Küçükken yaşadıklarım ne olabilir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Wactter

Kayıtlı Üye
Selamlar herkese aranıza yeni katıldım.
Ben küçükken yani 9-10 yaşındayken gece her yatağa girdiğimde davul sesi duyuyordum. Bildiğimiz ramazan davulu sanki sokaktan geçiyormuş gibi ama ses derinlerden geliyordu çok iyi hatırlıyorum o sesi. Tam olarak nereden geldiği belli değildi. Ama yanıma birisi gelince ses kesilirdi, yalnız kaldığımda tekrar başlardı.O zamanlar çok korkmuştum tabi. Anneme söylemiştim komşumuz vardı bir tane ona götürdü beni. Komşu bir bardak suya bir şeyler okuyup ufledi, o suyu içtim. Ondan sonra o sesi hiç duymadım. 3-4 sene önce de bu ses duyma olayı tekrar çıktı bende. Bu sefer davul sesi değildi. Bir erkek sesi Arapça bir şeyler okuyordu. İlk zamanlar camiden geldiğini sandım, fakat saat kaçta yatağa girersem gireyim bu sesi duyduğumu farkettim. Ses dediğim gibi bir erkeğe ait. Arapça bir şeyler soyluyor ama düz değil ezgili bir şekilde yani bir ezan gibi veya sela gibi. Ama ezan yada sela olmadığına eminim. Keşke Arapça biliyor olsaydım da anlasaydım ne söylediğini. Neyse gel zaman git zaman bu sesler daha arttı. Gece yatağa girerken bu sesle uykuya dalıyordum, gece uyandığımda bu ses hala devam ediyordu. Sabah kalktığımda bitiyordu. Bu ses kendiliğinden gitti. Ama çok nadir de olsa yaşıyorum bu durumu.Sorularım şunlar
1)O davul sesi neydi?
2)Komşumun suya okuduğu şey ne olabilir?
3)Sonradan duyduğum Arapça sesler ne?

enesuynk

Kayıtlı Üye
Cevap vermeden önce benimde size sorularım olacak.

1-Hatırlar mısınız bilmiyorum ama davul sesleri senkronize miydi ?
2-Annenize size komşu hakkında bir şey söyledi mi yada komşu ile aranıza diyalog geçti mi ?
3-Son duyduğunuz (Arapça?) sesler başlamadan önce tuhaf bir şey yaşadığınızı hatırlıyor musunuz ?

escano

Banlı Kullanıcı
Davul seslerinin ardından ayakta durmakta zorluk çektiğiniz oluyor muydu?

LegendStar

Kayıtlı Üye
Selamlar herkese aranıza yeni katıldım.
Ben küçükken yani 9-10 yaşındayken gece her yatağa girdiğimde davul sesi duyuyordum. Bildiğimiz ramazan davulu sanki sokaktan geçiyormuş gibi ama ses derinlerden geliyordu çok iyi hatırlıyorum o sesi. Tam olarak nereden geldiği belli değildi. Ama yanıma birisi gelince ses kesilirdi, yalnız kaldığımda tekrar başlardı.O zamanlar çok korkmuştum tabi. Anneme söylemiştim komşumuz vardı bir tane ona götürdü beni. Komşu bir bardak suya bir şeyler okuyup ufledi, o suyu içtim. Ondan sonra o sesi hiç duymadım. 3-4 sene önce de bu ses duyma olayı tekrar çıktı bende. Bu sefer davul sesi değildi. Bir erkek sesi Arapça bir şeyler okuyordu. İlk zamanlar camiden geldiğini sandım, fakat saat kaçta yatağa girersem gireyim bu sesi duyduğumu farkettim. Ses dediğim gibi bir erkeğe ait. Arapça bir şeyler soyluyor ama düz değil ezgili bir şekilde yani bir ezan gibi veya sela gibi. Ama ezan yada sela olmadığına eminim. Keşke Arapça biliyor olsaydım da anlasaydım ne söylediğini. Neyse gel zaman git zaman bu sesler daha arttı. Gece yatağa girerken bu sesle uykuya dalıyordum, gece uyandığımda bu ses hala devam ediyordu. Sabah kalktığımda bitiyordu. Bu ses kendiliğinden gitti. Ama çok nadir de olsa yaşıyorum bu durumu.Sorularım şunlar
1)O davul sesi neydi?
2)Komşumun suya okuduğu şey ne olabilir?
3)Sonradan duyduğum Arapça sesler ne?
Sizin yaşamış olduğunuz sorunların aynısını bir arkadaşımız yaşamıştı sonucunda cinlerin yaptığı ortaya çıkmıştı.Ama inşallah sizin ki öyle değildir.Aslında büyütülecek birşey yok ama ilerde daha kötü sorunlar olmaması için yinede kendinize işin ehli olan birine bakım yaptırmanızı tavsiye ederim.Site yöneticisi urum kardeşimi tanımıyorum ama bu işleri biliyordur,urumla bir konuşun bir danışın isterseniz.

