Nasıl bir insandı?

orhanonur

Kayıtlı Üye
selamlar arkadaşlar. 2006 yılında başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum.

üniversiteyi konya'da okuduğum için konya'ya geliyorum. otubüs otogara yanaştı. indim. bilenler bilir, otogarın karşısında tramvay durağı var. sırtımda bir sırt çantası, otogardan çıktım, bahçesindeki kaldırımlardan tramvaya yürüyorum. bu sırada karşıdan gelen biri çekti dikkatimi. yetmişli yaşlarda sırtında bir çuval, hafif topallayan bir amca. adeta sürüyor çuvalı. hava sıcak, amca da baya kalın giyinmiş. siyah ceket ve pantolon. içimden "amcaya bak ya sıcakta, nasıl zorlanarak yürüyor, sanırım buranın yerlisi ve köyüne gitmek için otogara geliyor" diye düşündüm ve o an geldi. amca yanımdan geçerken aynen şöyle diri bir ses, yankılandı beynimde, "ismim.. naber?, ismim.., hoşgeldin!" o sesin diriliği ve benim bir anda korkmam dönüp hiçbirşey diyememem ve amcanın çuvalı sürükleye sürükleye arkasına bile bakmadan otogara girmesi. geçerken beni, beynimi okuyan bir amca. ismimi bilmesi. nasıl olabilir diye çok düşündüm yıllarca. bu yeteneği nasıl kazandı acaba? Allah'ın sevdiği bir kuluydu muhtemelen.

Negotiator

Kayıtlı Üye
Akıl okuyan insanlar var gerçektende onlardan birine denk gelmiş olabilirsin

vkc

Kayıtlı Üye
bizim arkadasin amcası tarikatta ust düzey yelerde idi.adam günlük 3 saatten fazla uyumuyomuş. imkansız bişey bence. bana kalbimden gecenleri biliyo.onun yanında kotu birsey düşünmekten çok korkuyom derdi.

asterix

Kayıtlı Üye
Seni bir şekilde yani ruhsal anlamda tanıyan biri olduğu anlamına gelir zihnini okusada bu şekildeki temas bunu düşündürüyor.
İlk defa gördüğüm bazı kişileri bir şekilde tanıdığımı hissettiğim olmuştur.

orhanonur

Kayıtlı Üye
evet. ben bu olaydan şunu öğrendim, ilimin kimde olduğu belli olmuyor.

teşekkürler asterix. yalnız benim daha hiç tanımadığım görmediğim biri beni ruhsal anlamda nasıl tanıyabiliyor. özellik böyle bir karakteri daha önce görmüş olsam unutmam imkansız.

Ori

Kayıtlı Üye
Bunun o amcayla ılgısı olduguna emın mısınız?

Ori

Kayıtlı Üye
korkuluk, sorunu anlayamadım?

O amca sizin beynınızı okuyarak ısmınızı ogrenıyor. Sonra telepatık bır sekılde sızın beynınızde bır frekans yaratıyor. Sızde, size isminizle hitap eden bu sesın o amcaya aıt oldugunu dusunuyorsunuz. Olay bu degıl mı ben mı yanlıs anladım dıyorum ama okuyunca aynı sonuca varıyorum.

orhanonur

Kayıtlı Üye
evet, aynen öyle oldu korkuluk. ayrıca bir not düşeyim, bu olayı yaklaşık dokuz yıl kimseye anlatmadım. ailem ve arkadaşlarıma daha geçen yıl anlattım. o an beynimde o kadar diriki. özellikle o sesin diriliği. zaten o ses benim korkmama sebep olmuştu. çok diri bir sesti.
hayatıma güzel bir yansıması olmuştu. daha sonraları elimden geldiğince hazreti mevlana'nın türbesini ziyaret etmeye başladım. ve insanlara ön yargı ile bakmayı kestim. klişe olacak ama, hakikaten ilimin kimde olduğu belli olmuyor.

Ori

Kayıtlı Üye
evet, aynen öyle oldu korkuluk. ayrıca bir not düşeyim, bu olayı yaklaşık dokuz yıl kimseye anlatmadım. ailem ve arkadaşlarıma daha geçen yıl anlattım. o an beynimde o kadar diriki. özellikle o sesin diriliği. zaten o ses benim korkmama sebep olmuştu. çok diri bir sesti.
hayatıma güzel bir yansıması olmuştu. daha sonraları elimden geldiğince hazreti mevlana'nın türbesini ziyaret etmeye başladım. ve insanlara ön yargı ile bakmayı kestim. klişe olacak ama, hakikaten ilimin kimde olduğu belli olmuyor.

