, benim mizacım böyle ben herkese böleyim kötü niyetim yok, yaptığım el şakaları da abartılcak değildi '' dedi ama özür diledi. Başka bişey diyemedim. Ona göre abartılcak el şakası ne acaba çok merak ediyorum densiz adam. İki de bir ' ben insan ilişkilerine çok önem veririm tabiki şakalaşıcaz, tabiki samimi olcaz' deyip duruyo adamın kafası basmıyor bı kadınla bu kadar samimi olmaması gerektiğinin.

Bi kaç gündür hiç konuşmuyorum soğuk davranıyorum , bu seferde ''ses tellerinde sorun mu var' falan diye zorla konuşturmaya çalışıyor,karşı masadan 'şu kalemi atıcam kafana konuş biraz' falan diyor, bişey mi oldu hastamısın hiç muhabbet etmiyosun diye sorup duruyo. Yanına bi fatura göstermeye gidiyorum işle ilgili , elini omzuma atıyor falan çıldırıyorum ya, tüylerim diken diken oluyor sinirden mideme kramp giriyor.

Nişanlıyım ve yakında evlenicem, evleniceğim çok sevdiğim adamda kadın-erkek arkadaşlıklarına ölçülü yaklaşan birisi, bana da işe girmeden önce defalarca ricada bulundu çok dikkat et erkeklerle samimi olma diye. Vicdan azabı çekiyorum içim hiç rahat değil ona karşı. Çünkü nişanlım çok ciddi ve nerde nası davrancğını bilen birisi, bense hiç mesafe koyamıyorum insanlara net tavrımı belli edemiyorum.
Şefin kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum ama dediğim gibi bi bayana el şakası yapılmaması gerektiğini bilmiyor bana çok ters yani çok rahatsız oluyorum, tersleyemiyorum da. İnstagramdan eklicem dediğinde kusura bakmayın nişanlım rahatsız oluyor bu tarz şeylerden diyemedim, demeli miydim? İnsanlara hiçbi zaman diyemiyorum kusura bakmyın nişanlım rahatsız oluyor die ve nişanlımda sen bana hiç değer vermiosun , başka insanların istekleri her zaman benden önde diyo üzülüyor. Bu gidişle nişanlımla aram gitgide bozulucak çünkü bu konularda çok tavizsiz bi insan nişanlım asla müsade etmez böyle laubali hareketlere, şefimin bana böyle şeyler yaptığını ve benmde buna izin verdiğimi duysa çıldırır.

İş konuları haricinde şefim benle böle laubali muhatap olmasın istiyorum, aramızda resmi ciddi bi ilişki olsun sadece bu kadar laubali olmaya ne gerek var? Bana dokunmasın, asla 'canım, cancan'' gibi hitaplarda bulunmasın istiyorum adımla seslensin yeter ya. Napıcam lütfen bana yardım edin bunun için okuyabileceğim bi dua var mı benden uzak durması için? Yada hareketlerine devam ederse ne diyebilirim nası uyarabilirim şefimi?

İlerde daha kötü şeyler olur diye korkuyorum. Bir gün nişanlım gelicek işyerine beni görmeye, şef de şaka yapıcak yada canım dicek diye ödüm kopuyor, nişanlımın yanında da öle bişey yaparsa kıyamet kopar, nişanlım ya o adamı orda mahveder yada bana kızar bu cesareti nerden buluyo sen erkeklerle böle samimi mi oluyosun diye ve evliliğim bile tehlikeye girebilir.

İçim daralıyor o adam yanıma geldikçe , bana canım dedikçe. Ne olur yardım edin derdimi anlatıcak başka yer bulamadım

75.8

Kayıtlı Üye
hiç bir büyü yada dua insanın kendi özgür idaresine müdahale edemez,bu imkansızdır yani uyarmaktan başka çareniz yok.

aslında tam olarak nasıl hayatınızı cehenneme çevirdiğini anlamadım,eğer anlattığınız gibiyse yani bir taciz yada onun gibi bir şey olmadıysa abartılı tepki veriyorsunuz, yani bundan hoşlanmıyor olabilirsiniz ve tek çare karşınızdaki kişiyi uyarmak olur bu durumda.

siz şefiniz ile ciddi bir iş ilişkisi içerisine girmek istiyorsunuz fakat karşınızdaki samimi hem arkadaş hemde bir iş ilişkisine girmek istiyor.

