Yeteneğim psişik mi, gözümün netliğini değiştirebiliyorum?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Partellion

Kayıtlı Üye
merhaba herkese, öncelikle göz tembelliği tedavisi oldum(arkada hipnoz resimleri döner ve resmin üzerindeki şeffaf cama bakarak resim çizilir) ve ardından küçükken araba yolculuklarında, hızlı giderken sürekli gözümle ışığı yakalamaya çalışırdım, sonra uykum gelirdi tam gözü kapayacakken böyle bi yetenek keşfettim. aradan tahminimce 10 yıl geçti ve hala bu yetenek devam ediyor. Yani yeteneğim şu, herhangi bir yere baktığımda, sanki gözü bozuk birisinin baktığı şekilde görebiliyorum. İstediğim an, istediğim süre boyunca. Ama bi süre sonra gözümde ağrı ve baş ağrısı yapıyor. Eskiden gözlük kullanırdım büyümeye bağlı olarak kurtuldum(doktor dedi 3.5ü tan 0.50 ye) Galiba bu yeteneğin ciddi bir etkisini gördüm.

kafanızda canlansın diye bi fotoğraf koyuyorum benim yeteneğime ilişkin;
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/...mSnJz-MQSd2nzuHY14FLFWUkQ3CKDdixTpTDzaS-7Kd3w

Merak ettiğim nokta ise şu, acaba bu psişik bir yetenek mi, ben bunu nasıl biyokineziye çevirebilirim, benim yapabildiğimi yapabilen var mı?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Size kötü bir haberim var malesef bu bir yetenek değil bunu herkes yapabilir. Gözünüzü kısıp açarak netlik ayarlayabilirsiniz.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Hmm pek sanmıyorum, bir göz doktorunun bu konuya ne dediği önemli.
Şimdi anlamadığım kısım şu, bu olaydan nasıl biyokinezik bir yarar sağlanabilir ? Ama siz yinede bu olayın tam tersini deneyebilirsiniz, uzak mesafelerden görüntü netleştirmeye çalışın veya yine aynı şeyi makro fotoğraf çekermiş gibi de yapabilirsiniz.
Yine çoğu biyokinezicinin yaptığı gibi direk göz rengi üzerinde de çalışabilirsiniz.

Partellion

Kayıtlı Üye
Size kötü bir haberim var malesef bu bir yetenek değil bunu herkes yapabilir. Gözünüzü kısıp açarak netlik ayarlayabilirsiniz.
Ben anlatamadım galiba :), gözün kısıp açılmasından bahsetmiyorum. normal bi noktaya bakınca gözünüzün birden 2 numara 2 numara bozabildiğinizi düşünün. profesyonel kameealarda hani iki elle tutulur sağa sola oynatılır ya kameranın merceği(bu örnek daha iyi),bunun gibi.

Partellion

Kayıtlı Üye
Hmm pek sanmıyorum, bir göz doktorunun bu konuya ne dediği önemli.
Şimdi anlamadığım kısım şu, bu olaydan nasıl biyokinezik bir yarar sağlanabilir ? Ama siz yinede bu olayın tam tersini deneyebilirsiniz, uzak mesafelerden görüntü netleştirmeye çalışın veya yine aynı şeyi makro fotoğraf çekermiş gibi de yapabilirsiniz.
Yine çoğu biyokinezicinin yaptığı gibi direk göz rengi üzerinde de çalışabilirsiniz.
Doktoruma(hava atmak istemem ama-zaten iki mesajla hava atılmaz- bence türkiyedeki en iyi göz doktoru) gitmiştim, anlatmıştım bu konuyu, ve cevabı "Öyleyse yapma :)" oldu. Bende boşvermiştim yani, o bile attıysa kenara diye. İşte bende anlamadım nasıl bu yeteneği kullanabilirim diye, ama çok mantıklı makro fotoğraf olayı ama onun için sanki.. Bilemiyorum açıklıyim dedim ama düşünmem lazım nasıl olacak :) gözümü kısmam lazım heralde, ama gözüm kısıkken ayarlayamıyorum :/

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Ben anlatamadım galiba :), gözün kısıp açılmasından bahsetmiyorum. normal bi noktaya bakınca gözünüzün birden 2 numara 2 numara bozabildiğinizi düşünün. profesyonel kameealarda hani iki elle tutulur sağa sola oynatılır ya kameranın merceği(bu örnek daha iyi),bunun gibi.

