2 Yıldır işlerim rast gitmiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

justinforever

Kayıtlı Üye
Yaklasik 2 yildir islerim yolunda gitmiyor. Lise sondayim, 2 yildan bu yana derslerde dusus oldu, her sinavdan 95 ustu alan ben 2 yildir 70 i goremedim. Surekli bir bunalim halindeyim, nedeni yok anlayamiyorum. Her yattigimda sacma sapan ruyalar goruyorum. Ne yapabilirim bu durumdan kurtulmak icin? Cevaplarinizi bekliyorum, simdiden cok tesekkur ederim.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Birçok şey olabilir. İhtimaller:

- Olgunlaşmaya başladınız ve aklınızı meşgul eden ruhi meseleler ve kendini bulma çabasıyla derslere yoğunlasamadıniz ve bunalıma girdiniz.

- Kem gözlere maruz kaldıniz. Kısaca nazar.

- Parazit varlıkların etkisindesiniz.

- Çakralarınız dengesiz. Özellikle kök çakra.

- Silsile halinde birkaç olay yaşadınız, unutamadıniz ve arkasından gelen her olayı buna bağlayıp mutsuz oldunuz.

- Çocukluğunuzdan ve ya anne karnından beri yaşadığıniz travmalar etkisini göstermeye başladı.

Bunların birkaçı, hepsi ve ya hiçbiri olmayabilir. Özel hayatıniza göre daha net yorum yapılabilir. Gerçek bir sonuç istiyorsanız bakım yaptırmanız gerekli. Her perşembe yapılan şifa çalışmaniza dengelenmek açısından katılmanızı tavsiye ederim.

cagatay98

Kayıtlı Üye
Yaklasik 2 yildir islerim yolunda gitmiyor. Lise sondayim, 2 yildan bu yana derslerde dusus oldu, her sinavdan 95 ustu alan ben 2 yildir 70 i goremedim. Surekli bir bunalim halindeyim, nedeni yok anlayamiyorum. Her yattigimda sacma sapan ruyalar goruyorum. Ne yapabilirim bu durumdan kurtulmak icin? Cevaplarinizi bekliyorum, simdiden cok tesekkur ederim.

justin dinlemeyi bırakırsan düzelebilir belki :)

justinforever

Kayıtlı Üye
Just in forever yazılmıyordu bitişik yazdım oyun havası dinlerim genelde :D

cagatay98

Kayıtlı Üye
Just in forever yazılmıyordu bitişik yazdım oyun havası dinlerim genelde :D

yüzünüzü güldürsün diye yazdım zaten birazcık karamsarlıktan kurtulun diye :D

hayat iyisiyle kötüsüyle güzel bi 60 yıl.
yaşa git nolacak sonu ölüm,
iyiside güzel kötüsüde;
şikayet etme sadece izle.
kendini izlemek en güzel tecrübe.

Ori

Kayıtlı Üye
Bunların hepsini kapsayan tek bir kelime var o da; ergenlik. Yolun başındasınız durun daha o kadar çok şey göreceksiniz ki bunlar yanında sinek vızıltısı gibi kalacak. Kendınızı sıkmayın ve yanlıslardan uzak durun bu donemı ne kadar az hasarla atlatırsanız o kadar lehınıze.

Abellir

Kayıtlı Üye
Sorunun ergenlik olduğunu sanmıyorum. Çünkü sizinle aynı yaştayım ve okuldakilerin Nasıl ergen ergen davrandığını görüyorum. Bak ben senin yaşında olsam da umarım ciddiye alırsın. Ayrıca işin ruhani kısmına ben girmem giremem. Çünkü bir bilgim yok ve yanıltıcı şeyler söylemek istemem. Öncelikle, umarım bir dine mensupsundur. Çünkü insan bu tarz durumlarda yanında en güvenilir koruyucu, her daim yardımcı olacak biri. Çevrende kimse olmadığında bile yalnız olmadığını hissettirecek. Eğer Müslümansan özelden önerilerde, ve yahut burada önerilerde bulunabilirim, lakin değilsen mensup olduğun dini yaşayan ya da bir din adamına danışabilirsin. Ama öneri istemiyorsan(Benim gibi bana bir şey yapmam söylendiğinde yapmam) kendin arayıp kendin çözümünü bulursun.
Onun dışında şu önerilerde bulunacağım.
- pozitif ol, negatif düşündüğün Zaman olan olaydan daha beter bir senaryo yaz. Ve de ki bak iyi ki bu olmadı da bu oldu. Şükret(islamda şükretmek önemli yer kapsar)
- Aklın başına geldiğinde pişman olacağın bir işi asla yapma. (Mevlana)Yaptığın Zaman ise sabret üzüntü duymak, isyan etmek yerine çözüm üret ve bol bol planla planlı yaşa.
- işlerim ters gidiyor deme, asla şanssız ve bahtsız olduğunu düşünme. Hep dene, tekrar ve tekrar... Başarılı olana kadar dene.
- Bir işe başaracağım diye başla.
- Bir işin daha sonu kötü biterse bir dahakine de, sen başaracaksın inan.
- Burada önemli olan sabırdır. Ne demişler, Allah var gam yok :).
--Mevlana'nın en sevdiğim sözüyle bitirmek isterim: "Her şey üstüne gelip seni dayanamayacağın bir noktaya getirdiğinde, sakın vazgeçme! İşte orası kaderinin değişeceği noktadır."
umarım yardımcı olmuşumdur. Ve umarım okuldakilerin yarısı gibi, ateist değilsindir. Çünkü benim hayat felsefem tamamıyla İslami. Gerçi her müslümanın ki böyle olmayabilir. Çünkü islam sen Nasıl anlarsan o dur. Kişiye özgüdür. Kuran bile öyledir. Öyle olmasa binlerce farklı tefsir olmazdı.

