Doğa üstü olaylar kimlerin başına gelir ?

Belpheg0r

Kayıtlı Üye
Doğaüstü olayların başına gelmesi daha çok konuyla ilgilenene mi olur yoksa aynı oranla ilgilenmeyen birinede olabilir mi ? Ve doğaüstü olay yada varlıklar eğlenmek içinmi yaparlar ?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Doğaüstü olayların başına gelmesi daha çok konuyla ilgilenene mi olur yoksa aynı oranla ilgilenmeyen birinede olabilir mi ? Ve doğaüstü olay yada varlıklar eğlenmek içinmi yaparlar ?
Herkesin başına gelebilir bunun bir ayrımı yoktur, belirleyici bir faktörü de yoktur. Varlıklar neyi eğlenmek için mi yaparlar? Sorunuzu biraz daha detaylandırın. Varlıkların çok az bir kısmı, çok az bir kısım şeyleri eğlenmek için yapabilirler.

Negotiator

Kayıtlı Üye
onlara bi zararın dokunmadıysa eğlenmek için yapıyorlardık heralde başka bi anlamı yok gibi ama tabi konu ile ilgili daha detaylı bilgiye sahip olan biri açıklayabilir

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
onlara bi zararın dokunmadıysa eğlenmek için yapıyorlardık heralde başka bi anlamı yok gibi ama tabi konu ile ilgili daha detaylı bilgiye sahip olan biri açıklayabilir
Hala anlamadım ben durumu, neyi eğlenmek için yapıyorlardır?

ruhname

Kayıtlı Üye
Hani çok düşünmeyin onları ( cin ,peri vs.) çekersiniz size musallat olur aklınızı kaybedersiniz derler ya bence hiç de öyle kesin bir kanıya varmak doğru değil çünkü bu meselelere karşı ilgisi olan bunlarla ilgili çok araştırma yapan insan var bunlara niye bir şey olmuyor hoş dinlerini çok takvalı ve samimi de yaşamıyorlar diyelim ki belki bu fıtrat meselesi bazılarının yaradılışı gereği öte alemlere daha meyilli olabilirler. Doğaüstü olay derken konuyu genişletmek mümkün ancak benim
ilk aklıma ruhani varlıklar geldi :) yani musallat olayları konuyla ilgilenen veya ilgilenmeyenlere de olabilir örneğin birini büyü vasıtasıyla başka biri kendi yaptığı bir takım davetlerle de doğaüstü olaylar yaşayabilir ancak hepsi eğlenmek için insanlarla uğraşmıyor belki insanın bilmeden onlara karşı işlediği bir hata sonucu veyahutta söz konusu varlıkların insanlardan hoşlanıp onları elde etmeleri neticesin de de insanlar doğaüstü bir takım olaylara maruz kalabiliyorlar...

Hopee

Kayıtlı Üye
Hala anlamadım ben durumu, neyi eğlenmek için yapıyorlardır?

Sanırım üyenin demeye çalıştığı eğlenmek için bizimle iletişime geçerler mi? Veya sırf eğlenmek için bizim korkuturlar mı? Böyle kibirli varlıklar var mıdır? Benim merak ettiğim şey ise bunları yaptıktan sonra evrensel yasalarca nasıl cezalandırılıyorlar yada cezalandırılıyorlar mı?

SamsunLu55

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci - Avukat Katibi
Hani çok düşünmeyin onları ( cin ,peri vs.) çekersiniz size musallat olur aklınızı kaybedersiniz derler ya bence hiç de öyle kesin bir kanıya varmak doğru değil çünkü bu meselelere karşı ilgisi olan bunlarla ilgili çok araştırma yapan insan var bunlara niye bir şey olmuyor hoş dinlerini çok takvalı ve samimi de yaşamıyorlar diyelim ki belki bu fıtrat meselesi bazılarının yaradılışı gereği öte alemlere daha meyilli olabilirler. Doğaüstü olay derken konuyu genişletmek mümkün ancak benim
ilk aklıma ruhani varlıklar geldi :) yani musallat olayları konuyla ilgilenen veya ilgilenmeyenlere de olabilir örneğin birini büyü vasıtasıyla başka biri kendi yaptığı bir takım davetlerle de doğaüstü olaylar yaşayabilir ancak hepsi eğlenmek için insanlarla uğraşmıyor belki insanın bilmeden onlara karşı işlediği bir hata sonucu veyahutta söz konusu varlıkların insanlardan hoşlanıp onları elde etmeleri neticesin de de insanlar doğaüstü bir takım olaylara maruz kalabiliyorlar...

