Neden Ayetel Kürsiyi OKUYAMIYORUM ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

evladiresul

Kayıtlı Üye
Ayetel kürsiyi zorla ezberledim ve ne zaman niyet etsem 313 kez okumaya hep 20 - 30 dan sonra uyku çöküyor ve okuyamıyorum, öncesinde abdestli ve nas - felak surelerini okuyorum 7 şer kez. Ama yinede faidesini göremedim. Daha başka neler yapmalıyım? Uyku çöküyor, esneme çok oluyor sonra farkında olmadan uyuyorum, gece bir uyanıyorum boynum tutulmuş neredeyse, sonra dönüp yatıyorum. Lütfen bilgisi olan varsa yazsın. Okuma niyetim Allah rızası için. Bir istek için değil...

origanum

Yönetici
Enerjiniz yetmiyor da ondan. Ağır geliyor.
Bir de 313 kere okuma istek amaçlıdır. Allah rızası için sayı sayılmadan, içinizden geldiği zaman içinizden geldiği adette yani doğaçlama halde okunur. Sayı planları yapılmaz. Bu yüzden okunmanıza engel teşkil edilmiştir. Allah rızası için okuyacaksanız düzgün okuyun, niyetsiz, sayısız.

kapris

Kayıtlı Üye
Önce okuduğunuz yeri (4 köşeyi,aşağıyı,yukarıyı,kapıyı) 7 kez Ayet el Kürs i okuyarak muhafazaya almanız , abdestli olmanız,gerekli.Başka detaylar da var,eser adı vermiyorum,Forumda bu konuda bilgi var sanıyorum araştırın.

evladiresul

Kayıtlı Üye
Yanlış anlaşıldım herhalde öncelikle cevap yazdığınız için teşkler 313 kez okumaya niyet ettiğimde 20 de 50 de kalıyorum ilerisi yok. ama allah rızası içinde okuduğumda yine aynı şeyle karşılaşıyorum.

kapris : sanada teşekkürler. dediğini uygulayacağım.

Dankyy

Kayıtlı Üye
İş
Meskalatör,enpeksiyon
Neskafe çay iç uyku açı vesayre gece uykun geliyosa gündüz oku bence ilk bi dene alıştır sonra akşam okursun

shado

Banlı Kullanıcı
Ben bir keresınde 313 kere okumuştum aralıksız ne dilediğimi hatırlamıyorum, ama okunuyor .

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Tuhaf mı değil mi bilmiyorum ama bende her gece yatağa yattığımda sessiz bir şekilde okuyorum ama her okuyuşumda bütün yatak ileri geri sallanıyor.Nefes alışverişimden mi yoksa yatağında 3 koruyucum birde ben toplam 4 kişi yatıyoruz diyen varlıktan mı kaynaklanıyor bilmiyorum.Rahatsız olduklarından beni sarsıyorlar diye düşünmekten kendimi alamıyorum.

Pocahontas

Kayıtlı Üye
Yanlış anlaşıldım herhalde öncelikle cevap yazdığınız için teşkler 313 kez okumaya niyet ettiğimde 20 de 50 de kalıyorum ilerisi yok. ama allah rızası içinde okuduğumda yine aynı şeyle karşılaşıyorum.

Bu aynı hamlanmış bir vücut ile bir anda spora yüklenmek gibi.. Hiçbir çalışmada yeni başlayana fazlası verilmez önce azar azar daha sonrasında duruma ve etkiye göre arttırılır bu. O yüzden her ne kadar iyi niyetli başlasanız bile şu internette okuduğunuz "şu kadar sayıyla okuduğunuzda yok şöyle, yok böyle olur..gibi yazılanlara aldanıp bilinçsiz bir şekilde papağana bağlamak yerine; bunu kalben ve tevekkül sağlayarak okuduğunuzda emin olun sizi daha sağlam adımlarla götürür. O yüzde sayıları şimdilik bir kenara bırakın.

Levla

Kayıtlı Üye
Bir ateist olarak:
Beynin 313 kere okumaya üşeniyor,istemiyor ve uyku hormonu salgılıyor.

origanum

Yönetici

kapris : sanada teşekkürler. dediğini uygulayacağım.

Cevapladığım ilk cümle bunun da cevabı.
Enerji frekansınız yeterli gelmiyor. Bu yüzden bünyeniz kaldırmıyor ve uyku haline geçiyorsunuz. Aynı frekansa geçtiğiniz zaman uyum içinde okuyabilirsiniz. Bu da ancak uzun süre devamlı çalışmayla olur. Kaç yılda ulaşacağınız size bağlı.

