Bir rüya gördüm. Öleceğim söyleniyor. Yardım edin?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DreamLucid35

Kayıtlı Üye
Merhaba gizlimabet üyeleri. Gördüğüm rüyayı araştırdım ve ölecekmişim. Bir de size sorayım dedim. Rüyamda mutfaktayız annem ve ben. Camdan dışarı baktığımızda hiçbir şey gözükmüyor. Çünkü rüzgar acaip sert ve hızlı esiyor. Dışarısı görünmüyor ama kahverengi renginde gibiydi rüzgar. Toprak ile beraber gittiğini düşünüyorum. Sonrasında mutfaktaki balkonumuzdan rüzgar çekiliyor ve oradan bir fare birde yavru kedi çıkıyor. Fare bana tip tip gözümün içine bakıyor. Ağzında ise TC Vatandaşlığı ile ilgili bir pasaport gibi bir şey var. Yavru kedi ise bana bakmıyor etrafa bakınıyor sürekli. Ama onlar rüzgardan etkilenmiyor. Fare kaçıyor benden ağzındaki şey ile. Camı açmaya korkuyoruz çünkü çok şiddetli gibi duruyor. Yavru kediyi almak için ne pahasına olursa olsun açıyorum camı ama o rüzgar beni yerden kaldırıyor havalanıyorum. Sonrasında yere düşüyorum. Hemen camı kapatmaya çalışıyorum ama rüzgar çok şiddetli camı kapatmamı engelliyor. Kapatmadan hemen önce kediyi yanıma alıyorum. Camı kapatıyorum kilitliyorum ama o kilit tekrar tekrar açılıyor sürekli. kilit açılınca haliyle cam da açılıyor. Bende artık sürekli elimle tutmaya başlıyorum camı açılmasın diye. O sıra da kediyi seviyorum. Sonra da uyanıyorum. Kedi aynen bu kedi gibi renkleri tüyleri falan.

shado

Banlı Kullanıcı
Bence ölümle hiç bir alakası yok başka şeylere yorun aklınızı bulandırmayın iyi forumlar.😊

shado

Banlı Kullanıcı
Ben yorumlayamam fakat bana çok saçma geldi, ben hep bu tarz rüyalar görüyorum ölmedim çok şükür.:) Birde her zaman olumlu düşünün lütfen.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Ben de bir rüya gördüğümde ölümün yaklaştığı gibi bir yorumla karşılaştım ama sn Chillout çok farklı yorumlamıştı. Rüyayla amel edilmez siz takmayın bırakın ecel birdir değişmez zaten :) Eğer ille de bir anlam vermek istiyorsanız tut ki öleceksiniz dininize göre yapmanız gerekenleri yapın belki de ilahi bir mesajdır.

Ori

Kayıtlı Üye
Sıtede ruya yorumcusu olmadıgı ıcın ruyanızı yorumlayamayız. Aklınızıda boyle seylerle bulandırmayın, cok gereksız.

*Melik*

Kayıtlı Üye
Hayır ölmeyeceksiniz içiniz rahat olsun.Bu rüya kendi yorumuma göre biraz sıkıntı ve hastalık çekeceğinize işarettir.Ayrıca ben bundan tam 15- 16 yıl önce rüyamda bir kız çocuğu bana şunu dedi,sen 1 yıl sonra yanarak öleceksin dedi.Sabah uyandım rüyayı hatırlayınca doğal olarak biraz moralim bozuldu ama geri kendimi düzeltip bu tür şeylere inanmamam gerektiğini düşündüm ve iyikide öyle yapmışım yoksa 1 yıl bunu kafaya taksaydım benim psikolojim ne olurdu acaba.O rüyadan sonra aradan 16 yıl geçti ve ben hala yaşıyorum  ALLAH a çok şükür.

