Yaptığım Telefon Görüşmesi

BuhygonJenus

Kayıtlı Üye
Bundan 5 yıl kadar önce hala anlam veremediğim bir olay yaşadım. 14-15 yaşındaydık. Şuan en yakın arkadaşım olan M'yle o zamanlar okulda 5 kişilik bir arkadaş grubumuz vardı.
Cuma günü ertesi gün buluşmak için plan yaptık. Eve gittiğimde annem Cumartesi günü bir yere gideceğimizi söyledi, bizim de o zamanlar cep telefonumuz yoktu. Anneme arkadaşımı ev telefonundan arayacağımı söyledim, gidemeyecegimi haber vermek için. Annem koltukta elişi yapıyordu, ev telefonu da yanındaki sehpadaydı zaten. M'nin ev numarasını çevirip yere oturdum. Telefonu açtı ve konuştuk, yaklaşık 15 dakika. Gelemeyeceğim için üzülmüştü, bie süre ailemle gitmemem için ikna etmeye çalışmıştı. Sonradan havadan sudan konuşup kapatmıştık.
Pazartesi gününe kadar aramadık ve ben başka bir ilçede oturduğum içln görüşemedik de. Her neyse, pazartesi günü sanırım onlar neker yaptıklarını bana anlatırken telefonda konuştuğumuz bir ayrıntı aklıma gelmişti ve esprisini yapmıştım M'ye. O boş boş bakınca hatırlatmaya çalıştım ama anlamıyorum kardeşim biz seninle konuşmadık ki dedi. Ben ne kadar unutkansın vs dedim. Ama ısrar etti ben cuma günü sadece Y'le konuştum sen arasan kesin hatırlardım dedi. Ailesi çalıştığı için evde tekti her zaman ve bu olay onu korkutmuştu.
Ben rüya mı gördüm karıştırıyor muyum gibisinden anneme sorduğumda aradın, yanımdaydın demişti. O arkadaşım da hiç yalan söyleyecek biri değil kızın hala hatırlayınca aklı gidiyor :D
Sizcecbir açıklaması olabilir mi?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ben size daha enteresanını yazayım.Yıllar önce(cep tel olmadığı yıllar),halam sabah ezan saatlerinde evi arıyor.Annem bakıyor telefona .Birebir halamın sesi,kısık konuşmasıyla;"........ben fenalaştım gelin"diyor.Annem,babam hemen gidiyorlar.Kapıyı defalarca vuruyorlar açan yok.Pek bir sonra açıyor kapıyı halam...Bizimkiler olayı anlatınca halam"ben uyuyordum hiç aramadım ki"diyor.:)
Halâ anlatılır bu olay bizde...Açıklaması ise yok.Hiçbir zamanda olmayacak.Tahminler yürütebiliyor insan bu durumlarda yalnızca.Ben sizin olayda da arkadaşın sizi arayıp, aradığını unuttuğunu düşündüm.Bazen bir eşyayı bir çekmeceye koyuyoruz 5 dk sonra nerde olduğunu arıyoruz.Sabit hatların telefon dökümü telekom tarafından veriliyor.5 yıl önce çok eskide değil o tarihtede vardı döküm olayı.Döküm yaptırıp o gün kimlerle konuştuğunuza baksaydınız en kolay çözüm olurdu.Bir olasılığın üstü çizilirdi en azından.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Ben de bir olayımı anlatayım bari. Geri kalır mıyım.
Sabah ezanı saatlerindeydi. Ben uyandım. O zaman kıştı, ortalık hala karanlıktı. Ezan vakti uyandım bu bir işaret namaz kılmalıyım diye düşündüm. Banyodan su sesi geldi o sırada. Biri olduğuna emin oldum. Yatakta doğrulup beklerken arkadan odanın kapısına doğru nastinkanın yürüdüğünü gördüm -odanın büyük kısmı arka tarafımda kalıyordu- Odada kimsenin olmadığını zannediyordum ama o varmış diye düşündüm, karşi odada uyuyor olması gerekiyordu oysa. Arkamdan kapıya doğru yürüdü büyük adımlar atarak. Pantolonu bile aynıydı, yüzünü de gördüm oydu. Sadece bacakları normalden biraz ince duruyordu. Kapıdan çıkıp gitti. Gündüz sen sabahın o saatinde ne geziyordun odada deyince onun olmadığını anladık. Bir daha odaya giremedi diye klasik bir son yazmayacağım, girdi gayet de, ben de hiç korkmadım herşey normalmiş gibi yaşamaya devam ettik :D