Wactter

Kayıtlı Üye
Cevap vermeden önce benimde size sorularım olacak.

1-Hatırlar mısınız bilmiyorum ama davul sesleri senkronize miydi ?
2-Annenize size komşu hakkında bir şey söyledi mi yada komşu ile aranıza diyalog geçti mi ?
3-Son duyduğunuz (Arapça?) sesler başlamadan önce tuhaf bir şey yaşadığınızı hatırlıyor musunuz ?
1) Davul sesi 1 taneydi ve hep aynı tonda, aynı ritimdeydi.
2)Komşumuzu tanıyordum sıradan biriydi dinine bağlı bir kadındı. Ona sesler duyduğumu söyledi annem sadece hatırladığım kadarıyla
3)Hayır hatırlamıyorum

Davul seslerinin ardından ayakta durmakta zorluk çektiğiniz oluyor muydu?

Dediğim gibi küçüktüm o zamanlar öyle bir şey olduğunu hatırlamıyorum

escano

Banlı Kullanıcı
1) Davul sesi 1 taneydi ve hep aynı tonda, aynı ritimdeydi.
2)Komşumuzu tanıyordum sıradan biriydi dinine bağlı bir kadındı. Ona sesler duyduğumu söyledi annem sadece hatırladığım kadarıyla
3)Hayır hatırlamıyorum

Dediğim gibi küçüktüm o zamanlar öyle bir şey olduğunu hatırlamıyorum

Dostum benzer bir şeyi ben de deneyimledim. O olayı yaşadığınız yerde hala yatıyor musunuz? Eğer yatmıyorsanız bir daha da yatmayın. Ben de bu sesi duyardım. Çok güçlü olurdu ve yere yığılana kadar durmazdı. Küçüktüm, korkmazdım da çok. Orada bir daha yatmadım ama tekrar yattığım zaman tekrar olmuştu. Ha ben uzanırken değil de su içmeye filan kalkınca olurdu bu. Benzerlik gösteriyor mu?

mirza_1979

Kayıtlı Üye
1 Davul sesini ben de duydum epey zaman, sonradan anladım kulağımın yanından geçen atardamardan geliyormuş
2 muhtemelen fatiha suresidir.
3 Bilinçaltın sana kalk namaz kıl diyordur

Wactter

Kayıtlı Üye
Dostum benzer bir şeyi ben de deneyimledim. O olayı yaşadığınız yerde hala yatıyor musunuz? Eğer yatmıyorsanız bir daha da yatmayın. Ben de bu sesi duyardım. Çok güçlü olurdu ve yere yığılana kadar durmazdı. Küçüktüm, korkmazdım da çok. Orada bir daha yatmadım ama tekrar yattığım zaman tekrar olmuştu. Ha ben uzanırken değil de su içmeye filan kalkınca olurdu bu. Benzerlik gösteriyor mu?

Orda yatmıyorum. Benimkinin bitmesi için ya ordan çıkmam gerekiyordu ya da yanıma birisinin gelmesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...