Durugörü ile ilgili Tezim ve Yaşadığım Olay

DreamLucid35

Kayıtlı Üye
Mabet üyeleri merhaba. Kendimden bahsetmek istiyorum; Uzaya merakım çoktur,gözlerim kestane rengi gibi dış taraf biraz daha koyu ancak içe doğru yaklaştıkca açık bir renk,daha önceleri telekinezi denemeleri yaptım ama başarılı olamadım daha doğrusu pes ettim diyelim. Aceleciyim biraz. Durugörü ile ilgili sorularım var. Önsezi deniyor herhalde bu olaya. Olay şu şekilde;Malum Ramazan ayındayız. Sahura kadar uyumayız biz. Ağabeyimle film izlerken istemsizce abime baktım kafasını kaldırıp yastığın diğer tarafına yattığını gördüm ve 2-3 saniye sonra aynı hareketi tekrarladı. Gördüğüm zaman aslında o zaman hiç yaşanmamıştı. Ve yaşanmamış bir zamanı yaşamış gibi hissettim. Aslında düşünceme göre Durugörü anlık olarak Geleceğe gidilmesi olabilir. Ve gözüm açıktı. Çok net bir şekilde gördüm. 2-3 saniye sonrasında aynı hareketi tekrarladı. Uzaya,paranormal olaylara psişik yeteneklere merakım çoktur.

Bence durugörü bir önsezi değil. Anlık olarak geleceğe gidilmesidir. Ki buda geleceğe gidilemez tezini çürütür. Çünkü arkadaşlar önzesi veya Durugörü hani içime doğdu sözü vardır ya işte o dur sezi. Ancak göz açık şekilde aslında hiç olmamış bir olayı olmuş gibi görmek geleceğe gidilebilir tezini ortaya koyuyor. Aslında Durugörü dediğimiz şey chronokinezi (zaman kontörlü) olabilir. İstemsiz bir şekilde aniden choronokinezi yapmış olabiliriz.
Sevgi ve ışıkla kalın. Saygılar :)

karabay

Kayıtlı Üye
selamlar sayın Dream Lucid. Sizdezde durugörü yeteneği varsa bunu test ederek ortaya çıkarabilirsiniz.gözlerinizi kapatın .her yer kapkaranlıksa bu yetenek sizde yoktur.eğer gözünüzün önünden şekiller,renkler.geçiyorsa bu yetenek sizde vardır.gözleriniz kapalıyken oda içinde bir eşyanın şeklini rengini az da olsa görüyorsanız bu yeteneğiniz epey ilerlemiş demektir.bunu geliştirerek geçmişe gidebilir yaşadıklarınızı,ya da o anda bir arkadaşınızın nerede olduğunu görebilirsiniz. bu yetenekle kayıp insanların nerede olduklarını da tespit etmeniz mümkündür.sevgiyle kalın..

karabay

Kayıtlı Üye
Sayın Dream Lucid Müslüman değilim diye yazmanız garibime gitti .bunu neden yazdınız ki ben insanları dinine göre sınıflandıran biri değilim.Ancak bu konuda fikrimi sorsaydınız hemen ,hiç vakit kaybetmeden Müslüman olmanızı tavsiye ederdim.Çünkü Allah katında tek geçerli din hicri 611 yılından itibaren İslamdır.Bir de müjde vermek istiyorum size. İslama göre, başka dinden insanlar islamı seçtiklerinde anne karnından yeni doğmuş bir bebek gibi tertemiz günahsız oluyorlar .Bu kesindir.Yani bu konuda siz bizden daha şanslısınız.Tabii tercih sizin.Yüce Allah inşallah size de hakiki bir iman nasip etsin.Durugörü konusuna gelelim şimdi ..Durugörü basit,mekan içinde ve zaman içinde durugörü olmak üzere 3 aşamaya ayrılır.Zaman içinde durugörü ye ulaşan bir kişi kehanet dediğimiz yeteneğe sahiptir.Ancak bu aşamaya ulaşan kişi sayısı bir elin parmaklarının sayısını geçmez.sanırım siz de de durugörü yeteneği var.ancak emin olmak için yukarıda belirttiğim basit deneyi yaparak anlayabilirsiniz.göz açık kapalı farketmez görüntü geldiğnde anlık gelirve 1-2 saniyede kaybolur.ilerlettikçe süre uzar.sevgiyle kalın..

