Astral Seyahat denemelerim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ashina

Kayıtlı Üye
Herkese selamlar burada astral seyahat denemem ile ilgili yaşadığım sorunlardan bahsetmek yardım almak istiyorum. Bu işte sabırın ve ceseretin önplanda olduğunun bilincindeyim bu sebepten söylemeliyim ki ilk denememden bu yana 4 gün geçti daha işin başındayım ama yine de kafamı kurcalayan bazı sorular var.
Bayağı bir forumlar gezip makaleler okuduktan sonra ilk denememi yapmaya karar vermiştim. Cuma akşamı gece 2 gibi bayağı uykulu olduğum bir vakitte üzerimdekileri çıkarıp yüzüstü yatağa yattım. Cuma akşamı seçtim çünkü Cumaları okulum yok=stres yok=kafamı bulandıracak saçma sapan şeyler yok. Bu arada söyleyiyim küçüklüğümden beri okb yim yani obsesif kompulsif bozukluk -takıntı/zorlama bu sebepten çalışmaya başlamadan iki hafta kadar önceden yoga ve meditasyon tekniklerini denemeye başladım kafamda sürekli okul sosyal çevre vb.konularda sorular oluyordu bunu atmayı sağladım diyebilirim. Denemeye başladıktan yaklaşık 1 saat kadar sonra tam anlamıyla göğüsüm başım ve omuzlarım hariç her yerim uyuştu karıncalanma uğultu kram girmesi bazı yerlerde kaşıntı gibi belirtiler sağlandı. Bunun uzun sürmesi konsantrasyon eksikliği ya da ilk denemem olduğu için ışığın açık olması ve yorganımın belime kadar çekik olması olabilir diye düşünüyorum. Her neyse burada yazılanlara ve okuduklarıma göre bu noktadan sonra çıkma yaşanması için belirli teknikler uygulanıyor. Kısası zihnimizi kandırarak astral bedenin fiziki bedenden bir şekilde kaçmasına sebebiyet vermeyi amaçlıyoruz. Başta en çok uygulanan diye bahsedilen ipten çıkma tekniğini denedim ama başarı kaydedemedim , daha sonra ayaklarımı ve kollarımı yukarı aşağı hareket ediyormuş gibi hayal ettim yine sonuçsuz kaldı. Bu arada tam anlamıyla beynime hissettirdiğimi düşünüyorum misal ipte çıkarkenki kolda zorlama ya da terleme hissi vs.zaten kalp atışımı duyuyorum adrenalin salgılandığı belli bu da beynimi aldattığım anlamına geliyor diye düşündüm. Asıl zor olan kısım bu geçiş evresi diye tahmin ediyorum. Çıkan arkadaşlar ilk seyehatin 1 sn kadar süreceğini yazmış bende öyle umuyorum. Korkularım yok ama dedikleri gibi ilk çıkışta belli karartılar(ya da beyazlıktan sonra)kendi bedenini görüyorsan panik yapıp dönme ihtimalim var. Bu işe yarar denilen ayna ve mum ile yapılan bir teknik var ama benim ayna fobim var denemek istemiyorum bunun dışında çıkış aşamasında etkili olabilir diyeceğiniz bir tavsiye varsa lütfen çekinmeyin. Son olarak belirteyim son derece etobur birisiyim et ve hamur işi dışında neredeyse bir şey tüketmem et tüketiminin bu konuda çok bir etkisi olabilir mi illaha ot mu yemek lazım diyorum yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum :)

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
İlk olarak ortamın tamamen karanlık olması beynin alfa dalgalarını üretmesi için daha uygundur.O yüzden ilk olarak bunu halledebilirsiniz ve yine yorgansız çalışmayı deneyin.Sırt üstü yatılmalı yüz değil.
Ayrıca teknikler düşünceler veya belli fikirler arasında da gezmemelisiniz.Tek bir tanesine odaklanıp onunla çalışılmalı.Yani niyet ve teknik bir olmalı.Bu konuda nefes ile düşünce kontrolü de önemli sonuçta sadece astral seyahate odaklanmanız gerekiyor o yüzden meditasyon ve yogayı asla bırakmayın.İkiside çok yararlıdır her ne için lazımsa.ve yine çoğu teknik bir kısım imajinasyon yetenekleri istiyor-hayalden farklı olarak-.Hissetmeden ziyade artık tekniğine göre de görebilmelisiniz.Yani tam bir gerçeklik söz konusu olmalı.O yüzden imaj çalışması yapmak da şart gibi bir şey.
Çakralarınıza da dikkat etmelisiniz.Özellikle solar pleksus çakramızın diğerleriyle birlikte dengede olması bu konuda önemlidir.Araştırısanız bulabilirsiniz.