Hanı meraktan soruverdım ıste bu sesın o amcaya aıt olduguna ne kadar emınsınız dıye :) tabı hayatınızda sızın bakıs acınız ıcın olumlu gelısmelere yol actıgını bılmek guzel bır durum. :)

LegendStar

Kayıtlı Üye
Bence bu yaşadığınızın o amcayla ilgisi olmadığını düşünüyorum,yada o amcanın üzerinde bazı enerjisel varlıklar olabilir oda siz yanından geçerken size yansımış olabilir.

orhanonur

Kayıtlı Üye
ben o amca ile ilgili olduğuna o kadar eminimki:)

orhanonur

Kayıtlı Üye
teşekkürler pembekuvars. evet, derviş olma ihtimali yüksek bir amca:) konya'dan, mezun olduktan sonra ayrılmak zorunda kaldım 2009 yılında. ama, arkadaşımın konya'da olması, her yıl konya'yı ziyaret etmeme vesile oluyor. Allah bu gibi insanların sayısını çoğaltsın. o kadar bereketliki bu mübarek şahıslar, yanından geçerken bile sizin için bir iyiliğe vesile oluyorlar.

MadisonAvery

Kayıtlı Üye
Bu sene okulum değiştiği için konyadan ayrılıyorum ama keşke konyada okuduğum süre içerisinde bende böyle bir amcaya rastlasaydım dedim kendi kendime.. Bence güzel bir anı olmuş. Şehir zaten çarşıya varınca mistik havasıyla dikkat çekiyor

orhanonur

Kayıtlı Üye
evet katinacıhatun. güzel bir anı oldu. konya'yı öğrencilik anılarım ve birde bu olay ile çok güzel bir şekilde hatırlarım. inşallah, Allah bizlere her zaman sevdiği kullarını denk getirsin. dediğim gibi bu insanlar bereketleriyle gelir ve hayatınız değişir.

cagatay98

Kayıtlı Üye
evet katinacıhatun. güzel bir anı oldu. konya'yı öğrencilik anılarım ve birde bu olay ile çok güzel bir şekilde hatırlarım. inşallah, Allah bizlere her zaman sevdiği kullarını denk getirsin. dediğim gibi bu insanlar bereketleriyle gelir ve hayatınız değişir.

Allah fakirleri sever ilk olarak bunu unutmamak lazım tabi kendisi değil gönlü fakir olanları.Velayetin kimde olduğu hiç belli olmuyor.Onları yapabildikleri değilde Allaha yakın oldukları için sevmek daha doğru çünkü ledün,değişik kerametler onların istemediği şeyler aslında.Emin olun Türkiyede çok fazlasıda var çünkü islamın bayrağını taşıyan ülke şu an Türkiye.Onlara uyarak doğruyu bulmak en iyisi sanırım :)

mirza_1979

Kayıtlı Üye
Enteresan benzer bir olay anlatayım, maraşta imam birisi umreye gidiyor, Aynen arkadaşın dediği gibi bir ihtiyar, elinde ağırca bir yükle sıcakta perişan halde görüyor, dur şuna yardım edeyim diyor, adam razı olmasa da zorla elinden yükünü alıyor bir müddet taşıdıktan sonra ihtiyar buna diyor ki, evladım bana iyilik ettin, benim de sana faydam dokunsun, ismimi kimseye söyleme, ismim ... , darda kalırsan ismimle Allahtan iste inşallah verir diyor, Bu imam arkadaş ne istesem ne istesem diye uzun zaman düşünüyor, umreden dönünce öğreniyor ki oğlu ölüm döşeğinde, kendisi iyileşir, duayı buna kullanmayayım diye bir vakit bekliyor, oğlan gittikçe kötüleşiyor doktorlar ümidi kestik dediği zaman, hastanenin mescidine iniyor, umredeki amcanın ismiyle dua ediyor, mescidden dönerken doktorlar müjde oğlun gözünü açtı diye karşılıyorlar. benim tahminim 40'lardan biridir bu ihtiyar.

fako

Kayıtlı Üye
İslami olarak bakarsak ve birazda başka bilgiler ile harmanlar isek Allah ruhları ilk önce toplayıp üç kere beni Rabbiniz olarak kabul ediyormus unuz demiş sanırım ve ruhlarda kabul etmişler o esnada birbirlerine selam veren ruhların dünyada karşılaştıklarında hatırlamasalar dahi birbirlerine karşı bir uyum yada pozitif yaklaşım sergilediklerini duymuştum belkide o kişi benliği ile iletişime geçmiş ve hatırlaya bilmiştir tabiki çok teorik oldu.

kan

Kayıtlı Üye
İlimin kimde olduğu cidden belli olmuyor , ve bence tahmininiz doğru o adam öyle bir yeteneğe sahip çünkü benim düşüncem tam yanınızdan geçerken o sesin gelmesi o adamdan kaynaklı . Başka birinin yolladığı bir frekans olarak düşünürsek isminize kadar bilen biri hatta bence böyle tesadüfleri atlar amca yanında geçmiyorken yollar.. İyi forumlar