4

43887

Gördüğünüz rüyayı neden ölümle bağdaştırdınız? Ölümle, diğer alem, duru görü, duru işiti vs. çağrıştıran bir sembol işaret yok, haberci bir rüya bile değil. Hemen paniğe kapılmayın. Üstelik kedi kişinin durumuna gördüğü rüyaya göre şifa sezi yeteneği verir.

sticker

Kayıtlı Üye
Ben rüyalardaki sembollerin kişiden kişiye farklı yorumlanacağını düşünüyorum. Mesela bir kişi rüyasında kedi gördüğünde iyiye diğer kişide kötüye yorumlanabilir. Bu bilinç altı kodlamasıyla ilgili. Önemli olan sizin ne düşündüğünüz. Yani rüyadan sonra kötü mü hissettiniz iyi mi. Pencereyi kapatarak korunmuşsunuz bana göre. Rüyalarınızdaki sembolleri ve sonradan yaşadıklarınızı takip edin.

sırkanar91

Kayıtlı Üye
Bende 6 yıl önce rüyamda mezarımı ve ölüm tarihimi görmüştüm rüyadan iki sene sonraya denk geliyordu ama kafaya takılmaması gereken bir konu olduğunu düşündüm ve sonuç olarak hala hayattayım. Ben bu tarz kader durumlarının öyle her insanın bilemeyeceği dini inancımdan dolayı Allah ın bu durumu insanlarla paylaşmayacağı kanısındayım ki genelde böyledir. Siz de her rüya da bir hikmet aramayın bence bazen psikolojiktir başka etkenler olabilir rüyayı görmenizde.

DreamLucid35

Kayıtlı Üye
Icimi rahatlattiniz. Tabirlerde oyle diyince kuskulanmisdim sorayim dedim :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
İyi görünen çıkarcı dostlarınız var sizi çekmek istedikleri bişeler olacak sizde iyi niyetinizle yardım etmek isterke n maddi veya manevi biraz dara düşeceksiniz. Bence yorumu bu.

cherish

Kayıtlı Üye
Hayatınızda köklü değişiklikler olacak, zamanla şimdiki halinizi geçmiş gibi değilde başka bir insanın hayatını hatırlar gibi hatırlayabilirsiniz. Bu da bir nevi ölümdür, şimdi daha çok zaman geçirdiğiniz insanlardan aileniz dışında herkes, zamanla doğal akış içinde dışarda kalacak diyebilirim.
Ölüme yorulacak bir imge yok ama ölüm rüyaları ölüm zamanını bildirmez. Gaybı insan bilemez, bazı ayrıntılar insan önlem alabilsin diye gösterilir, ailenizi korumak, birarada tutmak yaşamınızda daha önemli bir hale gelebilir. Sezgisel yeteneklerinizi geliştirmek için kendi içinize dönmeniz, dışardaki dünya sizi ısrarla çağırsa bile önce kendinizi keşfetmeniz gerekecek.
Hayrolsun.

75.8

Kayıtlı Üye
islami yorumları bilmem fakat (islami yorum ne demekse artık) ortodoks bakış açısıyla ölüm falan yok ortada.

fırtınanın toprak ile karışması savaşı yada kavgayı simgeler fakat genellikle bu fırtına karlı ve yağmurlu olur.
camı kapatamamak ya kavgayı kayıp edeceğinize (geçmiş yada şimdiki zaman içinde geçerli olabilir) yada kavgaya engel olmadığınızı simgeliyor (belkide kaçamamayı)

kedi ve fare çok fazla şeyi sembol edebilir,özellikle kültürden kültüre kedi ve fareler çok farklı yorumlanır bir kültürde kedi ölüm iken başka bir kültürde yaşam anlamını taşıyabiliyor,yani illaki olabilecek en olumsuz seçeneği benimsemek biraz komik.

kedi ve fare anladığım kadarı ile bir bütünü simgeliyor,fare bir belgeyi özellikde sizin özel eşyanız olan bir belgeyi simgeliyorsa kedi bunun tam tersi bir anlamı simgeliyor olabilir mesela başka bir ülkeden gitmek istiyorsanız kedi ve fare bu ülkeleri temsil ediyor olabilir.
yani ölüm olabilecek en uçuk şeylerden birisi sizin için.

fakat ben burada ''herşey güzel olacak,çok iyi olacak'' diye sizi teselli edecek değilim,belki bilmediğim bir anlamda ölüm kuvvetli olarak baskın gelmiş olabilir,hayatın içinde yaşamakta ölmekte var,yaşamak kadar normal bir olay,her gün pek çok kişi ölüyor,sevdiklerimizi kaybediyoruz yani ölmeyeceğiz diye bir şey yok,hepimiz öleceğiz.

