Diş çürümesi ve kaybı büyü etkisi midir ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CaNDyCaTt

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar başlıkta sorduğum gibi, diş çürümesi ve kaybı büyü etkisi midir ? Tabiki 1 veya 2 dişten bahsetmiyorum..daha fazlasından veya tümünün bir anda çürümesi ve kaybından..

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Arkadaşlar başlıkta sorduğum gibi, diş çürümesi ve kaybı büyü etkisi midir ? Tabiki 1 veya 2 dişten bahsetmiyorum..daha fazlasından veya tümünün bir anda çürümesi ve kaybından..

Büyüyle bağlantı kurmanıza yol açacak etkenler, başka belirtiler mevcut mu?

Eğer ki büyü ile bağlantı kurmanıza yol açacak etkenler ve başka belirtiler mevcut değilse neye dayanarak bu yaşanan fiziksel rahatsızlığın büyü ile bağlantılı olabileceğini düşündünüz?

Diş çürümesi, diş rahatsızlıkları çok kısa sürede tüm dişlere yayılabilir. Örneğin bir diş kökünde enfeksiyon oluştuğu taktirde diş erimeye, çürümeye başlar ve kısa bir süre sonra o enfeksiyon diğer diş köklerine de yayılır ve toplu bir çürüme, diş kaybı meydana gelmeye başlar.

Diş çürümesi, kaybı sorunu yaşayan bir kişinin ilk olarak yapması gereken bir diş doktoruna gitmek, gerekli kontrolleri yaptırmaktır. Doktor kontrolü yapıldıktan sonra hala gerekli teşhis konulmamışsa bu rahatsızlığın vücudun başka kısımları ile bağlantılı olup olmayacağı ihtimali göz önünde bulundurulur, örneğin bazı kan rahatsızlıklar diş çürümesine, kaybına yol açabiliyor.

Size tavsiyem bir diş doktoruna gitmeniz daha sonra ise bir hastane de Check up yaptırmanız.

Tüm bunların dışında ise diş kaybı, diş çürümesini direk büyü ile bağdaştıramayız, olabilir de olmayabilir de. Net bir bilgiye ulaşmanız için bakım yaptırmanız gerekir.

Sevgiyle Kalın. :)

Ori

Kayıtlı Üye
Gerekli bakımı yapmamak ve iyi beslenmemek buna sebep olan çeşitli nedenler fakat bütün dişlerde aniden görülmesi bana uyuşturucuları anımsattı. Kullandığınız kötü bir alışkanlığınız var mı veya bu dönemler kimyasal bir vaka yaşadınız mı? Bu ciddi bir sağlık problemi doktora görünmelisiniz.

CaNDyCaTt

Kayıtlı Üye
Evet arkadaşlar büyü ile bağdaşlaştırdığım başka etkenler var elbette..bu sebepten sorumu dile getirdim..
Dişlerimiz vücudun tüm organlarıyla ilişkilidir,bunun hakkında da oldukça bilgi sahibiyim,tabiki diş doktoruna görünüp dişlerimi yaptırdım kan tahliline gidecek herhangi bir durum yok. Hiç bir kötü alışkanlığım yok..herhangi bir madde de kullanmıyorum,3 yaşımdan bu yana günde 2 defa diş fırçalayan biriyim.. anne sütünü 6 aydan fazla almış biri olarak ve sağlıklı-dengeli beslenen, ideal kiloda biri olarak 26-27 yaşlarımda birden tüm dişlerimin çürümesi beni şaşırttı ve şahsıma büyü yapıldığını farkettiğim dönemlerde diş rahatsızlığı yaşadığımı farkettim(başka belirtilerimde mevcut tabiki)..
Bu durum psikolojik olarak yaşadığım bir durum değil arkadaşlar,sonradan farkettim ve bir de sizlere danışmak istedim..

75.8

Kayıtlı Üye
Pek büyü sayılmasa da az biraz böyle bir lanet duymuştum fakat gerçekliğini hiç bilmiyorum doğrusunu söylemek gerekirse,pek hatırladığımda söylenemez.

1-2 kitap olacaktı,eğer yabancı diliniz varsa lanetleri araştırmanızın yararı dokunabilir.

La-edri

Kayıtlı Üye
Dis etinin birden zayiflamasi kanamasi ve cekilmesi buna bagli dis kaybi evet hastalik belirtisi, gücsüz yada hastaliga karsi savas veren beden ilk olarak disetlerini ihmal eder bundan dolayi disetlerinde cekimle kanama sizlama meydana gelir dis kaybi da olusur.Hamileligin ilerleyen safalarinda da olur bu. Bunu büyüye baglamaniz dogru bir davranis degil doktora gitmenizi tavsiye ederim, bahsettiginiz türde bir dis sorununun altinda agir hastaliklar yatabiliyor.

CaNDyCaTt

Kayıtlı Üye
Dis etinin birden zayiflamasi kanamasi ve cekilmesi buna bagli dis kaybi evet hastalik belirtisi, gücsüz yada hastaliga karsi savas veren beden ilk olarak disetlerini ihmal eder bundan dolayi disetlerinde cekimle kanama sizlama meydana gelir dis kaybi da olusur.Hamileligin ilerleyen safalarinda da olur bu. Bunu büyüye baglamaniz dogru bir davranis degil doktora gitmenizi tavsiye ederim, bahsettiginiz türde bir dis sorununun altinda agir hastaliklar yatabiliyor.

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim fakat doktora gitme mevzusunda yukarıda vermiş olduğum cevabın tatmin edici olduğunu düşünüyorum. Büyüye bağlamış olsaydım konuyu , merak edip sormazdım, ki büyüyle ilişkili olup olmadığını merak etmek için de sebeplerimin olması yine yukarı da vermiş olduğum cvp ta mevcut.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...