Uyuma zorluğu ve gece uyanma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ahrilulu

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba, bir süredir bu forumu okuyorum. İnşallah konuyu doğru yere açıyorumdur. Hatam varsa kusura bakmayın lütfen. Geceleri uyuyamıyorum. Uyusam da illaki uyanıyorum gece 3 gibi. Ama normal bir uyanma değil, huzursuzluk içinde. Kapıdan biri beni izliyormuş hissiyle. Evde en erken ben yatıyorum korkudan. Uyanınca mutlaka ayetel kürsi ve nas okuyorum çünkü beni çok huzurlu hissettiriyor. Çok korkarsam uyuyamayacak kadar, ışıkları açıp sabah ezanını bekliyorum. Korkmamın asıl sebeplerinden biri ise yattıktan sonra o yatağın boşluk gibi gelmesi. Uyumuyorum ama tam manasıyla uyanık da değilim. Sanki hafif bi deprem oluyor gibi titremeye başladığımda uyanıyorum çoğu zaman. Bir yere gidicekmişim gibi o boşlukta. Hayır şimdi değil diyorum dua ediyorum ve uykuya dalıyorum tekrar. 10 gündür çok daha sık. Ve bu nedir nedendir bilmiyorum. Ama bu tedirginlikle yaşamaktan gerçekten çok yoruldum. Sizce bu nedendir ve neler yapmalıyım?

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Kendinizi bir şekilde çok korkutmuşsunuz sanki. Evham yapmayın, bunca korku dolu gece geçirmissiniz yazık değil mi.. Sizi korkutacak filmler izlemeyin, forumda eğer okuyorsanız korkunç cinli konuları falan okumayın. Uyumadan önce düşündüğünüz şeylere dikkat edin, isterseniz odanın kapısını açık bırakın, ışıklar da açık kalsın. Kendini öyle korkutmuşsunuz ki beyin kendi kendine sizi uyandırıyor. Bilincinizi susturun biraz. Korkmayın, kimsenin sizi alıp götürdüğü falan yok, evham yaptığınızı zaten biliyorsunuz:) Uyumadan önce güzel hayaller kurun, aklınızı gündelik hayatla meşgul edecek şeyler, ve o şekilde uyuyakalmaya çalışın. :)

Hopee

Kayıtlı Üye
Bende yaşıyorum bahsettiğiniz şeyleri ancak sizinki kadar ağır değil. Her gece 3 gibi uyanırım, alıştım artık. Uyumadan 2 saat önceye kadar bir şey yemeyin veya içmeyin. Uyuduğunuz yerden elektronik eşyaları uzaklaştırın. Bunlar uyku kalitenizi düşürür mümkünse başka bir odaya koyun. Artıdan her zaman uyumadan önce bir kaç dua okur ve Kuran'ı başucuma koyarım. İsterseniz, yani dayanılmayacak kadar korkuyorsanız televizyonu sabaha kadar çalıştırmakta iyi bir yöntem, güvende hissettirir.

Ahrilulu

Kayıtlı Üye
Haklısınız, çok teşekkür ediyorum. Merak ediyorum ama psikolojik olarak hazır değilim demek ki okumaya. :) önerilerinizi dikkate alacağım.

yusufdilek

Kayıtlı Üye
televizyon kesinlikle kurtarıcım bak yap bunu bende televizyonla uyuyanlardanım sessizliğe tahammülüm yok osessizlikte çıt duysam kalkar bakarım :)

LegendStar

Kayıtlı Üye
Hergün aynı saatte uyanmak genelde alışkanlık sebebiyle olur.Ama anlattığınıza göre konuda,sanki birileri size zarar vermek istiyor yada bir varlık yapıyor gibi konu kendi içinde bu soruları barındırıyor.Bence yattığınız yeri değiştirin ve uyku saatinizi değiştirebiliyorsanız onuda değiştirin bakalım ne olacak.Ayrıca dua okumak güzeldir,okuyun kardeşim hıfz olursun inşallah.

fechken

Kayıtlı Üye
Hergün aynı saatte uyanmak genelde alışkanlık sebebiyle olur.Ama anlattığınıza göre konuda,sanki birileri size zarar vermek istiyor yada bir varlık yapıyor gibi konu kendi içinde bu soruları barındırıyor.Bence yattığınız yeri değiştirin ve uyku saatinizi değiştirebiliyorsanız onuda değiştirin bakalım ne olacak.Ayrıca dua okumak güzeldir,okuyun kardeşim hıfz olursun inşallah.

