ilim amaçlı davetler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mka688

Kayıtlı Üye
merak ettimde sadece cin den için demiyorum ruhani varlıklardan ilim ve bilgi amaçlı çağrılıp sohpet etmek mümkünmü ?

Mümkünse ne derece tehlikeli ve zorluk derecesi nedir acaba?

Onların dünyası yapısı olayları tamamen farklı sonuçta bunları hepimiz biliyoruz ama onlarla karşılıklı ilim ,bilim alışverişi yapmak amaçlı iletişim kurmak güzel olurdu yani :)

Tabi bu tarz işler her kişiye göre değil biliyorum da varsa öğrenmek isterim bu konuda kaynak varsa onlarıda araştırmak isterim bildiklerinizi yazarsanız eğer :)

Teşekkürler gizlimabet ve üyeleri :):Angel_anim:

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
-İlk olarak davet yapabilecek, varlıklarla görüşebilecek yetiye,ilme sahip olmanız gerekiyor. Bu ilme de herhangi bir uygulama yaparak sahip olamıyorsunuz doğuştan gereken yetiye sahip oluyor ve bir üstat tarafından egitiliyorsunuz.

Bu ilme sahip değilseniz zaten davet yapamazsınız. İlme sahip olanlar nasıl davet yapacağını bilir, her ilim sahibinin davet uygulamaları farklıdır. İnternette, kitaplarda vb. yazan uygulamaların etkisiz olduğunu bilir.

-Varlıkları her an iletişime açık, bilgi paylaşımına açık olarak düşünmeyin. Onların da kendi hayatları düzenleri var.

Özetlemek gerekirse kimse size istediğiniz şekilde bir yardım sunamaz. Size tavsiyem forumda ki konuları okumanız, ayrıntılı bilgi forumda mevcut. :)

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Zaten mantık açısından da düşünürsek ortada bir alış verişin söz konusu olması için karşılıklı ilim veya bir tecrübe olmak zorunda.
E zaten ilim olsaydı böyle bir soru da olmazdı sanıyorum.
Ancak işler göründüğü kadar vahim de değil, bilgi sadece varlıklardan öğrenilmiyor.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Peki bu üstatlara nasıl ulaşıyoruz bu yeteneğe sahip isek? Bunun cevabını maalesef ki bulamıyorum da.

mka688

Kayıtlı Üye
Bilgileriniz için teşekkür ederim lakin merak ettiğim konular var.
Misal bu yetiye sahip olupta hiçbir zaman onun farkına varmamamak mümkünmüdür?
Bu özelliğe sahip kişileri eğer ki bu yetiye sahip iseler varlıklar onları mutlaka bulurmu?
Günümüzde sizde biliyorsunuz ki bir üstat veya bu işlerle gerçekden ilgilenen bir alimi bulmak neredeyse imkansızdır.
Bu konularda bir çok hocayla sohpet ettim lakin benim sohpetlerim hep musallat vakaları ile olmuştur.
Vakalarda karşılaştıklarını bir bir anlattılar dinledim tabi anlatabilecekleri kadar anlattıklarının farkındayım. Ama genel olarak baktığımızda bence bu yeti tam olarak sahip olmasanda kullanılabilirdir belki bunun için insan kendini eğitebilir. Şarkı söylemek gibi düşünün misal herkes söyleyemez çok az kişide mevcuttur sağlam bir ses ama her insanın güzel söyleyebildiği bir şarkı veya bir tür var mutlaka (Arsız bela :p sesim sadece onlara benziyor :)) işin espirisi bir yana eski alimlerden çok kaynak aradım ama çoğunlukla arapça kaynaklara ulaşabildiğim 2-3 senedir boş vakitlerimde hep araştırıyorum.İlk başlayanlarda klasik bir davet aşkı vardır ben onu aştım ben davet etmek değilde bu ilimde kendiğimi geliştirebilecek varsa eğer böyle bir yetimiz onun farkına varabilecek yoksa bile bu konuda bilgilenebileceğim kaynaklar arıyorum

:)

akhilleus

Kayıtlı Üye
Baykur Bilgin ve Bedri Ruhselman'ı araştırmanızı tavsiye ederim. Kitap olarakta Bedri Ruhselman'a ait Ilahi Nizam Ve Kainat merakınızı giderecektir.