ZeberuS

Banlı Kullanıcı
Cevapladığım ilk cümle bunun da cevabı.
Enerji frekansınız yeterli gelmiyor. Bu yüzden bünyeniz kaldırmıyor ve uyku haline geçiyorsunuz. Aynı frekansa geçtiğiniz zaman uyum içinde okuyabilirsiniz. Bu da ancak uzun süre devamlı çalışmayla olur. Kaç yılda ulaşacağınız size bağlı.
üstad namazdada bana uyku basdırıyor hiç uykum yokken namazda dehşet bir uyku basdırıyor bunun sebebi hakkındada bir yorum yaparmısınız rica etsem

Wabi Sabi

Kayıtlı Üye
İş
üniversite öğrencisi
Ayetel kürsiyi zorla ezberledim ve ne zaman niyet etsem 313 kez okumaya hep 20 - 30 dan sonra uyku çöküyor ve okuyamıyorum, öncesinde abdestli ve nas - felak surelerini okuyorum 7 şer kez. Ama yinede faidesini göremedim. Daha başka neler yapmalıyım? Uyku çöküyor, esneme çok oluyor sonra farkında olmadan uyuyorum, gece bir uyanıyorum boynum tutulmuş neredeyse, sonra dönüp yatıyorum. Lütfen bilgisi olan varsa yazsın. Okuma niyetim Allah rızası için. Bir istek için değil...
Eğer yatağın içinde okuyorsaniz yani kendinizi tam uyku moduna aldı iseniz okumaya başladığınızda uykunuzun gelmesi normaldir çünkü şeytan geliyordur o zaman zikir yerini uykuya bırakıyordur...soğuk bir su ile abdest alın uykunuz gidecektir yok ise de daha zinde olursunuz abdest alınca sonra yataktan uzak bir yerde balkonda yada soğuk bir uerde okuyabilirsiniz uykunuz gelmesin diye ve ilk aşamada bu kadar fazla okumaniza gerek yok azdan başlayarak çoğa gidebilirsiniz hem alışkanlık olur hem de uykunuz için birazcık ta çözüm olur...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Ritmik tekrara bağlı çalışmalar yapmak uyku getirir beyin Alfaya geçer. Dikkat edin bazı kişiler bu sırada sallanmaya başlar. Bir çeşit trans hali meydana gelir. Bu tür durumlarda uyku gelmesi çok normal. Yavaş yavaş başlayın kendinizi alıştırın uykunuz gelse de devam edin. Uyursanız da uyuyun. Beyin bu frekansa alışınca geçer

LegendStar

Kayıtlı Üye
Sayın evla,bence sizin okumayı tamamlayamamanız psikolojik olabilir,ya da kendinizi uykuya o şekilde alıştırmış olabilirsiniz.Birde şöyle birşey var bazı amellerde mesala bir zikir olabilir veya bir ayet olabilir,bir dua olabilir,siz mesala bir zikir çekiyorsunuz diyelim bu zikri uyku basıncaya kadar zikr etmeniz söylenir bazı kitaplarda yani zikri veya ayet neyse uyku gelinceye kadar çokca çekerek uyumanın bazı sırları olduğu söylenir.

sekiz8

Kayıtlı Üye
Allaha şükür günde en az 1000adet ( 1000den sonra saymıyorum cünkü bir sayı belirlemeyi uygun bulmuyorum ) okumaya devam ediyorum. gece teheccüdü kıldıktan sonra sabah namazı ve dualarda içine alarak sabah 9 gibi bitiriyorum. tavsiyem oruc tutun. benide zorladıgı gün ertesi gün oruc tutuyorum. oruc tuttugum hic bir gün zorlamadı. oruclu günden sonraki gün zorlanma hic olmuyor. 5 vakti aksatmamanızıda tavsiye ederim. bazı adetlerden sonra okumalar davet yerine geciyor. esmalar icin özellikle. 5 vaktin koruması cok güclüdür. Allah ona gitme yolundaki emeklerinizi heba etmez inşallah

sticker

Kayıtlı Üye
Benzer bir konu da ben açtım. Ne zaman Felak-Nas Ayet-el Kursi veya diğer duaları okusam ben de esniyorum. Okumaya başlar başlamaz. Enerjimizin yetmiyor oluşu mantıklı. Benim konudaki mesajları da okuyun derim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...