Pskolojik Rahatsızlıklar İie İlgili

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ashina

Kayıtlı Üye
Mesela Sosyal fobi-Obsesif Kompulsif Bozukluk(okb) anksiyete vb. ruhsal sorunlar kara büyü-varlıklar vb. sebeplerden dolayı oluş(turul)abilir mi ve ya belli büyü muska vb. olaylar ile hafifletilebilir mi-engellenebilir mi? Bakın nasıl yapılır ya da nasıl yaparım diye sormuyorum ancak gerçekten merak ettiğim bir husus. İşte kısmet bulamamayı buna bağlayan var, sürekli depresif yaşamını buna bağlayan var, ters giden her şeyi bu tür mistik şeylere bağlayan var, biraz saçma gibi ama ben yine de böyle bir şey daha ekleyeyim dedim :p Doğrudan olmasa bile misal kaygı bozukluğu olan kişi cesaret gösterip çevresindeki biriyle rahatça iletişim kuramaz, bu kişiye cesaret verecek ya da kaygısını unutturacak tarzda bir şeyler yapılabilir mi? Evet cevabını aldığımda nasıl yapacağım diye sormayacağım ama gerçekten bilen birinden kesin bir şeyler bekliyorum :)

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Ankisiyete gibi şeyleri yok etmek için bazı uygulamaların olduğunu gördüm yani evet var ve bir kişiyede evhamlar yaşatmak suretiylede bu hale sokulabilinir.Ama herşeyin sağlıklısını tercih etmek lazım toplumumuzda grip olunmasının altında bile büyü arayan var.Sitemizin makaleler bölümünde parazit varlıklar ile alakalı bir konu var onu incelerseniz size fikir verir.

origanum

Yönetici
Büyülerin böyle bir etkisi var, uygun şartlar sağlanırsa yapılabilir. Ancak bu demek değildir ki her sorunu olan büyüdendir.
Ayrıca mistik yolla etkilenen kişi mistik yolla tekrar iyileştirilebilir de.
Herşey enerjiden oluşmuştur, enerji atomların etrafında elektronların dönmesi temeline dayanır. Yörüngeden elektron koparıp ya da ekleyip değerlik kaybedenler, kazananlar, izotop oluşturanlar vs. Moleküler düzeyde yapılan her değişiklik hayat planına yansır ve yaşadıklarımız olarak gerçeklenir.

Ashina

Kayıtlı Üye
Yanıtlarınız için teşekkürler çok yardımcı oldu. Dediğiniz konuya bakacağım :)

asterix

Kayıtlı Üye
Her türlü psikoljik rahatsızlığı büyüye varlıklara falan bağlamak çok yanlış,bir çok psikoljij hastalıklar vardır bazen bunlar doğaüstü nedenlerdende olabilir yada birliktede olabilir yada biri diğerini doğurabilir,çok basit bir bakıyla böyle bir şey varmı diye bakıldıktan sonra kişi temizse psikitrsite gitmek gerekebilir.

Ashina

Kayıtlı Üye
Yanıtlarınız için teşekkürler çok yardımcı oldu. Dediğiniz konuya bakacağım :)

enginmert21

Kayıtlı Üye
Ankisiyete bozukluğa parazitlerin sebebiyet verdigi söylenebilir mı? Illa ki enerjiden mı kaynaklanır problem

origanum

Yönetici
Söylenemez.
Enerjiden kaynaklı derken yanlış anlamışsınız, herşey enerjiden oluşur, ondaki düzensizlik ruhsal ve fiziksel sağlık sorunları olarak yansır kişinin hayatına. Yani dediğiniz gibi mistik güçler kastedilmiyor. İnsanı oluşturan atom moleküllerinin elektronlarındaki bir kararsızlık bir aksama çeşitli problemlere yol açıyor. Hayat enerji döngülerinden ibarettir, arabayı çalıştırmak için potansiyel enerji kinetik enerjiye dönüştürülür en basitinden. Oysa insanların gördüğü sadece kontak anahtarını çevirmekten ibarettir, sadece bu kadarını bilir, perde arkasında dönen elektronlardan haberi yoktur.

