Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Zikir çekerken Kalpte ve sol yanda uyuşma

Rep Puanı : 7
    Ettiği Teşekkür
    1
    2 mesaja 3 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    10

Standart Zikir çekerken Kalpte ve sol yanda uyuşma

sevgili arkadaşlar zikir çekerken kalbimde ve sol kaburgalarım da kolumda uyuşma mı desem burulma mı desem haller oluyor.Sizde de bu gibi haller oluyor mu.ne yalan sölim ben bu halden bu sıkılmalar dan keyifte alıyorum.bunlar benim çektiğim esmaların bende etkilerinin ortaya çıktığını mı gösterir. söylediğim haller olmadığı günlerde ilerleme kaydetmediğimi düsünerek üzülüyorum

Rep Puanı : 11907
    Ettiği Teşekkür
    1.515
    1.011 mesaja 2.931 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    103

Hangi sebebten dolayi zikir cekiyorsunuz bilmiyorum ama dogru bir hal yakalamissiniz.

Kalbin 7 boyutu vardir bu boyutlara ait letaifler vardir ve bunlar gögüs bölgesine dagilmislardir, zikir bunlarin calismasina fayda saglar. Bahsettiginiz bölgelerde bu letaiflerin yerleri var sol kaburga "SIR" kalb kisminda "kalb" isimli letaif vardir zikir dogru yapildiginda bu böyleglerde bir takim hissiyatlar meydana gelebilir sart degil ama genelde öyledir.

O degilde ben szin bu hali nasil yakaladiginiza sasirdim, sizin zikirlerinizi gözetleyen bir üstat varmi? Umarim vardir yoksa eger söylediklerimi kaale almayin ve bir doktora görünün.Gerci keyif alior olmaniz bile uygun bir durum.. neyse bilemiyorum cok bilgi vermemissiniz.

Ruhumu eritip de kalipda dondurmuslar
    Onu Istanbul diye topraga kondurmuslar..

3. 3 kişi La-edri üyemize teşekkür etti:
    Astrid (30.04.2016), hazaR (29.04.2016), Mithra (29.04.2016)

Ettiği Teşekkür
    1
    2 mesaja 3 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    10

cevabınız için cok cok sağolun.birisinden ders almıyorm. acaba dediğiniz gibi başka bişeyden oluyorda ben mi karıştırıyorum. Ahmet Hulusi özel amaçlı zikir ile çok çabuk gelişme kaydedilir diyor.(dua ve zikir kitabındda).kafamı o karıştırdı.
    size bi sorum olacak.tam olarak nasıl soracağımı bilmiyorum. özel zikir çekenler(mesala Alim zikrini ilim irfan için, Vedud zikir sevgi için) kendilerinde açılımları gelişmeleri kaç günde görmeye başladılar.veya görüyorlar mı.gözle görülür kesin sonuclar var mı. yoksa bu gibi özel zikirlerimiz de dualar gibimi. yani mukafatı bazen obur dunyada mı alınır. özellikle ısrarla bir veya birkaç ismi zikre devam eden arkadaşlara soruyorum. sorulara kızmasın kimse.

Rep Puanı : 23
    Ettiği Teşekkür
    0
    7 mesaja 11 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Bir ara kız kardeşim de denemişti falan ona çok ağır geliyordu gözleri falan kararıyordu bayılıyordu ondan sonra bıraktı

Yer
    Batumi
    Rep Puanı : 133
    Ettiği Teşekkür
    282
    50 mesaja 62 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    15

İlk başta bu uygulamaları yaptında rüyaların daha gerçekçi olur rüyalarını güzel görmeye başlarsın huyun güzelleşmeye başlar ve kendine mürşid bul dua et mürşid bulmak için Allah karşına çıkartır dua edersen ve senin mürşid bellidir zaten dua et tabi mürşid bulmak gibi niyetin varsa bu zikirleri ne amaçla çekiyorsun merak ettim

7. Dankyy Üyemize teşekkür edenler:
    Astrid (30.04.2016)

Ettiği Teşekkür
    1
    2 mesaja 3 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    10

cevaplar için cok saolun(dnk ayrıca saol).dünyanın sıradanlığı çok sıkmaya başladı.birine veya bir tarikata baglanmaya hazır hissetmiyorum. kendim bir süre özel zikir üzerinde yoğunlaşıp açılımlar kaydetmeyi istiyorum. Fettah ve Veduud esmalarını zikretmeye calışıyorm.15 gündür yoğun şekilde zikrediyorum. yaklaşık 4 saati buluyor.