DreamLucid35

Kayıtlı Üye
Sayın Dream Lucid Müslüman değilim diye yazmanız garibime gitti .bunu neden yazdınız ki ben insanları dinine göre sınıflandıran biri değilim.Ancak bu konuda fikrimi sorsaydınız hemen ,hiç vakit kaybetmeden Müslüman olmanızı tavsiye ederdim.Çünkü Allah katında tek geçerli din hicri 611 yılından itibaren İslamdır.Bir de müjde vermek istiyorum size. İslama göre, başka dinden insanlar islamı seçtiklerinde anne karnından yeni doğmuş bir bebek gibi tertemiz günahsız oluyorlar .Bu kesindir.Yani bu konuda siz bizden daha şanslısınız.Tabii tercih sizin.Yüce Allah inşallah size de hakiki bir iman nasip etsin.Durugörü konusuna gelelim şimdi ..Durugörü basit,mekan içinde ve zaman içinde durugörü olmak üzere 3 aşamaya ayrılır.Zaman içinde durugörü ye ulaşan bir kişi kehanet dediğimiz yeteneğe sahiptir.Ancak bu aşamaya ulaşan kişi sayısı bir elin parmaklarının sayısını geçmez.sanırım siz de de durugörü yeteneği var.ancak emin olmak için yukarıda belirttiğim basit deneyi yaparak anlayabilirsiniz.göz açık kapalı farketmez görüntü geldiğnde anlık gelirve 1-2 saniyede kaybolur.ilerlettikçe süre uzar.sevgiyle kalın..
Ramazan ayındayız diye söylemiştim. Müslüman olmadığımı belirtmek istedim sadece. Gözüm kapalı bir şey göremiyorum. Gözüm açıkken gelecekte olacak bir şeyi görebiliyorum. Son Durak filmi gibi düşünün. Ama öyle tabiatüstü yetenekle değil. 2-3 saniye sonrasını görüyorum. Bu nedir?

karabay

Kayıtlı Üye
sayın dream lucıd yazımı dikkatli okumamışsınız bu sizin olayınız zaman içinde durugörü başlangıcı bunu geliştirebilirsiniz.tabii istiyorsanız.. nette bu konu hakkında daha detaylı bilgiler mevcut Sayın OTACI yardımcı olabildiysem ne mutlu ..bunun korkulacak hiçbir yanı yok .sadece konudan habersiz olanlarda evhama neden olur.kalın sağlıcakla

Aşk Sonsuzluktur

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
selamlar sayın Dream Lucid. Sizdezde durugörü yeteneği varsa bunu test ederek ortaya çıkarabilirsiniz.gözlerinizi kapatın .her yer kapkaranlıksa bu yetenek sizde yoktur.eğer gözünüzün önünden şekiller,renkler.geçiyorsa bu yetenek sizde vardır.gözleriniz kapalıyken oda içinde bir eşyanın şeklini rengini az da olsa görüyorsanız bu yeteneğiniz epey ilerlemiş demektir.bunu geliştirerek geçmişe gidebilir yaşadıklarınızı,ya da o anda bir arkadaşınızın nerede olduğunu görebilirsiniz. bu yetenekle kayıp insanların nerede olduklarını da tespit etmeniz mümkündür.sevgiyle kalın..

Psikoloji bölümü öğrencisiyim. Deneysel psikoloji dersinde aklımda kaldığı kadarıyla söylüyorum. Gözlerimizi kapattığımızda kısa bir süre şekiller ve koyu ve canlı renkler kalıyor fakat dediğim gibi ; kısa bir süre. Siz dediklerinizde zamandan bahsetmemişsiniz. Öncelikle bunu merak ediyorum. Beşinci cümlenizde 'eğer gözünüzün önünden şekiller,renkler.geçiyorsa bu yetenek sizde vardır.' belirttiğiniz şekiller , renklerden kastınız son gördüğümüz şekiller , renkler mi? Yoksa nedir ?