Ashina

Kayıtlı Üye
Her türlü psikoljik rahatsızlığı büyüye varlıklara falan bağlamak çok yanlış,bir çok psikoljij hastalıklar vardır bazen bunlar doğaüstü nedenlerdende olabilir yada birliktede olabilir yada biri diğerini doğurabilir,çok basit bir bakıyla böyle bir şey varmı diye bakıldıktan sonra kişi temizse psikitrsite gitmek gerekebilir.

Sadece bir ihtimali değerlendirdim. Pskolojik rahatsızlıkların çokça sebebi var buna lafım yok ancak eğer dediğiniz gibi büyü vs.böyle bir şeye sebebiyet verdiyse nasıl anlaşılır? Pskiyatrın böyle bir şeyi anlama ihtimali yoktur sanırım

LegendStar

Kayıtlı Üye
İnsanın yaşdıklarını ve yaşadığı olumsuzlukları bir zincirin halkalarına benzetirsek,zincirin bir halkası koptuğu zaman aradaki bağlantıda kopar Mesala siz depresyon geçiriyosunuz ve bu sosyal hayattan kopmanıza sebeb oluyor gibi.Ondan sonra sorunlar arka arkaya geliyor.

origanum

Yönetici
Sadece bir ihtimali değerlendirdim. Pskolojik rahatsızlıkların çokça sebebi var buna lafım yok ancak eğer dediğiniz gibi büyü vs.böyle bir şeye sebebiyet verdiyse nasıl anlaşılır? Pskiyatrın böyle bir şeyi anlama ihtimali yoktur sanırım

Tabi ki yoktur:D Aynı zamanda büyücü değilse tabi. Gece gece çok güldüm.
Büyü yüzünden olduysa sadece bakımla anlaşılır ve sadece bir büyücü çözebilir.
Üyenin de size demiş olduğu gibi bakım sonucu temiz ise psikiyatrist ya da o kadar ağır vaka değilse psikolog veya yaşam koçu, kişisel gelişim uzmanı.

enginmert21

Kayıtlı Üye
Sayın organım , Ankisiyete bozukluğu teşhisi olan bir kisi ne yapmalı? Doktorun verdigi ilacı illa ki kullanmalı mı? Yoksa başka bir çaresi var mı?

origanum

Yönetici
Sayın organım , Ankisiyete bozukluğu teşhisi olan bir kisi ne yapmalı? Doktorun verdigi ilacı illa ki kullanmalı mı? Yoksa başka bir çaresi var mı?

Şimdi öyle bir şey sormuşsunuz ki ne desem sakal bıyık meselesi. İlaç sektörünün dünyanın en pislik sektörlerinden biri olduğu ile başlayayım. Bir sürü insan boşu boşuna ilaç kullanıyor, tahlil yaptırıyor, ameliyat ediliyor. Maksat ekonomi kazansın:D Önce hastanelerin döner sermayesi sonra da ilaç şirketleri. Bu dev şirketler önce bir hastalık üretiyor laboratuvarda, hiçbir şey bulamazsa grip virüsü ile oynayıp yeni bir tür üretiyor. Millet bir kırılıyor önce, sonra ilacı bulundu diye bir haber çıkıyor, kapış kapış gidiyor zaten önceden hastalığı ile beraber üretilen ve depolarda bekletilen ilaç. Bununla da kalınmıyor ertesi sene aşısı çıktı diyorlar, piyasaya her yıl satılacak bir ürün daha sürüyorlar depodan. Malum aşı üretmek için önce mikrobu almalı zayıflatmalı, kişilere öyle verilir ki sağlıklı kişi bu mikroba alışsın bağışıklık kazansın ve hastalıkla karşılaştığında vücudunun savunma sistemi buna hazırlıklı olacağı için hastalanmasın. Virüsler dışında kanser ilaçları da böyle, esasında çaresi olan ama pahalı ilaçları çok kazandırdığı için işi kökten çözecek çareyi ortalığa çıkarmaya kalkışan hekimin, bilim adamının ve araştırma ekibinin faili meçhule gitmesine sebep olan bir sektör. Parsayı toplayan diğer ilaç grubu ise psikiyatri grubu. Bir sürü kişiye boşu boşuna ilaç yüklemesi yapılıyor ve bu ilaçların yan etkileri de depresyona sebep olması. Buyrun burdan yakın:D Sonuçta mal gibi olmuş ve asla iyileşmeyecek insanlar, harcanan hayatlara bir ek de buradan.
Eğer topluma zarar verecek nitelikte bir durum yoksa ilaç alınmaması en mantıklısı, bunun yerine kişinin kafasını dağıtacağı etkinlikler, eğlendirecek arkadaşlar daha yararlı olur. Ancak günümüzde insanlar giderek birbirinden kopuyor, daha sanal oluyor ve kimsenin kimseye hayrı dokunmayacak hale geliyor. Bu yüzden yabancı ülkelerde insanlar arkadaşları ile dertleşip kafa dağıtmak yerine her hafta psikologlara gidiyor. Ama bu bile ilaç bağımlısı hale gelmekten ve kısır döngü içinde kaybolmaktan daha iyidir. Eğer yeni başladı ise tamamlayıcı tıp uzmanlarına başvurarak ayurvedik tıp, fitoterapi gibi alanlarda eğitim görmüş hekimlerin reçete edeceği bitkisel ilaçları ve karışımları kullanabilirler, isim yapmış kişisel gelişim uzmanlarından yaşam koçluğu hizmeti alabilirler.

