Aileden izin alma konusunda her istediğimize izin vermeleri için yapilacak bir büyü?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mylittlehuni

Kayıtlı Üye
Üniversitedeyim ve ailemle yaşıyorum. Ailemdekii bütün insanlar görüşü dar olan insanlar ve ben hiçbir şey için izin alamıyorum. Bana yardım edebilecek olan varsa mesajlarınızı bekliyorum..:(

Mylittlehuni

Kayıtlı Üye
orası öyle tabiki de ama ben özgürlüğümü istiyorum.Birşey söylediğimde hayır dememeleri için birşey yapmam lazım:(

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Bunu tabii ki yapabilirsiniz ancak belli şartları var. İlk başta ekonomik özgürlüğe sahip olmanız gerekiyor. Üniversite öğrencisisiniz, doğru anladıysam bir kazancınız yok. Ailenize bağımlısınız. Bunun psikolojisi ayrı bir şeydir, ailenize de kendinize de etki eder. Ama böyle bir ekonomik gelir şansınız yoksa dediğiniz özgürlüğü kendinizden birçok şey vererek, daha doğrusu birçok seyi kaybederek kazanabirsiniz. Bunu da yapmaya değmez. Sabretmeye bakın ve dersinize çalışın yoksa evlenesiye kaar bu halde kalırsınız. Evlendikten sonrasını hiç anlatmıyorum.

Brainist

Kayıtlı Üye
Bu konuda (şahsi fikrim ise hiçbir konuda) büyü yardımcı olmaz. Ailenizden bağımsız olmak istiyorsanız karşı gelmeyi öğrenmeniz gerekiyor. Onların her dediğine tamam diyerek veya bir şekilde korkarak hiçbir şey yapamazsınız. Çoğu zaman onlardan izin bile istemeyin, engel olmak istediklerinde karşı çıkın. Üni. öğrencisi olduğunuza göre reşit bir yaştasınız demektir. Bu yüzden daha rahat olun, çünkü giden zamanı tekrar geri alamayacaksınız.

Mylittlehuni

Kayıtlı Üye
karşı geliyorum tabikide çoğundada izin almada başarılı oluyorum. Lakin benim istediğim dil dökmemek?

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Bu abartılı özgürlük isteği çoğu üniversite öğrencisinde var lakin sonu yok.Evden kaçıp kilometrelerce uzağa gitseniz bile bunun gibi takat fersa bir durumdan kurtulamayakcasınız.Çünkü sonu boşluk.
Doğru olan sağlıklı sınırlar çizmeyi öğrenmek ve bunu da aileye ne olursa olsun sağduyu ile kabul ettirmeye çabalamak.

Brainist

Kayıtlı Üye
karşı geliyorum tabikide çoğundada izin almada başarılı oluyorum. Lakin benim istediğim dil dökmemek?
Daha net konuşmayı deneyebilirsin o zaman. Mesela izin istemeyi azalt, bir yere giderken söyleme bırak onlar sorsun böyle böyle hemen değil fakat zamanla gittikçe daha az konuşursun.

Ori

Kayıtlı Üye
Ailelerin çocuklarını kısıtlamalarının belli başlı sebebi güvendir. Mesela bir baba oglunun geceyarısı dışarda olmasına karşıdır, neden? Onun yanlıs seyler yapabılecegını dusunur o yapmasa bıle arkadas ortamının aklını celecegınden korkar. Once kendınızı aılenıze tanıtmanız gerek bu sayede bellı baslı ızınlerı almakta sıkıntı cıkmaz dıye dusunuyorum. Eger kendınızı aılenıze tanıtamadıysanız o zaman dar goruslu olan aıle olur. Tabı ben sızın aıle ortamınızı bılmedıgımden oturu boyle konusuyorum. Sız yıne en ıyısını bılırsınız bu benım fıkrım.

Dankyy

Kayıtlı Üye
İş
Meskalatör,enpeksiyon
Kızını dövmeyen dizini döver demişler:devil2: en azından izin vermiyolar buda iyi anne babalarn kafalarna her gun şuna şu olmuş buna bu olmus haberlerle dolu sadece kadınlar içinde değil erkek çocuklarıda evliliğe kadar hep gözetimde yani iş zor ancak çok pararan olması lazım para her kapıyı açar

Sitra_Ahra

Kayıtlı Üye
kendi kızın / oğlun senin isteyeceğin şeyi senden istese izin verir miydin mesela?

origanum

Yönetici
Üniversitedeyim ve ailemle yaşıyorum. Ailemdekii bütün insanlar görüşü dar olan insanlar ve ben hiçbir şey için izin alamıyorum. Bana yardım edebilecek olan varsa mesajlarınızı bekliyorum..:(

Bunun için profesyonel bir büyücüye gidip kesenin ağzını oldukça fazla açmalısınız. Başka yol yok. İsteğinizin tek çaresi bu şekildedir. Yapamayacak durumda iseniz başkalarının olup olmayacak tavsiyelerini uygulamaya kalkıp da hayatınızı zindana çevirmeyin en azından. Sonra temizletmek için de bir ton para harcamanız gerekecek. Çektikleriniz de yanına kalacak.
Değil başkasına, kendine bile hayrı olmayacak insanlar şöyle yap böyle yap diye kafanızı karıştırmaya kalkacaktır illa ki diye peşinen söylüyorum.

shado

Banlı Kullanıcı
Bence ailenin böyle bir hakkı olmamalı bireyin birey olabilmesi için kendi kararlarını alması gerekir.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bu mesajda hiçbir şey için izin alamıyorum demişsiniz.Daha sonrakinde birçok şey icin aldığınızı yazmışsınız.Belli ki durum o kadar da vahim değil.Ayrica ne için izin istediğinizde önemli.Cok gençsiniz ve belki aileniz haklı olarak izin vermiyordur.Ayrıca kendi ailenize büyü yapabileceksiniz yani..Tavsiyem ;bunu bi oturup düşünün!

ruhname

Kayıtlı Üye
İzin vermedikleri şey veya şeyler ne bu hususlara da dikkat etmek gerek zira ailenizin sizin iyiliğinizi düşünerek bazı şeylerden kısıtlamak isterler ancak her zaman haklı olmayabilirler bilhassa anneler daha hassas olduklarından genelde yasakların müsebbibidirler bence o kadar dert etmeyin onların varlığına şükr edin lütfen belki bir gün bu günlerinizi özlemle tekrar yaşamak isteyebilirsiniz.. :)

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Yönlendirilmiş medyanın özellikle gençleri hedef alan programların sonuçları;özgür olma,sınırsız gezme isteği,sosyal ortamlar,gruplar vs. tabiki gezeceksiniz ama ölçüsünü kaçırmamak şartıyla eğer her konuda özgür olsaydık mesela kanun diye birşey olmazdı siz arabaya bindiğinizde hep gaza basarsanız sonunuz ya uçurumdur yada virajı alamamaktır bazen frenlemek lazım o nedenle değişik bir anlatım biçimi ile anlattım umarım anlatabilmişimdir ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...