Cinlerle evlilik..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AndreO

Kayıtlı Üye
Merhabalar. Bir sure sonra tekrardan forumda aktif olmaya basladim. Sebebimse şu;

Bu gece abim diyebilecegim bir insanla oturduk sohbet ettik. Kendisi musluman bense deist biriyim. Kendisi cinlerle olan olaylarini anlatti ve farkinda olmadan cinle evlendigini ve cocugu oldugunu soyledi. Her ne kadar nasil oldugunu falan sorsam da bana cevap vermedi sorularimi yanitsiz birakti. Yalnizca merak ediyorum biraz arastirma yaptim ancak pek saglam bir bilgiye ulasamadim. Ulastigim tek sey cogu kaynakta bunun mumkun olduguydu.

Peki bu nasil mumkun oluyor? Bir insan bir cinle nasil evlenebiliyor?
Veya cocugu nasil olabiliyor cinsel iliskiye girilebiliyor mu?
Eger ki evlenip cocuk yaptik diyelim. Olan cocuk diger insaar tarafindan da gorulur mu?
Sadece merak ediyorum umarim yanlis anlasilmam :)

Birde konuyu acarken telefondan girmek zorunda kaldim. Hatam olduysa affola.
Hayirli forumlar herkese :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Evlilik var, oluyor. Hatta düğün bile kurulabiliyor. Bu rızayla veya rızasız olabiliyor. Çocuk kısmı ise, çocuk oluyor ancak bu gerçekten insan-cin melezi midir yoksa tamamen cin olup, eş durumundan vekaletle mi geçer orasını net bilemiyorum. Yani cinlere göre evet cinsel birleşmeden oluyor o çocuklar ama bu ne kadar doğru orası kesin değil. Ancak şuana kadar dişi insanın bu şekilde birleşmeden çocuk sahibi olduğunu duymadım, bu hep dişi cinden doğan cin çocuklar olarak bilinir. Çok yakinen bildiğim insanlarda bu durum var ve onların sanrısı falan da değil, zira diğer insanların bu cinler tarafından tokatlanarak yerden havalanıp duvara çarptığı gibi fiziksel gerçeklik durumlarına şahit olan bir ordu insan da var. Cinsellik ise net biçimde oluyor. Zira olay nöronlarda bitiyor.

shado

Banlı Kullanıcı
Evlilik var, oluyor. Hatta düğün bile kurulabiliyor. Bu rızayla veya rızasız olabiliyor. Çocuk kısmı ise, çocuk oluyor ancak bu gerçekten insan-cin melezi midir yoksa tamamen cin olup, eş durumundan vekaletle mi geçer orasını net bilemiyorum. Yani cinlere göre evet cinsel birleşmeden oluyor o çocuklar ama bu ne kadar doğru orası kesin değil. Ancak şuana kadar dişi insanın bu şekilde birleşmeden çocuk sahibi olduğunu duymadım, bu hep dişi cinden doğan cin çocuklar olarak bilinir. Çok yakinen bildiğim insanlarda bu durum var ve onların sanrısı falan da değil, zira diğer insanların bu cinler tarafından tokatlanarak yerden havalanıp duvara çarptığı gibi fiziksel gerçeklik durumlarına şahit olan bir ordu insan da var. Cinsellik ise net biçimde oluyor. Zira olay nöronlarda bitiyor.

Ben duydum dişi insanın kendisi söylüyordu hocada doğrulamıştı (uzak bir akraba güzel bir kadındı ) onlardan çocuklarının olduğunu, normal bir hayatı varken aniden rahatsızlandı psikolojik olarak ve yıllarca toparlanamadı ama artık iyi saniyorum.:(Tabı ben çocuktum arka o zamanlar odalarda konuşulurdu bu konu ayrıntılı bilemiyorum o yüzden ama hocaya gidilirdi kadın sürekli fenalaşıyordu.Bizim sülalede oluyor böyle şeyler bir kaç kişi daha rahatsız ediliyordu.Bir de sanıyorum kadın kendi ailesini istemiyordu onlardan olan çocuklarını istiyordu yanında.