tam olarak ne iş yaptığınızı bilmiyorum fakat bazı yerlerde (çoğu yerde) takım çalışması ve arkadaşlık verim açısından çok ön plandadır,amaç bir sinerji oluşturup verimi arttırmaktır iş hayatına girdiğinizde bunu göz önüne almanız gerekiyordu.

zaten pek çok şirketin çalışma kadrosundaki temel olay bu şekildedir,çalıştığım eski şirkette patronumuz yeni çalışanlar ile özellikle samimi olmamızı isterdi hatta bu duruma ayak uyduramayan pek çok kişinin işten ayrılmak zorunda kaldığını (işten atıldığını) malesef gördüm.

bu güzel bir durum değil fakat ekip arkadaşlarınız ile birlikte çalışıp daha verimli hareket etmeniz için onlar ile samimi olmanız gerekiyor zaten.

samimi olmak istemiyor olmanızı anlıyorum fakat iş hayatı istediğimiz gibi olmuyor genelde.

dediğiniz olay bir polisin ''ben antimilitaristim silah taşıyamam'' demesi yada bir cerrahın ''beni kan tutuyor amilyata giremem'' demesi ile aynı şey,çünkü iş hayatında takım çalışması yani dolaylı olarak iş arkadaşları ile samimiyet bu kadar temel ve önemli bir etken özellikle çalıştığınız şirket için.

dediğim gibi bu olay zorbalık,taciz yada ayrımcılık gibi bir durum değilse yapabileceğiniz tek şey karşınızdakine bundan hoşlanmadığınızı söylemek.

fakat şahsi düşüncem kendinizi ve karşınızdakini zor durumda bırakmamak için işten ayrılmanız.

yada belki biraz empati yapabilirsiniz,anladığım kadarı ile guruptan sorumlu kişi bahsi geçen arkadaş,yani sizin sebep olabileceğiniz bir sorundan direkt olarak kendisi suçlu durumuna düşecek yada takım içerisindeki bir uyuşmazlık direkt olarak o kişinin sorumluluğunda olacak doğal olarak iş veriminin düşmesinden sorumlu kişi olarak takım içi sinerjiyi korumak onun görevi,eğer bu bakış açısından bakarsak yani eğer taraf tutmazsak sizin daha çok sorun çıkarttığınızı söyleyebilirim.

belkide asosyal yada içine kapanık birisi olduğunuzu düşünüp şakalar ile rahat hissetmenizi sağlamaya çalışıyordur.

''bu adam bana canım dedi demekki bana asılıyor'' mantığı hiç doğru bir mantık değil,belliki konuşmadığınızı görünce kötü bir şey olduğunu düşünmüş ve iyi hissetmeniz için arkadaşlık etmeye çalışmış fakat arkadaşlık etmenin hayatı cehenneme çevirdiğini bilmiyormuş sanırım.

konuşmayan iş arkadaşını konuşturmaya çalışıp şaka yapan bir insan ve ''hayatımı cehenneme çevirdi'' gibi bir itham kullanılıyor bu insana karşı.
kusura bakmayın fakat aşırı tepki veriyorsunuz,belki bir doktora gidip durumu izah edebilirsiniz,yani belki sıcaktan dolayı çabuk sinirleniyor olabilirsiniz.
içilen ilaçların yan etkileri olabilir yada hamile olabilirsiniz bu tarz durumlarda bazen normal şeylere çok kötü bir şeymiş gibi tepkiler vermemize sebep olabilir. Yada sadece çok çabuk tepki veriyorsunuzdur. :)

Semar

Kayıtlı Üye
esma ve dua icinizden gelerek yaradandan tabiki yardim isteyin ama neden herseyi Allah tan bekliyorsunuz ki sefiniz varsa birde onun üssü olan biri vardır mutlaka , açın telinizin kamerasını yada ses kaydını kaydedin sonrada digerine izletin yollayın. hee bu durumda o pisliği isten cikarmazlarsa mobing ve tacizden dava açın madem laftan anlamadığını söylüyorsunuz ,kaba kuvvet kullanmadan da yapilacak cok sey var yeterki kendinizi ezdirmeyin tacizin büyüğü küçüğü olmaz meydani bos bulup sizi küçük görmüş bisi yapamazsiniz saniyorki (yapmiyorsunuz ) yapacağınız sadece bir kac seyi yazdım