BuhygonJenus

Kayıtlı Üye
Sizin anlattığınız gerçekten ilginçmiş. Fakat arkadaşımı ben aramıştım. Ve sesi konuşma tarzı tıpkı oydu tiki desem yeridir :) bilemiyorum aklımı karıştırsa da artık bir anıdan ibaret, paylaşmak istedim^^

BuhygonJenus

Kayıtlı Üye
Neden cihazlarımıza bulaşıyorlar ki bari orada rahat bıraksınlar :D Bir de aslında tanıdığız kişiye ait olmaması ve o sesi duymuş olmak rahatsız edici bir gerçek

LegendStar

Kayıtlı Üye
Sizce bunları neden yapıyorlar?Sonuç iyi yada kötü amaç nedir.Belki hayır,belkide şer için.

WhiteFriday

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar varlıkların oturupta telefon görüşmesi yapacak halleri yoktur. Ben bunların mantıklı bir açıklaması olduğunu düşünüyorum. Belki de belirli bir frekans aralığına erişiyorlar. İlginç bir mesele.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar varlıkların oturupta telefon görüşmesi yapacak halleri yoktur. Ben bunların mantıklı bir açıklaması olduğunu düşünüyorum. Belki de belirli bir frekans aralığına erişiyorlar. İlginç bir mesele.
Frekans aralığı nasıl oluyor?Bu aralığa eriştiklerini varsayarsak anlamsız şeyler ortaya çıkabilir,mümkün diyelim.Ancak böyle bildiğimiz insanlarin ses ve konuşmaları öyle rastgele bir havaya büründürmüyor olayı..Açıkçası ne olduğu çok önemli değil benim için:).Yıllar önce bir kez yaşanmış şükür ki tekrarlanmamış bir olay.

phenomenon

Kayıtlı Üye
Ben de farklı bir versiyonunu yaşadım :) Okuldan dönüyordum. Otobüsteyken telefonum çaldı ekranda "Annem" yazıyordu. Açtım hemen ama sesi net alamadım çok gürültülü bir ortamdan arıyordu. Bana mistik bir şekilde fısıldayarak "Kendine dikkat et, dikkatli ol" tarzında bişeyler söyledi ve kapandı. Sonrasında annemi aradım, sordum neye dikkat edeyim diye. Kendisi beni hiç aramamış :willy_nilly: Erkek arkadaşım da yanımdaydı o an, olanları uzun uzun tartıştık ama bir yere varamadık.

BuhygonJenus

Kayıtlı Üye
Ben de farklı bir versiyonunu yaşadım :) Okuldan dönüyordum. Otobüsteyken telefonum çaldı ekranda "Annem" yazıyordu. Açtım hemen ama sesi net alamadım çok gürültülü bir ortamdan arıyordu. Bana mistik bir şekilde fısıldayarak "Kendine dikkat et, dikkatli ol" tarzında bişeyler söyledi ve kapandı. Sonrasında annemi aradım, sordum neye dikkat edeyim diye. Kendisi beni hiç aramamış :willy_nilly: Erkek arkadaşım da yanımdaydı o an, olanları uzun uzun tartıştık ama bir yere varamadık.

Peki başınıza sıradışı bir olay geldi mi o gün?

phenomenon

Kayıtlı Üye
O gün değil ama sonrasında birşeyler oldu. Çok şükür ben ve ailem zarar görmedik.

asliyigit

Kayıtlı Üye
Bende anlatmak istedim.yillar once annemle yazliktayken basit bir nedenden tartismaya basladik,tartisma hararetini arttirinca,annemin istanbuldaki arkadasindan bir mesaj geldi.mesajda Sakin Olun yaziyordu.tabi biz sok.daha sonra annem kendisini aradiginda oyle bir mesaj atmadigini soylesede pek inandirici gelmedi,kendisine mesaji gosterince oda cok sasirdi.kadin yalan soyluyor olsa bile o an hissedip o mesaji atmasi beni ozamanlar dusundurmustu☺️

