Sorularla kafa dağıtalım.. :)

Hiperaktifejderha

Banlı Kullanıcı
Bu sanırım şundan kaynaklı.İnsan en çabuk kınadığını yaşar derler.Büyük konuşmak bir bakıma kınamak gibi.Ben asla yapmam dediğimiz yer de yapanı kınıyoruz.Dönüp dolaşıp o yapmam dedigimiz yere gelip yapıyoruz.
Ben büyük konusmaları değil ama düşünce olarak 'nasıl olur' dediğim şeyleri yaşamışımdır. Dinî açıdan cevaplayacak olursam 'al bakalım sen yapıyormusun yapmıyormusun?' geri dönüşü olduğunu düsünüyorum Yaradan'dan.Diger yandan da istemediğimize odaklıyoruz enerjiyi.Yapmam dediğimiz aslında yaparım dediğimizdir ,hatalı cümle.Yanlış ve olumsuz ifadeyi güzelce kilitliyoruz kendimize böylece.Sonra çok benzer hikâyeyle yaşıyoruz bunu,ders almamız adına sunulsa da yaşıyoruz nihayetinde..
Nedense olumsuzun geri dönüşü hemen olurda olumlu bekler durur.Bende bu bağlamda bunu sormak isterim.Neden olumsuz geri dönüşler daha kısa zamanda oluyor?

Lviv şimdi zamanı lise yıllarına alalım. :) Basit fizik kuralları. Yükler aktarılırken negatif yükler hareket ediyor pozitif yükler yerinde duruyordu. Hatırladın mı? Bana kalırsa enerjilerin yapısı oldukça karmaşık ama negatif enerjinin bu kadar hareketli olması en en basite indirgenmiş hali ile böyle açıklanabilir sanırım. :)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Lviv şimdi zamanı lise yıllarına alalım. :) Basit fizik kuralları. Yükler aktarılırken negatif yükler hareket ediyor pozitif yükler yerinde duruyordu. Hatırladın mı? Bana kalırsa enerjilerin yapısı oldukça karmaşık ama negatif enerjinin bu kadar hareketli olması en en basite indirgenmiş hali ile böyle açıklanabilir sanırım. :)
...Ama ben fizik dersinden nefret ederdim.:DÇok doğru açıklamışsın Ejderha. Bende tam bunu diyorum.Neden peki negatif yükler hareket ederken pozitif yerinde sayıyor.Hakikaten dediğin gibi enerji yapısına akıl ermiyor öyle farklı ve karmaşık ki...
Simdiki aklım olsa fizik dersini pür dikkat dinlerdim.:)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Aynı anda ölen iki insan için kaç ölüm meleği vardır ? İkisini bir almaya mı gelir yoksa ayrı ayrı mı ?
An olsaydı gerekebilirdi ancak zaman boyutu sadece kainatın az bir bölümü için geçerli. Bunun yanı sıra her meleğin bir de yardımcı melekleri var. Tabii ölüm esnasında Azrail dışında canı almaya yetkili melek var mıdır bilmiyorum. Net emin olmamakla birlikte bu işten sadece o sorumlu ve yetkili.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Modern toplum insanı şükretmeyi öğrenmekte neden bu kadar zorlanıyor?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Çünkü modernite tüketim kültürüne dönüştürüldü, tüketim kültürü de doyumsuzluk getirdi. Doyma hissi olmayan şükredemez, şükredeceği bir tatmin noktası bulamaz.

Ori

Kayıtlı Üye
İnsan psikolojinin bu denli çabuk değişebilmesinin ardında yatan durum nedir?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
İnsan psikolojinin bu denli çabuk değişebilmesinin ardında yatan durum nedir?
Az önce buna benzer bir soru geldi aklıma.Benim sorum olumlu düşüncenin neden sabitlenemediğiydi?
Psikolojinin çabuk değişmesinin sebebi galiba düşünceler.Düşünceler değiştikçe psikolojide değişiyor sanırım.En azından benim psikolojim için geçerli net olarak.

Ori

Kayıtlı Üye
Az önce buna benzer bir soru geldi aklıma.Benim sorum olumlu düşüncenin neden sabitlenemediğiydi?
Psikolojinin çabuk değişmesinin sebebi galiba düşünceler.Düşünceler değiştikçe psikolojide değişiyor sanırım.En azından benim psikolojim için geçerli net olarak.