Hopee

Kayıtlı Üye
Eskiden annem anlatırdı, köylerde meczup derlermiş bu tarz kadınlara görünmeyen bebekleri emzirir, uyuturlarmış. Deli diye insanlar güler geçermiş. Belki de gerçekten öyledir, ancak o kadın bir şey görüyor ki ona bakıyor, sahip çıkıyor. İlginç olaylar silsilesi..

tehit

Banlı Kullanıcı
Bunun örneği forumda mevcut @MeHDiX abi birebir yaşamıştı

fako

Kayıtlı Üye
Bizim köyde de öyle bir yaşlı kadın vardı, bomboş bir örtüyü sarmış emzirirdi bakardı, örtüde bir şey yoktu ama bazen örtünün oynadığını görür evlerimize kaçar ailelerimize anlatırdık. Kimsede inanmazdı deli o kadın derlerdi. Hikayeside şöyledir kadının bizim köyün hemen yanında kocaman bir dere vardır ve birde kuyu. Kimse geceleri oradan geçmez oradan köye gitmek 10dk sürer iken herkes 2 saatlik yoldan gider araba olsa dahi geçmezler oradan. Bu kadın ordan geçiyor ve dua okuyor bunu duyan cinler rahatsız olup kadını bağlamışlar oraya zincirlemişler sabaha kadar tecavüz etmişler. Bağlamada babaannemin anlattığına göre sen gidiyormuşsun ama devamlı bağlandığın yere geri dönüyormuşsun daire çizmek gibi. Ayrıca benim babaannem ile dedem evlenirken dedem aylarca ateşler içinde sebepsiz yere yataklarda yatmış sonrasında düğünlerini okumalı bir düğün yapmış öncesinde ise bir hoca getirmişler ve cinin babaanneme aşık olduğunu söylemiş bir ilişkiyede girmemişler sanırım yani babannem o konuda hiç konuşmaz. Ancak amcalarım yada babam cin değil orası kesin :)

sticker

Kayıtlı Üye
Neler duyuyorum. İnanması çok güç gerçekten, umarım inanacağım bir olaya şahit olmam :(

ruhname

Kayıtlı Üye
Bizim köyde de öyle bir yaşlı kadın vardı, bomboş bir örtüyü sarmış emzirirdi bakardı, örtüde bir şey yoktu ama bazen örtünün oynadığını görür evlerimize kaçar ailelerimize anlatırdık. Kimsede inanmazdı deli o kadın derlerdi. Hikayeside şöyledir kadının bizim köyün hemen yanında kocaman bir dere vardır ve birde kuyu. Kimse geceleri oradan geçmez oradan köye gitmek 10dk sürer iken herkes 2 saatlik yoldan gider araba olsa dahi geçmezler oradan. Bu kadın ordan geçiyor ve dua okuyor bunu duyan cinler rahatsız olup kadını bağlamışlar oraya zincirlemişler sabaha kadar tecavüz etmişler. Bağlamada babaannemin anlattığına göre sen gidiyormuşsun ama devamlı bağlandığın yere geri dönüyormuşsun daire çizmek gibi. Ayrıca benim babaannem ile dedem evlenirken dedem aylarca ateşler içinde sebepsiz yere yataklarda yatmış sonrasında düğünlerini okumalı bir düğün yapmış öncesinde ise bir hoca getirmişler ve cinin babaanneme aşık olduğunu söylemiş bir ilişkiyede girmemişler sanırım yani babannem o konuda hiç konuşmaz. Ancak amcalarım yada babam cin değil orası kesin :)

Çok ilginç ama bu nevi pek çok vaka anadolunun muhtelif yerlerinde darb ı mesel olarak anlatılır bizim köye yakin bir köyde de yaşlı bir adamın yıllar sonra cinlerle evli olduğu anlaşılmış sanırsam değirmende konuşurken i görmüş biri :)

jesra

Kayıtlı Üye
Evet cinlerle evlilik olabiliyor ve cinsel ilişkide de bulunulabiliyor.Hatta cinlerle gerçekleşen ilişkiden alınan hazzı,hiçbir insanoğlunun veremeyeceği söylenir.Çünkü cinler direkt olarak beynin seks merkezine hükmeder.Eğer çocuk sahibi olunursa bildiğim kadarıyla cin olarak doğuyor ve insanlar tarafından görülemiyor.Ayrıca evlilik olmadan da çocuk sahibi olabilirler,illa ki evlilik olacak diye bir durum yok.

