Eşcinsellik, reenkarnasyonun olduğuna destekleyen bir kanıt olabilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Takyon yolcusu

Kayıtlı Üye
Eşcinsellik, reenkarnasyonun olduğuna destekleyen bir kanıt olabilir mi? Geçmiş yaşantısında kadın olup, o yaşantısını derin olarak ruhuna işlemiş bilinçli varlık bugünkü yaşantısında önceki yaşantısındaki cinsiyetiyle çatışma içinde olduğu için mi cinsel kimliğinin aksine davranıyor? Ne dersiniz?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Hayır olmaz, kanıtlanması gereken bir durum değil çünkü. Aynı soru şu şekilde de sorulabilir. Heteroseksüellik için bir kanıt olabilir ya da başka birşey. Reealkarnayon çalışmalarımın hiç birimde anlamlı bir bağa rastlamadım. Eşcinsellik erkek kadısıdır eşcinsel kadın erkeksidir diye bir şey yok. Cinsel yönelim içinde çok fazla çeşitlilik var. Yaplan araştırmalar eşcisel bireylerin sadece %2 sinin karşı cins gibi hareketler içinde olduğu gösterirken ve bunun nedir çocukluk döneminde geliştirdiği rol modelden kaynaklanır.

Realkarnosyan benim kendi tecrübelerime göre her şeyi yaşamanız için tasarlanmış. Her bir ruh herşey olacak ve herşeyi deneyimlecek bu sayede evrenin amacı olan kendini bilme gerçekleşecek

durubilir

Banlı Kullanıcı
reankarnasyon şöyle açıklanabilir. kişiye ilişen cin ve şeytanların aklına ondan önce yaşamış birinin olduğu gibi bir olayıyı veya başka olayları aktarmasıyla olur.kişi bu durumu daha önceki yaşamı sanabilir.

Pocahontas

Kayıtlı Üye
reankarnasyon şöyle açıklanabilir. kişiye ilişen cin ve şeytanların aklına ondan önce yaşamış birinin olduğu gibi bir olayıyı veya başka olayları aktarmasıyla olur.kişi bu durumu daha önceki yaşamı sanabilir.

Bütün dünya bu açıklamayı bekliyordu artık sayenizde rahat bir oh çekebiliriz :D teşekkürler aydınlattığınız için..

Reenkarnasyon kişinin madde boyutundan soyutlanıp ruhsal bilince uyanması için tekrar eden sınavlar ise eğer, eşcinselliğin bunun sonucu olması pek muhtemel olmaz. Zaten ruh tekrar bedenlendiğinde geçmişinin izlerini sürecek bilinci size vermiyor. Hadi diyelim irdeleyeceksiniz akaşa kayıtlarına kadar girdiniz ama devam ettiremezsiniz çünkü sistem ilerlemeye zorlar her zaman. Urumhamatahayil'inde dediği psikolojik ve çevresel faktörlerde etkin bu durumda ya da astrolojik olarak venüs ile uranüs etkileşimi olan veya bunu destekleyen açılarla kişi bu tercihlere yönelim gösterebiliyor. Sonuç itibari ile eğer reenkarnasyon buna bir faktör olsaydı sanırım şuan dünyadaki çoğu kişi heteroseksuellik yerine homoseksuel olabilirlerdi ya da aseksuel olan bir insan daha önce insan formunda bile değildi gibi düşünülebilir :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bu da var doğrudur ancak reenkarnasyon bu değildir. Bir varlığın manipülasyonunu aşan çok fazla örnek vardır ve her reenkarnasyon tecrübesine sahip kişinin varlıksal bir etki altında olmadığı da çokça görülmüştür.

Hopee

Kayıtlı Üye
Bütün dünya bu açıklamayı bekliyordu artık sayenizde rahat bir oh çekebiliriz :D teşekkürler aydınlattığınız için..

Reenkarnasyon kişinin madde boyutundan soyutlanıp ruhsal bilince uyanması için tekrar eden sınavlar ise eğer, eşcinselliğin bunun sonucu olması pek muhtemel olmaz. Zaten ruh tekrar bedenlendiğinde geçmişinin izlerini sürecek bilinci size vermiyor. Hadi diyelim irdeleyeceksiniz akaşa kayıtlarına kadar girdiniz ama devam ettiremezsiniz çünkü sistem ilerlemeye zorlar her zaman. Urumhamatahayil'inde dediği psikolojik ve çevresel faktörlerde etkin bu durumda ya da astrolojik olarak venüs ile uranüs etkileşimi olan veya bunu destekleyen açılarla kişi bu tercihlere yönelim gösterebiliyor. Sonuç itibari ile eğer reenkarnasyon buna bir faktör olsaydı sanırım şuan dünyadaki çoğu kişi heteroseksuellik yerine homoseksuel olabilirlerdi ya da aseksuel olan bir insan daha önce insan formunda bile değildi gibi düşünülebilir :)

Sayın Pocahontas peki aynı ruh farklı bedenlere giriyorsa eğer önceki hayatlarımızdaki deneyimlere, bilgilere ulaşamaz mıyız? Yani ruh vermiyor bu izni bize anladım, ancak biz bunu ondan neden alamayalım?

origanum

Yönetici
Ulaşamazsınız. Arafta ancak. Kuantum hipnoz çalışması ile de bir kısmına ulaşılabiliyor. İsterseniz Urumdan randevu alın, seans ücretini öğrenin.