Moonligt

Kayıtlı Üye
İş
komiser
Bir erkek bana sevmedigim hareketler yapacak, kusura bakma da ne kadar guler yuzlu olursam olayim durması gereken çizgiyi gözune sokarım. Duayla buyuyle duzelecek seyler elinden gelmeyen seylerdir. Yapman gereken tek sey ciddi olmak,net olmak.Onla konusurken nisanlin yanindaymis gibi dusunebilirsin mesela.

pin9

Kayıtlı Üye
hiç bir büyü yada dua insanın kendi özgür idaresine müdahale edemez,bu imkansızdır yani uyarmaktan başka çareniz yok.

aslında tam olarak nasıl hayatınızı cehenneme çevirdiğini anlamadım,eğer anlattığınız gibiyse yani bir taciz yada onun gibi bir şey olmadıysa abartılı tepki veriyorsunuz, yani bundan hoşlanmıyor olabilirsiniz ve tek çare karşınızdaki kişiyi uyarmak olur bu durumda.

siz şefiniz ile ciddi bir iş ilişkisi içerisine girmek istiyorsunuz fakat karşınızdaki samimi hem arkadaş hemde bir iş ilişkisine girmek istiyor.

tam olarak ne iş yaptığınızı bilmiyorum fakat bazı yerlerde (çoğu yerde) takım çalışması ve arkadaşlık verim açısından çok ön plandadır,amaç bir sinerji oluşturup verimi arttırmaktır iş hayatına girdiğinizde bunu göz önüne almanız gerekiyordu.

zaten pek çok şirketin çalışma kadrosundaki temel olay bu şekildedir,çalıştığım eski şirkette patronumuz yeni çalışanlar ile özellikle samimi olmamızı isterdi hatta bu duruma ayak uyduramayan pek çok kişinin işten ayrılmak zorunda kaldığını (işten atıldığını) malesef gördüm.

bu güzel bir durum değil fakat ekip arkadaşlarınız ile birlikte çalışıp daha verimli hareket etmeniz için onlar ile samimi olmanız gerekiyor zaten.

samimi olmak istemiyor olmanızı anlıyorum fakat iş hayatı istediğimiz gibi olmuyor genelde.

dediğiniz olay bir polisin ''ben antimilitaristim silah taşıyamam'' demesi yada bir cerrahın ''beni kan tutuyor amilyata giremem'' demesi ile aynı şey,çünkü iş hayatında takım çalışması yani dolaylı olarak iş arkadaşları ile samimiyet bu kadar temel ve önemli bir etken özellikle çalıştığınız şirket için.

dediğim gibi bu olay zorbalık,taciz yada ayrımcılık gibi bir durum değilse yapabileceğiniz tek şey karşınızdakine bundan hoşlanmadığınızı söylemek.

fakat şahsi düşüncem kendinizi ve karşınızdakini zor durumda bırakmamak için işten ayrılmanız.

yada belki biraz empati yapabilirsiniz,anladığım kadarı ile guruptan sorumlu kişi bahsi geçen arkadaş,yani sizin sebep olabileceğiniz bir sorundan direkt olarak kendisi suçlu durumuna düşecek yada takım içerisindeki bir uyuşmazlık direkt olarak o kişinin sorumluluğunda olacak doğal olarak iş veriminin düşmesinden sorumlu kişi olarak takım içi sinerjiyi korumak onun görevi,eğer bu bakış açısından bakarsak yani eğer taraf tutmazsak sizin daha çok sorun çıkarttığınızı söyleyebilirim.

belkide asosyal yada içine kapanık birisi olduğunuzu düşünüp şakalar ile rahat hissetmenizi sağlamaya çalışıyordur.

''bu adam bana canım dedi demekki bana asılıyor'' mantığı hiç doğru bir mantık değil,belliki konuşmadığınızı görünce kötü bir şey olduğunu düşünmüş ve iyi hissetmeniz için arkadaşlık etmeye çalışmış fakat arkadaşlık etmenin hayatı cehenneme çevirdiğini bilmiyormuş sanırım.

konuşmayan iş arkadaşını konuşturmaya çalışıp şaka yapan bir insan ve ''hayatımı cehenneme çevirdi'' gibi bir itham kullanılıyor bu insana karşı.
kusura bakmayın fakat aşırı tepki veriyorsunuz,belki bir doktora gidip durumu izah edebilirsiniz,yani belki sıcaktan dolayı çabuk sinirleniyor olabilirsiniz.
içilen ilaçların yan etkileri olabilir yada hamile olabilirsiniz bu tarz durumlarda bazen normal şeylere çok kötü bir şeymiş gibi tepkiler vermemize sebep olabilir. Yada sadece çok çabuk tepki veriyorsunuzdur. :)

Bu konuyu çok farklı ortamlarda çok farklı forumlarda 100 kişiyle görüştüm, 1 kişi bile sizin gibi düşünmüyor.