@Ahrilulu okudum yazdıklarınızı, bana kalırsa büyütecek birşey yok. Her insan belli dönemlerde ağır şeyler geçirir psikolojik sıkıntılar yaşar, veya hiçbirşey olmasa bile garip davranışları olur huzursuz olur bi ton sebep sayılabilir çoğu zaman banada oluyor bunun tek çözümü kafaya takmamak yani o düşünceler aklınıza geliyorsa ona alışın veya o yokmuş gibi davranın bende bundan 1 2 yıl önce cin denince bildiğin nefesim kesiliyordu kendimi dışarı atıyordum. Ciddi söylüyorum resmen nefesim kesiliyordu sanki boğuluyordum, daha sonra alıştım buna 1 2 sefer daha oldu kendi kendime dedimki '' formlu99 ne kadar çok kendini kasarsan büyütürsen o kadar sorun olur sakin ol '' dedim bu tarz şeyler olunca sanki sıradan nefes darlığı çekiyormuşum gibi -ki gerçekten sıradan nefes darlığıydı umursamadım ve şuan 1 2 yıldır 1 kez bile yaşamadım arada sadece çok nadir uyku sıkıntısı çekiyorum sizin gibi oda normal olabilir gibi. Ayrıca mevsim geçişleri falanda insanları biraz etkiliyor, ve şu @LegendStar adlı arkadaşı kesinlikle hiçbir konuda ciddiye alıp dinlemeyin. Arkadaşın amacı ne bilmiyorum ama büyük ihtimal ergenlik çağının en başlarında, googleda büyü in cin peri ararken siteyi bulmuş kaydolmuş her konuya her açılan sıradan bir başlığa bile '' kesin varlık var varlık yapıyor '' tarzında yorumlar atıp insanları huzursuz ediyor. Bende bu işin üstadı değilim fakat klasik mabedi hergün 1 2 saat takip edip başlıkları tek tek okuduğum için ortalama bir bilgiye sahibim tekrar söylüyorum bu arkadaşın kesinlikle bu siteden uzaklaştırılması lazım. Zaten çoğu insan buraya ya varlıkların musallatından şüphe edip geliyor, yada merak ettiği konulara yanıt için. E bu tarz arkadaşlarda yangına körükle gittiğinden basit bir psikolog seansı iyi gelecekken beyinlerinde dahada büyütüyorlar. Bu arkadaşın kimseyi huzursuz etmeye hakkı yok, 1 değil 2 değil her konuya herşeye varlık mesajı atıyor bu arkadaşın siteden uzaklaştırılması lazım.

LegendStar

Kayıtlı Üye
@Ahrilulu okudum yazdıklarınızı, bana kalırsa büyütecek birşey yok. Her insan belli dönemlerde ağır şeyler geçirir psikolojik sıkıntılar yaşar, veya hiçbirşey olmasa bile garip davranışları olur huzursuz olur bi ton sebep sayılabilir çoğu zaman banada oluyor bunun tek çözümü kafaya takmamak yani o düşünceler aklınıza geliyorsa ona alışın veya o yokmuş gibi davranın bende bundan 1 2 yıl önce cin denince bildiğin nefesim kesiliyordu kendimi dışarı atıyordum. Ciddi söylüyorum resmen nefesim kesiliyordu sanki boğuluyordum, daha sonra alıştım buna 1 2 sefer daha oldu kendi kendime dedimki '' formlu99 ne kadar çok kendini kasarsan büyütürsen o kadar sorun olur sakin ol '' dedim bu tarz şeyler olunca sanki sıradan nefes darlığı çekiyormuşum gibi -ki gerçekten sıradan nefes darlığıydı umursamadım ve şuan 1 2 yıldır 1 kez bile yaşamadım arada sadece çok nadir uyku sıkıntısı çekiyorum sizin gibi oda normal olabilir gibi. Ayrıca mevsim geçişleri falanda insanları biraz etkiliyor, ve şu @LegendStar adlı arkadaşı kesinlikle hiçbir konuda ciddiye alıp dinlemeyin. Arkadaşın amacı ne bilmiyorum ama büyük ihtimal ergenlik çağının en başlarında, googleda büyü in cin peri ararken siteyi bulmuş kaydolmuş her konuya her açılan sıradan bir başlığa bile '' kesin varlık var varlık yapıyor '' tarzında yorumlar atıp insanları huzursuz ediyor. Bende bu işin üstadı değilim fakat klasik mabedi hergün 1 2 saat takip edip başlıkları tek tek okuduğum için ortalama bir bilgiye sahibim tekrar söylüyorum bu arkadaşın kesinlikle bu siteden uzaklaştırılması lazım. Zaten çoğu insan buraya ya varlıkların musallatından şüphe edip geliyor, yada merak ettiği konulara yanıt için. E bu tarz arkadaşlarda yangına körükle gittiğinden basit bir psikolog seansı iyi gelecekken beyinlerinde dahada büyütüyorlar. Bu arkadaşın kimseyi huzursuz etmeye hakkı yok, 1 değil 2 değil her konuya herşeye varlık mesajı atıyor bu arkadaşın siteden uzaklaştırılması lazım.

Hayırdır formula99 kardeşim senin benimle bir sıkıntınmı var neyse söyle anlayalım.Ben konulara bilgim doğrultusunda anlamlı cevaplar vermeye çalışıyorum neden benim hakkımda yalan yanlış konuşuyorsunuz.Siteden uzaklaştırılsın felan gibi yazılar yazıyorsunuz.Ben siteden uzaklaştırılacak kadar hehangi bir yanlış davranışımın olduğunu sanmıyorum.Lütfen benim hakkımda eleştiri yapmayın daha saygılı olmanızı diliyorum.ve sizin bu hareketiniz aslında site kuralları dışındadır.Sizin uzaklaştırılmanız daha doğru olmazmı arkadaşım.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Varlık? Güldüm. Kişi sadece bir korku yaşıyor, kendi bile bir varlık olabilir diye şüpheye düşmemiş. Niye boş yere üyeyi korkutuyorsunuz?

Ori

Kayıtlı Üye
Sizin sorununuz kesinlikle psikolojik olduğu kanaatindeyim. Kendinizi bu tarz korkulardan uzak tutmaya çalışın. İsterseniz bir süre gece lambası eşliğinde uyuyun. Aklınızdan bu korkuyu atabildiğiniz takdirde tekrar mutlu uykunuza dönebilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...