Brainist

Kayıtlı Üye
-İlk olarak davet yapabilecek, varlıklarla görüşebilecek yetiye,ilme sahip olmanız gerekiyor. Bu ilme de herhangi bir uygulama yaparak sahip olamıyorsunuz doğuştan gereken yetiye sahip oluyor ve bir üstat tarafından egitiliyorsunuz.

Bu ilme sahip değilseniz zaten davet yapamazsınız. İlme sahip olanlar nasıl davet yapacağını bilir, her ilim sahibinin davet uygulamaları farklıdır. İnternette, kitaplarda vb. yazan uygulamaların etkisiz olduğunu bilir.

-Varlıkları her an iletişime açık, bilgi paylaşımına açık olarak düşünmeyin. Onların da kendi hayatları düzenleri var.

Özetlemek gerekirse kimse size istediğiniz şekilde bir yardım sunamaz. Size tavsiyem forumda ki konuları okumanız, ayrıntılı bilgi forumda mevcut. :)

Bu tarz kişilerin internette kitaplarda yazan bilgilerin doğru olmadığını bilir demişsiniz. Ama sonra forumda ayrıntılı bilginin olduğunu söyleyip biraz kendiniz ile çelişmişsiniz. Bu yetenekler doğuştan geliyor ise geçmişe gittiğimizi düşünürsek, mesela 10000 yıl öncesine veya daha öncesine, o zamandan bu yana mutlaka bir kişide bu yeteneklerin olması gerektiğini biliyoruz, yahudilik gibi, ama bu bilgiler ve/veya yetenekler nasıl elde edildi? Nasıl ortaya çıktı? Kişide yetenekler olabilir fakat kişi bu yeteneklerini nasıl keşfetti ve o yetenekleri olan kişilerin farklılıkları nelerdir? Bu sorular kafamda oluştu açıklamalarınızı okuduktan sonra.

sticker

Kayıtlı Üye
bu anlamda aklıma Kasyopya Celseleri geldi. Takip ettiğim kadarıyla tamamen bilimsel sorulara cevap bulmak amacıyla yapılan celseler bunlar.

razmaz

Kayıtlı Üye
Demon davetinde bircok lanetleme duasi okudum geldigini hissettim ama bir türlü cesaret bulupta benim karsima cikamadi neden bilmiyorum sadece anlasma yapmak istiyorum yeterli enerjim oldugunada inaniyorum hemde fazlasiyla

origanum

Yönetici
Birşey diyecektim ama neyse. Gereken her şey detaylı açıklanmış zaten.

LegendStar

Kayıtlı Üye
Sn.mka,diğer boyuttaki varlıklarla iyi niyetle sohbet etmek yardımlaşmak istemeniz ve ilim alış verişi yapmak istemeniz güzel birşey yalnız varlıklar sizin kadar iyi niyetli değiller,sizin iyi niyetinizi kötüye kullanabilirler.Çünkü yaratılış olarak onlar biz insanlardan farklılar,ve bir üstünlük savaşı eski tarihler boyunca süregelmiştir ve çoğuda yani %80 i şerlidir ve farklı inanışlara sahiplerdir.%20 si müslümandır ama %20 yi de 4 e bölersek %5 kadar iyiler vardır.Siz bir davet yapsanız bu değerlere göre karşınıza kimin çıkacağını iyi hesap etmelisiniz.Sağlıcakla...

4

43887

Sn.mka,diğer boyuttaki varlıklarla iyi niyetle sohbet etmek yardımlaşmak istemeniz ve ilim alış verişi yapmak istemeniz güzel birşey yalnız varlıklar sizin kadar iyi niyetli değiller,sizin iyi niyetinizi kötüye kullanabilirler.Çünkü yaratılış olarak onlar biz insanlardan farklılar,ve bir üstünlük savaşı eski tarihler boyunca süregelmiştir ve çoğuda yani %80 i şerlidir ve farklı inanışlara sahiplerdir.%20 si müslümandır ama %20 yi de 4 e bölersek %5 kadar iyiler vardır.Siz bir davet yapsanız bu değerlere göre karşınıza kimin çıkacağını iyi hesap etmelisiniz.Sağlıcakla...