Ashina

Kayıtlı Üye
İlk olarak ortamın tamamen karanlık olması beynin alfa dalgalarını üretmesi için daha uygundur.O yüzden ilk olarak bunu halledebilirsiniz ve yine yorgansız çalışmayı deneyin.Sırt üstü yatılmalı yüz değil.
Ayrıca teknikler düşünceler veya belli fikirler arasında da gezmemelisiniz.Tek bir tanesine odaklanıp onunla çalışılmalı.Yani niyet ve teknik bir olmalı.Bu konuda nefes ile düşünce kontrolü de önemli sonuçta sadece astral seyahate odaklanmanız gerekiyor o yüzden meditasyon ve yogayı asla bırakmayın.İkiside çok yararlıdır her ne için lazımsa.ve yine çoğu teknik bir kısım imajinasyon yetenekleri istiyor-hayalden farklı olarak-.Hissetmeden ziyade artık tekniğine göre de görebilmelisiniz.Yani tam bir gerçeklik söz konusu olmalı.O yüzden imaj çalışması yapmak da şart gibi bir şey.
Çakralarınıza da dikkat etmelisiniz.Özellikle solar pleksus çakramızın diğerleriyle birlikte dengede olması bu konuda önemlidir.Araştırısanız bulabilirsiniz.

Yanıt için teşekkürler. Bir dahaki denememi ışıksız ortamda yaparım o zaman. Çakralarla ilgili bir şeyler okudum ama imajinasyon ile o konuda çalışmalar yaparım.
Yani dediğinize göre sırtüstü yatacağız peki başımızı yastık üzerinde sağa sola yatırmamız bir sorun olur mu ve bir de halı üzerine yatın yastık kullanmayın vs.diye bahsedenler var ne derece doğru bilmiyorum.
Son olarak siz Astral Seyehat yapıyorsanız hangi tekniği kullanıyorsunuz ve eğer başarısız olursam ne kadar süre sonra tekrar deneyeyim? Sürekli tekrar etmek çakraların aktifleşmesini yavaşlatır geriletir diye okumuştum.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Hayır yüzünüz yukarı bakmalı.Yatağa dümdüz uzanıp yatarsanız bir süre sonra kalbinizde baskı oluşur ve o baskının getirdiklerini astral bedenin uyanışlarıyla karıştırabilirsiniz, o yüzden kafanızın altında bir yastık olması daha iyidir.Omurganın olabildiğince düz olması, prananın prana tüpünden rahatça akabilmesiyle alakalıdır ve her çalışmada da bunun düzgün bir şekilde akması bizim ve çalışma için gereklidir.
Haftada iki kez deneme yapabilirsiniz.

Ashina

Kayıtlı Üye
Hayır yüzünüz yukarı bakmalı.Yatağa dümdüz uzanıp yatarsanız bir süre sonra kalbinizde baskı oluşur ve o baskının getirdiklerini astral bedenin uyanışlarıyla karıştırabilirsiniz, o yüzden kafanızın altında bir yastık olması daha iyidir.Omurganın olabildiğince düz olması, prananın prana tüpünden rahatça akabilmesiyle alakalıdır ve her çalışmada da bunun düzgün bir şekilde akması bizim ve çalışma için gereklidir.
Haftada iki kez deneme yapabilirsiniz.
Teşekkürler yarın gece duruma göre bir deneme daha yapmak istiyorum. Gelişmeleri buradan yazarım. Çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim görüşmek üzere :)

Moonligt

Kayıtlı Üye
İş
komiser
Merhaba,Bunları denersin ve yine olmazsa şunu yapmanı öneririm.
-Gece yatmadan once alarm kur bir iki saat sonra icin ve hemen yanibasina koy teli. Uykuya gecmeden once yukardaki tekniklerden birini dene. Sonra gonul rahatligiyla uyu. Alarma uyandiginda hemen kapat ve uykunu kaçirmadan sırtustu en rahat pozisyonda yat, başın sagda solda farketmiyor. Gözlerini kapat. Bilinçaltini aksamdan hazirladigin icin nasıl kendi kendine olduguna sen bile inanamayacaksin.. Başarilar..