Bi kadına el şakası yapan arkadan gelip kolyesini çeken her fırsatta dokunan birisi ne ara masum oldu ya? Yeni girene samimi davranılır ama bu asla karşı cinse sürekli dokunmayı sürekli el şakası sulu şakalar yapmak mı size göre? Yazımı tam okumadınız sanırım!

Ayrıca ben bana canım dedi diye bana asıldığını düşündüğümü nerde yazdım söler misin ? Bu mantıkta olduğumu nerden çıkardın? Kezban değilim elbette, bana asıldığını kur yaptığını asla düşünmüyorum, kötü niyetli de değil. Sadece çok densiz ve kaba, düşüncesiz.

Bide ben sorun çıkartıyomuşum, gerçekten çok yanlış düşünüyosunuz. Samimi olmak vıcık vıcık ilşkiler ve laubali olmak demek değildir. Siz de bunun ayrımını yapamayanlardansınız anlaşıldı.

Bu yazıyı yazdığım gün gene yanına gittiğimde elini rahatça omzuma koyduğu bi gündü ve ben herkesin içinde olduğumuzdan tepki verememiştim, çok sinirliydim o yüzden başlığım baya bi tepkili oldu. Umarım erkek değilsinizdir ve umarım sizde iş arkadaşlarınıza böylee davranmıyorsunuzdur. Şefi savunmanıza inanamadım.

Her iş böyle ekip çalışması- sinerji adı altında kadınların özel alanına girmeyi gerektirmez, size bu hakkı vermez. Almanya'ya bakın mesela, akşam dağıttığınız iş arkadaşınızla işyerinde asla ciddiyetsiz davranamazsınız, bayramda seyranda şapır şupur sarılıp öpemezsiniz,sürekli tensel temasta bulunamazsınız. Bu adam her bayrama giderken bayram dönüşlerinde doğumgünlerinde vs ben sadece elimi uzattığım halde beni kendine çekip öpen bi insan, bu kadar densiz. Sonuçta karşısında bi kadın var rahatsız olabilceğini tahmin etmeli. Kadın elini uzatmadan erkeğin elini uzatması bile nezaketsizlik olmasına rağmen bu adam yanak değdiriyor öpüyor. Bakın asılıyo demiyorum. Kötü niyetli olmaması da bişeyi değiştirmez. Ben sırf iş arkadaşım diye onun tensel temaslarına ses çıkarmamak zorunda mıyım? Ses çıkarırsam size göre sorun çıkartan ben mi oluyorum?

Ben sadece sesimi şimdiye kadar çıkaramadığım kadar hatalıyım. Siz de şefle tam aynı kafadansınız çok yazık.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bakın tepkinizi göstermek için çok beklemişsiniz.(Şu an farkındasınız zaten bunun)El şakasıyla başladı değil mi bu olay?Ben el şakasından nefret ederim demeniz gerekirdi sert bir ifadeyle..Bu kadar.Şakalarına gülmeniz zaten yanlış .Sizinde tutum hatalarınız olmuş bence..Esmalar konusu forumda var,inceleyin isterseniz.Umarım kısa zamanda feraha çıkarsınız.

romeo713

Kayıtlı Üye
yapacğın şey belli..istediğini yap o adam vazgeçmeyecek emin olabilirsin bunca tecrübeme karşılık konuşuyorum..yapıcağın o iş ten ayrılmak ve başka bir iş bulmak bu kadar...

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Tavrınızı ortaya koymadıkça, siz sürekli geri adım attıkça şef üstünüze gelmeye devam edecek. O bahsettiğiniz yüzü buradan buluyor. Kaybedecek bir şeyiniz yok. Ama buna izin vermeye devam ederseniz kaybedecek bir şeyleriniz olacak. Sadece birazcık deli cesareti, sonrasını bırakın gitsin. Karşılık vermediğiniz sürece bu durum değişmeyecek.

pin9

Kayıtlı Üye
Kişiye odaklanarak Tebbet suresini okuyun. Aşırıya kaçmayın ama :)

ne işe yarar ki tebbet suresi ? neden aşırı okumayın dediniz zararlı mı? Günaha girmeyim boşyere:)

Son durum ne patronla evlendi galiba. ?