Net istatistiksel (%80, %20 ) cevaplarınız neye hangi ilmin bilgisine dayamakta? Kaynak belirterek yazarsanız daha açıklayıcı olacaktır. Eğer yoksa kafa karıştırmamak bence daha iyi olacaktır.

LegendStar

Kayıtlı Üye
Bu istatistik in kaynağını bulamazsınız yani kaynaklarda yazmaz ancak ilim bilgisi olarak sayısal veriler yazılabilir.Verilen sayısal bilgiler net olarak değil yaklaşık olarak yazılmıştır.Dünyada müslüman olan ülkelerin sayısı veya yüzdesi hristiyan yada diğer dinlerin olduğu ülkerden azdır yani tahmini olarak dünyanın 4/1 i islam ülkesidir,insanlar dahi diğer farklı inanışlara çoğunluk olarak sahipken,cinlerin çoğunun islama iman etmemesi hiç de şaşırtıcı değildir.

origanum

Yönetici
Madem bedensiz enerjilerin nüfus memurluğuna soyundunuz, onlardaki inanç sistemi ile insanların tamamen farklı olduğunu bilmiyor musunuz? Dış dünyaya yansıtılan yalan yanlış bilgileri tekrar etmeyin boşuna, somut bilgiler verin biliyorsanız tabi. Sürekli farazi konuşuyor ya da birinin yaptığı yorumun aynısını altına siz de tekrar yazıyorsunuz.
O değil de insi ve cinni müslüman olmayanlar şerli oluyor yani size göre?

LegendStar

Kayıtlı Üye
Yazdıklarım yanlış şeyler değildir.yalan hiç değildir.Kendi görüşünüze göre yazdıklarımı yanlış olarak değerlendirebilirsiniz ama yalan kelimesini kulanmanız karşınızdaki kim olursa olsun o insanı incitecek sözlerdir.Ayrıca İnsi yada cinni lerin müslüman olmayanlar hariç diğerleri şerlidir demek değildir.Dikkat ederseniz %80 i şerli ve farklı inanışlar yani farklı inanışlara ayırım yapılmaktadır ve bu şerli anlamının dışındadır,müslümanlar içinde %5 iyilerin olduğu yazılmıştır.Sizce iyler ne demektir ve ne anlama geliyor sizin görüşünüzde.

origanum

Yönetici
"Yalan yanlış" deyimi ne gibi durumlarda kullanılır sizce?
Ayrıca %80 şerlidir ve müslüman değildir ifadenizden müslüman olmayan hepsinin şerli olduğu anlamı çıkmıyor mu?
Geri kalan %20nin müslüman olduğunu ve bir kısmının şerli bir kısmının iyi olduğunu belirttiğiniz durum içinse soru yöneltmemiştim.
Ancak Devlet İstatistik Enstitüsü (DİE) verileri gibi bu yüzde oranlarını vermeniz çok manidar değil mi?
Ve tekrar belirtiyorum yüzeysel olarak insanların anladığı gibi bir inanç sistemi değil onlarınki, bu yüzden kıyaslamaktan kaçınılmalı. Tabi daha pekçok şeyden de.

LegendStar

Kayıtlı Üye
Haklısınız origanum kardeşim sayısal değerler tam olarak verilemez.Onların sayısını Allah bilir.Bende çoğunluk olarak genel bir tahminde bulunmuştum.Kimin iyi kimin şerli olduğu hiç belli olmuyor.Bakıyorsunuz çok iyi biri başka bir zaman geliyor yolunu sapıtabiliyor.Onun için sayısal değerlerde yerinde durmuyor. Borsa gibi yükselebiliyor yada düşebiliyorda.:)

sticker

Kayıtlı Üye
Yukarıda da bahsetmiştim. İlim amacıyla yurtdışında yapılan Kasyopya Celseleri var. Türkçeye çevirenler var. Bu celselerde konular oldukça bilimsel şekilde ele alınıyor. Çok takip edemesemde bir kez bir konuda tutarsız bir açıklamayı tespit etmiştim. Sonuçta varlıklar olduğu için neye ne kadar inanılabilir emin değilim doğrusu. Okumak ve bilimsel süzgeçten geçirmek en doğrusu olmalı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...