Ori

Kayıtlı Üye
Sorunun ergenlik olduğunu sanmıyorum. Çünkü sizinle aynı yaştayım ve okuldakilerin Nasıl ergen ergen davrandığını görüyorum.

Ergenliği küçük görmeyin bu herkesin geçtiği bir yoldur. Mesela ben ergenlik zamanlarımda birçok şeyin kendimce farkındaydım ve bu farkındalığın verdiği acıları bile bilirim. Ergenliği sadece agresif tavırlara ve genç toplumun yöneldiği saçma şeylere ve tavırlara bağlı tutmamak gerek. Bir yoldan geçerken birçok şeyin farkında olduğunuzu sanırsınız ama ne yazık ki durum oyle boy gostermez. Sizin goremedıgınız bırcok sey olabılır. Baskalarına bakarak farkındalık kıyaslamak sıze bırsey katmayacagı gıbı bır bakmıssınız sızden bırcok seyı alıp goturmus. Her ne kadar aynı yastada olsanız sızınde farketmedıgınız ve anlamlandıramadıgınız seyler olacak. Dusuncelerınızın sızı bazı noktalarda yıyp bıtırdıgını gordugunuz zaman bu soyledıklerımı hatırlarsınız. Inanın hıcbırsey dusundugunuz gıbı degıl bunu zamanla kavrayacaksınız.
Ikı elma dusunun bırının kabugu sert bırının yumusak. Kabugu yumusak olan arkadaslarınız olsun sızde kabugu sert olan olun. Kabugu yumusaksa o kucuk kurt kabugu delıp ıcerı kolayca gırebılır. Fakat kabugu sert ıse o kucuk kurt elmayı en zayıf yerınden yemeye baslar. Sonucta bu kurtcuk o elmayı bulmustur ve vazgecmeyecektır. Umarım anlatabılmısımdır. SEvgıler.

Abellir

Kayıtlı Üye
Elmas Nasıl yontulmadan kusursuz olmazsa insanda acı çekmeden olgunlaşamaz. Yani dediğiniz gibi bir kurtçuk tarafından kemirilmeden o elma içindeki çekirdeği nasıl koruyacağını öğrenemez. Elbette sıkıntılar yaşanır, ancak arkadaşın dediği sıkıntıları yetişkin bireylerde de gördüm. Tabii, dertleri farklıydı ama yaklaşık aynı sıkıntılar.
Büyük ihtimal büyüğümsünüz, benden daha deneyimlisinizdir. Sizi dinleyip temkinli davranmak görevim. Öneri ve uyarılarınız için teşekkürler. Saygılarımla

Ori

Kayıtlı Üye
Elmas Nasıl yontulmadan kusursuz olmazsa insanda acı çekmeden olgunlaşamaz. Yani dediğiniz gibi bir kurtçuk tarafından kemirilmeden o elma içindeki çekirdeği nasıl koruyacağını öğrenemez. Elbette sıkıntılar yaşanır, ancak arkadaşın dediği sıkıntıları yetişkin bireylerde de gördüm. Tabii, dertleri farklıydı ama yaklaşık aynı sıkıntılar.
Büyük ihtimal büyüğümsünüz, benden daha deneyimlisinizdir. Sizi dinleyip temkinli davranmak görevim. Öneri ve uyarılarınız için teşekkürler. Saygılarımla

İŞte bende tam bunu anlatmak ıstıyordum sevgılı Abellir. Ergenlik yetişkinliğe geçiş dönemidir ve sancılıdır. Birçok şey anlam karmaşası oluşturmaya başlar. Bazıları bunu kaldıramadığı için öfke ve stres baş gösterir. Yetişkin bir bireyde gördüğün sıkıntı bununla benzer olabilir tabi ama ben sıkıntının türüne pek dıkkat cekmedım. Mesela orta yaslı bır ınsan bu sıkıntıyı kolayca atlatabılır cunku deneyımlıdır ama sızın yasınızda bırı bu sıkıntının uzerıne kendını yıyıp bıtırebılır. Bende arkadasımıza en az hasarla atlatması gerektıgını vurguladım bu yuzden, cunku bu sıkıntıları yenı yenı kesfetmeye baslıyor ve bunun uzerıne bırcok sıkıntıda onun pesınden gelıyor. Yanı demem o kı olgunlasmaya basladıgınız donemlere gırdınız hayırlı olsun en az hasarla atlatırsınız ınsallah. Anlayısınız ıcın ben tesekkur ederım. Cok buyuk yas farkı yok aramızda ama dusuncelerımı yazmak ıstedım. SEvgıler.

LegendStar

Kayıtlı Üye
Sizin sorununuz ergenlik çağında olduğunuz için ve üstüne bazı şeyleri dert ediyorsanız psikolojik olarak çöküntü içerisinde olabilirsiniz,lise çağları en tehlikeli yıllardır,insanın kişiliği psikolojisi bu yaşlarda yerleşir.Sakin olmaya ve kafanıza hiçbirşeyi takmamalısınız,zamanla herşey yoluna girer kardeşim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...