Dua okurken sürekli esniyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sticker

Kayıtlı Üye
Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum lütfen kusura bakmayın.
Evet ben ne zaman bir sure okumaya başlasam istemsizce esnemeye başlıyorum. Önceden farkında değildim yani bir şartlanma yoktu. Ama esnemekten gözümden yaşlar geliyor.
Bir de son zamanlarda dua okumakta bir isteksizlik yaşıyorum. Özellikle ben Ayet-el Kursi okumayı çok severim. Ama son zamanlarda okumak içimden gelmiyor. Ama kendi evimde. Başka bir yerde okurken isteksizlik pek yaşamıyorum. Bir fikriniz varsa belirtirseniz çok sevinirim.

ruhname

Kayıtlı Üye
esnemek nazar olduğunun belirtisi olabilir de olmayabilir de kesin bi kanıya varmak güç belki bahar ayından dolayı üzerinizde bi gevşeklik söz konusu da olabilir :)

sticker

Kayıtlı Üye
esnemek nazar olduğunun belirtisi olabilir de olmayabilir de kesin bi kanıya varmak güç belki bahar ayından dolayı üzerinizde bi gevşeklik söz konusu da olabilir :)
Bu bahar ayına has bir olay değil. Bir de nasıl söyleyeyim, uyku gelince veya yorgun olunca yapılan esnemekten farklı. Teşekkür ederim ilginize.

kan

Kayıtlı Üye
Artık içinden gelmeyişi şeytanın seni o niyete çekmesidir , istesen de istemesen de okumaktan vazgeçme azim sana kazandıracaktır elbet..
Ayrıca esneme olayını şu şekilde açıklayabilirim isteksizlik uyku haline iter ve esnerken şeytan karşımızda gülermiş ..

“Biriniz esnerken elini ağzına getirsin. O ah ah!” dediği zaman, şeytan onun (esneyenin) içinden güler.” (Buhari, Müslim, Ebu Davud ve Tirmizi)
Ebu Hureyre’den (ra):
“Muhakkak ki Allah, aksırmayı sever, esnemekten hoşlanmaz. Binaenaleyh, biriniz esnemesi geldiği zaman elinden geldiğince onu önlemeye çalışsın. Esneyip de hah hah diye ses çıkarmasın. Çünkü bu şeytandandır. Şeytan buna güler.”(Sünen-i Ebu Davud)

sticker

Kayıtlı Üye
Artık içinden gelmeyişi şeytanın seni o niyete çekmesidir , istesen de istemesen de okumaktan vazgeçme azim sana kazandıracaktır elbet..
Ayrıca esneme olayını şu şekilde açıklayabilirim isteksizlik uyku haline iter ve esnerken şeytan karşımızda gülermiş ..

Şöyle söyleyim. İsteksizlik olayı sadece evimde var. Dışarda rahatlıkla okuyabiliyorum. Esneme ise ne zaman duaya başlarsam. Başlar başlamaz esneme geliyor. Yorgunluk, uykusuzlukla alakası yok. Aslında ben bir çok kişinin başına geldiğini düşünürdüm, nedenini merak etmiştim.
Esnemek hoş bir şey değil elbet, özellikle toplum içinde. Etrafa da kötü enerji veriyor, herkesi etkiliyor. Bunu şeytana bağlamak ne derece doğru bilmiyorum aslında, çünkü ona bağlayınca korktum, ürperdi geldi bana :) Ama dediğim gibi toplum içinde yapılması hoş değil. Çok teşekkür ederim ilginize.

origanum

Yönetici
Duanın etkisiyle oluşan enerji değişikliğindendir.
Evet aynen öyle.

Artık içinden gelmeyişi şeytanın seni o niyete çekmesidir, istesen de istemesen de okumaktan vazgeçme azim sana kazandıracaktır elbet..