Tamam işte, bu yetenek değil maalesef ben de yapıyorum. :) Psişik yetenekleri bi araştırın isterseniz. Bu bir yetenek değil.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Doktoruma(hava atmak istemem ama-zaten iki mesajla hava atılmaz- bence türkiyedeki en iyi göz doktoru) gitmiştim, anlatmıştım bu konuyu, ve cevabı "Öyleyse yapma :)" oldu. Bende boşvermiştim yani, o bile attıysa kenara diye. İşte bende anlamadım nasıl bu yeteneği kullanabilirim diye, ama çok mantıklı makro fotoğraf olayı ama onun için sanki.. Bilemiyorum açıklıyim dedim ama düşünmem lazım nasıl olacak :) gözümü kısmam lazım heralde, ama gözüm kısıkken ayarlayamıyorum :/

Anlıyorum.Dediğim gibi biyokinezi en rahat göz rengi üzerinde çalışılabilir.Çünkü herhangi bir ilerlemenin ayırt edilmesi hem kişi hemde gözlemci tarafından daha kolaydır.Sizin durumda ise direk gözün karmaşık yapısına dalış yapmamız gerekiyor.Yani hem iyi bir göz anatomisi bilgisi gerekiyor hemde işin psişik tarafından anlamak...

Partellion

Kayıtlı Üye
Tamam işte, bu yetenek değil maalesef ben de yapıyorum. :) Psişik yetenekleri bi araştırın isterseniz. Bu bir yetenek değil.
Haydaa :D şimdi sende gözün 10 numara bozuk bi şekilde yürüyebiliyosun, gözün belli bir noktaya dalıp gitmesinden bahsetmiyorum, İlginç bence psişik olmayan bi yetenek bu :D tebrikler ne diyim :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Siz buraya bir konu da yardım istemeye mi geldiniz yoksa bir konu da kendi kararınızı açıklamaya, kabul ettirmeye mi geldiniz?
Öncelikle buna bir karar vermeniz gerekiyor.

Gözümün netliğini ayarlayabiliyorum bu bir yetenek mi yoksa normal bir durum mu diye sormuşsunuz, üye arkadaşlar yardım etmeye çalışmış fakat siz yetenek olduğu konusunda ısrarla yaklaşmışsınız, ''psişik bu psişik'' diye belirtmişsiniz.
Kısaca özetlemek gerekirse siz zaten bu konuyu kendi içinizde çözmüş, yetenek olarak nitelendirmişsiniz.
Eee o zaman size ne söylememizi istiyorsunuz? Bizlerinde yetenek olarak mı söylememizi istiyorsunuz?

Neyse konumuza dönersek yaşadığınız durum normal bir durum, hafif bir odaklanma ve göz kapağının belirli açılarda olması ise gözün netlik durumu ayarlanabiliyor. Hatta keskin nişancılara verilen eğitimlerin arasına bu durum da bulunuyor.

Sevgiyle Kalın..

Partellion

Kayıtlı Üye
Siz buraya bir konu da yardım istemeye mi geldiniz yoksa bir konu da kendi kararınızı açıklamaya, kabul ettirmeye mi geldiniz?
Öncelikle buna bir karar vermeniz gerekiyor.

Gözümün netliğini ayarlayabiliyorum bu bir yetenek mi yoksa normal bir durum mu diye sormuşsunuz, üye arkadaşlar yardım etmeye çalışmış fakat siz yetenek olduğu konusunda ısrarla yaklaşmışsınız, ''psişik bu psişik'' diye belirtmişsiniz.
Kısaca özetlemek gerekirse siz zaten bu konuyu kendi içinizde çözmüş, yetenek olarak nitelendirmişsiniz.
Eee o zaman size ne söylememizi istiyorsunuz? Bizlerinde yetenek olarak mı söylememizi istiyorsunuz?