Ashina

Kayıtlı Üye
Uzunca yazmışsın sağolasın ama ilaçlara bu kadar karşı olma derim. Hiçbir şey yapmaktan iyidir. Yararı tartışılabilir ama hiçbir yararı yok demekte yanlış. Òzellikle karşınızda kaygı bizukluğu olan biri varsa lütfen böyle demeyin. Ben anksiyete çok insanla tanıştım kesinlikle ruhsal durumları , neyi nasıl anlayıp ne tepki vereceği kestirilmiyor. İntihar kendine zarar verme gibi davranışlara kolay kaçabiliyorlar. Yani garip gelebilir ama bu tarz yorumlar çok var bende katiliyorum ilaç sektörü tam bir palavra ama alternatif etkili bir şey sunmazsanız bu insanlar "hajajsjfkglf ilaç fayda etmiyor yaşamak anlamsız" moduna girebilecek potansiyelde :D
Bunu niye yazdım bilmiyorum yanlış anlaşılmalar olacaksa kusura bakmayın sadece ilacı tek çare gören veya ilacın yararını yok sayanlara karşı tavrım var.

Bir de soru yapıştırayım buraya;
Böyle bir durum varsa ancak bakım ile anlaşılır büyücü çözer dediniz? Bakımı kime nasil yaptıracağım ben fal vb.şeylere pek inanmam açıkçası vaktinde bir tanıdıgım daha bu büyücülük tarot falı bilmemne falı takmıştı bir kısım doğru ama bilemiyorum sanırım inanmam için bayağı bir etkilenmem lazım.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Uzunca yazmışsın sağolasın ama ilaçlara bu kadar karşı olma derim. Hiçbir şey yapmaktan iyidir. Yararı tartışılabilir ama hiçbir yararı yok demekte yanlış. Òzellikle karşınızda kaygı bizukluğu olan biri varsa lütfen böyle demeyin. Ben anksiyete çok insanla tanıştım kesinlikle ruhsal durumları , neyi nasıl anlayıp ne tepki vereceği kestirilmiyor. İntihar kendine zarar verme gibi davranışlara kolay kaçabiliyorlar. Yani garip gelebilir ama bu tarz yorumlar çok var bende katiliyorum ilaç sektörü tam bir palavra ama alternatif etkili bir şey sunmazsanız bu insanlar "hajajsjfkglf ilaç fayda etmiyor yaşamak anlamsız" moduna girebilecek potansiyelde :D
Bunu niye yazdım bilmiyorum yanlış anlaşılmalar olacaksa kusura bakmayın sadece ilacı tek çare gören veya ilacın yararını yok sayanlara karşı tavrım var.