Hopee

Kayıtlı Üye
Yardımcı düşünceleriniz için teşekkürler sayın origanum. Bunu sadece merakımı gidermek adına sordum. Ruhumun izin vermediği şeyleri ondan zorla almanın bu müthiş şeye bir saygısızlık olduğunu düşünüyorum. Hayatın bana verdiği ve geliştirilmeyi bekleyen yetenekleri kullanmayı tercih ederim. Yinede tekrardan teşekkürlerimi sunarım.

asterix

Kayıtlı Üye
Ruhların cinsiyeti olmamakla beraber genellikle bir cinsiyeti tercih etme eğilimleiri vardır ama karşı cinside deneyimlerler,bir ruh bir çok yaşamada kadın olarak yaşadıktan sonra erkek olarak bedenlendiğini düşünürsek kişide kadınsı özellkikler ortaya çıkabilir,kadın rhundan anlayan modacıların filan böyle olduğunu düşünüyorum sanırım enkarnasyonların % 65 in üzerindeki cinsiyet seçimi baskın özellik oluyor,ruh için kadın erkeğin bir farkı yok sadece öğrenmek ve kendini geliştirmek için ihtiyaçlarını belirliyor.Recep ivedik gibi tipin bir sonraki yaşamında kadın olarak bedenlendiğini düşünün biraz yontulsun diye :)

origanum

Yönetici
Yardımcı düşünceleriniz için teşekkürler sayın origanum. Bunu sadece merakımı gidermek adına sordum. Ruhumun izin vermediği şeyleri ondan zorla almanın bu müthiş şeye bir saygısızlık olduğunu düşünüyorum. Hayatın bana verdiği ve geliştirilmeyi bekleyen yetenekleri kullanmayı tercih ederim. Yinede tekrardan teşekkürlerimi sunarım.

İzin verip vermeme mercii ruh değil ki o nereden çıktı. Ruhun umurunda değil enkarne olduğu bedenlerden birinin önceki hayatları hakkında bilgi sahip olup olmama çabası. Tekamül açısından beden o enkarne boyunca görevinin ne olduğunu bilmeden içinden hissederek yapması gerekir sadece. Yani bu dünyaya gelme amacı bilmeyerek geliniyor, öğrenildiği an görev değişiyor, yenisi tamamlanıp başarılmak zorunda. Ruhun tek umursadığı bu.

Çaykolik Hatun

Kayıtlı Üye
Merhabalar , öncelikle eşcinselliğin ne olduğunu bilmenizi isterim. Doğal olarak ülkemizde eşcinsel olanları erkekleri kadınsı / kadınları erkeksi olarak sınıflandırılması sizde böyle bir anlama sürüklemiş olabilir.

Ben heterosüelim yani karşı cinse ilgi duyan bir genç kızım. Bir çok eşcinsel erkek arkadaşım oldu. Onlar benim dostum , en çok değer verdiğim kişilerdir. Ve size şunu demek isterim ki kadınsı bir yanlarını göremedim. Feminen olan sadece bir tane tanıdım ama yine kadınsı bir algi yaratamadi bende.

Eşcinsel olunma sebebine gelince; eşcinsel olunmaz , eşcinsel doğulur. Yıllar evvelinden de eşcinselliğin bir hastalık olmadığı araştırmalar sonucu ve mahkeme kararınca da onaylandı. Eşcinsellik bir seçim değildir. Seçme şansları yoktur. Bunu deneyen , eşcinsel kimliğini kabul edemeyen erkek arkadaşımda gördüm. Kız arkadaş edindi kendine güya kendince kimliğinden kurtulacakti ama olmadı. Bir insan nasıl kendini imha edebilir ki? Sonunda kendini kendi kimliği ile kabul etti. Umarım anlatmak istediğim mesajı sevgili bu başlığı açan kardeşim anlatabilmişimdir. Kendinize iyi bakin , sevgi ve ışıkla kalmanız dileğiyle...

Sormak İstediğiniz bir soru olursa lütfen çekinmeden bana danışabilirsiniz.*

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...