Sıra dışı 10 teknoloji

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Dijital çağın hızı bazılarımıza çılgınca, bazılarımıza acayip gelebilir ama öyle ya da böyle, hemen hemen her gün huzurlarımıza çıkarılan yeni teknolojik cihazlar aklımızı çelmeyi başarıyor.

Banyodan yatak odasına kendinizi hatta evcil hayvanınızı şımartmak için her yol mubah artık. Proje aşamasında olan da var, halkın onayından çoktan geçmeyi başarıp üretilmeyi bekleyen de ama her yıl Las Vegas’ta düzenlenen elektronik fuarı CES’te bu yılın en çok konuşulan teknolojilerine göz attık.

1- Evcil hayvana oyun konsolu

Sizin varsa evcil hayvanınızın da oyun konsolu neden olmasın? 4 ayaklı dostunuzun tek yapması gereken, patileriyle ışıklı tuşlara basmak... Üstelik ödül olarak verilen yemek de cabası... Ayrıca ‘CleverPet’ ile evcil hayvanınızın ne kadar yol kat ettiğini akıllı telefonunuzdan takip etmeniz de mümkün.

2- Plastik ördek de teknoloji giyindi

“Plastik ördek” deyip geçmeyin. Bluetooth hoparlörü sayesinde çocuğunuza hikâyeler
anlatacak, şarkı dinletecek olan akıllı ördeğin özelliği bununla da sınırlı değil. Mesela bu ördek, su çok sıcak olursa anında renk değiştirerek kırmızıya bürünüyor ve sizi uyarıyor. Ayrıca gece lambası olarak da kullanılabiliyor.

3-Köpüğü şekilli kahve

Kahvenizin köpüğü boyut atlayacak. Şöyle sevdiğiniz bir fotoğrafla kaplı, bir keyif kahvesi önünüze gelse fena mı olur! “The RippleMaker”, kahve köpüğünüzü sanata çevirmeye hazır.

4- Bırak kalorisini o söylesin

‘SCiO’ adlı cihaz sayesinde işin içinden çıkamadığınız kalori hesapları hiç olmadığı kadar kolay olacak. Az sonra ağzınıza atacağınız besinin kalorisini size anında söyleyen bu cihaz, yediğiniz şeyin besin değerleri hakkında da detaylı bilgi veriyor.

5- Acaba nasılım?

“The Muse” beyin sensörünü kafanıza taktığınızda ne kadar sakin ve rahat olduğunuzun tespiti yapılarak size rapor
ediliyor. Çeşitli sinyaller sayesinde beyne
giden sensörlerinizin yakın takipçisi olmanız
mümkün. Cihaz özellikle meditasyon yapanlara
öneriliyor.

6- Ne kadar hareket o kadar müzik

‘PhonoTonic’ isimli akıllı cihazda ne kadar çok hareket o kadar çok ritim. Cihaz dansçılar için de ideal... Çünkü hareketlerinizi algılayarak size uygun müzik yapıyor.

7- Akıllı tava

Teflonundan seramiğine çeşit çeşit tavalar aldık da şimdi tavanın da akıllısı makbul... Pişirdiğiniz yemeğin kalorisini öğrenmek için oturup uzun uzun hesap yapmanıza gerek bırakmayacak olan bu tava pişirdiğiniz yemeğin kalorisini bir çırpıda söylemeye hazır.

8- Sıradan alarmlarla uyanmaktansıkılanlara...

Alarmla uyanmaktan nefret edenlerdenseniz bu cihaz tam size göre. Çünkü usandığınız alarmların aksine sizi ürkütücü bir sesle değil; harika kokular eşliğinde uyandırıyor. ‘SensorWake’ çikolatadan, kahveye, kruvasandan deniz ve orman okusuna kadar geniş çapta koku kapasitesiyle sizi uyandırmaya hazır.

9- Kokteyl yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı

Kokteyl severlerin dikkatini hayli çekmesi beklenen ‘The Somabar’, size bugüne kadarki en iyi kokteyli içirmeyi garanti ediyor. Bu robot, istediğiniz kokteylin gerekli malzemeleri elinizde varsa ideal kıvamda kokteyli günün her dakikasında önünüze koymaya hazır. Akıllı telefonunuzdaki aplikasyonla onu uzaktan da yönetebilirsiniz.

10- Solmayan bitki yapmışlar

Bitkileriniz artık teknolojinin güvenli ellerinde. ‘The Parrot Pot’taki sensörler sayesinde bitkinizin nemini, ısısını, ışık
kalitesini akıllı telefonunuzla takip edebilir, gerektiğinde onları uzak mesafeden sulayabilirsiniz. Üstelik 8 bin çeşit bitkiye
nasıl bakılacağının sırları bu akıllı saksının hafızasında gizli.

Alıntı

La-edri

Kayıtlı Üye
Bence Pokemon-GO da guzel bir icatmis :D

Inanirmisiniz sabah yatagimin icinde bir Glumanda buldum, ben yillardir bir Glumandayla uyuormusum ya :p

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Bence Pokemon-GO da guzel bir icatmis :D

Inanirmisiniz sabah yatagimin icinde bir Glumanda buldum, ben yillardir bir Glumandayla uyuormusum ya :p

Yatağınızın içinde mi? Çok ilginç. Yatağın içinden çıkması beni korkuttu. Şimdi mabette göre göre evham mı yaptım bilmiyorum ama içini açıp bi bakar mısınız belki muska falan vardır .. Varsa da etki edememiş orası ayrı :d

ialpin

Kayıtlı Üye
10 sene sonra bu teknolojileri de geride bırakmış oluruz artık.