Böyle bir durum varsa ancak bakım ile anlaşılır büyücü çözer dediniz? Bakımı kime nasil yaptıracağım ben fal vb.şeylere pek inanmam açıkçası vaktinde bir tanıdıgım daha bu büyücülük tarot falı bilmemne falı takmıştı bir kısım doğru ama bilemiyorum sanırım inanmam için bayağı bir etkilenmem lazım.
Sağlık sektöründeki üç kağıtları bilipte karşı olmamak mümkünmü ? Antidepresan tuzağı isimli bir kitap mevcut buyrun onu okuyun kitap bir psikiyatri tarafından yazıldı.

Ashina

Kayıtlı Üye
Ben de antidepresan kullandım ve yararını gördüm. Ha yok illa hiçbir işe yaramaz para tuzağı diyorsanız bildiğiniz bir iki büyüden yapın da insanlar gerek duymasın?
Bence abartıyorsunuz.

origanum

Yönetici

Dikkatli okumamışsınız tekrar okuyun.
Eğer topluma zarar verecek nitelikte bir durum yoksa diye özellikle belirttim. Her önüne gelene ilaç verilmesine karşı olduğumu, bunun gereksizliğini anlattım. Siz neresinden almışsınız. İnsan olması istediği kadarını görür tabi, birşey diyemem algınıza.
Siz ilaçlık bir durumda imişsiniz demek ki ve yaramış ama herkes öyle mi? Çoğu kişi boşu boşuna ilaç sektörüne para kazandırmak amaçlı harcanıyor.
Her tür vaka durumuna uygun yapılabilecekler konusunda bahsettim, ilk olarak çat diye ilaca başlatmak yerine kişinin gerçekten sağlığına kavuşturulabileceği yöntemlerden bahsettim.
Gerçek hayatta sağlık sektörünün kollarından birinde üst düzey yöneticilik yapıyorum, lüften bana neyin ne olduğu konusunda bilmediğiniz yönleri, bilinçaltınızın incinmemesi için oluşturduğu şahsi savunma fikirlerinizi aktarmayın. İnsanın bilmediği konularda yorum yapmaktan kaçınması onu hayat boyu olgun kılacaktır.

Soruya cevap: Böyle bir durum değil büyü durumu ile oldu ise ancak bakım ile anlaşılır dedim, yine dikkat eksikliğiniz. Ama anlıyorum tabi ilaçların yan etkisi konsantrasyon bozukluğudur, normal. Büyü yapılmış bir kişinin durumu üzerindeki büyü çözülmeden düzelemez. İsterse koli koli ilaç alsın. Büyüyü kişi kime isterse ona çözdürür, bu büyülenmiş kişinin sorunudur. O kişi gidip işin ehli birini bulursa çözdürür, şarlatana giderse dolandırılır. Her sektörde olduğu gibi bu alanda da dolandırıcılar var. Emek harcamadan, kolay yoldan para kazanmak isteyen insanlardan bol ne var etrafımızda. Ahlaksız hayatının her döneminde ahlaksızdır, daha çocukluktan başlar, çalışmadan, anlamadan ders geçmek, okul bitirmek, haketmeden torpille işe girmek isterler. İleri boyutta görevini kötüye kullanır, insanların emeklerini çalarlar ya da çeşitli boyutlarda kandırıp parasını alırlar.
İnanç insanın içinden gelir. Fala inanmamanız bunun gerçek olmadığı anlamına gelmiyor, insanlar istedikleri şeye inanır ya da inanmazlar, bu kimsenin sorunu değil. Kimse kimseyi birşeyin varlığı ya da yokluğu konusunda ikna etmek zorunda da değil.
Tanıdığınız gerçek bakımcı değil ki inanasınız ya da etkilenesiniz. Bunu böyle ciddi bir parapsikolojik sitede söylemeniz bile abes, yeni üyeliğinize veriyorum.

Ben de antidepresan kullandım ve yararını gördüm. Ha yok illa hiçbir işe yaramaz para tuzağı diyorsanız bildiğiniz bir iki büyüden yapın da insanlar gerek duymasın?
Bence abartıyorsunuz.

