Çakraların Renkleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Denizlim

Kayıtlı Üye
İnternetteki bilgilerde çakraların renkleri mevcut. Fakat az önce sadhgurudan dinledim.

Sadhguru agna(3.göz) çakrasının renginin turuncu olduğunu söylüyo. Ve kök çakra rengininse sarı.

Fakat internette agnanınki indigo, kök çakranınki kırmızı. Keşişlerin turuncu giymesinin sebebi hatta agna nın renginin turuncu olmasıymış.

Biraz araştırdım fakat pek bi bilgi edinemedim. Kundalini pranamaya diye bişeyle ilgili sanırım.Şurda öyle yazıyo

https://books.google.com.tr/books?i...ved=0ahUKEwi1-8uW8ofNAhVEVxQKHZ7YCLAQ6AEIHTAA

Fakat diğer renkleri vermemiş. Bilen biri aydınlatabilirmi acaba?

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Bir anlam veremedim, üçüncü gözün kişiye vizyon verdiği için turuncu hatta siyah da olduğundan bahsedilmiş.Ayrıca çeşitli meditasyonlarla vs bunun fark edilebilceğini de söylemiş ama hala çok anlamsız.Bence bir hata olmalı.
Üçüncü göz çakrasının neden indigo mavisi olduğuyla ilgili yabancı kaynaklarda bilgiler var.Güzel bir şekilde açıklanmış, bakabilirsiniz.

Ayrıca şöyle bir şeyde var, çakra renkleri kişiye özel çalışmalarda da farklı algılanabilir.Ama bunun ayrımı nasıl olur bilemiyorum, çünkü genelde birbirlerine yakın renkler algılanıyor.En çok sarı turuncu ve kırmızı var farklı algılanan ancak indigoyu nasıl turuncuyla karıştırmışlar hiç bir fikrim yok.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Yardımcı olabilecek biri yok mu?

Maalesef bu konuyu hala bende merak ediyorum.Sanırım kişinin enerji seviyelerine göre renkler de farklı olabiliyor ancak sadhguru kitabında direk neyin neden o renk olduğunu anlatmış- sembolik olarak.Yani değişkenliği pek de göz önüne almamış.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...