“Biriniz esnerken elini ağzına getirsin. O ah ah!” dediği zaman, şeytan onun (esneyenin) içinden güler.” (Buhari, Müslim, Ebu Davud ve Tirmizi)
Ebu Hureyre’den (ra):
“Muhakkak ki Allah, aksırmayı sever, esnemekten hoşlanmaz. Binaenaleyh, biriniz esnemesi geldiği zaman elinden geldiğince onu önlemeye çalışsın. Esneyip de hah hah diye ses çıkarmasın. Çünkü bu şeytandandır. Şeytan buna güler.”(Sünen-i Ebu Davud)

Alakası yok, üyeleri yanlış bilgilendirmeyin.
Ayetlerde normal bir bedensel esneme durumu karşısında insanların yapması gerekenler öğütleniyor. Olayı karıştırmayın, yanlış anlamayın, çarpıtmayın.

sticker

Kayıtlı Üye
Evet aynen öyle.

Alakası yok, üyeleri yanlış bilgilendirmeyin.
Ayetlerde normal bir bedensel esneme durumu karşısında insanların yapması gerekenler öğütleniyor. Olayı karıştırmayın, yanlış anlamayın, çarpıtmayın.

Sayın origanum öncelikle çok teşekkür ediyorum. Bu enerji değişikliğini açabilir misiniz. Yani dua okumamın bende yarattığı bir psikolojik rahatlama duygusu mu buna neden olur. Bahsettiğiniz bu değilse nedir?

origanum

Yönetici
Hayır, psikolojik değil, fizyolojik. Yaydığınız frekans değişiyor. Herkes herşey belirli bir titreşim yayar ve bazı şeyleri duymak için o frekansta bulunmak gerekir. Örneğin köpekler insanların duyamadığı frekansları duyabilirler. Belirli bir radyo kanalını dinlemek için illa yayın yaptığı frekansı açmanız gerekir. Bazı dualar, içindeki sözler nedeniyle belirli bir frekans yayarlar. Çünkü ses çok önemli bir anahtardır. Değişik tepkiler olur bazı ses dalgaları karşısında örneğin kulak çınlaması, uğuldaması. Sürekli o kanaldan yayın yapıyorsunuz ve sizde de fizyolojik bir etki oluşuyor, esniyorsunuz. Zamanla bu yayına alışılır, uyumlu hale gelinir ve esneme ortadan kalkar. Biraz ara verip yeniden başlanırsa yeniden esnersiniz.

sticker

Kayıtlı Üye
Anladım Sayın origanum. Duaların gücü olduğunu bilirdim ama böylesine bir etki aklıma gelmemişti doğrusu. Çok teşekkür ederim.

LegendStar

Kayıtlı Üye
Dua yada ayet okurken esnemek şeytandandır.Size tavsiyem,okurken esneme gelirse elinizle ağzınızı kapatın sonra sol tarafınıza 3 kere tükürün ve euzu besmele çekin ve bunu birkaç defa uzun süre hergün tekraralayın bu sıkıntı yani bu hal sizden Allahın izniyle gidecektir.

origanum

Yönetici
Tabi Romayı da o yaktı.
Sürekli okuyunca zaten frekansı uyumlanacak ve geçecektir. Herşeyin bilimsel açıklaması varken ortaçağ insanlarına uygun üstünkörü anlaşılmaz şekilde ifade etmek niye?

Abellir

Kayıtlı Üye
Sayın Origanum, sürekli okuyunca frekansının uyumlanacağını söylüyorsunuz lakin ben annemi bildim bileli namaz kılarken ve yahut bana(sürekli okur ve üstümde nazar olduğunu söyler.) nas-felak surelerini okurken esner. Biri üstünde büyü olduğunu söyledi ama ne alakaysa... Yani benim naçizane fikrim bir hadisten alıntı yapan legendstar'ın dediğini yapması. Çünkü insanın psikolojisi, mitlerin alt yapısı, Ortaçağdan bu yana pek değişmedi. Bir çok film, dizi de şeytan insanın sol omzunda tasvir edilir. Bilinçaltımıza bir mesaj göndereceksek bu en iyi yoldur(Bilinçaltı çocuk gibidir. Bir çocuğu kandırmak için karmaşık değil basit bir şekilde hitap etmeliyiz.). Tabi bu benim fikrim. Arkadaşa hangisi doğru gelirse onu seçer.