Defalarca anlatıldı ama anlayıp anlamamak sizin bileceğiniz iş. Siz ilaç gerektiren bir hasta grubundanmışsınız. Herkese yaramaz denmez, sadece her önüne gelene al ilaç denmemelidir. Önce konuşarak daha sonra alternatif ve tamamlayıcı tıp alanlarında tedavi yoluna giderek çözüm aranmalıdır. Eğer yanıt alınamazsa son çare olarak ilaç alınmalıdır.
Bildiğimiz iki büyüden yapmak haa, ne kadar cahilane bir ifade. Büyü ile tedavi olmaz, büyü yapılmış da hastalık edinmiş bir kişi büyünün çözümü ile sağlığına kavuşturulabilir. Tıbbi tedavi ile iyileşebilecek bir hasta medikal yoldan iyileştirilir, tıbbın çaresiz olduğu alanlarda mistik yol ile çare bulunabilir. Sapla samanı karıştırmayın.
Madem abartıyoruz siz neden o halde bizden yardım talebinde bulunuyorsunuz? Utanmıyor musunuz?

MadisonAvery

Kayıtlı Üye
Bence abartıyorsunuz.

İlaç kullanmaya karşı biriyim. Origanum sonuna kadar haklı. Bildiğiniz iki büyüden yapın ne demektir? Emek, ne çabuk böyle iki cümleye sığar oldu. Madem abartılıyor, kendi bildiğinizi yapın. Yeni yeni kavramlar duyuyorum, valla pes.

Ashina

Kayıtlı Üye
@Origanum
Öncelikle size yaptığım yorumda hiçbir şekilde saygısızlık etmedim ve de "ilacın hiç bir yararı yok demek yanlış" sözümün dışında hiçbir kesin yargı belirtmedim. Forumda yeniyim hiçbir uzmanlığım yok ; Ne güzel siz deneyimli ve konuda bilgisi olan bir üyesiniz. Ben size eleştirel bir dille yaklaşmadım konu hakkında şüphelerimi ve yanlış gördüklerimi dile getirdim. Bu böyledir sen yalancısın da demedim , hiçbir şekilde egomu tatmin etmek bilgi saçmak için falan da burada değilim. Çabuk kırılan bir insanım yazıma bu denli dikkat etmeme rağmen kullandığınız sözleri haksızlık olarak görüyorum. Lütfen bu konuda kusuruma bakmayın. Konunun amacı belli istediğim yardım belli, madem başka üye farklı bir konuda soru soruyor burada cevaplayın ona da sözüm yok , olamaz zaten. Ama bir zahmet iki laf etmeme izin verin. İlaç sanayinin bu denli dolandırıcı olması hatta dünyadaki herkesin üçkağıda kaçması sizi üzüyor olabilir, beni de üzüyor ama kapitalist sistem böyle yürüyor. Emin değilim , bu konuda daha fazla konuşmak gereksiz dilerseniz bir makale yayınlayın ben seve seve okurum.

Forum'a
***Bildiğiniz bir iki büyüden yapın derken ciddi değildim; Madem belli durumlarda ilaç kullanımına karşısınız başka alternatifler üretin , bunların yayılmasına vesile olun anlamında söyledim. Origanum'un bahsettiği yöntemleri daha önce duymadığımdan ve çoğu insanında bilmiyor olabileceğini düşünebilirsek ki depresyon anında kişiden sağlıklı düşünmeyi de bekleyemeyiz. Dolayısıyla doğrudan ilaca sarılması doğal geliyor. Bu lafımdan dolayı üzerime gelmenize cık cık cık etmenize gerek yok. Büyünün okus pokus olmadığını biliyorum. Eğer büyüyü gerçek anlamda yapıpta bu sözümden alınan üstadlar varsa özür dilerim sözdeki mana görüldüğü gibi değil.

Origanum'un bahsettiği tedavi yöntemlerini ve yare-i yarim'in önerdiği kitaba vakit bulursam bakacağım,araştıracağım. Konunun daha fazla uzatılmasını ve asıl ihtiyacım olan bilgileri öğrenmeme engel olmasını istemiyorum. Şahsımla ya da tavrımla ilgili sorunu olan varsa özel mesaj yoluyla benimle iletişime geçsin lütfen.
Herkese iyi akşamlar diliyorum , esen kalın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...