Ashina

Kayıtlı Üye
Bu akşam ilginç bir şey oldu benim adıma tam olarak ne olduğunu anlamış değilim şimdi unutmadan gelip yazayım istedim ben dün hiç uyumadım çok uykum vardı okuldan gelince 17.00 gibi yattım gece 1 e kadar uyumuşum 1 gibi uyandım yatakta debeleniyorum sonrasında sanırım rüyalar gördüm. Ben normalde hiç rüya görmem hatta rüyanın nasıl bir şey olduğunu bile bilmiyorum diyebilirim. Az önceye kadar ne olduysa olmuş 2 saat nası geçti anlamadım böyle ufak bi film sahnesi geçiyor önümden sonra tam ortasında birden gözümü açtığımda karanlıkta yatakta yorgan yastık birbirine girmiş sersem gibi uyanıyorum farkına varmadan tekrar uyumaya geçerken yine benzeri oluyor bu çok rahatsız edici oldu benim için. Tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ha gerçek falan değil ondan eminim yani astral ya da lucid tarzı bir şey olmasa gerek çünkü bir parçada telefonla gizlimabet'e girerken 2 si URUMHAMATAHAYİL'den toplam 3 özel mesaj gelmişti ama şimdi bakıyorum da öyle bir şey yok.Bilidiğin rüya görmüşüm sanırım ben abartıyorum.

Merhaba,Bunları denersin ve yine olmazsa şunu yapmanı öneririm.
-Gece yatmadan once alarm kur bir iki saat sonra icin ve hemen yanibasina koy teli. Uykuya gecmeden once yukardaki tekniklerden birini dene. Sonra gonul rahatligiyla uyu. Alarma uyandiginda hemen kapat ve uykunu kaçirmadan sırtustu en rahat pozisyonda yat, başın sagda solda farketmiyor. Gözlerini kapat. Bilinçaltini aksamdan hazirladigin icin nasıl kendi kendine olduguna sen bile inanamayacaksin.. Başarilar..

Bugün okulda biraz tartışma yaşadım bir arkadaşımla hiç uygun bir vakit olduğunu düşünmüyorum aşırı derecede sinirli ve ne yaptığını bilmez haldeyim uygun bir günümde(muhtemelen cuma cumartesi) dediğini yapacağım ancak bu imajinasyonları gerçekleştirmek için önceden trans halde olmak gerekmiyormu yani yatmadan öylesine astral ile ilgili hayal kurup uyuduktan sonra uyandığımda bunları hatırlayabilecekmiyim?
Bir de burada bir konuda gece 03.00 dolayları boyutlar arası geçişlerin yoğun olduğu saatler vs.gibi bir şey yazıp bu saatlerde daha kolay çıkılır demiş bunun gerçeklik payı varmıdır? :)

Moonligt

Kayıtlı Üye
İş
komiser
Kafaniz baska seyle mesgulsa denemeyin. Gece 3 konusunu ilk kez duyuyorum o konuda birsey diyemiycem. Dedigim teknikte sıkıntı yok siz beyninize yerlestirdiginiz icin gece kalktiginizda hatirlayacak miyim diye bir supheniz olmasin. Siz unutsaniz da bilinçalti bunu yapmaya calisacaktir

Munteha1

Kayıtlı Üye
Selamun aleykum...
Arkadaşlar bende astrale çıkış da aynı derdden muzdaribim, ben denemeye başlayalı neredeyse 1,5 ay olmasına rağmen henüz çıkış yaşamadım ama asla da umudumu yitirmedim bi çok kez de çıkış aşamasına epeyce yaklaştığımı düşünüyorum bahsettiğiniz belirtiler ve bedenimden yukarı doğru çekilme hissi gibi olguları yaşadım ama bi türlü başaramadım... Moonlight arkadaşın verdiği tekniği denicem sonucunu da aktarıcam buradan umarım olumlu olur... Çıkanlara çok imreniyorum gerçekten hatta bazı vatandaşlar astralde cisimleri yerlerinden düşünerek oynatabildiklerini söylemişler farklı mecralarda.
Evrende ve ruhumuzda o kadar çok açılmayı bekleyen kapı varki, sadece anahtarlarının bulunması gerektiği.
Selametle

Moonligt

Kayıtlı Üye
İş
komiser
Niyetiniz de bir noktada önemli, sevgilinizi izlemeye gidecekseniz cikamayabilirsiniz.Şahsen bir turlu ben kpss sorularini goremedim:) tamamen iyi niyetle deneyin.sizin icin bu neden onemli? Bunun gibi sorulara saglam yanitlar bulursaniz hedefe giden yol kısalacaktır.Bol şans..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...