Ne diosun sen ya?? Terbiyesiz.

Arkadaşlar hepinizin cevabını okudum teşekkür ederim.

1 haftadır hiç gülmüyorum adama karşı buz gibiyim, anladı sanırım o da hiç takılmıyor artık şaka falan yapmıyor Allaha şükür.

Yalnız 2 sorunum var, hala lafın gelişi de olsa canım,cancan gibi kelimeler kullanıyor yanına işle ilgili bişey götürdüğümde tamam canım falan diyor yani her lafın sonunda. Bunu konuşarak söleyemem herkesin içinde mesela bana canım demeyin die. Çünkü işe girdiğimden beri diyor, 1 kere özel olarak kendisine söyledim, aman ben herkese diyorum onu dedi umursamadı beni.

2.ci sorunda bayrama giderken bayram dönüşlerinde falan bir tek bu adam gelip herkesi sarılarak yanak değdirerek öpüyor, geçen tatil döünüşü gene geldi ben 1 adım geri attım elimi uzattım sadece ama o gene eğildi yanaklarını değdirerek selam verdi gerizekalı. BU 3 kez oldu birkezde doğumgününde ortak hediye almış arkadaşlar ben katılmamıştım ama bana da aynı şekilde gelip yanaklaşarak selamlaştı ya deli oluyorum, orda bişey desem herkesin içinde tüm okları kendime çeviririm olaylar daha büyük boyuta taşınır.
Bir kadın elini uzatmadan tokalaşmak bile doğru değilken böyle hafif sarılarak yanak değidirmesi ne büyük kabalık ya. Bi dahakine gribim falan dicem artık.

Astre

Kayıtlı Üye
"Hayır!" demeyi bilmelisiniz..

pin9

Kayıtlı Üye
Ya ben zaten araya mesafe koydum ama canım dediğinde yada bayramı kutlarken sarılmak istediğinde ne diyebilirim??

Herkesin içinde diyemem herkes gerilir, özel olarak iletmem lazım

Astre

Kayıtlı Üye
Sizi dinlemiyorsa özeli kalmaz.. Siz insan gibi uyarmışsınız, anlamamış. Ciddi ciddi karşısına geçin deyin, olmadı eşinize durumu anlatın. Diğerlerinin ne dediğini düşünmeyin, önemli olan sizsiniz. Sizi yumuşak başlı görüp üzerinize gidiyor. Unutmayın, "Hayır!" diyememek bir hastalıktır. Karşımda başbakan da olsa istemezsem "Hayır!" derim! Kim alınıyorsa yada ne düşünüyorsa umurumda bile olmaz, önemli olan onlar değil, benim! İnsanların düşüncelerini bu kadar önemsemeyin..

cherish

Kayıtlı Üye
Sabırlı olun. Birilerinin etki alanında değişim yaratmak ondan sürekli etkilenmek anlamına gelir. Aklınızı işlerinize ve mesai bittiğinde yapacaklarınıza yöneltin. İş, kariyer anlamındaki gelişim ve değişime aradan zaman geçtikten sonra baktığınızda ne olduğunu, nerde hata yaptığınızı görürsünüz. O insanın mizacı şöyledir, böyledir önemli değil, sizin ne yapmayı seçtiğiniz önemlidir.
Belirli sayılarda olmaksızın "Hasbinallah Ve Nimel Vekil" okuyun, evinizde, yolda, anlık olarak üstünüzde baskı hissettiğinizde. Bir süre sonra üstünüzden kalkan şeyin aslında bir çeşit psişik saldırya benzediğini, dengenizin bozulduğunu paranoyaklaştığınızı farkedebilirsiniz.

pin9

Kayıtlı Üye
Sizi dinlemiyorsa özeli kalmaz.. Siz insan gibi uyarmışsınız, anlamamış. Ciddi ciddi karşısına geçin deyin, olmadı eşinize durumu anlatın. Diğerlerinin ne dediğini düşünmeyin, önemli olan sizsiniz. Sizi yumuşak başlı görüp üzerinize gidiyor. Unutmayın, "Hayır!" diyememek bir hastalıktır. Karşımda başbakan da olsa istemezsem "Hayır!" derim! Kim alınıyorsa yada ne düşünüyorsa umurumda bile olmaz, önemli olan onlar değil, benim! İnsanların düşüncelerini bu kadar önemsemeyin..

