korkularım ve yaşadığım sorunlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

arzirumi

Kayıtlı Üye
İş
İlahiyat Öğrencisi
Arkadaşlarım büyüklerim siz ilim sahibi insanlara danışmak istediğim 4 yıldır aklımı kurcalayan uzun bir konu var. Türlü yerlerde cevap aradım fakat elle tutulur hiçbir şey bulamadım. Sorunumu anlatayım.
Küçükken karanlıktan çok korkardım 18 yaşına geldim bu korku hala devam ediyor. Lavabodan çıkınca peşimden aydınlığa kadar beni takip eden bir şey hissetmemle başladı her şey. Geceleri kesinlikle karanlıkta uyuyamazdım. Yatakta gözümü ne tarafa çevirsem oradan biri kaçardı evet halisülasyon mu bilmiyorum istinasız hep olurdu.Gözümü kapattığımda ise yanıma kadar geldiğini hisseder gözümü açamazdım. Bir odada yalnız dururken bir anda biri beni izliyormuş hissine kapılırdım. Ve korkmasam bile baştan yağa bütün tüylerim diken diken olurdu. Hemen o ortamdan kaçma davranışında bulunurdum. Duvarların köşeleri kararır oda zindan gibi gelirdi bana. Bazen Allah Allah bu evi yapanda amma hata yapmış bu duvarlar yamuk der, daha sonra baktığımda ise düz görürdüm. (Özür dilerim arkadaşlar) Her yemekten sonra ağır bir mide bulantısı geçirirdim ve bu kusmaya kadar giderdi. Üstelik bu sorun için defalarca doktora muayene oldum ve hiçbir şeyimin olmadığını defalarca duydum. Bu sorunlar artarak devam etti ailemde pek önemsemedi tabi.Ta ki bir gece saat 3 civarlarında yaşadığım bir olaya kadar. Özetlersem ; Uykudan uyandım pencereden dışarıya baktım ve saate baktım ve yine o garip korku tuttu kapının kenarından birinin beni izlediğini gördüm ama öyle eskisi gibi kısa değil bu kez 2-3 saniye baktı ve çekildi. Gerçekten çok korktum ve onunda her zaman ki gibi halisülasyon olduğunu düşündüm tekrar görmemek için yüzümü duvara döndüm. O sırada kapı sertçe açılıp duvara çarptı. Parkelere attığı her adımda toynak sesi gibi bir ses çıkıyor buda beni kendimden geçirmeye yetiyordu. 3-4 adım sonra sırtıma atladı hiç duymadığım kadın sesi gibi aşırı üpertici bir sesle çığlık atarak sırtıma kafama art arda yumruklar indirmeye başladı. Ayetel kürsiyi okumaya başladım içimden zorlanarak . Vurduğu yumruk ciğerlerimi titretiyordu ayetel kürsi bitmeye yakın kalktı sırtımdan fakat adım sesi duymadım ve hala arkamda olduğunu düşündüm. Gözlerimden oluk oluk akan yaşlar eşliğinde o an ki şokla sadece içimden Allah ismini zikrediyordum. Sabah ezanına kadar bu şekilde devam etti. Ezandan sonra uyuyakaldım. Sabah olduğunda olanları aileme anlattım. Onlarda beni tanıdığımız paracı olmayan sahih bir hocaya götürdüler. Hoca bana bir adet muska (içinde namei peygamberi) 7 adet kağıt tütsüsü ve 7 adette suda silip içmem için kağıt verdi.Ve bu muskayı mümküm olduğunca çıkarmamamı söyledi. Hayatının sonuna dek sende olan sorun devam edebilir dedi. Daha 15 yaşında olduğum için midir bilmem ayrıntıya girmedi fakat ailemi durumun ciddi olduğu konusunda ikaz etti. Allah ondan razı olsun sorunlarım azaldı fakat bu sorun hep bir yerde beni bekliyormuş gibi hissediyorum. Gece içimde bir sıkıntı olduğunda eğerki dua ayet tarzı bir şey okursam o gece kesinlikle kötü rüyalar görüyorum. Siyah suiletler bana saldırıyor onlarla rüyalarımda hep kavga ediyorum.Ve en son gördüğüm rüyadan sonra sizin gibi bu konularda usta kişilere danışmak en mantıklı hareket gibi geldi. Rüyalarımda haftalardır ara ara arkamdan yaklaşan bir şey beni çarpıyor hareket edemiyorum elim ayağım yamuluyor ve enseme doğru anlamadığım bir şekilde metalik bir sesle değişik şeyler söylüyor. Sonra kendiliğimden bir anda düzeliyorum. Bu sefer sinirli bir şekilde bağırarak takip ediyor rüya bitiyor.Çok uzun yazdım özür dilerim. Bu durumlardan gerçekten bıktım. Tamamen kurtulmam icin ne yapmam lazım. Yada şu son rüyalarım ne manaya geliyor. Yardımcı olanlardan veya ilgilenenlerden Allah razı olsun.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Hmm , eğer bir koruma yapılmış ve sorun sadece rüyalarda kalmış ise bence bu az çok işe yaradığını gösterir.Ayrıca şunu da belirteyim, bu çok etkili veya güvenilir bir yöntem olmasa da genelde kişinin böyle varlıklarla münasabetini anlamak için belli bir niyetle ayetel kürsi okutturulur veya rukye ayetleri dinlettirilir veya felak ve nas sureleri okutturulur yine ve tepkilerine bakılır.Eğer kişide istem dışı bazı belirtiler-huzursuzluk vs gibi- varsa çok net olmayan bir tehşis konulabilir.O yüzden ben bu dua okuduğunuz gecelerde gördüğünüz kötü rüyaları biraz bununla ilişkilendiriyorum.Elbetteki zor, acı verici ve yıpratıcıdır bütün bu rüyalara katlanmak ancak şunu da bilmelisiniz ki burada anlatılan olaylara sadece site yöneticileri sizin talebiniz doğrultusunda ilimsel bir müdahalede bulunabilir.Diğer türlüsü yasaktır ve olayı tam manasıyla burada kavramak mümkün olmayacağı için de pek etkili olmayacaktır.