AndreO

Kayıtlı Üye
Verdiğiniz cevaplara tek tek teşekkür ederim zahmet edip yazmışsınız :) Ben konuyu açtım ancak ilgilenemedim pek yoğunluğumdan dolayı üzgünüm bunun için. Ancak tekrardan teşekkür ediyorum hepinize beni bilgilendirdiğiniz için ^^

Layetecezza

Kayıtlı Üye
İş
Yaşama kaygısı
cinlerle evlilik mümkün ve vakidir ama islami açıdan caiz olup olmadığı konusu hep tartışılagelmiştir, bazı imamlar caiz derken bazıları da caiz değildir demişlerdir, ama genel olarak kerih görüldüğü de bir gerçektir, hepimizin çevresinde bu tür sorunları yaşayan insanlar çıkıyor, çoğu kez şahit olmuşuzdur, bu ilişkinin nasıl gerçekleştiği meselesiyse biraz muğlak gibi, kaynaklarda bunun nasıl gerçekleştiğine dair net bişeye ben rastlamadım, cinle insan ilişki yaşarken bu ilişki hangi boyutta oluyor insan mı cinin boyutuna geçiyor yoksa cin mi insanın boyutuna geçiyor bilmiyorum, aslında benim de çok merak ettiğim bir konu bu, cin insan suretinde açıkca gelerek mi oluyor yoksa rüyada falan mı gerçekleşiyor yoksa her iki şekilde de oluyor mu? mesela bazı tefsirlerde firavun kıssası anlatılırken şöyle bişey geçer, rivayet edildiğine göre firavun eşi hz asiye ile ilişki yaşamak istediği zaman, ona hz asiye suretinde bir cin gelerek halvet olurmuş, bu yüzden firavunun hz asiye'ye hiç dokunamadığı kaydedilir, bu rivayette geçtiğine göre kanlı canlı olarak bizim boyutta da bu işin olabildiği anlaşılıyor, çocuk meselesinde de genel olarak bildiğim yaşanan ilişkiden cin çocukların olabildiği yönünde ama insan çocuklar oluyor mu bu konuda da net bişey yok, ama bazı kaynaklarda deccal(aleyhillane)'nin ebeveynlerinden birisinin cin olduğu yönünden bilgiler var, deccal'in israiloğullarından bir adam olduğu kesin, ırkı olduğuna göre heralde babası insan olsa gerek, bu durumda annesinin cinlerden olması lazım gelir, annesiyle ilgili incelediğim rivayetlerde böyle uzunca elleri ve burnu olan yılışık çirkin bir tip olarak tasvir ediliyor, burdan anladığım annesinin cinlerden olabileceği yönünde, ama kesin bişey söylenemez açıkcası...

bu konuda müracaat edilebilecek kaynaklar; imam şibli'nin ahkamül can kitabı bunlardan ama türkçe çevirisi iyi değil ben çok yavan buldum tatmin edici değil, imam suyutinin bu konuyla ilgili bir kitabı var türkçesi varsa müracaat edilebilir, bu konuda tavsiye edeceğim kaynak "99 soruda cinler" isimli kitab, kitapçıda gördüm bi kaç sayfasına göz attım kaynaklardan konu ciddi şekilde araştırılarak sorulara tamin edici olur mu bilmem ama kesin cevaplar verilmiş, ben beğendim ilk fırsatta alıp okuyacağım, konuyu merak eden arkadaşlara da nacizane tavsiye ederim....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...