Cüceler ve Duman (Lütfen Bilgili Olanlar Yardım Edin)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

safhara

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar
Ben Üniversite son sınıf öğrencisiyim, bu sene mezun olup askere gideceğim Son 1 yılda ailem bana uygun bir kaç kişiyle görüşmemi tavsiye ettiler daha doğrusu bu kişileri ben gördüm ablam vasıtasıyla görüştük evlilik niyetiyle.

İlk görüştüğüm kişi geceleri korkuyordu ve ne zaman onunla konuşsam başıma türlü musibetler geliyor, yurtta benle alakası olmasa bile bana dokunan kavgalar çıkıyordu. Karşılıklı karar alarak olmayacak dedik ve görüşmeyi kestik.
2. kişi ise daha görüşeli 2 hafta kadar oldu, medrese okumuş birisi beyninde tümör olduğu için medreseden ayrılmış, fakat konuştuğumuz günlerde bazı zamanlar göğüs kafesimde ve midemde sanki baskılar hissediyordum ve rüyalar görüyordum. Bir motorun üzerindeyim, o arkamda, uçurumlu yollardan geçiyoruz vs. Fatiha, Ayetel Kürsi, Kafirun, Felak, Nas okudum bu üzerimdeki hal geçti.

Her neyse bunu karşımdaki kişiye gizli de olsa anlattım, ağzını aradım. Bana "eski evlerinde otururken her gece belli saatlerde ağlama krizim tutardı, cüceler görürdüm, sivri kulaklı, sivri dişli, kırmızı kulaklı, sonra o evden taşındıktan sonra bir daha görmedim, en son 6 ay evvel bir duman benzeri bir şey gördüm gece, o zaman çok korktum ve 6 aydır bir şeyim yok" dedi ve korkmadığını belirtti.

Sormak istediklerim bunlar tesadüf mü :)
Ve bu kişiyle görüşmem ya da evlenmem dahilinde etkilenir miyim, bu kişilerin tedavileri yok mu ?

shado

Banlı Kullanıcı
Tesadüf değil fikrimce, etkilenebilirsiniz bunu bilemeyiz ne olduğunu anlamak için bakım yaptırabilirsiniz ayrıca hastalık mı ki tedavisi olsun çözümü diyelim biz ona.

safhara

Kayıtlı Üye
Tesadüf değil fikrimce, etkilenebilirsiniz bunu bilemeyiz ne olduğunu anlamak için bakım yaptırabilirsiniz ayrıca hastalık mı ki tedavisi olsun çözümü diyelim biz ona.

Bakım yaptırmayacağım ufakken görüyordum 6 aydır problemim yok ve korkmuyorum diyor. Manevi bir hastalık değilmi peki bu yani ben evlenmeye karar versem bir ömür bu musibete ortakmı olmuş olacağım

shado

Banlı Kullanıcı
Bakım yaptırmayacağım ufakken görüyordum 6 aydır problemim yok ve korkmuyorum diyor. Manevi bir hastalık değilmi peki bu yani ben evlenmeye karar versem bir ömür bu musibete ortakmı olmuş olacağım

Buna verebileceğim bir cevap yok, bilgili değilim tek sağlıklı çözüm bakım yaptimaniz fakat evlenmek hastalıkta sağlıkta, iyi günde kötü günde yanında olmak adına verilen bir söz değil miydi?

safhara

Kayıtlı Üye
Buna verebileceğim bir cevap yok, bilgili değilim tek sağlıklı çözüm bakım yaptimaniz fakat evlenmek hastalıkta sağlıkta, iyi günde kötü günde yanında olmak adına verilen bir söz değil miydi?

Evet evlilik sağlıktada hastalıktada yanında olmak fakat objektif olmak zorunda değilmiyim, Kanser, verem, yada tıbbi bir hastalık gibi evrelere yayılarak sonunda bir çözümü olmasa dahi karşılıklı zararın olmadığı bir şey değil galiba bu cinlerin musallat olmasıı. İlerleyen dönemlerde çocuklarımızın olması, aile efradının bundan etkilenmesi vs birsürü insanın vebalini nasıl alabilirimki bakım yaptırmak dahi istemedikten sonra :) hayırlı geceler yorumunuz için teşekkür ederim

shado

Banlı Kullanıcı
Evet evlilik sağlıktada hastalıktada yanında olmak fakat objektif olmak zorunda değilmiyim, Kanser, verem, yada tıbbi bir hastalık gibi evrelere yayılarak sonunda bir çözümü olmasa dahi karşılıklı zararın olmadığı bir şey değil galiba bu cinlerin musallat olmasıı. İlerleyen dönemlerde çocuklarımızın olması, aile efradının bundan etkilenmesi vs birsürü insanın vebalini nasıl alabilirimki bakım yaptırmak dahi istemedikten sonra :) hayırlı geceler yorumunuz için teşekkür ederim

Tabiki sizin hayatınız sizin kararınız ,bakım yaptırmak istemiyorsa o da onun bileceği bir şey.Umarim anlaşmaya varabilirsiniz.Hayırlı akşamlar.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
İmam nikahı yapılırken, kadın nikah önüne bir rahatsızlığını (sadece 1 tanesi oluyor) koyarsa o rahatsızlık inşallah düzelir. Çokça denendi. Bunun yanı sıra evlilik bazen varlıksal bazı negatif durumları sınırlayabilir veya sınırlamaya da bilir. Evlilikte keramet vardır denilmesi boş bir söz değildir. Ekonomik, sağlık ve varlıksal bazı durumları düzeltebilmektedir. İlla düzeltecek diye bir şart olmadığını tekrar edeyim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...