Yer
    Taht-ı Süleyman
    Rep Puanı : 14404
    Ettiği Teşekkür
    2.095
    1.347 mesaja 3.437 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    113

Dün gece bu konuyu okuduktan sonra aynı hissi bende yaşadım.Etkilendim mi yoksa başka bir şey miydi bilmiyorum.Hatta rüyama bile girdi.Kalbim sola doğru çekiliyormuş gibi oldu.Rüyamda annem hep o kalbimin sol tarafıyla uğraştı vs.
    İlginç.

10. hazaR Üyemize teşekkür edenler:
    vkc (30.04.2016)

Yer
    den
    Rep Puanı : 2156
    Ettiği Teşekkür
    280
    371 mesaja 1.042 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    32

La-Edri arkadaşımızın yazdıklarına aynen katılıyorum.Letaifler hareketlenmiştir v.b. Etrafımda zikir çekerken Tayy-i mekan yapanlar-Gece ağzı hareket etmediği halde kalbinden arı vızıltısı şeklinde zikir sesine uyananlar-cezbe geçirip kendinden geçenler v.s. var..Bunlar olabilecek şeyler..Önemli olan bir üstadın gözetiminde olması.Zira Hadisi şerifte kast edildiği üzre "Mürşidi olmayanın mürşidi şeytandır" ve mürşidsiz olarak yaşanan hallerde şeytanın parmağı olma ihtimali çok yüksektir.Yolunuza çıkar, Hak kapısından mış gibi görünür ve siz bunu ayırt edemezsiniz-yanılgıya ve büyük bir hüsrana düşebilirsiniz.Elbette istisnalar olabilir ama ortada büyük bir risk ve düşük ihtimal vardır.

"Ey İsrail! Araba çarpsın sana,Kör topal kalasın,Piyango bileti satasın İnşallah"
    “Uçabildiğinizi kimseye söylemeyin inanırlarsa sizi düşürmeye çalışırlar.”
    "Hiç bir zaman düşen Uçakta veya batan Gemide Ateist bulunmaz"
    "Bir bayana tekme atmak sadece karnında ki çocuğun hakkıdır."

Rep Puanı : 55
    Ettiği Teşekkür
    138
    18 mesaja 27 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    29

Alıntı MeHDiX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    La-Edri arkadaşımızın yazdıklarına aynen katılıyorum.Letaifler hareketlenmiştir v.b. Etrafımda zikir çekerken Tayy-i mekan yapanlar-Gece ağzı hareket etmediği halde kalbinden arı vızıltısı şeklinde zikir sesine uyananlar-cezbe geçirip kendinden geçenler v.s. var..Bunlar olabilecek şeyler..Önemli olan bir üstadın gözetiminde olması.Zira Hadisi şerifte kast edildiği üzre "Mürşidi olmayanın mürşidi şeytandır" ve mürşidsiz olarak yaşanan hallerde şeytanın parmağı olma ihtimali çok yüksektir.Yolunuza çıkar, Hak kapısından mış gibi görünür ve siz bunu ayırt edemezsiniz-yanılgıya ve büyük bir hüsrana düşebilirsiniz.Elbette istisnalar olabilir ama ortada büyük bir risk ve düşük ihtimal vardır.
    Merhabalar, düzeltme gereği duydum ki bu bir hadisi şerif değildir. Başka bir zâtın sözüdür fakat birlik olmayı tek başına hareket etmemeyi tavsiye eden hadisler vardır.

Rep Puanı : 83
    Ettiği Teşekkür
    6
    29 mesaja 42 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Saklanbac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, düzeltme gereği duydum ki bu bir hadisi şerif değildir. Başka bir zâtın sözüdür fakat birlik olmayı tek başına hareket etmemeyi tavsiye eden hadisler vardır.
    hadistir fakat şöyle yorumlanmalıdır "yol göstericisi kuran ve sünnet olmayanının yol göstericisi şeytandır"

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)