sticker

Kayıtlı Üye
Bundan 5 yıl kadar önce hala anlam veremediğim bir olay yaşadım. 14-15 yaşındaydık. Şuan en yakın arkadaşım olan M'yle o zamanlar okulda 5 kişilik bir arkadaş grubumuz vardı.
Cuma günü ertesi gün buluşmak için plan yaptık. Eve gittiğimde annem Cumartesi günü bir yere gideceğimizi söyledi, bizim de o zamanlar cep telefonumuz yoktu. Anneme arkadaşımı ev telefonundan arayacağımı söyledim, gidemeyecegimi haber vermek için. Annem koltukta elişi yapıyordu, ev telefonu da yanındaki sehpadaydı zaten. M'nin ev numarasını çevirip yere oturdum. Telefonu açtı ve konuştuk, yaklaşık 15 dakika. Gelemeyeceğim için üzülmüştü, bie süre ailemle gitmemem için ikna etmeye çalışmıştı. Sonradan havadan sudan konuşup kapatmıştık.
Pazartesi gününe kadar aramadık ve ben başka bir ilçede oturduğum içln görüşemedik de. Her neyse, pazartesi günü sanırım onlar neker yaptıklarını bana anlatırken telefonda konuştuğumuz bir ayrıntı aklıma gelmişti ve esprisini yapmıştım M'ye. O boş boş bakınca hatırlatmaya çalıştım ama anlamıyorum kardeşim biz seninle konuşmadık ki dedi. Ben ne kadar unutkansın vs dedim. Ama ısrar etti ben cuma günü sadece Y'le konuştum sen arasan kesin hatırlardım dedi. Ailesi çalıştığı için evde tekti her zaman ve bu olay onu korkutmuştu.
Ben rüya mı gördüm karıştırıyor muyum gibisinden anneme sorduğumda aradın, yanımdaydın demişti. O arkadaşım da hiç yalan söyleyecek biri değil kızın hala hatırlayınca aklı gidiyor :D
Sizcecbir açıklaması olabilir mi?
Acaba uyur gezerlik varmıydı arkadaşınızda. Ne bileyim uyuyordur o sırada uykuluyken cevap vermiştir telefona.

BuhygonJenus

Kayıtlı Üye
Acaba uyur gezerlik varmıydı arkadaşınızda. Ne bileyim uyuyordur o sırada uykuluyken cevap vermiştir telefona.
yok aslında ama uyurgezerlik durumunun tek seferlik olması mümkünse bence bu en olası ihtimal. çok teşekkür ederim cevabınız için

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Böyle şeyler olabilir, teknolojik cihazlarda kullanılan belli frekanslar ve manyetik değerler vardır ve bunlarla etkileşime girebilirler. Çoğunda bir neden bulunabilse de, neden sorusuna verilecek en basit ve kısa yanıt şudur; çünkü yapabiliyorlar.

Hopee

Kayıtlı Üye
Böyle şeyler olabilir, teknolojik cihazlarda kullanılan belli frekanslar ve manyetik değerler vardır ve bunlarla etkileşime girebilirler. Çoğunda bir neden bulunabilse de, neden sorusuna verilecek en basit ve kısa yanıt şudur; çünkü yapabiliyorlar.

Benim anlamadığım bir nokta var. Biz frekansımız uyuşmadığı için görüp iletişime geçemiyoruz bu varlıklarla. Frekansımız uyuşmazken onlar nasıl bizim frekansımıza inip olağan bir şekilde telefonumuza ulaşıp bizimle iletişime geçebiliyorlar? Manyetik alanlardan faydalanıp mı bunu yapıyorlar yoksa zaten böyle yetenekleri var mı?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Benim anlamadığım bir nokta var. Biz frekansımız uyuşmadığı için görüp iletişime geçemiyoruz bu varlıklarla. Frekansımız uyuşmazken onlar nasıl bizim frekansımıza inip olağan bir şekilde telefonumuza ulaşıp bizimle iletişime geçebiliyorlar? Manyetik alanlardan faydalanıp mı bunu yapıyorlar yoksa zaten böyle yetenekleri var mı?
Frekansımızı ayarlayıp iletişime geçebiliyoruz. Varlıksal medyumların yaptığı şey bu zaten. :)

Negotiator

Kayıtlı Üye
Herkesin başına geldiyse varlıklar teknolojik cihazlardan rahatsız etmeyi seviyorlardır belkide :)