Rüya aleminin derinliklerine dalıyorum

Takyon yolcusu

Kayıtlı Üye
Kendimi bildim bileli rüyalarım çok orjinal-sıradışı, korku-mistik filmlere konu olacak düzeyde detaylı ve yaratıcı fonda oluyor. Hidden object oyunlarını oynayanlar bilir. O tür mistik fonda... Bir çok insanların rüyası böyle mi acaba diye düşünmüşüm hep. Ama çevremdekilerin anlattıkları sığ rüyalarını duyunca, rüya konusunda özel bir kişiliğim olduğunu düşünüyorum. Bazı rüyalarım var ki, zaman mefhumunun ötesinde, sanki bir kaç yıl yaşamış gibi uyanıyorum. Bu sıradışı rüyaları küçükken çok görüyordum. Yoğun okul-iş hayatı derken günlük yaşamın yoğun temposunda nadir görüyordum. Ama son dönemlerde, özellikle gündelik hayattan koptuğum işsizlik dönemlerinde çok sık görmeye başladım. Epifiz bezinin kireçlendiren florid içeren diş macunlarını kullanmayı kestim. Belki de bu bezin kireci yavaş yavaş çözülmüş, ruh molekülü tekrar yoğun şekilde salgılanmaya başladığı için de olabilir, belki. Ve de sürekli uyuma isteği. Bir tür bağımlılık... Uykuya daldıkça çok daha esrarengiz rüyalar.
Konuyla ilgili bilgisi, fikirleri olan üye varsa, yorum yaparsa memnun olurum.
Şimdiden teşekkürler.

berkot

Banlı Kullanıcı
rüyalar alemini kimler kimler çözememiş bu sitedekiler mi çözecek kardeşim ya.. ayetel kürsi nas felak oku yat zıbar bi şey olmaz rüyalarında

Takyon yolcusu

Kayıtlı Üye
rüyalar alemini kimler kimler çözememiş bu sitedekiler mi çözecek kardeşim ya.. ayetel kürsi nas felak oku yat zıbar bi şey olmaz rüyalarında
senin bu sitede ne işin var o zaman?..
sığ, kalıplaşmış fikirlerinle git dini sitelere takıl.
herkes bir dine mensup olmak zorunda değil ki dini referanslar veriyorsun.

Hiperaktifejderha

Banlı Kullanıcı
Rüyaların büyük bir kısmı bilinçaltının yansımasıdır. Eğer ki rüyalarınız bilinçaltından gelen bu kısımdan ise özel olan rüyalarınız değil bilinçaltınızdır. Meditasyon yaparak bilinçaltınızda birikmişleri gün yüzüne çıkarıp bilinçaltı temizliği yapabilirsiniz.

ASCG

Kayıtlı Üye
Benim rüyalarım da çok garip olur. Rüyalarımda çoğu zaman insan olmaz. İnsan dili olmaz. Mekan kavramı karmakarışık olur. Sanki başka bir evrendeymişim gibi hissederim.

Küçücüğüm

Banlı Kullanıcı
İş
Sürünmece (Öğrenciyim anam öğrenci :D )
biri de çıkıp lucid(açık) rüya dememiş ona şaşırıyorum.Zaman algısının değişmesi, uyuma isteği, fantastik senaryolar, canlı ve gerçekçi hissettiren görüntüler ... bunlardan anladığım kadarıyla çocukluğunuzdan bu yana lucidder sınız.

bilinciniz farkına vardığı an rüyanızın içine girersiniz ve gördükleriniz gerçek hayat kadar (hatta bazen gerçekten de gerçekçi) canlı ve nettir.Hayal ettiğiniz şey an içinde tezahür eder.Pek tabi zihnin zaman algısı farklı olduğu için lucid rüyada da zaman genişleyebilir veya daralabilir.

tavsiye olarak kendinizi geliştirip astral geçişe odaklanabilir ya da uyanmak istediğinize kendinizi ikna etmeyi deneyebilirsiniz.

İyi forumlar ...

ASCG

Kayıtlı Üye
Lucidde rüya kontrol ediliyor ama ben edemiyorum. Şahsen rüyada olduğumun farkında bile olmuyorum.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
İnception filminde rüyada 50 sene yaşıyorlardı ama uyanınca süre daha az geçmişti tabi bunun nedenini bilmiyorum ama rüya ile uyku süresi arasında bir farklılık oluyor

ASCG

Kayıtlı Üye
Zaman gerçek hayatta bile göreceli iken bırakalım da rüyada da göreceli olsun. İzafiyet teorisine göre insan mutluyken zaman daha hızlı geçer.
Ayrıca zamana etki eden hız ve yerçekimi kavramı var. Karşımızda ise bunlardan katlarca fazla karışık olan beyin var. Gerisini siz düşünün Bulut atlası :)

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Zaten gerçekte zaman slow motion ilerliyor bence daha hızlı olmalı