Bu sorun bana bır zamanlar sordugum bır soruyu hatırlattı. Benzer olmasa da işine yarayacagını dusunuyorum Ivıv. http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=46493

Ashina

Kayıtlı Üye

Çünkü sosyal medya hollywood filmleri televizyon ve radyo yayınları sürekli bilinçaltımıza "bizden daha iyilerinin olduğunu ve bizim onlardan eksik yanımızın olmadığını, dolayısıyla daha çok kazanmamız ve daha çok harcamamız gerektiği" düşüncesini pompalıyor. İstemesekte tesirinde kalıyoruz. En basitinden şu televizyon reklamlarına bakın "Sizin hala akıllı telefonunuz yok mu? / Siz hala ev sahibi değil misiniz?" sürekli insana daha çok tüketmek için bahaneler buluyorlar. Kendimden örnek vereyim. Ben bir ara bilgisayar oyunlarına çok düşkündüm. Oynayanlar bilir çoğu oyun beraberinde diğer oyunculardan üstün olabilmen için para karşılığı sana bazı eşyalar verir. Herkes en iyi olmak ister dolayısıyla " bu yeter doydum" diyemezsin. Kapitalizmin amacı en çok üretmektir. Ürettiklerini satamazlarsa düzen çöker. ABD bunun için krizleri göze aldı da krediler verdi. Bence olay bundan ibaret. Bir de doğuştan taşıdığımız bir güdümüz var. Açgözlülük. Bunu nasıl besleyeceklerini iyi biliyorlar.

Ori

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar hasta ölüm döşeğindeyken Azrail hastaya farklı mı görünür?

asterix

Kayıtlı Üye
Tanrı vardır ilahi bir sistem düzen olduğunuda düşünüyorum ama dinler insan üretimi gibi görünüyor en azından sürekli yaptıkları şey olan çarpıtmayı yapmışlardır.Dini en saf atomik seviyede ifade edebilseydik varolan her şey sevin olurdu.

Ori

Kayıtlı Üye
Sizce insanlar arasında duygusal düşünce mi yoksa mantıksal düşünce mi daha yaygın?

Ashina

Kayıtlı Üye
Sizce insanlar arasında duygusal düşünce mi yoksa mantıksal düşünce mi daha yaygın?
Duygusal düşünce daha yaygındır diye düşünüyorum. Mantıksal düşünce daha yaygın olsa insanlık bu halde olmazdı.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı

Yaygınlık oranını bilmiyorum ancak insanları bu konuda kısımlara ayırıyorum. Duygusal yanını fazla kullananlar genelde hayatta en fazla yara alan insanlar. Bu tür insanları bir gün aşırı neşeli, diğer gün depresif, melankolik görebilirsiniz. Mantığını ağırlıklı kullanan insanlar ise hayattan en az yarayla sıyrılan insanlardır . Bu kişiler her zaman kendi çıkarı doğrultusunda, geleceğe uygun ortam hazırlayan, hiçbir şeyi riske atmayan kişiler. Baktığımızda artı yanı fazla görünüyor ancak kişinin ruh dünyasında fırtınalar olmadığı anlamına gelmez. Sadece kendini koruma ve duygularının onu yönetmesine izin vermeme gücüne sahiptir.
Çok dengelenebileceğini sanmasam da, yaklaşık olarak duygu ve mantığını dengeli kullanan insanlar hayattan gerçekten zevk alarak yaşayan insanlar. Nerede ne yapacağını iyi bilenler. Duygularını feda etmeden yükselmeyi başaranlar.
Çok kaba bir tasvir oldu, insanlar çok karmaşıktır bu oranlar herkeste değişebilir de. Veya hayattaki şansı, kısmeti etkilidir vs.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Sanrısal algılardan gerçek vizyonları ayırt etmenin yolu edir? Bu konuda hiç bir fikrim yok.

Hiperaktifejderha

Banlı Kullanıcı
Sanrısal algılardan gerçek vizyonları ayırt etmenin yolu edir? Bu konuda hiç bir fikrim yok.

Bilinçaltını iyi keşfetmek ve sık sık temizlemek gerek. İnsan beyni çok ama çok derin ve güçlüdür bir mekanizma. Öyle ki ne görmek istersek onu görüyoruz. Bir gün ortalıkta 4 kollu insanlar gezse insanın beyni onu 2 kollu olarak algılamaya devam edebilir. Çünkü beyinde insan iki kollu olarak tanımlanmıştır. Daha özel bir yöntemdir varsa bilemiyorum tabi ama başlangıç için zihnin içinde ne var ne yoksa iyi bilmek gerek. Aksi takdirde sanrılar bizi yanıltabilir.

shado

Banlı Kullanıcı
Düşünsenize bütün dinlerdeki tanrıların gerçek olduğunu dünya ya da ahiret nasıl bir yer olurdu?;)

[XTR] Similar Threads