ya tamam da, ben zaten artık araya mesafe koydum çağırdığı hiçbiyere gitmiyorum herşeye hayır diyorum vs. Ama bu adam lafın gelişi de olsa sürekli canım diyor mesela. Üstünden zaman geçmişken ben durduk yere herkesin içinde terslersem insanlar niye şimdiye kadar bişey demedi de şimdi patladı derler olmaz, özel olarak konuşmam lazım ,evet kimin ne düşündüğünün umrunuzda olmaması güzel ama işyerinde benim için böyle değil maalesef.

Sabırlı olun. Birilerinin etki alanında değişim yaratmak ondan sürekli etkilenmek anlamına gelir. Aklınızı işlerinize ve mesai bittiğinde yapacaklarınıza yöneltin. İş, kariyer anlamındaki gelişim ve değişime aradan zaman geçtikten sonra baktığınızda ne olduğunu, nerde hata yaptığınızı görürsünüz. O insanın mizacı şöyledir, böyledir önemli değil, sizin ne yapmayı seçtiğiniz önemlidir.
Belirli sayılarda olmaksızın "Hasbinallah Ve Nimel Vekil" okuyun, evinizde, yolda, anlık olarak üstünüzde baskı hissettiğinizde. Bir süre sonra üstünüzden kalkan şeyin aslında bir çeşit psişik saldırya benzediğini, dengenizin bozulduğunu paranoyaklaştığınızı farkedebilirsiniz.

Teşekkür ederim.

Astre

Kayıtlı Üye
Bu durumu kendiniz halletmeye çalışmayın derim. İleride bir durum olursa ve eşiniz öğrenirse çok ciddi yanlış anlaşılmalar olabilir. Gerçi eşime anlattım demiştiniz, ancak haylen bunu sürdürdüğünü ilettiniz mi?

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Ne diosun sen ya?? Terbiyesiz.

Yalnız 2 sorunum var, hala lafın gelişi de olsa canım,cancan gibi kelimeler kullanıyor yanına işle ilgili bişey götürdüğümde tamam canım falan diyor yani her lafın sonunda.
Heh işte tam bunu dediğinde siz de şunu deyin. İlacınız devanız sizsiniz haberiniz yok. O ne güzel lafi defetmeydi hepimiz sizdeki bu potansiyele şahit olduk. Lütfen bunu sanalliktan gerçeğe taşıyın. Faydasını göreceksiniz.

pin9

Kayıtlı Üye
Bu durumu kendiniz halletmeye çalışmayın derim. İleride bir durum olursa ve eşiniz öğrenirse çok ciddi yanlış anlaşılmalar olabilir. Gerçi eşime anlattım demiştiniz, ancak haylen bunu sürdürdüğünü ilettiniz mi?

Heh işte tam bunu dediğinde siz de şunu deyin. İlacınız devanız sizsiniz haberiniz yok. O ne güzel lafi defetmeydi hepimiz sizdeki bu potansiyele şahit olduk. Lütfen bunu sanalliktan gerçeğe taşıyın. Faydasını göreceksiniz.

Ya derdimi anlatamıyorum burda kimseye:(

Adam kötü niyetli değil veya bana asıldığını hiç düşünmüyorum, çünkü işyerindeki çoğu bayana böyle. Bunu kibarlık sıfatı altında yapıyor ve yaptığının yanlış olduğunun farkında değil.

Asıldığını kötü niyetli olduğunu düşünsem zaten şimdiye kıyamet kopmuştu. Sadece adamın ağzından canım lafı eksik olmuyor,biraz şakacı haddini bilmiyor çoğu zaman, gevşeğin teki kısacası. Ben meesafe koyduğumda beri kaşa yapmıyor az konuşuyor benimle ama her konuşmamızın sonuna canım lafı ekliyor deliriyorum

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Adamın kötü niyetli olmadığınımı düşünüyordunuz?Demek ben başından beri yanlış anladım.Ve bu cümlenizden sonra şu ana dek yapılan yorumların bir anlamı kalmadığını düşünüyorum.Zira sanırım hepimiz adamı "niyeti belli "biri olarak algılamıştık.Keşke bunu ilk başta yazsaydınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...