Ori

Kayıtlı Üye
Ilk anda kı durumları bende kucuklugumden berı yasıyorum. Mesela her gece ızlendıgım hıssı gelır ama gercekten sankı bırı ızlıyormus gıbı ve ruyalarımın tek ıyı oldugu gunude bılmem. Hep kovalamacalar cınayetler sacma sapan seyler ne bıleyım sureklı vahset gorurum ama bu benım kafa yapımdan olsa gerek. Normalde geceleri duvarlara baktıgım yerler kararır ne bılım yamuk yumuk gorudugum olur veya golgeler olsun tuhaf tuhaf seyler gorurum ama alıstıgımdan dolayı hıc umursamıyorum. Goz yanılması deyıp gecıyorum. Şunu soylemem gerekır kı eger kı korkunuzun yol actıgı bır hastalıgınızın ufaktan gelen atagıysa bu durum vahım. İşin parapsıkolojık kısmıda tabı arastırılmalı ama sımdı kı hocalar ne bılım bana guvenılır gelmıyor. Bu durumu Urum'a danışırsan sana elle tutulur bır bılgı verecektır. Bana gore bu durum suregelen bır psıkolojının oluşturdugu hastalık gıbı gorundu. Doktorlar derken psıkologlardan bahsettın degıl mı yoksa mıde bulantısı ıcın mı gıttın sadece? Bu durumlar gercekten cok cıddı konular. Insanlarda kalıcı hasarlar bırakabılır. Aılene sordun mu hocanın soyledıklerını?

arzirumi

Kayıtlı Üye
İş
İlahiyat Öğrencisi
Psikiyatra gideceğim randevu aldım. Birde işin bilimsel yönünü öğrenmek lazım. Ona da danıştıktan sonra kapsamlı bir şekilde görüşmek iyi olacaktır.Teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...