Neyse konumuza dönersek yaşadığınız durum normal bir durum, hafif bir odaklanma ve göz kapağının belirli açılarda olması ise gözün netlik durumu ayarlanabiliyor. Hatta keskin nişancılara verilen eğitimlerin arasına bu durum da bulunuyor.

Sevgiyle Kalın..
Hayır, yanlış anlamayın lütfen, işin şakasındayım ben bazı cümlelerde, fazla resmi olmasın diye. Sonuçta superman yeteneği değil bu, yanlış anlamayın lütfen. Hepinize teşekkür ediyorum bu arada, ben daha yorum gelir diye sona saklamıştım teşekkür mesajını float(?) olmasın diye.
Yalnız ben de bi terslik var, o eğitimde dediğiniz gibi nereye odaklanacakları ve göz kapak açısından bahsediliyor doğru ama ben ikinci mesajımda dediğim gibi, tek bi noktaya odaklanıp etrafının buğulanmasından bahsetmiyorum ve göz kapağının sabit olmasından bahsediyorum.
Beklentim, konunun farklı görüşler altında değerlendirilmesi zaten. Herkes kendi görüşünü yazsın ve varılacaksa ortak bir kanıya varılabilsin diye bekliyorum.

Teşekkür ederim, hepimiz sevgiyle kalalım.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Son dönemlerde amaç soru sormaktan çıktı.Ben anlayamıyorum.Benim bildiğim soru ögrenmek,bilmek adına yapılan şeydir.Bu soru değil ki..Düşünceyi onaylattırma çalışması.

Partellion

Kayıtlı Üye
Son dönemlerde amaç soru sormaktan çıktı.Ben anlayamıyorum.Benim bildiğim soru ögrenmek,bilmek adına yapılan şeydir.Bu soru değil ki..Düşünceyi onaylattırma çalışması.
Yapmaya çalıştığım şey, düşüncemi doğru aktarabilme çabası ve sizden gelen yorumlardan tarafsız bi şekilde bilgiyi filtreleme amacında olup aynı zamanda konunun bi kişinin bunu bende yapabiliyorum dedikten sonra, 'Sorun çözüme ulaşmıştır, konu kilit' sözüne maruz kalmamaktı.

Partellion

Kayıtlı Üye
Anlıyorum.Dediğim gibi biyokinezi en rahat göz rengi üzerinde çalışılabilir.Çünkü herhangi bir ilerlemenin ayırt edilmesi hem kişi hemde gözlemci tarafından daha kolaydır.Sizin durumda ise direk gözün karmaşık yapısına dalış yapmamız gerekiyor.Yani hem iyi bir göz anatomisi bilgisi gerekiyor hemde işin psişik tarafından anlamak...
Teşekkür ediyorum cevabınız için, sadece size anlatabildim ne demek istediğimi.

Bazı arkadaşlar anlamadığı halde yorum yapmak için yorum yapmış, bende espiri zannediyordum. Malesef...

@dexter @nikotin-34 konuyu silmenizi rica ediyorum.

eşinikaybedençorap

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
ben de senin gibi sadece ben yapabiliyorum sanıyordum. bir gün babama sordum yapabiliyor musun diye gözünü şaşı yaptı :p ben öyle değil normal bakcan falan dedim o da öyle nasıl bulanık göreyim deli misin nesin dedi. ben de bir heyecan aha dedim özel yetenek. (sanki babam yapamıyorsa kimse yapamayacak) ardından anneme sordum yapabiliyor musun diye evet dedi. hadi yap dedim. ben babam gibi gözünü şaşı yapcak diye düşünüyorum ama normal bir şekilde bana bakıyordu ve şuan seni net göremiyorum dedi. hayal kırıklığı.. neyse başka bir yeteneğimizi keşfederiz belki bir gün. varsa tabii... +bonus: http://i.hizliresim.com/DJmWA1.jpg

Gladyatör20

Kayıtlı Üye
Yok kardeşim ne yeteneği bunu ben de yapıyorum istediğim anda bulanıklaştırma falan. Herkeste olan bir şey bu

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Göz hassas bir organdır uğraşmaya gelmez sonra ameliyat masasında bulmayalım kendimizi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...