Kendimi kontrol edemiyorum yardım edebilir misiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sybex

Kayıtlı Üye
Ben öfke problemleri yaşıyorum. Normalde güler yüzlü biriyim ama özellikle son 1 senedir en alakasız şeylerde gözüm dönebiliyor. 1 ay kadar önce kardeşim kapıyı fazla çaldı diye bütün salonu dağıtmıştım ama sorun bunu yaptıktan sonra fark etmemde. Çok kısa bi süre gözüm dönüyor ama o sırada ne yapacağımı kestiremiyorum. Yardım önerisi olan?

Ori

Kayıtlı Üye
Madem farkedemeyecek kadar sorun ciddi sayın Pelerin'in dediği gibi psikolojik destek almalısınız. Öfkelenmeden önce kendinizi kaybettiğiniz noktaları düşünün ipler nerede kopuyor kendinizce bir gözlem yapın daha sonra seviye seviye bu farkındalığı arttırabilirsiniz. Belki işe yarar.

Takyon yolcusu

Kayıtlı Üye
yaşınızı da belirtseydiniz neden hakkında ipucu verebilirdi. depresyonun belirtilerinden biri olabilir. çabuk sinirlenme, abartılı tepkiler verme... psikotik bir faza da dönüşebilir. yaşa bağlı özellik gösteriyorsa gelip geçici de olabilir.

Hiperaktifejderha

Banlı Kullanıcı
Ben de aynı sorunu yaşıyordum yakın zamana kadar. Artık çok nadir yaşıyorum kendi kendimi kontrol etmeyi öğrendim. Öncelikle psikolojik destek alın. Ama yine de her şey sizin iradenize bağlı. Ben kendime sinir anında gözümün döneceğini anladığımda hemen beynime iletebileceğim günlük hayatta kullanmadığım bir kelime belirledim. Sinirlenip gözümün döneceğini anladığım anda Almanca ona kadar sayıyordum. İlk başlarda pek işe yaramadı. Sonraları bunu sadece çok sinirlendiğimde kullandığım için beynim alıştı ve sayar saymaz kontrolü geri ele alıyordum. Tabi acele etmemek gerek benim 2-3 yılımı aldı. Olay iradenizi devreye sokabilmek sadece :)

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Psikolojik destek almalısınız bir davranış terapisti size epeyce yardımcı olabilir. Kendi kendinşze yapabileceğiniz şeyler ise

-Eft yapabilirsiniz sitemizde açıklamaları mevcut

-Sakinleşmek içşn nefes egzersizleri yapabilirsiniz

-gevşeme egzersizleri yapabilirsiniz. Örneğin gözlerinizi kapayın ve sinirlendiğiniz anlardan birini hayal edin o an olabildiğince bu duyguyu hissetmeye çalışın sonrasında bu ruh halinden kendinizi çıkarmadan gevşeme egzersizlerini yapın.

origanum

Yönetici
Ben de neden kaynaklandığını yazayım, 3. çakranızdaki dengesizlik. Hem yediğiniz yemekleri hem de bazı olayları hazmetmeyip içinize atmanız ve bunların uzun süre birikimi bu sinyali verir. Eğer ihmal edip de sorunu çözmezseniz ileride daha büyük hastalıkların olabileceği sinyalini veriyor. Bazı olayları boşvermeyi, aldırmayıp o halde olması gerektiği için öyle olduğunu kabullendiğiniz bir yaşam şeklini benimsemek zorundasınız. Yoksa midenizi kaybedersiniz, gasrtrit, ülser, kanser...

LegendStar

Kayıtlı Üye
Sakin olmalı ve iradenizi kontrol etmelisiniz.Dini inancınız ne ise ona görede çözüm arayabilirsiniz.

fako

Kayıtlı Üye
psikolojik açıdan bilinç altınız o öfkelendiğinizdeki hissi ve adrenaline bağımlı olmuş olabilir. Adrenalin tutkunlarını mutlaka izlemişsinizdir , bir kere o tadı aldıklarında hep limiti yükseltirler.Bir nevi daha fazla adrenalin isterler sizde bu adrenalini öfke ile elde ettiğiniz için belkide öfke bağımlısı olmuşsunuzdur en küçük şeye sinirlenir olmuşsunuzdur ? bu adrenalini belki siz istemiyorsunuz ama vücudunuz belkide bilinç altınız ihtiyaç duyar olmuş olabilir sonuçta o anki güç ve yenilmezlik duygusu çok ayrı bir şey diye düşünüyorum ancak işin aslı direk olarak Psikolojik destek almalısınız tıbbi olarak hiç bir problem kalmaz ve bu durum devam ederse o zaman alternatif tıbba göz atmanız daha mantıklı olur

escano

Banlı Kullanıcı
Geçmişte kalmış, unutmaya başladığınız anılarınız, geçirdiğiniz stresli günler, size geri dönüyor olabilir. Bir psikoloğa görünmeni tavsiye etmeli miyim bilmiyorum, ilaçlar daha kötü de yapabilir. Durum göz ardı edilemeyecek kadarsa gidin, ya da EFT deneyin, İbadet edin derim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...