tabiki rüya tabiri tıpkı kahve falı gibi alternatif gelecekler,geçmiş yada bilinç altı ile alakalıdır,şu anki konumuz.. daha doğrusu sizin endişelendiğiniz konu gelecek olduğu için daha çok kadere yönelmeniz lazım eğer ölümden şüpheleniyorsanız.

ki bana soracak olursanız kader son derece kırılgan ve dengesizdir,kaderi değiştirmek tahmin edildiğinden bile daha kolaydır,yani yine sorun edecek bir durum yok.

tabiki sizin inancınıza göre kader çok mutlak bir şey olabilir orasını bilemem,zaten beni ilgilendirmez.

genel olarak şahsi fikrim endişe etmemeniz yönünde.

DreamLucid35

Kayıtlı Üye
islami yorumları bilmem fakat (islami yorum ne demekse artık) ortodoks bakış açısıyla ölüm falan yok ortada.

fırtınanın toprak ile karışması savaşı yada kavgayı simgeler fakat genellikle bu fırtına karlı ve yağmurlu olur.
camı kapatamamak ya kavgayı kayıp edeceğinize (geçmiş yada şimdiki zaman içinde geçerli olabilir) yada kavgaya engel olmadığınızı simgeliyor (belkide kaçamamayı)

kedi ve fare çok fazla şeyi sembol edebilir,özellikle kültürden kültüre kedi ve fareler çok farklı yorumlanır bir kültürde kedi ölüm iken başka bir kültürde yaşam anlamını taşıyabiliyor,yani illaki olabilecek en olumsuz seçeneği benimsemek biraz komik.

kedi ve fare anladığım kadarı ile bir bütünü simgeliyor,fare bir belgeyi özellikde sizin özel eşyanız olan bir belgeyi simgeliyorsa kedi bunun tam tersi bir anlamı simgeliyor olabilir mesela başka bir ülkeden gitmek istiyorsanız kedi ve fare bu ülkeleri temsil ediyor olabilir.
yani ölüm olabilecek en uçuk şeylerden birisi sizin için.

fakat ben burada ''herşey güzel olacak,çok iyi olacak'' diye sizi teselli edecek değilim,belki bilmediğim bir anlamda ölüm kuvvetli olarak baskın gelmiş olabilir,hayatın içinde yaşamakta ölmekte var,yaşamak kadar normal bir olay,her gün pek çok kişi ölüyor,sevdiklerimizi kaybediyoruz yani ölmeyeceğiz diye bir şey yok,hepimiz öleceğiz.

tabiki rüya tabiri tıpkı kahve falı gibi alternatif gelecekler,geçmiş yada bilinç altı ile alakalıdır,şu anki konumuz.. daha doğrusu sizin endişelendiğiniz konu gelecek olduğu için daha çok kadere yönelmeniz lazım eğer ölümden şüpheleniyorsanız.

ki bana soracak olursanız kader son derece kırılgan ve dengesizdir,kaderi değiştirmek tahmin edildiğinden bile daha kolaydır,yani yine sorun edecek bir durum yok.

tabiki sizin inancınıza göre kader çok mutlak bir şey olabilir orasını bilemem,zaten beni ilgilendirmez.

genel olarak şahsi fikrim endişe etmemeniz yönünde.

Hayatınızda köklü değişiklikler olacak, zamanla şimdiki halinizi geçmiş gibi değilde başka bir insanın hayatını hatırlar gibi hatırlayabilirsiniz. Bu da bir nevi ölümdür, şimdi daha çok zaman geçirdiğiniz insanlardan aileniz dışında herkes, zamanla doğal akış içinde dışarda kalacak diyebilirim.
Ölüme yorulacak bir imge yok ama ölüm rüyaları ölüm zamanını bildirmez. Gaybı insan bilemez, bazı ayrıntılar insan önlem alabilsin diye gösterilir, ailenizi korumak, birarada tutmak yaşamınızda daha önemli bir hale gelebilir. Sezgisel yeteneklerinizi geliştirmek için kendi içinize dönmeniz, dışardaki dünya sizi ısrarla çağırsa bile önce kendinizi keşfetmeniz gerekecek.
Hayrolsun.

Açıklayıcı oldu. Ancak sonunda cami kapatiyordum. Zorlukla olsa bile. Olumsuz yanlari tam olarak nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...