Bir büyü ya da ritüel daveti yapıldıysa ve çağırılan varlık ile istediğimiz bir şeyin karşılığında anlaşma yapmış isek o anlaşmaya uymak zorundayız. Uyulmadığı takdirde çağıran kişinin başına çok kötü olaylar gelir. Eğerki bir insana başka biri tarafından büyü yapılmışsa ve bu insan cin peri demon vs. gibi varlıklardan korkuyorsa bu varlıklar eğlenmek için insanı korkutup dururlar. O insanın psikolojilerini bozarlar. Zaten ruhani varlıklardan korkan insan bir korku filmi bile izlese korktuğu için bilinç altına o filmi yer edinir ve sürekli rüyalarında görerek bir ruhani varlığın kendisine musallat olduğunu sanar.
Ayrıca, sadece düşünerek bir ruhani varlık çağırılmaz. Sağlam bir ritüel daveti ile iletişime geçilmediği sürece bu varlıklar insanlara asla yanaşamazlar, bir şey yapamazlar. Çok düşünürsek sadece bilinç altımıza yer ettiğimiz için rüyamızda görürüz.
Doğaüstü olaylara örnek verecek olursak mesela bir aile arabayla yolda gidiyor ve arabanın içinde de bir bebek var. Çok kötü bir kaza oluyor. Bebeğin annesi, babası ölüyor, ancak bebeğin burnu bile kanamadan hayatta kalıyor. Haberlerde de görüyoruz bunları zaten. Doğaüstü olayların görünmesinde belirli insanların olması gerekmiyor, günlük yaşamımızda herkezin başına gelebilecek bir durumdur bu. Ancak, bunu direk olarak ruhani varlıklara bağlamak ta yanlıştır.

Belpheg0r

Kayıtlı Üye
Herkesin başına gelebilir bunun bir ayrımı yoktur, belirleyici bir faktörü de yoktur. Varlıklar neyi eğlenmek için mi yaparlar? Sorunuzu biraz daha detaylandırın. Varlıkların çok az bir kısmı, çok az bir kısım şeyleri eğlenmek için yapabilirler.
Yani bir insanla ugrasmaları eğlenmek içinmidir
anlamında sormustum

Ashina

Kayıtlı Üye
Varlıklar neden eğlenmek için bize musallat olur ki? Bir de büyüyle varlıkları musallat edenler karşılığında ne veriyor? Yani bu varlıklar öyle istedin oldu padişahım misali çalışacak değil neden yardım etsin ki?

Belpheg0r

Kayıtlı Üye
Varlıklar neden eğlenmek için bize musallat olur ki? Bir de büyüyle varlıkları musallat edenler karşılığında ne veriyor? Yani bu varlıklar öyle istedin oldu padişahım misali çalışacak değil neden yardım etsin ki?
Öğrenmek için sordum ashina :D arkadaşın dediği gibi cezaları bende merak ediyorum

asterix

Kayıtlı Üye
Dikkatte seçicilik diye bir şey var,bir de çekim kanunu var.Sıradan insanlarında başına geldiğine innaıyorum ama kafayı bu konuya takmışsanız daha çok karşılaşırsız nedenide odaklandığınız için frkedersiniz vede olayı çekersiniz netekim.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Varlıklarında kendi hayatları olduğu neden unutuluyor acaba, sanki sadece musallat olmak, birilerine köle olmak için varlar anlayışı mevcut çoğu kişide.

Siz sırf eğlence için, sebepsiz yere hayatınızı tamamen berbat bile hale getirmek ister misiniz? Varlıklar ile aramızda bir boyut, iletişim yasağı mevcut ve hiç bir varlık sırf eğlence olsun diye bu yasağı aşmaz, hayatını tehlikeye sokmak istemez.
Düşünebilen, tehlikeyi fark edebilen tek canlı insan değil, unutmayalım.