origanum

Yönetici
Sayın Origanum, sürekli okuyunca frekansının uyumlanacağını söylüyorsunuz lakin ben annemi bildim bileli namaz kılarken ve yahut bana(sürekli okur ve üstümde nazar olduğunu söyler.) nas-felak surelerini okurken esner. Biri üstünde büyü olduğunu söyledi ama ne alakaysa... Yani benim naçizane fikrim bir hadisten alıntı yapan legendstar'ın dediğini yapması. Çünkü insanın psikolojisi, mitlerin alt yapısı, Ortaçağdan bu yana pek değişmedi. Bir çok film, dizi de şeytan insanın sol omzunda tasvir edilir. Bilinçaltımıza bir mesaj göndereceksek bu en iyi yoldur(Bilinçaltı çocuk gibidir. Bir çocuğu kandırmak için karmaşık değil basit bir şekilde hitap etmeliyiz.). Tabi bu benim fikrim. Arkadaşa hangisi doğru gelirse onu seçer.

Nazara karşı okumak ayrı bir durumdur, negatif enerji dağıtılması işidir. Tabii ki esneme durumu olacak. Üyenin sorduğu durum farklı, o kendi zikir çekerken esniyor. Bilinçaltı durumu ile alakası yok. Tabi ki basit düşünen insanlara basit aktarılmakta, günümüzde bile. Sembolizm niye çıktı sanıyorsunuz?

sticker

Kayıtlı Üye
Sayın Abellir ben işi seytana bağlayamam açıkcası. Esnemek vücudun bir ihtiyacı ve hareketi sonuçta. Yani soluma tükürmek olayı benim bilinçaltımahitap etmez.
Sayın origanum ben zikir çekmiyorum yanlış anlaşılmasın. Genelde Nas, Felak ve Ayet-el Kursi okurum. Yani zikir farklı bir şey değil mi. Yani aslında sayın Abellir'in annesinin başına gelen şey benim başıma geliyor. Aslında bana hep yıldızımın düşük olduğunu söyledi bir çok farklı kişi, bununla bir ilgisi var mı bilmiyorum. Bir de okumakta isteksizlik yaşıyorum.

origanum

Yönetici
Zikir derken ağız alışkanlığı belirli şeyleri sürekli okumayı kastetmiştim. Yani siz nazar değme durumu geçsin kişi iyi olsun diye okumadınız değil mi?
Yıldız düşüklüğü diye birşey yoktur bu terim hep yanlış kullanılır. Ama anladım ne demek istediğinizi.
Esneme de isteksizlik de yeterince konsantre olamamaktan yani okumanın hakkını verememekten kaynaklanıyor. Usulüne uygun şekilde okursanız sorunlarınızın hiçbiri kalmayacaktır. Yani hem esnemeniz geçecek hem de okudukça hevesiniz gelecektir. Hafızların yaptığı şekilde çalışın.
Namaz kılan çoğu kişi de gerektiği gibi kılmıyor aslında. Tam bir konsantrasyon şart iken kişi bazen faturalarını aklına getirebilir kiminin yerdeki toza gözü takılır, vs. Oysa okuma esnasında kapı çalsa duymayacak hatta biri vursa hissetmeyecek kadar kendini kaptırmış olması yani trans halinde okuması gerekiyor. Haliyle esneme de olur, bıkkınlık da. Bu durumlara fırsat vermeyecek kadar konsantre olunmalı. Tek yol da frekans uyumlamasıdır. Zamanla ve çalışma ile olur.

sticker

Kayıtlı Üye
Hayır nazar durumu için okumadım. Çok teşekkür ederim sayın origanum. Haklısınız çok konsantre olduğum söylenemez. İş güç arasında okuyorum çoğu zaman. Konsantre olabilirmiyim bilmiyorum ama çalışacağım.

Esnemenin sebebi bilinç kodlarının değişmesidir

Sayın BlackHawk bilinç kodu derken neyi kastediyorsunuz, biraz açabilir misiniz acaba?

Takyon yolcusu

Kayıtlı Üye
Şaka mısınız, yahu?
Parapsikolojik neden sayıyorsunuz ya..!
Duaya gereken önem verilmiyor o kadar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...